Панцеф за кашлица?

  • 18 968
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 122
Моля за мнение- синът ми кашля леко, но упорито вече 10 дни. Първо лекувахме ларингит със сироп и инхалации, сега кашлицата се обърна , има сополи и УНГ каза, че чува и спазми в дроба, затова Панцеф, инхалации със Вентолин и Мукослован. Преди няколко дни сме пуснали гърлен секрет и всичко е чисто там , та се учудих на тоя антибиотик , дето е за всякакви стрептококи и тем подобни бактерии. Понеже съм лежала в болница с бебе с бронхиолит и там ни лекуваха само с инхалации вентолин, се чудя сега да давам ли тоя АБ или само другата част от лечението. И то след чист гърлен секрет, чисти уши и гърло, никаква Т. Thinking

# 1
  • Мнения: 438
Какво точно чува лекарката - хрипове ли? Ако има хрипове и то доста аз бих дала антибиотик.

# 2
  • Мнения: 4 500
За кашлица без Т и БЕЗ хрипове не давам АБ.
Но ако има хрипове го давам, дори и детето видимо да е жизнено.

# 3
  • Мнения: 1 122
Лекарката каза, че има леки спазми в дроба. Незнам защо не съм убедена, че е вярно. Ами просто вече се чуди какво да каже, защото тая кашлица вече повече от 10 дни я влачим. Просто в началото беше ларингитна ,суха, а сега се появиха сополи и според нея е друга вече.И най вече чистия гърлен секрет !! За какво АБ да трепе коки, дето ги няма Thinking Незнам...Дадох го вече, но все си мисля, че за тея спазми дето уж ги чу, можеха и само инхалациите с вентолин да помогнат...

# 4
  • Мнения: 438
Лекарката каза, че има леки спазми в дроба. Незнам защо не съм убедена, че е вярно. Ами просто вече се чуди какво да каже, защото тая кашлица вече повече от 10 дни я влачим. Просто в началото беше ларингитна ,суха, а сега се появиха сополи и според нея е друга вече.И най вече чистия гърлен секрет !! За какво АБ да трепе коки, дето ги няма Thinking Незнам...Дадох го вече, но все си мисля, че за тея спазми дето уж ги чу, можеха и само инхалациите с вентолин да помогнат...

Ние от 3 седмици сме с кашлица, стига да не слиза в дробовете всичко е ок. Вирусът е такъв, упорит и продължителен, това не бива да те притеснява. Кашлиците се влачат и до месец някои. Но виж сериозно дали има нещо в дробовете или не, ако трябва върви при друг лекар да го чуе. Ако е слязло към гърдите е сериозно и може да направи бронхопневмония. Иначе гърления секрет няма нищо общо. Секретът който е притеснителен е този в дробовете, а него няма как да изследваш.

# 5
  • Мнения: 1 122
Цветина20, благодаря ти за точното обяснение, дадох му една доза снощи АБ, но утре ще го заведа да го чуе и друг доктор, поне да знаем колко дни да го пием, ако минем с 5 е добре, защото тази каза 10 дни  направо. ooooh!

# 6
  • Мнения: 1 122
Моля пак за съвет ooooh! Заведох сина ми пак да го преслуша личната  и както си предполагах, гърдите са абсолютно чисти, даже не посмях да и кажа че сме започнали АБ. А само казах, че кашлицата според УНГ то се променила на влажна и ни е дала Мукослован и два-три дни инхалации с вентолин. Сега личната го чу , каза че гърдите са абсолютно чисти, кашля от гърлото.И аз така го чувам. Кажете ми какво да правя- дадох му 3 дни Панцеф, мога ли да го прекратя ей така. Как съжалявам и се подведох да го започна, ама е късно. Сега какво да правя? Нямам опит с АБ , защото сина ми на 9 г е бил само три пъти на АБ ( в малката възраст 3-4 г)

# 7
  • Варна
  • Мнения: 25 280
Според мен щом си го почнала не го спирай на 3-я ден, давай поне 5. Нека и другите да кажат.

# 8
  • Мнения: 438
Уфф, можеше да го спестите на детето антибиотика щом са чисти гърдите. Но и според мен щом вече си го почнала го давай поне 5-6 дена.

# 9
  • Мнения: 1 122
Ще го дам 5 дни и спирам всичко ooooh!. Той вече 3 седмици си подкашля, и с различните медикаменти промяна -никаква. Какво да му давам като Унг каза, че е категорично алергичен ларингит и кашлица. Ще продължа само противоалергичното ooooh! От никое лекарство и малка промяна не видях. Странно- той е тестван за алергии мин. година, няма нищо, но все пак там се пробват най- популярните неща- полени, дом. прах. животни и т.н. То може да е нещо съвсем различно. И реших да си записвам в един тефтер кога ми е направил по-сериозна кашлица, да наблюдавам аз връзка със сезоните, вече незнам..

# 10
  • Варна
  • Мнения: 25 280
Предимно суха ли е кашлицата? И аз такава лекувам с противоалергично - ериус, ксизал. Моят син прави някакви фарингити предимно със суха кашлица, рядко овлажнява. Основно такива неща му давам, плюс синекод в екстрени случаи, ако се закашля много продължително.

Общи условия

Активация на акаунт