Момче или момиче - здраво да е АПРИЛското мъниче - Тема 6

  • 44 710
  • 736
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 111







Очакваме още много нови попълнения в темичката, за да я напълним с хубави новини и пухкави бебчета накрая! Момичетата, които искат да бъдат добавени на първа страница, нека ми пишат с информация за термин, години, град и първа/втора/трета... бременност



1.4.2017

КристалнаK, 27 години, гр. Пловдив, първа бременност

2.4.2017

aleirbag_11, 29 години, гр. София, втора бременност

3.4.2017

Gabriela Georgieva, 25 години, втора бременност

Manhamanha, 34 години, гр. София, втора бременност

ДианаДД, 31 години, втора бременност

*** vselena***, гр. Пловдив, трета бременност

4.4.2017

Niki1914, 24 години, гр. София, втора бременност

5.4.2017

Tintiri Mintiri, 35 години, гр. Варна, първа бременност

christal11, 33 години, втора бременност

6.4.2017

nezabravkAAA, гр. София, първа бременност

Plumeria, гр. София, втора бременност

7.4.2017

unchita, 30 години, гр. Пловдив, първа бременност

Dimitrina Dimitrova_549455, 31 години, гр. Варна

kikito_ns, 30 години, втора бременност

8.4.2017

LilyRose, 32 години, гр. Пловдив, първа бременност

9.4.2017

Denity0, 22 години, гр. Асеновград, първа бременност

10.4.2017

miss july, 31г., първа бременност

gingerina, гр. София, трета бременност

lamarinka_bs, гр. Бургас, 29 години, втора бременност

Goldanka78, трета бременност

11.4.2017

Денкобадемко, 32 години, гр. Истанбул, първа бременност

tatqna89, 27 години, гр. София, втора бременност

12.4.2017

Pumichka, 36 години, гр. София, втора бременност

Nerreida, 27 години, гр. София, първа бременност

Orion_G, гр. Русе, втора бременност

*Мария*, 25 години, гр. София, първа бременност

doctor_la, 31 години, гр. София, втора бременност

lindichka, 34 години, гр. Пловдив/София, втора бременност

13.4.2017

ДидиТо, 28 години, гр. София първа бременност

14.4.2017

emily_v, 31 години, гр. София, втора бременност

tanyanikolaeva06, 31 години, гр. Лом

15.4.2017

Baby.st.ss, 23 години, гр. Бургас

Val27, 33 години, втора бременност

16.4.2017

17.4.2017

Ileto989, 26 години

Смърфка, 28 години, първа бременност

schandy, 34 години, гр. Бургас, втора бременност

18.4.2017

deni_hh, 38 години, гр. Берлин, втора бременност


19.4.2017

didimihaylova, 27 години, Германия - Билефелд, първа бременност

tsangel, 33 години, гр. Бургас, втора бременност

20.4.2017

21.4.2017

stefanel, 33 години, гр. Бургас, втора бременност

Carrie br, 25 години, първа бременност

Bella_83, 37 години, втора бременност

22.4.2017

ioana_g, 34 години, гр. София, втора бременност

23.4.2017

nnanna, гр. Пловдив, 25 години, първа бременност

kate_hecate, гр. София, 31 години, първа бременност

24.4.2017

АФРОДИТАa, 31 години, втора бременност

last name, гр. София, 39 години, трета бременност

25.4.2017

Flower ツ, гр. Благоевград, 27 години, втора бременност

nells, гр. София, 38 години, втора бременност

26.4.2017

x3m_macka, 26 години, втора бременност

27.4.2017

teddyblue, 29 години, първа бременност

Zoia Petrova, гр. Бургас, 31 години, първа бременност

Desuni, гр. София, 30 години, първа бременност

28.4.2017

Анито, 34 години, гр. Бургас, втора бременност

Дундулина, 28 години, гр. София, втора бременност

29.4.2017

Eva [Cassidy], 24години, гр. София, първа бременност

Гани Няголова, 24 години, гр. Варна, втора бременност

30.4.2017

belinda, 37 години, гр. София, трета бременност


Календари на бременността






Изследвания през бременността









Полезна информация за бременността






Въпроси за майчинството







Хранене и здраве








Ла лече лига България

Заповядайте на ЛЛЛ безплатни лекции за кърмене и захранване и на кърмачески срещи за бъдещи и настоящи майки в много градове! Програмата може да видите ТУК. Още актуална информация за събитията, организирани от Ла Лече Лига България, вкл. за евентуални промени на графика, може да следите също на сайта на Ла Лече Лига, както и на страниците на ЛЛЛ и Бебешко кафе във Фейсбук:
   и    

Национална асоциация „Подкрепа за кърмене" - лекции и срещи, контакти на консултанти, подробна информация.



Който има желание да се присъедини към Facebook-групата, може да изпрати ЛС с линк към профила си на
Дундулина, kristi__95, tanya06.

