Каква е заплатата на рецепционистка или секретарка в София?

  • 10 677
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 354
Здравейте,
интересувам се колко средно мога да плащам на жена, която се занимава с потенциални клинети, води кореспонденция по телефон и имейл и такива основни неща. Засега нямаме професионални изисквания към жената, само да не е преквалифицирана. Даже висшето не е гаранция за съвестност и грамотност Simple Smile
Става дума за пълен работен ден.
Никъде в обявите за работа не се ориентирах за заплащане.

# 1
  • Мнения: 10 547
Какво значи "да не е преквалифицирана"?

# 2
  • Мнения: 9 991
За София не знам, но за виси на какви езици комуникира. Има обяви с 2-3 езика ги искат, то от страни е много лесно. Също зависи, дали с потенциалните клиенти ще чакаш тя да ти завърши сделката, или което разбирам под рецепционист, е да ги пренасочва към разни отдели. Ако е сама в офиса и на нея ще се чака всичко, аз не бих се съгласила на малко. Ако е нова фирмата, си го върши ти, на чужд не разчитай.

# 3
  • Мнения: 1 354
Значи човек с малко опит и квалификация, поради ред причини.
Повече личностни качества.

# 4
  • Мнения: 1 354
За София не знам, но за виси на какви езици комуникира. Има обяви с 2-3 езика ги искат, то от страни е много лесно. Също зависи, дали с потенциалните клиенти ще чакаш тя да ти завърши сделката, или което разбирам под рецепционист, е да ги пренасочва към разни отдели. Ако е сама в офиса и на нея ще се чака всичко, аз не бих се съгласила на малко. Ако е нова фирмата, си го върши ти, на чужд не разчитай.

Откъм документация почти няма работа.
Езици - български език отличен.

# 5
  • Мнения: 10 547
Значи 20 годишна студентка-задочничка, която, ако има и субсидия от мама и тати, или е софиянка и живее при мама и тати, гаджето й не се дърпа да й купува ботушки и да я води на спа един път на два месеца, може да се навие и на чиста заплата от 500 лева, стига да я пускате на очни или изпити.

# 6
  • Мнения: 9 991
За София не знам, но за виси на какви езици комуникира. Има обяви с 2-3 езика ги искат, то от страни е много лесно. Също зависи, дали с потенциалните клиенти ще чакаш тя да ти завърши сделката, или което разбирам под рецепционист, е да ги пренасочва към разни отдели. Ако е сама в офиса и на нея ще се чака всичко, аз не бих се съгласила на малко. Ако е нова фирмата, си го върши ти, на чужд не разчитай.

Откъм документация почти няма работа.
Езици - български език отличен.

Опита и квалификацията, нищо не значат. Навсякъде реда е различен. Специалност администрация да е завършила, никога не е било нужно, дори в държавния сектор. Някой да си го обучиш, и виж с перфектния български ще го закъсаш.  Mr. Green По-лесно с 2 езика ще намериш. Whistling /не е шега/ За Пловдив 500 е ОК, за София едва ли.

# 7
  • Мнения: 19 027
според мен поне 700-800 чисто
500 ми звучи малко за София

# 8
  • Мнения: 10 547
според мен поне 700-800 чисто
500 ми звучи малко за София

Така де, ама за човек без опит и квалификация, колко да е?
800 лева получават квалифицираните секретарки.

# 9
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Цитат
според мен поне 700-800 чисто
Мне, авторката вероятно ненапразно търси човек без опит, а тези пари са много за такъв.

# 10
  • Мнения: 1 354
Значи 500-800 лв. варира. Пак е ориентир.
В реалнитя живот мои приятелки:
- Едната е от 3 години в банка - разбирай тежки документи и нон-стоп работа с клиенти - 600 лв. чисто
- Технически сътрудник, който е нон-стоп в проблеми и казуси и адскиии много часове - 800-1000 лв.

Не знам от къде ги извадихте 800 лв. за секретарка без отговорности за документации  Thinking
Друг е въпросът, че съм склонна да плащам толкова, колкото жената ще е доволна, за да си върши работата. Затова и питам колко е нормално Simple Smile

# 11
  • Мнения: 19 027
според мен поне 700-800 чисто
500 ми звучи малко за София

Така де, ама за човек без опит и квалификация, колко да е?
800 лева получават квалифицираните секретарки.

в международна компания има секретарки с 1500 бруто начална
предполагам питащата няма голяма фирма
иначе една продавачка в магазин в София почва на 700 чисто и не работи всеки ден

# 12
  • Мнения: 1 354
Цитат
според мен поне 700-800 чисто
Мне, авторката вероятно ненапразно търси човек без опит, а тези пари са много за такъв.


Като предприемач винаги съм виждала потенциала в по-свежите кадри, темата е дълга.
Финаносвият фактор не е водещ, но ми трябва за ориентир.

Ще се учудите колко касиерки и продавачи взимат много по-малко, а носят и финансова отговорност.

# 13
  • Мнения: 498
Рецепционистка в голяма компания, в София, нето 800 лв, плюс останалите придобивки, които се полагат на всички служители.

# 14
  • Сф
  • Мнения: 4 775
Според мен, 600-700лв чисто за без опит и много отговорности е ок.
Под 600лв е смешно (не че стартовите позиции във Виваком кол центъра не са по550лв чисто  Shocked Close)

Общи условия

Активация на акаунт