В очакване сме на ритничета от ОКТОМВРИйските мъничета! - Тема 4

  • 38 549
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 45
R_N,  smile3525 - благодаря за темата. Вписвам се и аз.
За мазане за бебока - с баткото ползвахме А-дерма в началото. После основно минахме на Бочко и разни вариации.
Мога ли да ви питам нещо? На вас последните дни спи ли ви се, чувствате ли се изморени? На мен ми се почива, ходи ми се сред природата (ама основно ми се седи на пейка Wink ), спи ми се, не ми се ходи на работа... Вечер като се прибера, имам чувството, че нямам сили за нищо. Хапвам и прилягвам - удрям два часа сън и чак тогава ставам да се оправя за лягане - душове, зъби и бла-бла. Много неща не ми се правят - или не ги правя (и се чувствам виновна после), или се насилвам. При вас подобни истории?
Емоционално е нагоре-надолу и наляво-надясно  Mr. Green голямо шоу. Но интересното е, че все по-често се чувствам щастлива, удовлетворена и се радвам на живота (което преди това рядко ми се случваше), та ми е чудно дали има общо с бременността или просто се случват промени в живота и възприятията ми (или и двете).

# 46
  • Мнения: 248
Rositsa_Yoncheva на мен покрай гадното време едно на ръка, че много ми се спи, ами и нищо не ми се прави. Едвам се насилвам да се надигна на моменти от дивана, така че не си само ти така  Wink

С дъщеря ми ползвах Мустела, с малката бебка също мисля да ползвам същата козметика, но ще пробвам и на Веледа, гледам доста я хвалите, чак ми стана любопитно  Grinning

# 47
  • Мнения: 1 404
аз покрай анемиите, дето имам, само ми мирише на възглавница.
Едвам ставам сутрин за работа, даже мисля вече да пускам болнични от юни, защото само се мъча.

# 48
  • Мнения: 45
Ей, момичета, благодаря за отговорите! И аз съм с нисък хемоглобин, в комбинация с променливото атмосферно налягане - нормално да ми е така. Значи - ще правя колкото и каквото мога и това е Simple Smile
 

# 49
  • Мнения: 790
И аз съм така,изобщо не ми се ходи на работа, но там причината не е само бременността,просто настъпиха доста промени в офиса и барабар с това ,че почти нямаме и никаква работа и вече с голямо нежелание ходя.Другото е че много ми се спи и на мен, й сега по-това време едвам гледам,а и хапнах и вече тотално ми се доспа.
След работа пък съм направо неадекватна,толкова много ми се спи,онзи ден дори заспах, а още не се беше стъмнило. hahaha

# 50
  • Мнения: 1 173
Здравейте!
И аз съм фен на кокосовото масло. Simple Smile От 2-3 години вечер си мажа лицето с него и съм изключително доволна! Много ми харесва и ароматът му. Още не съм си мазала тялото с нищо, защото не съм качила никакви килограми, но като почна да се мажа, вероятно ще е пак с него.

За обезкосмяването, аз понеже съм със светла кожа и коса и съответно не съм много окосмена, та се оправям достатъчно бързо и лесно със самобръсначка (крака, триъгълник и подмишници). Само на ръцете ги махам с една машинка, но не ме боли, защото са малко.

За козметика на бебето не знам каква ще ползвам, за каката бях взела Бюбхен и бях доволна.

Вече и помен няма от гаденето, хапвам си всичко с удоволствие. Очаквам всеки момент и кантарът да отчете промяната. Wink

И да се оплача, дъщеря ми от понеделник е с варицела. Много я болят пъпките и снощи не сме спали. Измъчихме се. Надявам се вече от днес да почнат полека-лека да завяхват и да му се види краят.
Аз уж съм я карала, но пак ми е притеснено, защото денонощно съм завряна в нея. Днес влизам в 19 г. с. и всички казват, че и да не бях я карала, вече няма опасност за плода. Надявам се наистина да е така!

Хубав и спокоен ден на всички!

# 51
  • Мнения: 1 404
d@indi,
пробвай  с

синът ми като кара  варицела му помогна, както и ментов спирт.

# 52
  • Мнения: 790
Софийски мами пиша и тук,че някои от вас може и да не четат във фейсбук групата - организираме се утре за среща на тумбаците!Място:Борисовата градина от 11:00 часа при езерото с лилиите. Ако някоя от вас желае да дойде на среща,нека да пише,за да знаем все пак горе долу кой да чакаме.
Някои ще бъдем и с деца,така че и те са добре дошли!

# 53
  • Мнения: 318
Здравейте момичета,сега открих темичката,надявам се приемате нови попълнения.Бременна съм с първо дете,с термин 30.10.2016

# 54
  • София
  • Мнения: 861
Софийски мами пиша и тук,че някои от вас може и да не четат във фейсбук групата - организираме се утре за среща на тумбаците!Място:Борисовата градина от 11:00 часа при езерото с лилиите. Ако някоя от вас желае да дойде на среща,нека да пише,за да знаем все пак горе долу кой да чакаме.
Някои ще бъдем и с деца,така че и те са добре дошли!
Прекрасна идея! Heart EyesСупер много ми се идва, ама съм закотвена в болницата още два дни. Поне се нагледах и наслушах на всякакви забавни неща, включително едно 5+ килограмово новородено бебенце Shocked Laughing Бездействието ме побърква, но щом това е цената на болничния... Просто не мога да си позволя да продължавам да местя тежки кашони стока и да ми кашлят и кихат насреща клиентите в аптеката.

babybu, аз имах същия проблем с акта за раждане. И аз съм от Бургас, набор '88, и ми казваха как задължително трябва да си изкарам нов, но им мрънках и досаждах, докато не ми свършиха работа с него, като предупредиха, че ми било "за последно" и другия път нямало така да стане.
 
Днес дочитах последните страници от старата тема и нещо ми направи там впечатление... Някой е писал, че е невъзможно да се предозира фолиевата киселина и излишната се отделя с урината. Това не е вярно. Важи за витамин С, да, но витамините от група Б, към които спада фолиевата киселина, се метаболизират съвсем различно. Предозирането с фолиева киселина е изключително вредно дори за всички жени, особено бременните. Не прекалявайте с дозата. Naughty Много ни наблягаха на това на лекциите по фармакология.

Иначе бебенцето и лекарят в болницата ми потвърди, че е момиченце. Не се било виждало нещо "да стърчи" Mr. Green Моля да ми сложите розово щъркелче! Heart Eyes

# 55
  • Мнения: 185
За козметиката с моите деца позлвам Мустела все още (скоро ще станат на 3 и 5) Доволна съм много. пробвала съм Клоран  и Биодерма, но не съм толкова доволна. За дъщеря ми ползвам различен шампоан, балсам без отмиване и спрей за разресване на Chick Peas. Тя е с много къдрава коса и борбата там е жестока.

# 56
  • Мнения: 236
А вие спряхте ли фолиевата киселина и какви пиете ли някакви витамини за бременни?
На мен ми изписаха комбинирани витамини за бременни + продължавам с фолиевата к-на, не знам до кога.

# 57
  • Мнения: 2 309
Аз фолиева не пия от месец и половина и доктора ми каза да пия единствено витамин д и то незаради мен, а за бебето, защото аз колкото ида седя на слънце, бебето не го поемал витамина! Та сега само него пия от към витамини!

# 58
  • Варна
  • Мнения: 84
Да попитам тези които вече си усещат бебенцата,всеки ден по няколко пъти ли ги усещате ? И как ги усещате ?

# 59
  • Мнения: 747
Да попитам тези които вече си усещат бебенцата,всеки ден по няколко пъти ли ги усещате ? И как ги усещате ?
Аз усещам побутвания, особено когато си сложа ръката на корема, но не винаги става. Мърда си различно всеки ден, например днес беше по-активно, но онзи ден едва го усетих и се бях притеснила излишно. Най-често се изявява сутрин и вечер, особено когато хапвам.

Общи условия

Активация на акаунт