Който има желание да се присъедини към затворената Facebook група "Бургаски бебета - 2017", може да изпрати ЛС с линк към профила си на miss july

Последна редакция: пн, 24 окт 2016, 15:21 от Manhamanha

# 1
  • Мнения: 351
Благодаря за темичката! А относно раждането ми, не съжалявам и не го смятам за нещо  дето някой трябва да ме съжалява едва ли не. Напротив споделям го, за да се знае, че и с голяма мъка пак се раждат големи юнаци! Simple Smile ЕЕЕЕ първа съм!

# 2
  • София
  • Мнения: 385
Нищо не ме ужасява така както раждането  Joy

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Нищо не ме ужасява така както раждането  Joy
Ами то си е ужасяващо  Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 305
Ее ужасно е, но пък после се забравя с времето Simple Smile и се радваме на сладките човечета

# 5
  • Мнения: 1 111
Аааа, не искам да се плашат така бъдещите мамчета Simple Smile Моето раждане не беше ужасяващо.

# 6
  • София
  • Мнения: 385
Взе си мисля,че ако е ужасяващо не се забравя 😂😂😂

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 748
Скок в новата тема. Аз се надявам на леко естествено раждане, пък да видим какво ще се случи.  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 280
Аз също си мисля едни такива работи.Ако е ужасяващо никой няма да се навие на второ.  Laughing

# 9
  • Варна
  • Мнения: 594
Записвам се и аз.
Тия дни нищо не ми се пише, едно гадно депресирано настроение съм хванала от някъде и нямам желание за нищо освен да лежа и спя. Ние забрана за секс нямаме, ама и доктора не сме виждали от 6та г.с. Tired Правим го по рядко от обичайното, даже доста по рядко и внимателно, защото или все ме боли корема, или ММ е уморен нещо, а и малко страхлив да не навредим на бебчето.
Момичетата със запек- не знам дали вреди или не, но днес пих от онези напитки с парченца алое (едва ли е от истинско, нещо не ми се вярва) Изпих около 300- 400 мл. и ... ми се оправи запека, макар че ме сви корема преди това.
Ще следя с интерес и ужас, ако някой споделя за раждането, че на мен ще ми е първо и съм паника още от малка по темата, откакто майка ми разказа как ме е родила  #Crazy колкото повече чета по темата, толкова по ще съм подготвена какво може да ме очаква.
А, да. Утре съм на преглед при Оня хубостник, АГ-то, който искам да сменя  ooooh! Стискайте палци, не съм виждала точката от 6та седмица  Praynig

# 10
  • Мнения: 46
Ето ме и мен Simple Smile за раждането съм за Токуда.
Сега от самото начало си тръгнах при моя доктор,  при който раждах мин път и съм се разбрала с него, че ще си ходя само при него и ще раждам при него.

# 11
  • Мнения: 27
Да си призная и мен много ме е страх от раждането, ама гледам да не го мисля от сега, че се паникьосвам много.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Теди, чела съм, че алоето е противопоказно при бременност за вътрешен прием. Заложи на Хуск, Фрутилакс, Дуфалак. Мен лично мляко с кафе ме разхлабва.

Момичета, как сте с неразположенията? При мен умората и нуждата от повече сън си останаха и към тях се присъединиха болките в кръста, таза и отстрани на корема към свивките на краката /в областта на апендикса, но и от другата страна/. Нещо много от рано започнах да се разпъвам като планинска палатка.

# 13
  • Мнения: 110
Здравейте момичета Simple Smile Отдавна не съм писала, но имах нет само на телефона, а от него ми е много неудобно да влизам във форума.Страаашно много се радвам за фроузенка.
За покупките на нас ще ни трябва нова количка, че старата я продадохме, също шишета, възглавница за кърмене мисля да си взема и аз този път и ако полът не съвпадне и дрешки.
Днес съм със страшно главоболие, не знам от какво е породено, обаче е ужасно. Търпях до преди малко и пих един парацетамол, дано ми мине, че не знам как ще спя иначе.
Моето раждане мисля, че беше сравнително леко (не че имам база за срванение), но може би аз се бях подготвила за нечовешки болки. Контракциите наистина много ме боляха (а като си помисля, че в началото се питах дали ще разбера, че раждам Grinning ), a самото раждане не чак толкова. Влезнах в болницата към 22 часа със 7см разкритие и родих в 23:10, без упойка, без системи с окситоцин, без клизма и т.н . Имах шевове, които си ме боляха и придърпваха доста време след раждането. Но да всичко се забравя Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 111
Теди, чела съм, че алоето е противопоказно при бременност за вътрешен прием. Заложи на Хуск, Фрутилакс, Дуфалак. Мен лично мляко с кафе ме разхлабва.

Момичета, как сте с неразположенията? При мен умората и нуждата от повече сън си останаха и към тях се присъединиха болките в кръста, таза и отстрани на корема към свивките на краката /в областта на апендикса, но и от другата страна/. Нещо много от рано започнах да се разпъвам като планинска палатка.

При мен постоянната умора отмина, но пак ми се спи много. Задъхвам се ужасно дори като говоря и ако бързам ме боли корема. Ужасно ме боли кръста. И аз се чудя защо толкова рано.

Общи условия

Активация на акаунт