До Август време не остана - малките бебоци скоро ще се гушкат с мама

  • 70 332
  • 725
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 161
Аз на всички съм казала по-предна дата за секциото, така че дотогава никой няма да ме тормози и (живот и здраве!) ще родя без телефонни обаждания Simple Smile

и аз така...дори на майка ми не съм казала истинската дата
само аз и МM си знаем  Grinning

# 46
  • Мнения: 829
Аз на всички съм казала по-предна дата за секциото, така че дотогава никой няма да ме тормози и (живот и здраве!) ще родя без телефонни обаждания Simple Smile

и аз така...дори на майка ми не съм казала истинската дата
само аз и МM си знаем  Grinning

Нали казват, че е най-добре абсолютно никой да не знае...Затова се надявам, ако може през нощта да е.  hahaha

# 47
  • Мнения: 54
Мамчета, мисля, че до момента не сме коментирали въпроса с бебешката козметика и кой на какви марки се е спрял, но след посещение на училище за бременни на мен много ми допадна марката Barral. Вече около 15 дни използвам крема против стрии, който е мазен, но попива бързичко поне на моята кожа. Малко странно ми мирише, но вече свикнах, пък и като че ли след като се втрие, си променя аромата.
Та в този ред на мисли мисля и за бебо да взема тази марка и току-що попаднах на следната оферта: http://grabo.bg/kozmetika-0uuggdu
Някоя мама от София ако също е решила да ползва тази марка, можем да си поръчаме и разделим по 1 продукт, защото като гледах срока на годност, не знам дали ще успеем да изразходим 2 опаковки (нямам абсолютно никаква представа какво количество се използва за едно бебе) Grinning

# 48
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Не съм само аз значи където се дразни

Не си сама. Хората могат да бъдат страхотно не тактични и беозчливи.  Confused

Вчера съседката ме вижда на пътя, отивахме с децата към Икеа пеша (от нас е малко под километър), а тя никъде не ходи без кола. Първо ми се пули, после почна да пъшка, че на мое място нямало да стане от леглото до раждането и накрая ми изтърси култовото "Още малко остана и после ще видиш!" 
Ще видя какво?!?!? Аз имам две деца за Бога и ги гледам без помощ. Тя има едно и за него се грижат две баби, детегледачка + детска градина.  ooooh!
Зълва ми, която живее до нас е същата - за да излезе с количката на улицата й трябва антураж от поне трима души.  ooooh!
И на двете някой друг им готви, но по обясненията колко е тежко това или онова нямат равни.  ooooh!
Аз не само шетам но и работя от вкъщи, а понякога се налага да мятам и малката щерка на гръб, докато го правя, защото само така се успокоява (добре, че съседката не ме е виждала така, защото сигурно щеше да подбели очи  hahaha ).
А онзи ден родната ми майка ми заяви, че само себе си съм гледала, защото й казах, че нямам време да й слушам глупостите.

Извинявам се за Мрън-поста, ама околните ме побъркват до не май си напоследък.  #2gunfire


# 49
  • Мнения: 376
Мамчета, мисля, че до момента не сме коментирали въпроса с бебешката козметика и кой на какви марки се е спрял, но след посещение на училище за бременни на мен много ми допадна марката Barral. Вече около 15 дни използвам крема против стрии, който е мазен, но попива бързичко поне на моята кожа. Малко странно ми мирише, но вече свикнах, пък и като че ли след като се втрие, си променя аромата.
Та в този ред на мисли мисля и за бебо да взема тази марка и току-що попаднах на следната оферта: http://grabo.bg/kozmetika-0uuggdu
Някоя мама от София ако също е решила да ползва тази марка, можем да си поръчаме и разделим по 1 продукт, защото като гледах срока на годност, не знам дали ще успеем да изразходим 2 опаковки (нямам абсолютно никаква представа какво количество се използва за едно бебе) Grinning
аз на биодерма взех , тази марка не съм я чувала може да е хубава ще кажеш ако си я поръчаш

# 50
  • Мнения: 829
Аз съм взела мляко за тяло, гел за измиване и блокче на Себамед. И Бочко за подсичане, ако видя зор после ще купя и Бепантен или Судокрем, ще видя с течение на времето как ще се отрази.

