Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 186
За съня... вечер не мога да заспя до към 2 3 и съответно сутрин няма шанс да стана като нормален човек и си поспивам до към 12, но да използвам докато мога да спя че после знам ли го сина ми на какво мнение ще е по темата  Laughing
С ръце на лицето е добре... моя беше с крака на лицето ... не знам що за акробат ще раждам но съдейки по позите в които стои и ритниците явно ще ни е забавно  Joy
Момичета вие как сте с хранителния режим че аз нещо много сладко ям и се усещам че не е редно да го правя но не мога. Даже и сега командировах мъжа ми за торта  smile3510

# 46
  • Мнения: 23
Никак не е добра идея яденето на сладко...И на себе си го повтарям постоянно, без голям успех засега Blush С първата бременност много бях стриктна и рядко си позволявах, но сега...Даже си спомням един колега как изяде 3 понички от Дънкин донътс пред мен (човекът съвестно ме пита искам ли, казах не) и как се чувствах като сомалийско дете, но удържах. Нищо не носят сладкишите освен кила на мама...и това е твърде видно в момента при мен Cry
За спането - на малката й растат зъби и ставам поне по 4-5 на нощ...а сутрин в 7 е " мама, ам-ам!"В следващия си живот ще се преродя като глезена домашна котка Laughing

# 47
  • Мнения: 1 826
Адиктед - пия някакви прахчета БиоЕлектра Магнезий, като са ми изписани по 2 на ден, всяко по 250мг. Според Врагалева трябва да пия Магнерот поне 3 по 1,  което е 1500мг. За сега реших да си увелича двойно дозата на прахчетата😀 и на ЖК да и каба на тази каква ми е препоръката.

# 48
  • Мнения: 3 331
Ако не се бъркам със системите ми вливаха 800 мг на ден и ми помагаше моментално. В момента пия почти 600 мг дневно и въобще не ми действа. Дано тези количества магнезий не вредят на бебоците Praynig

# 49
  • Мнения: 1 826
Четох, че възпрепятства усвояването на калции. Не мисля, че е много - може да има значение под каква форма е Магнезия и от там да се усвояват различно,  различните медикаменти. Иначе за Магнерота знам, че е стандартно 3х1, а за магнерича ( който също е 500 в една таблетка) даже, ако не се лъжа, пишеше 3х2 в листовката.

# 50
  • Мнения: 358
Аз съм на Магнерот 2х2. Малко са големички хапчетата и са трудни за пиене, но нямат никакъв вкус и успявам. С пахчетата, примено, съм скарана и ги връщам директно до 4мин след приема.  ooooh!
Нашия юнак вечно е с ръце пред лицето. Дугата седмица съм на ФМ и се надявам да се покаже, че ми е много любопитно да си го видя в триизмерен образ. На последния преглед го измериха 270гр, "седнал" с кръстосани крака, с главата надолу и си подърпваше пъпната връв с една ръка. Явно му е било скучно на човека  Laughing

Аз сладко си хапвам,но под формата на плодове. Не ми се ядат шоколадови работи,веднъж ми се приядоха понички,но не ми харесаха и от тогава само плодове. Сега съм направила един десерт за Никулден, да видим дали ще го оценя или "гостите" ще намажат и за вкъщи Simple Smile

# 51
  • Мнения: 17
Супер нова темичка! Честита да ни бъде!
Относно покупките ние вече имаме легълце, ваничка със Стойка, хавлийки, един спален комплект, стерилизатор , шишета комплект за новородено и някоя друга дрешка... Напредваме малко по малко. Количка също сме харесали и най вероятно януари ще я вземем да не я мисля Simple Smile
А що се отнася до помощта не знам доколко ще е помощ, дано близките ни са внимателни и си спомнят как са минали по техния път и не ни досаждат много а само ни обгрижват колкото трябва, защото и аз мисля че понякога помощта им може да ни идва в повече, но ще предценим като се появят човечетата Simple Smile
И аз понякога усещам странно усещане в слабините и ми се появи по обилно бяло течение... Дали е възможно това да са контракции?!? Иначе засега поне корема не ме стяга, но сега като прочетох че и уаещанията в слабините е възможно да са и се озадачих?!

# 52
  • Мнения: 203
Здравейте мами. Колко много сте изписали и даже нова темичка сте направили. Страхотна е!! При нас имаше 4 дневни празници и не съм сядала пред компа много време. Сега ви изчетох на бързо, за да съм в крак. И ние бяхме на ФМ миналата седмица и бебето се изплези за пред камерата, на което доктора дори се посмя  smile3534. Относно помощта, около мен няма никой така че е по-лесно Simple Smile Мама ще дойде като родя, а свекървата мисли да дойде през май, но то ще е за седмица и по-скоро да ходим на плаж отколкото да гледа детето. За шетането не ми е важно, защото и в момента имаме жена която помага, така че ще разчитам на нея  newsm75 1ironing wash hang Относно покупките, мама вече е натрупала солидни колочества дрехи за първите месеци след раждането, аз ще купувам за излизането в парка и на разходки. Количката сме я харесали и може би ще я вземем след януари, че не ми се иска да трупам неща навсякъде (поне не до раждането). Всички аксесоари - помпи за кърма, стерилизатори, бебефони и камери ще взема след бебешкото парти, за да не вземе да ми се повтори с някой подарък.

