моля за съвет - проблем с плочки в банята

  • 3 073
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте,
Имам следния проблем - 8 плочки са с по тъмен цвят по стените на банята, на какво се дължи това. Не е нова баня, наследена е , но не е имало такова нещо. Пробвах да махна с циф, доместос, сода и оцет, не става. Дайте съвети.

# 1
  • Мнения: 748
В старата ми баня бяха така - просто имаше различен цвят между другите и не ги бяхме видяли навреме, а после беше късно. Бяха розови слагани далечната 94. може би са просто различна партида.

# 2
  • Мнения: 19
Квартира е, не знам каква партида са. Но тези, и където има досег с вода долу са така-по-тъмни. Може и от много търкане да съм ги повредила някак?

# 3
  • Мнения: 748
Честно казано не зная. Просто споделих как беше  при нас.

# 4
  • Мнения: 526
Пробвай да импрегнираш фугите със специален препарат, предполагам че влиза вода. При мен бяха подови плочки, така реших проблема.

# 5
  • Мнения: 19
"Пробвай да импрегнираш фугите със специален препарат"
Къде да намеря такъв препарат, нямам идея какво е това импрегниране. И аз се опасявам че може да е  влязла вода под плочките или да се просмукала или нещо такова.

# 6
  • Мнения: 526
Мисля, че Боро имаха такъв препарат, купуваш и нанасяш с четчица по фугите /след като плочките са изсъхнали/

# 7
  • Мнения: 19
Ако нанеса такъв импрегнатор плочките ще върнат ли нормалния си цвят, ще изчезне ли водата под тях ? Това ли е идеята ??

# 8
  • Мнения: X
Различни партиди са били, с времето си проличава.

# 9
  • София
  • Мнения: 16 211
Това да не е в Белфийлд? Там има такива плочки, моито си сменят цвета при миене. Боклук са, слагани са от строителя, той продаваше уж "до ключ", та е слагано умопомрачително евтино и некачествено. Хазаите не ви ли предупредиха да не се стряскате?

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 4 076
Да не би да пропускат вода?

# 11
  • София
  • Мнения: 16 211
По мое мнение, самите плочки попиват вода, не всички обаче изсъхват и побеляват обратно после.

# 12
  • Мнения: 4 454
Щом няма ударено и счупено,проблема не е ваш а на наемодателя.Вие само трябва да му обърнете внимание,че като нищо може да не знае.Той ще вземе мерки.
  Подобен проблем имах преди няколко години.Водата се просмуквала м/у плочките ,а хората се притеснявали да кажат.....докато паднала мазилката в съседната стая на стената граничеща с банята и се надул паркета в непосредствена близост до стената.
Не знам как за живели и то с бебе(горкичкото) ,но ако бяха казали ....
има силикони за уплътняване и хидроизолиране за фуги.

Общи условия

Активация на акаунт