Относно гледането на бебе и повече от 1 дете като цяло, едни казват колко било трудно, други ми казват, че е въпрос на самоорганизация. И това за организацията все ми го казват хора, които са много оправни, значи си зависи до човек. Калей определено е от мега организираните хора, евала, за което. Че то всяко дете си иска внимание все пак.

# 51
  • Мнения: 234
Аз на всички съм казала по-предна дата за секциото, така че дотогава никой няма да ме тормози и (живот и здраве!) ще родя без телефонни обаждания Simple Smileд

и аз така...дори на майка ми не съм казала истинската дата
само аз и МM си знаем  Grinning

Аз с първото като преносих и все ми звъняха. Ако не вдигнех телефона случайно и се изреждаха не знам колко човека да звънят (явно първия е звънял на другите да проверят). В петък бях на преглед и трябваше да отида в неделя да предизвикат раждане и за да съм спокойна на всички казах, че ме викат отново на преглед. Това не попречи сестра ми да ме провери за всеки случай докато бях в родилната Simple Smile)))), понеже не бях отговорила на майка ми. Важното е, че никой не разбра предварително.

# 52
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Относно гледането на бебе и повече от 1 дете като цяло, едни казват колко било трудно, други ми казват, че е въпрос на самоорганизация. И това за организацията все ми го казват хора, които са много оправни, значи си зависи до човек. Калей определено е от мега организираните хора, евала, за което. Че то всяко дете си иска внимание все пак.

Ама въобще не съм организирана! Просто не се притеснявам да правя компромиси. Примерно сутринта знам, че имам да мия чинии и да прахосмукичкам хола, но знам и , че ако направя и двете ще изостана в работата. За това правя едното, другото остава или за по-късно, или за мъжът ми.
У нас е хипер разхвърляно през цялото време. Дори и да разчистя до блясък, децата точно за 15 минути го пренареждат по тяхно усмотрение (т.е. всичко навън и на земята  ooooh! ).
И най-важното - научих се да тегля майна на киселият поглед на свекървата (която цял живот се е бутала в един апартамент с родителите и семейството на брат й, за да има кой да й гледа децата), когато  ни удостои с височайшото си присъствие.  Майка ми заминава у лево по същите показатели.
И това е.

Първото дете действително се гледа по-трудно АКО започнеш да се вслушваш в съветите на капацитетите около теб.
Това го казвам от опит. Ако се доверяваш предимно на себе си, въобще няма да го усетиш.

# 53
  • Мнения: 1 298
Благодаря за новата тема  bouquet
 Днес бях на последна ЖК, имам 14 дни до секциото, но според АГ може и да не дочакам, с много контракции съм и бебето е много надолу вече, ще видим.
За храненето по време на кърмене, всичко си ядях, само цигари и твърд алкохол според мен напълно трябва да се изключат.
 Аз имам и болки и контракции, ще си пия магнезий до секциото
 На тонове ще ходя май края на седмицата, тук били 10 лв ми казаха.
Калей, тея майки не знам, моята снощи ме разплака, тя хич не се радва за бебето, че ми каза, че някаква колежка я питала защо не съм направила аборт, като съм разбрала, кой знае какво й е говорила, че такова нещо да я пита, направо два дни място не мога да си намеря.

# 54
  • Мнения: 114
Напълно съм съгласна с Kalei. Много хора ме питат, ама как ще се справям с две бебета, ама иди им обяснявай, че са желани и че ще ги обичаш, колкото и тежко и трудно да ти е. Много се дразня на това, някой да ми казва с наострен показалец.... "ако знаеш колко труднл и тежко е, то тепърва предстои, ще видиш!". Общо взето избягвам да общувам с такъв тип хора, хич не ми пука, че ме мислят за надута кранта, даже ми е по-добре Simple Smile

# 55
  • Мнения: 510
Здравейте момичета, май и аз имам същия проблем като вас с обкръжението и с приказките, че ще е е адски трудно. А не знам защо но от известно време, може би около месец съм дала свободно на срички загрижени и им казвам,, че имам приятелки, които имат спокойни бебета, пожелават ми и моето да е такова и супер лесно сами си ги отглеждат. Отвратително е всички да ми говорят колко е трудно, като че ли на времето е било страшно трудно да отгледаш дете. Е да, може би сега има всичко, а тогава всичко е било по-ограничено, но ние не сме виновни за това, нали... Искам да си гушна сладката принцеса вече, утре съм на преглед при доктора, при който ще раждам. Бебка е 3600 вече. Секциото ми е за 31.07 но и аз съм си августовче Simple Smile и си оставам тук. Имам оттоци вече на краката. Адски много ме сърбят Sad някой от вас има ли подобен проблем -  чак не мога да спя, толкова силно ме сърбят. Не зная вече с какво да ги мажа.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 319
Момичета, не слушайте Сульо-Пульо колко трудно е да гледаш бебе. Това е най-прекрасното нещо на света. Днес има толкова много удобства, че си е направо удоволствие да се занимаваш с малката жива кукличка. А за да е кротко бебето, мама трябва да е спокойна. Бебоците са свързани с нас дълго време след като е отрязана пъпната връв и усещат всяка една майчина емоция. Затова се опитайте да не се изнервяте на никого и на нищо. Това, което ни предстои е уникално и неповторимо преживяване - насладете му се!

# 57
  • Мнения: 829
kadrova4kata, най-малко сега ти трябва да знаеш какво коментират другите, майка ти въобще защо споделя такива неща. Аз на твое място също щях да се ядосам, но в крайна сметка никой не може да реши какво да правя с личния си живот...Пускаш си през ушите и да си гледат работата. Ако живеем за чуждото мнение, ехее....

Аз какво да кажа, че моята майка вече на всички разправя как бебето ми щяло да бъде лошо, ревливо, щяла да ме види как ще се оправям с такова дете...Ама то е още неродено, как реши, че ще е непослушно и не знам какво.  newsm78 И после да има късмета да ми се разсърди, като не искам да идва да ми помага. С такива думи, няма как. Предвид всички неща, които преживях покрай тази бременност и колко му се тресях на това дете, само ми трябва някой да говори така. Направо го пращам да пасе за пореден път.  #2gunfire

# 58
  • Мнения: 24
Здравейте и от мен,вчера бях на консултация - доки каза че всичко е наред Simple Smile след края на прегледа попитах колко тежи бебка ,но доки каза че не я е измерил,но самия факт че обиколката на корема ми е нараснала с 2см за 13 дни е показателна.Каза че като ида др седмица ще я измери.Вече съм 35+6 и ставам все по нетърпелива да видя бебка . Сестрата малко ми се поскара че много съм наддала и ми каза да не прекалявам / от 5 до 19.07 2.650кг съм качила/,ама какво да направя като съм вечна гладна,почнах от 42-43кг сега съм 73 кг,хубавата новина е че всички изследвания са ми добри,хемоглобина ми от 70 се е качил на 100,ще продължа с хапчетата до края,колкото стигне толкова и това е нещо!

# 59
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074

Константина браво за хемоглобина!



Калей, тея майки не знам, моята снощи ме разплака, тя хич не се радва за бебето, че ми каза, че някаква колежка я питала защо не съм направила аборт, като съм разбрала, кой знае какво й е говорила, че такова нещо да я пита, направо два дни място не мога да си намеря.

Аз на моята знам какъв й е проблема - никога не е искала деца. Свекърва ми - също. Те са искали да купонясват и точно това са правели. Аз и мъжът ми сме отгледани от бабите ни ( в моят случай от прабаба ми).
Майка ми ме е зарязала на баба на 3 месечна възраст, за да ходи при баща ми, който тогава е бил командировка в Италия.
А историите на свекърва ми, за това как героично си е гледала децата свършват с мъжът ми на  9 месеца, а той има и по-малка сестра (която е точно копие на майка си, ако трябва да сме честни).
Само че и двете са страхотни раздувки и с течение на времето, което са прекарали в обяснения наляво и надясно какви майки са, са се взели на сериозно.
Просто не можеш да си представиш какви простотии чувам от тях по отношение на гледане на деца.  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт