Ноември 2016 - Тема 1

  • 50 073
  • 697
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 473
Ние след 1 седмица ще навършим 6 месеца.  Simple Smile
Захранихме се с кашичка. Слагам 2 лъжички просо и 1 лъжичка ориз. На марката Holle са и двете кашички. Слагам малко вода и малко кърма. През останалото време се кърмим. Скоро ще започнем да въвеждаме зеленчуците. Мисля с картоф да започна, после тиква.
С кашичката бързо свикна, на второто хранене не се мръщеше и отваряше уста, докато на първото цялата каша беше върху лигавника.  #Crazy

Нещо започва да ме притеснява. Последно време издава едни гърлени звуци, ръмжи ли какво прави, не мога да определя. Много е кисела. Днес почти цял ден беше така. После забелязах, че си тръска главата към лявата страна, сякаш иска да се почеше на лявото си рамо. Тя нали имаше проблеми с ушите в началото и капахме капки. Не знам дали има връзка, тогава ушите и миришеха (имало е някаква инфекция сигурно), а сега не. Ще трябва да се консултирам с педиатърката. Thinking

За въртенето-вече се въртим и в двете посоки.  Simple Smile

За времето - все още е нестабилно, един ден с къс ръкав, друг с дълъг. За сряда го дават пак да застудява.  Sad

# 661
  • Мнения: 80
И аз да се похваля нашата бебка вчера се обърна няколко пъти от корем по-гръб (по-лесното, но все пак е нещо ново за нас) Simple Smile И ние сме с постоянно менящи се настроения - ту се смее, ту издава някакви странни гърлени звуци, ту нещо като скимтене... Grinning Днес става на 5 месеца, а на 27-ми сме на консултация, педиатърката предния път ми каза да я пробвам от време  на врвме с по лъжичка пюренце, като й кажа че съм въвела 6-7 неща и има цял обяд заместен, не знам дали няма да ме понахока, ама детето си го иска и не се наяжда само с кърма и АМ... Хубав и слънчев ден на всички!!!

# 662
  • Шумен
  • Мнения: 94
Помбер, ако не ти представлява трудност можеш ли да напишеш часовете ви на хранене и кое сте заместили? Още ли пиете по 150 мл или минахте на 180?
Моята днес хапна 150 гр пюре, но след половин час ревна за мляко, дадох й 30мл и веднага след това заспа, явно малко й е било пюрето, за да замести..

# 663
  • Мнения: 1 054
Благородно ви завиждам  за захранването...
Малчо още откакто се е родил не е много ящен, а сега нещо съвсем не яде. Кърмен е, цедя се и давам със шише. Два-три дни бяхме заместили едно хранене с каша, но днес не я иска. Кисел и ревлив е, а последния месец е наддал само 200 грама. Реве ми се!
Тонусът му е отличен, обръща се от гръб по корем, всичко в развитието е ок, но пусто малко ядене ме ужасява.

# 664
  • Мнения: 2 802
Помбер, ако не ти представлява трудност можеш ли да напишеш часовете ви на хранене и кое сте заместили? Още ли пиете по 150 мл или минахте на 180?
Моята днес хапна 150 гр пюре, но след половин час ревна за мляко, дадох й 30мл и веднага след това заспа, явно малко й е било пюрето, за да замести..

Моят е в скок и ни прави луди, в някои дни е благ и добричък, в други просто е ужасТ.
Може би и затова от 150 мл, мина на 180, (сутрин 7-8 am), на обяд вече към 180 гр пюре (заместено хранене), следобед 16ч най-късно каша-100 гр + 150 мл мляко, после две хранения (19h & 01/24:00) само мляко, като варират от 180 до 210 вече. Общо за деня 4 с мляко, едно заместено с идеята и това с кашата да се замести скоро.
Установих, че след пюрето издържа макс 3 часа до следващо хранене, било нормално, явно не засищат колкото млякото. На 3 май сме на преглед, ПКК и урина, а и ще видя колко е наддал.

Последна редакция: вт, 25 апр 2017, 16:41 от помбер

# 665
  • Бургас
  • Мнения: 175
Момичета, давате ли сокчета? Днес взех на HIPP морков и му хареса. На 1.05 става на 6м. и мисля че не е рано. Чудя се дали да пробвам и други вкусове, дали запичат или разхлабват  newsm78

# 666
  • Шумен
  • Мнения: 94
Помбер, благодаря за отговора! Опитвам се последното хранене за деня да е в 22ч, засега се получава, но дозата 150 мл явно й е малко вече - до преди седмица спеше до 7 сутринта, но сега почна да се буди в 6.
Въвела съм картоф, морков, тиква, тиквичка и пащърнак. Ще си кара на тези в комбинации до четвъртък, когато сме на преглед, да видим с какво ще продължим. Плодове още не сме хапвали предполагам тях ще въвеждам др.месец. Кашите засега са табу за нас по препоръка на педи, но все пак мисля да й давам един два пъти седмично.
Сокчета не съм давала, чела съм че на този етап може да навреди на стомаха. Вода си пие шушата, вече даже не правя отвара от копър.

# 667
  • Мнения: 2 802
И аз не давам сокчета Peace
Siberia9, дори с яденето в полунощ пак спи най— късно до 6:30,-а почва да си говори в леглото към 5;30, да не ви казвам, на колко кафета съм през деня, дано успея да наместя последно хранене в 23ч макс. Плодове ще въвеждам в 6 месец.
Dafinita, моят също беше наддал минимално, на АМ е, и се оказа, че е бил готов за захранване рано, та говори с педиатъра си, ще прояде, няма къде да иде.

# 668
  • Шумен
  • Мнения: 94
Помбер, за около седмица изместих храненето от 23:30 към 22:00. И сутрин се "ослушвам" до последно.

# 669
  • Мнения: 1 054
Знам аз, но докато прояде... Харесва му морков с картоф и стигнахме до заместването на едно хранене. На кашата нещо й се мръщи. Надявам се следващия месец нещата да са по-добре, защото ще се пукна. Simple Smile

# 670
  • Шумен
  • Мнения: 94
Голямо мазало е с тези пюрета 😁 С два лигавника се храним, щото единия го дърпа, както е накапан го дърпа върху лицето си, после пръстчетата омазани с пюре пипат насам натам...мразя оранжево 😁

# 671
  • Мнения: 1 054
Пюретата си ги приготвям аз и разреждам с вода. Бебчо е на кърма, а ако сложа в пюрето не мога да го опитам, гадно ми е. Вие с какво ги разреждате?
Ще ми се да дам царевичен грис, но с вода приготвен става блудкав...
Вие какво правите?

# 672
  • Мнения: 2 802
Разреждам с АМ, обаче картофеното пюре си трябва нещо по-мазно, а още не смея да слагам гхи (краве масло), зехтин-не знам какъв точно и как.
Обаче как успявате да е супер гладко пюрето? Аз пасирам, ама все ми се струва, че не е перфектно гладко.
Мазалото с пюретата е пълно, засега всичко се изпира на 60 градуса.

# 673
  • Мнения: 1 054
Пасирам по час и всичко е ок Simple Smile
Все още не сме оцапали нищо / захранваме се от около 2-3 седмици /.
Тогава ще му купя една кутия АМ за разреждане...
Аз пък на картофа слагам по малко масълце. С каката пак така правех и всичко беше ок. Сега съм по-плашлива...

# 674
  • Мнения: 80
Хмм странно. При нас пюрето става перфектно гладко за 1-2 мин с пасатора.. Евтин е, едва ли е мега добро качество:D Как приготвяте зеленчуците? Може би трябва повечко време да се готвят? Аз ги слагам на пара в мултикукър за 40-тина минути.. Оставям да се охладят и пооцедят и пасирам.

Общи условия

Активация на акаунт