ВАЖНО! Пристрастяване към капки за нос – лечение!

  • 56 396
  • 97
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 959
Гледам никой не е препоръчал антихистамин в процеса на отказване.
Цялата си бременност изкарах на капки.
Запушеният нос беше благословия срещу вмирасания свят, в който се оказах бидейки бременна, но пък спането беше трудно.
Оправих се с антихистамин и стероидни капки за десетина дена.

# 31
  • София
  • Мнения: 861
Сдобих се със същия проблем по времена първата си бременност. Впоследствие прочетох, че запушването на носа е на хормонална основа.
Аз имам същия проблем през моята бременност. Още на първия ден от втория месец на бременността ми се събудих със запушен нос - без да съм настинала или какво и да е. Секретът беше супер гъст и прозрачен и просто не изчезваше. Пробвах всичко - промивки с морска вода, капки с етерични масла, хомеопатични капки... ефект нула. Пръсках една седмица с Муконазал и се преродих, но веднага щом ги спрях, старата песен на нов глас. Големият проблем беше, че точно в този период ми започна гаденето и като носът ми беше запушен, почваха да се стичат секрети към гърлото и се раздирах да повръщам - ден и нощ. И си карам вече на капки за нос вече седем месеца, голям ужас Rolling Eyes След седмица като родя, ще ги спра, каквото и да ми струва.  Crossing Arms

Иначе постът на авторката е много полезен - от мен благодаря bouquet

# 32
  • Мнения: 1 384
Съществува пристрастяване, има дори медицински термин - Медикаментозен ринит. Явно обаче в България не е известно на лекарите, защото всички ми казваха само с воля ще се оправиш..да но се оказа, че нещата не са толкова прости. Воля трябва, но тя изчезва след като 5-ти ден не си ял нормално  и спал ..

Хм, тук съм малко скептична, защото всички лекари УНГ познават чудесно медикаментозния ринит (причиняван точно от препарати с ксилометазолин), и предписват именно описания в първия пост модел на откъсване от пристрастяването, когато няма воля (виброцил, назонекс, промивки).
За мен голям проблем е липсата на воля-да не спреш след седмица. За 10 дена дори ползване на ксилометазолин пристрастяване няма да получиш, но след месец-да. За ползвали ксилометазолин 10 години-да, може да се стигне до необратимо състояние на носната лигавица и да се наложи хирургическа интервенция, ако назонекс не помогне. Назонекс не отпушва обаче-не носи онова усещане за свободно дишане като при ксилометазолина, виброцила отпушва но съвсем малко. Те са по-скоро лечебни, а не отпушващи. То и там се иска воля и упоритост-с куп мазила и промивки да се занимаваш, вместо да си капнеш ксилометазолинче. Използвайте волята си-щом за едното може, може и за другото. Peace

# 33
  • Мнения: 1 384
Да дам и аз моя лек, имах същия проблем преди години с пристрастяването. Слагах под ноздрите мазило със силен отпушващ ефект с мента. Преди да заспя слагах.След време установих, че дишам свободно.Сега ползвам при нужда Виброцил, бягам като дявол от тамян, видя ли ксиломатазолин като състав.
Виброцила води също до пристрастяване, просто неговата съставка е малко по слаба, иначе действието е същото - съдосвиващо  Peace

Това никъде не съм го срещала, може ли подробности-къде е описано пристрастяване към някоя от съставките на виброцила?

# 34
  • Мнения: 719
Да дам и аз моя лек, имах същия проблем преди години с пристрастяването. Слагах под ноздрите мазило със силен отпушващ ефект с мента. Преди да заспя слагах.След време установих, че дишам свободно.Сега ползвам при нужда Виброцил, бягам като дявол от тамян, видя ли ксиломатазолин като състав.
Виброцила води също до пристрастяване, просто неговата съставка е малко по слаба, иначе действието е същото - съдосвиващо  Peace

Това никъде не съм го срещала, може ли подробности-къде е описано пристрастяване към някоя от съставките на виброцила?
The most popular OTC nasal sprays use many of the same chemically active ingredients such as Phenylephrine, Xylometazoline and the most popular Oxymetazoline. Not only are these chemicals bad for your body, but they can also lead to addiction and recurring symptoms that worsen over time. Worse yet, repeated use of these sprays is also known to damage the sensitive membranes inside the nasal passages which can lead to chronic nose bleeds.
Ето го източника - http://www.medicalnewstoday.com/releases/27323.php
Мога да преведа статията ако се налага. Виброцилът е с активна съставка Фенилефрин Хидрохлорид, която има идентично действие с Ксилометазолин, Оксиметазолин и т.н. Всичките работят на един принцип - отбъбване на лигавицата. Повярвай ми за 10 години съм прочела толкова много по въпроса, че не бих ви заблуждавала тук. Целта ми е да помогна, защото на мен никой не можа да ми помогне когато имах нужда. Включително докторите. Тяхната схема беше - хвърляй капките, пръскай си назонекс и търпи. Да но то така лесно не се търпи 24-часово главоболие, абсолютна липса на сън и ядене с отворена уста за да можеш да дишаш...

# 35
  • Мнения: 3 161
Не е до воля. Не отпушват. Волята да дишаш надделява.

# 36
  • Мнения: 719
Не е до воля. Не отпушват. Волята да дишаш надделява.
То за човек който не го е изживял е много лесно да каже потърпи и имай воля Simple Smile

# 37
  • Мнения: 3 161
Така говоря на цигарджии / пияници. Just don't!

# 38
  • Мнения: 4 070
Снощи първа вечер без капки след 17 дни нон стоп. Голям зор видях. Сутринта ме боли гърлото от дишане с отворена уста. Силно се надявам да не съм се пристастила. Да питам, че не ми стана ясно. Само с воля ще стане ли, ако примерно си карам седмица - така да очаквам ли да мине?

# 39
  • Мнения: 719
Снощи първа вечер без капки след 17 дни нон стоп. Голям зор видях. Сутринта ме боли гърлото от дишане с отворена уста. Силно се надявам да не съм се пристастила. Да питам, че не ми стана ясно. Само с воля ще стане ли, ако примерно си карам седмица - така да очаквам ли да мине?
Аз не съм успявала да мина цяла седмица само с воля, на 3-я ден максимум умората от безсънието побеждаваше и пак посягах. Ако ти смяташ, че можеш да изкараш седмица - пробвай. През това време не ти пречи да си правиш промивки, това може да облекчи нещата. При мен може би подейства това, че постепенно намалих дозата, носът ми така и не се запуши повече, а очаквах да мина през няколко дни страдания. Стероидните спрейове разбира се също са помогнали за намаляне на отока. Но ти не си ги пръскала 10 години като мен, така че би трябвало да е по лесно! Успех, и не се предавай  Hug

# 40
  • Мнения: 1 384
Не е до воля. Не отпушват. Волята да дишаш надделява.
То за човек който не го е изживял е много лесно да каже потърпи и имай воля Simple Smile

Смяташ, че пиша в тема за този проблем ей така, от скука ли? Над 10 години беше моята зависимост, борихме го и при детето ми-5 годишна зависимост. Аз просто го спрях-като цигарите. Детето мина през лечение (доста кратко, след консултация с УНГ специалист) с цитираните от мен капки в предния ми пост.
Ми да, пресъхваше ми гърлото, дишах през устата. Но е временно. И детето мина през това.

Снощи първа вечер без капки след 17 дни нон стоп. Голям зор видях. Сутринта ме боли гърлото от дишане с отворена уста. Силно се надявам да не съм се пристастила. Да питам, че не ми стана ясно. Само с воля ще стане ли, ако примерно си карам седмица - така да очаквам ли да мине?
Да, ще стане, ако си упорита, за седмица ще започнеш да възстановяваш. Прави все пак промивки, включи ако не издържиш Виброцила спокойно-няма да се пристрастиш към него, изпробвано е при дете. Особено вечер ползвай-преди лягане-за да можеш да заспиш спокойно. Виброцил се предписва и при алергични ринити, за често ползване, той не е продукт, към който се пристрастяваш така и не атрофира лигавицата от него. То това всъщност е проблема на ксилометазолиновите препарати-при дълга употреба лигавицата атрофира по начин, който води точно до този ефект-ти хрема нямаш отдавна, но носът ти се запушва.

Последна редакция: нд, 18 сеп 2016, 15:43 от иванула

# 41
  • Мнения: 25
Аз съвсем случайно и много лесно си премахнах зависимостта от капки за нос, именно с помощта на Виброцил. Споделям, може да помогне на някой.
Аз 4 години си пръсках нощем Отривин (ксилометазолин), иначе няма заспиване. Бях с малко дете и ми беше по-важно да спя, отколкото да се мъча против пристрастяването. Преди няколко месеца съвсем случайно, бяха предписали Виброцил на сина ми и му беше останало в шишенцето, и аз рекох да използвам тези капки, че да поспестя малко пари от капки за нос (по едно шишенце на седмица изпръсквах). Така 20 дена някъде си капах от Виброцила и усетих, че няма нужда повече да си капя, това бетониране на носа вече го нямаше. Престраших се една нощ да си легна без капки, беше ми леко запушен носа, повъртях се насам-натам и съм заспала. Оттогава не съм си капала никакви капки. Hug

# 42
  • Мнения: 719
Виброцил се предписва и при алергични ринити, за често ползване, той не е продукт, към който се пристрастяваш така и не атрофира лигавицата от него. То това всъщност е проблема на ксилометазолиновите препарати-при дълга употреба лигавицата атрофира по начин, който води точно до този ефект-ти хрема нямаш отдавна, но носът ти се запушва.

Виброцил има съдосвиващо действие; прилагането му облекчава отеклите лигавици на носната кухина, има и противоалергичен ефект. От тук - http://www.lekar.bg/2016/02/24/%D0%B2%D0%B8%D0%B1%D1%80%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%BB/.
Всички съдосвиващи препарати са престрастяващи! Аз не изкарах 10 години на ксилометазолин, редувала съм го с виброцил хиляди пъти..По твоята логика щях да съм излекувана отдавна, или все още да продължавам да си карам на Виброцил, щом не е опасен, аз с него си спах като къпана  Peace
Строго забранен за бременни и кърмачки, но инак безобиден?

# 43
  • Мнения: 327
Здравейте и аз имам апсолютно същия проблем с проклетите капки за нос.... през деня всичко е наред ,но вечер щом легна веднага се запушва нослето. Проблема при мен е ,че съм родена с тесни синузи и спасението ми е оперативно ,но някои казват че шанса е 50 на 50. Интересното е че тази година на морето нямах този проблем,но щом се върнахме в София и айде пак....

# 44
  • Варна
  • Мнения: 10 702
Защото морската вода помага Peace

Втори ден съм без капки и не е трудно за сега Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт