Детски коледен календар

  • 27 573
  • 110
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 687
Привет!
Много хубави календари , както винаги! Аз и тази година заложих на хартиен. Предните 2 бяха от крокотак, този с оцветяваките  и този със залепянето  на  памучета за брада на Дядо Коледа.

Ето и тази година:
...

Идеята е от тук: http://purvite7.bg/koleden-kalendar-podstrizhi-bradata-na-dyado-koleda/
От мен прибавих ламиниране и написани задачки на гърба за всеки ден.

взаимствах!  bouquet

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 6 650
Замисълът ми е на кадастрон, да залепя в единия край къщичка, която да е нашия дом. В срещуположния край да е Дядо Коледа със шейната, теглена от еленчетата, а помежду им, да е нарисувана пързалка, която ще е с прорез в картона, по който да се движи шейната.
По пързалката ще има елхички, който ще мисля допълнително как да са закрепени. На тях ще са датите от 1 до 24, а на гърбовете им - задачките.

Търсих нещо подобно, за нагледно, но не откривам, та като го измайсторя, (ако остане този варинат), ще покажа Simple Smile

Буквално, в последния момент завърших календара Mr. Green
Ето го, пресен, топъл, още пари Laughing
Скрит текст:

# 77
  • Мнения: 87
Добро утро, момичета! Следя темата от самото начало и реших и аз тази година да се отчета с коледен календар (МЪРЗЕЛИВ).... И много ми се иска да го покажа, но нямам никаква идея как да кача снимката.  Embarassed

# 78
  • София
  • Мнения: 12 262
Въпреки, че пуснах темичката накрая така и не направих календар,  а просто в едно чорапче поставих задачката за довечера. Която предвид, че е след училище е възможно най-леката и приятна, а именно гледане на Коледен филм. Във връзка с това приемам предложение за детски или не толкова детски коледен филм, без Сам в къщи  Simple Smile

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 6 650
и аз търся подходящо за възрастта и на двамата (2и 1/2г. и 5г.) коледно филмче, което да гледат с баща си на 3.12, когато съм на работа newsm78
Сам в къщи на баткото ще е интересен, но на малката едва ли ще и грабне вниманието...

# 80
  • Мнения: 1 153
Ето някои от филмчетата, които аз съм набелязала за Коледа: Нико и пътят към звездите, Тайните служби на Дядо коледа, Мамутска коледа. Но не са нови, така че не знам дали не сте ги гледали вече...

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 6 650
Ще ги прегледам довечера, благодаря Hug
Досега не сме гледали филмчета с тях, така че със сигурност не са Simple Smile

# 82
  • София
  • Мнения: 12 262
secret girl мерси  Simple Smile

# 83
  • Мнения: 963
Снощи сложих календара, за да имам една вечер за обяснение на идеята  Mr. Green Иначе знае, че джуджетата на Дядо Коледа гледат през прозорците дали децата слушат (това от детската градина). Сега допълнихме, че са ни донесли календар да броим дните до празника и, ако слуша, ще й оставят по едно малко подаръче, а Дядо Коледа ще й донесе "голям розов подарък"  Laughing . Беше доста впечатлена шушулката, пребърка половината джобчета, за да се увери, че са празни, разказа подробно на баща си и... изобщо много емоции имаше. Ще видим днес какви ще са реакциите.

А да попитам: реално случвало ли ви се е, ако детето не слуша да го оставите някой ден без подарък/ изненада? Някой беше споделил, че случайно е станало покрай други ангажименти, но е съвпаднало с голямо непослушание и е имало възпитателен ефект, но се чудех по принцип доколко се съобразявате с поведението на детето в този период?

# 84
  • Мнения: 1 153
Категорично не, но аз по принцип не вярвам в наказанията.
Имам спомен от моето детство, когато врабчетата на нашия прозорац (баба ми редовно хранеше гълъбите на перваза) още от септември се превръщаха в агенти на Дядо мраз, които следят дали съм си изяла всичко (вечния кошмар, сакън детето да не остане гладно)... Що манджи съм натъпквала само и само да получа заветните подаръци:)
За мен коледния календар е свързан с веселото очкаване на празниците и не може да се превръща в инструмент за корекция на поведението.

# 85
  • Мнения: 2 352
Въпреки, че пуснах темичката накрая така и не направих календар,  а просто в едно чорапче поставих задачката за довечера. Която предвид, че е след училище е възможно най-леката и приятна, а именно гледане на Коледен филм. Във връзка с това приемам предложение за детски или не толкова детски коледен филм, без Сам в къщи  Simple Smile
http://vbox7.com/play:39c278bbdb
или Снежната кралица - анимация (първата част, ако не са гледали)

Календарът е съобразен с живота на детето, но определено е позитивен.
Сутринта се е паднало да се се украсява елха, но не е било одобрено и е направена фалшификация. Довечера ще хапваме на пода. Simple Smile

Последна редакция: вт, 01 дек 2015, 13:27 от Ами сега

# 86
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Аз, аз бях с неволният пропуск по време на непослушание. Ефект имаше, но не мисля, да го ползвам варианта, понеже съм с две деца и ще е нередно спрямо непровинилото се...пък и не си деля децата, че да има за едното, а за другото не.
Тази сутрин бе голяма еуфория. Имаше писмо, посторах се да е въздействащо и да ги мотивира. Подаръчетата се харесаха...особено на мен и пода - печатчета. Накрая ги скрих  Mr. Green
Малката сякаш не зацепва какво се случва, но кака й беше като на пружинка от вълнение  Joy

# 87
  • Мнения: 963
Мда, и аз така ги виждах нещата... още повече, че гуспо'ицата е на две и непослушанието (пу-пу) не взима някакви застрашителни размери  Mr. Green

secret girl, на мойто папането не му е проблем изобщо  Laughing но съчувствам. Тя понеже от доста време всяка вечер заявява, че е слушала и се пазари за шоколадово яйце, сега просто ще използвам календара, за да сменя яйцето с нещо по-приятно/полезно  Crazy

# 88
  • Мнения: 6 010
Ето и нашият календар:
Скрит текст:
Идеята взех от тук, но доста се чудих как точно да ги закача, докато не се сетих за пинчетата и корковата дъска  Grinning
Малката много се радва, досега не мсе правили подобно нещо, засега поне е удачен начин за лесно събуждане сутрин  Mr. Green

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 6 650
И вкъщи беше голяма еуфория Mr. Green
Баткото стана около 4 до тоалетната, видя го и така и не заспа повече hahaha Едва дочака да събудим сестричката му и да видим каква е първата задачка от джудженцата Simple Smile
Цял ден разказвал на децата в ДГ, как джуджетата идвали през нощта срещу първия ден на Декември и оставяли календар със задачки за децата, които те да изпълняват и да докажат на Дядо Коледа, че могат да бъдат и послушни hahaha  Embarassed

Днешната задачка беше да помогнат с украсата, но не съобразих, че няма да се справя сама с тази задача...  Написахме извинително писмо до джудженцата, в което обяснявам как аз съм виновна за това, че децата не могат да изпълнят дневната задачка Embarassed Като компенсация за това, нарисувахме една зимна картина, която "изпратихме" с писмото и дадохме обещание, че утре ще се поправим и ще украсим елхата вкъщи hahaha

Нашият календар е без материални подаръчета, но и да имаше - и през ум не би ми хрумнало, да го използвам с възпитателна цел Wink

Общи условия

Активация на акаунт