И аз усещам стягане понякога, но това е нормално, след всичкото това ритане на бебка. Не се става майка лесно-както се казва Simple Smile

# 53
  • Мнения: 712
Suzi, сладко не ми се прияжада и аз също знам,че трябва да се избягва, особено прекаляването със сладко. Но в крайна сметка ти си знаеш най-добре, препоръки има много и за всичко.

Аз пък въпреки че се храня добре, вече съм си качила добре. По лицето, ръце и крака нямам много, но килограмите растат. Здраве да е Simple Smile Мъж расте в мен, явно му трябват калорийки Simple Smile

# 54
  • София
  • Мнения: 186
Аз така тематично след сладкото да се оплача че венците ми кървят и нощем се будя от зъбобол... Вие как мислите дали са опасни тези упойки за бебо, които слагат стоматолозите, защото ако е за кореново лечение няма шанс без упойка Sad

# 55
  • Мнения: 34
Сузи, тичай на зъболекар. Кървенето на венците иди-дойди, отминава, но зъбобола не е за отлагане.
Зя килограмите - и аз качвам и то с по- бързи темпове от предишния път. Понякога се тревожа, но пък много от хората наоколо още не забелязват, че съм бременна когато съм с широка блуза или връхна дреха, та едва ли съм качила чак толкова:D.

# 56
  • Мнения: 17
Ох и моите венци кървят и болят Многооо Sad ужасно е. С какво може да се облекчи състоянието през бременността?

# 57
  • София
  • Мнения: 186
Ще ида утре и ще ви кажа какво предлагат зъболекарите за облркчение на кървящи венци

# 58
  • Мнения: 20
Здравейте мами и аз да се впиша в тази тема вече. Терминът ми е на 04.04.2016 вчера си купихме вече количка за бебчо имате ли някакво мнение за Candy 3/1
https://www.aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=54&pid=95303 Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 59
  • София
  • Мнения: 438
addicted2U - ти изследвала ли си си общ белтък, калций, витамин Д?
Миналата година, когато ми откриха проблема с щитовидната жлеза, имах и много крампи през нощта и по спомен от бременността, понякога си взимах магнезий.
Ендокриноложката при която отидох след няколко лекари, от които не останах доволна, поиска да си направя допълнително изследване на общ белтък, калций, витамин Д. Оказа се, че общия белтък е на долна граница, калция също, витамин Д не беше, но не беше оптимален, магнезия си ми беше добре. Каза ми да се храня с повече месо и мляко, изписа ми вигантол. Обясни ми, че при нисък калций пак се получавали крампи... но ми трябвал витамин Д, за да го усвоявам добре, както и добър общ белтък. Коригирах храненето и всичките ми симптоми изчезнаха. Стойностите ми бяха идеални, включително сега след положителния тест, когато ги пускаха контролно.

По-миналата седмица на прегледа АГ док ми каза да изследвам същите неща, плюс серумен албумин в кръвта (имах също контракции по малко и отново крампи). И за моя неприятна изненада, нещата не бяха ок. Общия белтък е под нормата, албумин на долна граница, витамин Д е тръгнал надолу, с него и калция... желязото и то е потеглило надолу, а преди месец и малко беше на горната граница Sad Магнезия обаче си е идеален. И сега съм трябва да ям протеини на всяко хранене - яйца, риба и месо, мляко и млечни. Като добавки ми изписаха 2*20 грама протеин на прах за 30 дни, 4 капки витамин Д, както и 5 инжекжии Б12, че и той е надолу... Освен, че ако не се коригират може да започне да изостава бебето, такива стойности били предпоставка за прееклампсия (нямам албумин в урината, кръвното ми е нормално до момента), което ме притесни и спазвам всички препоръки. Единствените симптоми при мен започнаха последните 2-3 седмици и бяха леки отоци на краката, крампите и спорадичните контракции, така че се надявам да са паднали последния месец и да наваксаме бързо пропуските.

За кървящите венци - моята стоматоложка, която ми е приятелка всъщност, ми обясни, че при бременнност, заради хормоните се увеличавало натрупването на плака и зъбен камък, които задържат бактериите. От там и може да има много кървене. Ако се почисти зъбния камък, ще се облекчи и кървенето. Така че може да си запишете час само за почистване на зъбен камък, ако нямате други оплаквания. Аз съм се настроилада ходя около нова година за тази процедура.

Общи условия

Активация на акаунт