Трапезата за Бъдни вечер

  • 54 640
  • 316
  •   1
Отговори
# 285
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 474
На младите домакини и кулинарни препоръчвам постните сармички- лозови и зелеви да ги сварят от тая вечер,може и сухите пиперки пълнени.Постните ястия като престоят стават по- вкусни!
Светли и Благословени Празници желая от сърце!

# 286
  • Мнения: 3 401
Tan4eto.23,
Хубаво меню, но обмисли пак баницата със сирене, ако искаш да спазиш традицията с постна вечеря.

# 287
  • Мнения: 5 795
monii, ще споделиш ли рецептата за ябълков щрудел?
Разбира се.
Необходими продукти: 1 ч.ч счукани орехи, 1ч.ч грис, 1ч.ч захар, 1ч.ч брашното, 1 бакпулвер, 1 кг. и половина ябълки, 1ч.ч олио. По желание може да се  добави канела, може и стафиди.
Сухите съставки се смесват и се разделят на три части.
Ябълките се настъргват и се изтискват.
В подмазана с олио тава се слага  сухата смес, после ябълките, и така се слагат всички части. Завършва се със суха част.
Залива се с 1чаена чаша олио. (Ако не е за Бъдни вечер, слага се 1 пакетче разтопено масло)
Пече се на 180 градуса до готовност.
След като извадим тавата от фурната я поливаме с ябълковия сок.
Приятен апетит!

Последна редакция: чт, 23 дек 2021, 20:58 от monii

# 288
  • Мнения: 749
Ммм, само като чета ми се дояде. Ще го направя утре!

# 289
  • Мнения: 1 754
знаете ли рецепта за чеснова разядка, която да не съдържа хляб или орехи? 

# 290
  • Мнения: 6 332
знаете ли рецепта за чеснова разядка, която да не съдържа хляб или орехи?  
Ами може да пробваш фалшив хайвер с грис, но да му добавиш пасиран чесън.
В нета има много рецепти, но са с майонеза, т.е. не са постни. Пускам ти рецепта с олио, която става за Бъдни вечер https://recepti.gotvach.bg/r-42036-%D0%A4%D0%B0%D0%BB%D1%88%D0%B … 2%D0%B5%D1%80?l=3

# 291
  • 1st floor
  • Мнения: 9 131
Дайте, моля, някаква по-интересна рецепта за зелеви сарми. Правя ги с ориз, лук, морков, но нещо различно ми се иска.

# 292
  • Мнения: 2 633
Добави гъби, също са вкусни и със стафиди.
Някои ги правят и с двете, но у дома не се възприе.

# 293
  • Мнения: 6 332
Може плънката вместо с ориз да се направи с булгур. Не го обичам и не ползвам. 

# 294
  • Мнения: 14 726
monii,много ти благодаря за рецептата за гъбената яхния. Flowers Bouquet Като  прочетох продуктите се убедих,че е много мой тип.Още повече ще ми хареса,отколкото съм си мислила на първо четене.Умирам за такива манджички.Скоро време ще изненадам мм и той много си пада по такива,не толкова модерни и не изкелиферчени ястия.

# 295
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 474
За зелеви сарми от години правя на Звездев рецептата.
Той беше в едно село на гости,но не помня името.
Задушаваме праз и червен лук,повече праз,с олио и водичка,малко червен пипер,една червена чушка/суха/люта,предварително опърлена на котлона,аз махам семките,че иначе люто ми е,гъби нарязани-Пресни!малко чер пипер и прибавяме ориза.
Задушаваме до готовност за плънка,не да е сварен ориза.И накрая- сух джоджен.
Изстива,завивам сармите.
Екстра.
И като престоят два дни,идеално мезе и за ракийка,винце и запечени във фурна към пържола.

# 296
  • Мнения: 305
Дайте, моля, някаква по-интересна рецепта за зелеви сарми. Правя ги с ориз, лук, морков, но нещо различно ми се иска.
Добавям счукани орехи, както и кафена лъжичка смляно кафе,ползвам Нова Бразилия.

# 297
  • 1st floor
  • Мнения: 9 131
Благодаря! Към рецептата на Звездев дали може да прибавя предложените по-горе гъбки или орехите? Grin Кафето не смея за Бъдни вечер...признавам, че изобщо не мога да си го представя Smile Може би ще пробвам на следващото готвене на сарми в много малко количество от тях.

# 298
  • Мнения: 305
Благодаря! Към рецептата на Звездев дали може да прибавя предложените по-горе гъбки или орехите? Grin Кафето не смея за Бъдни вечер...признавам, че изобщо не мога да си го представя Smile Може би ще пробвам на следващото готвене на сарми в много малко количество от тях.
Да, добавете гъби и орехи към плънката, ще се получат добре.И аз за първи път ,когато добавих кафе, се притеснявах от резултата.То е просто част от подправките.И го добавям само на посни сарми.

# 299
  • Мнения: 1 239
Може би малко дребнав въпрос, ама срещам в съветите за броене на ястия лук, чесън, ядки, мед, плодове поотделно. Същевременно гледам други споменават само готвени ястия като чушки, сарми, тиквеник, боб. Та броят ли се дреболиите? То иначе и 11 мога да прехвърля. Моля, без препоръки, че това не е най-важното, просто ми е интересно наистина как е правилно.
За да дам и своя принос към темата планирам боб яхния, плато с ралични туршии, пукани чушки, кис. краставички, франзела, нарязана като брускети, може би и с подправки, хумус, тиквеник или печена тиква. И евентуално чушки с ориз и гъби на фурна и варено жито.

Последна редакция: пт, 24 дек 2021, 09:35 от *Слънчево момиче*

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт