Кое е най-безопасното място в колата

  • 17 634
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 630
Не трябва ли да следваме указанията за теглото на детето, които е дал производителя на столчето, все пак?  Thinking

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 5 683
Естествено, че се следват препоръките както за височина, така и за тегло. Примерно, нашето столче е за деца до 25кг и въпреки, че моят син е само 19, скоро ще го сменяме, защото наближава горната граница за безопасна височина.

# 17
  • Мнения: 148
Аз пък не знам законът точно до кое време задължава да се возят децата в столчета. Килограми ли гледат, височина ли, години ли... Столчето на детето ми е до 36 килограма, ама си спомням, че аз бях 36 килограма в седми клас Grinning

# 18
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Детето трябва да стане минимум 1,50м, за да може да ползва коланът на колата самостоятелно.
Ето извадки от закона

Не трябва ли да следваме указанията за теглото на детето, които е дал производителя на столчето, все пак?  Thinking

Както и преди писах - има столчета, които  за 2-4 годишни деца, които могат да се монтират в обратна на движението посока. Не става въпрос за кошниците 0-13кг.

# 19
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 677
Добре де и как ще се събере едно по голямо дете?Килограмите ясно,но височина.Крачетата къде ще са му като е монтирано в обратната посока?

# 20
# 21
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 677
Благодаря за снимките  Hug Неудобно ми се струва обаче. Thinking

# 22
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
За тези столчета и размерът на колата има значение. В по-малка кола няма да стане.

# 23
  • Мнения: 8 945
Оправдания винаги ще се намерят, не му е удобно, плаче, не му харесва и безброй такива, въпросът е кое е безопасно.
В България обаче първо караме стари коли, второ нямаме пари за такива столчета - масово.
Въпреки това може да се намери среден вариант, слагаш приличен стол, монтираш го добре в старата си кола и возиш детето безопасно от изписването от родилния дом. Без изключение, всеки път в стола.

# 24
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 677
Оправдания винаги ще се намерят, не му е удобно, плаче, не му харесва и безброй такива, въпросът е кое е безопасно.
В България обаче първо караме стари коли, второ нямаме пари за такива столчета - масово.
Въпреки това може да се намери среден вариант, слагаш приличен стол, монтираш го добре в старата си кола и возиш детето безопасно от изписването от родилния дом. Без изключение, всеки път в стола.

Моето е винаги в стола.Не евтин вариант в не старата ми джипка.Оправдания не търся. bowuu

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 5 683
Ти - ОК, ама масово е така с "оправданията" - ами плаче, не иска да стои, само се разкопчава, ама да го бия ли, да го връзвам ли и какво ли още не. Когато откажа да се возя при познати с дете с мотива, че няма столче и за моето дете и ме гледат с еееейййй такива очи. Най-редовно виждам деца (че и бебета) по предните седалки, между седалките, седнали в мама или тате, които дори и карат понякога с него в скута си, наполовина показали се през прозореца и какви ли още не дивотии (за мен поне) и ако понеча да обясня за безопасността на детето, за ползата и необходимостта на столчето, хеле пък за екзотичното столче, дето се возят наобратно... ще бъда почти линчувана ooooh! Ако имат столче, то най-често е от най-евтините, защото "детето си го хареса" или "ми удобно му е за спане" или "цветът много ми хареса и пасва на колата", пък дали предлага някаква защита няма никакво значение. Що е туй краш-тест пък съвсем не се знае... Tired

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Момичета,малко ще се отклоня от темата ,но ми трябва спешна помощ.Често пътуваме извън страната и наемаме кола.Столчетата и седалките са най -ужасните пластмасови.Това че са твърди и неудобни не го броя изобщо 1но едва ли предлагат сигурност.Наема за 7 дни ми е от 49 до 130 евро.Като това зависи не от вида столче , а от компанията и дали е само седалка или столче.Малката е на 8 и може да се вози само на седалка ,макар в Бг още да е на стол.Знаете ли от къде да купя надуваема седалка?
Притиска ме времето ,иначе онлайн можех да купя от чужбина,но едва ли ще пристигне навреме.

# 27
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
.Знаете ли от къде да купя надуваема седалка?
Притиска ме времето ,иначе онлайн можех да купя от чужбина,но едва ли ще пристигне навреме.

В Охобохо има. Можеш да погледнеш и на Trunki седалката-раница.


: Ако имат столче, то най-често е от най-евтините, защото "детето си го хареса" или "ми удобно му е за спане" или "цветът много ми хареса и пасва на колата", пък дали предлага някаква защита няма никакво значение. Що е туй краш-тест пък съвсем не се знае... Tired

За сега само дете на капака на колата не съм виждала. На мен любимото ми извинение е " Аз/мъжът ми съм отличен шофьор, нищо няма да стане"  #2gunfire
Иначе, откакто зълва ми сложи четири годишната си дъщеря да седне на мястото до столчето й, защото щяла да й се смачка роклята, тотално се отказах да обяснявам.  ooooh!

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
В Охобохо го видях-цената даже е доста висока ,но благодаря за Trunki.Уникално е.
Каката лети от англия -има вариант тя да го донесе bouquet bouquet bouquet
Още веднъж благодаря,поръчах я-каката ще я донесе директно в Италия. Hug bouquet

Последна редакция: чт, 25 авг 2016, 23:06 от renydent

# 29
  • Мнения: 408
Какво столче и колко време го ползва детето зависи предимно от ръстта му. Голямото ми дете стана скоро на 6 и е с третото си столче от една година насам. Няма как да ползва едно и също 5 години  newsm78 даже не мога да си го представя, трябва да е супер дребно детенцето. Моите са височки, на 6 години е 130 см, малкият на 3,5 е 112 см. Ще видим, до кога ще изкарат с тези. След тях, вариантът е само седалка.
А относно това, колко скъпи са столчетата и затова хората купували евтини е голямо недоразумение за мен.
Каква е средната цена на една количка, която детето ползва само за разходка (не за безопасност на живота) средно 1,5-2 години? За тази цена, спокойно може да се купи хубаво, качествено столче, в което детето ще е в безопасност и ще ползва 3-4 години поне, а и има много, които "растат с детето" и там срока спокойно се удвоява.
400-500 лв за количка, която се ползва около 2г., на повечето хора им се вижда добра цена, а за столче, което се ползва поне двойно, и служи за безопасността на детето ти при инцидент, вече става е скъпо.

Общи условия

Активация на акаунт