С вълшебства пълен е света - тупкат юлски сърчица!

  • 31 347
  • 736
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 38
Beauty, аз ходя при д-р Николова
За раждането, аз раждах естествено, много болеше, малко ме цепнаха и ме шиха после, но общо взето това е всичко, можех да сядам буквално часове след раждането и момичето, което беше с мен в стая се чудеше как е възможно, защото беше вече 4ти ден след раждане и не можеше да сяда много много .... сег а се надявам всичко да е наред и пак да си родя естествено (иначе доста болеше и контракции и раждане....повиках си Simple Smile ) но се забравя...помня само че боли и че си казвах "виж какво ти е хубавко детето, няма нужда пак да раждаш (това заради болката) пък сега си мисля ее търпяла съм я веднъж, ще я изтъря пак, колко пък да болеше Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 31
  • Мнения: 7 990
.помня само че боли и че си казвах "виж какво ти е хубавко детето, няма нужда пак да раждаш (това заради болката) пък сега си мисля ее търпяла съм я веднъж, ще я изтъря пак, колко пък да болеше Simple Smile Simple Smile Simple Smile

 Joy

Шегата настрана, но едно от момичетата, което беше със секцио на същия ден, беше с отрицателен резуз фактор и беше категорична, че никога повече няма си причини подобно нещо и не искаше да и слагат инжекцията, която слагат след раждане при отрицателен резуз фактор. Мисля, че доктора накрая я убеди да я сложат де.

# 32
  • Мнения: 1 380
Всичките ми приятелки, раждали естествено, нямаха проблеми и са почти без шевове! Две, раждали секцио, също са много доволни и казват, че много бързо са се възстановили! Аз единствена от групата се чувствах "некадърната раждаща" и всички ми се чудеха на премеждията... защооооо!  Grinning Пак казвам - болката не ме притеснява! Не ми трябваха упойки, с висок праг на болка съм, заспивах между контракциите! Мен ме плашат пораженията... и при двата вида раждания!

# 33
  • Мнения: 7 990
Еми гаранция няма. Аз единствените поражения които имах след секцио са, че вдигах температура две седмини и се изпотявах така през нощта, че вскичко ставаше мокро край мен. Бях се поизплашила малко, но ми мина от самосебе си.

# 34
  • Мнения: X
И аз се записах в темата пък не я виждам, Хм.
Бебка, кумбс са едни от антителата май. При мен излезнаха отрицателни.
Виждам за раждането говорите. Аз съм живият пример как след естествено раждане не можех да се обслужвам и ме болеше минката цеееели 5 месеца. Родих естествено, без упойка, но имах много вътрешни и външни шевове (над 12).Изпитвах нечовешки болки месеци наред, ходих в болницата, ходих на частно, едните ми махнаха конците, другите казаха, че всичко е наред. Е да, ама 4 месеца мен си ме болеше, дърпаше, седях на пояс, Абе ужас. Накрая стигнах до един доктор (да е жив и здрав) и той ми каза,  че имам хипергранулация, която се е получила или от некачествено шиене,  или от замърсени инструменти. Реално това е зашито мъртво месо отвътре, което става на бабунки. Бързо се оправих след съветите и лечението му, но няма да забравя този ужас. Малко се отплеснах  Embarassed Сега живот и здраве,  въпреки всичко,  пак искам нормално.

# 35
  • Мнения: 7 990
Защото коментари като "запис" са против правилта и модератор ги трие. Може да ползвате "извествянае" или "добавяне в харесани"

# 36
  • Мнения: X
Celika, аз писах "пу,  първа", ама явно е равносилно на запис, Хаха.
Бетелинка, във ВМИ раждах. Не само заради това, но престоят ми беше ужасен там и този път отивам в Селена.

# 37
  • Мнения: 38
Celika, аз писах "пу,  първа", ама явно е равносилно на запис, Хаха.
Бетелинка, във ВМИ раждах. Не само заради това, но престоят ми беше ужасен там и този път отивам в Селена.

и аз си раждах в хирургиите, но беше много добречестно казано няма от какво да се оплача, сега малко се замислям за Селен единствено защото лекарката ми е там

# 38
  • Мнения: 3
Здравейте, имам голяма нужда от вашите съвети Sad в 8.г.с. съм и се чувствам вече 10 дни много зле. В 90% от времето  си лежа, когато стана ми се вие свят. Ставам само за да ям. Прегледа ми е в понеделник. Дали трябва някакви изследвания да си направя?  До кога ли ще продължава така, нямам никакви сили. Sad(  Не повръщам, но ми се повдига постоянно..

# 39
  • Мнения: 37
Момичета, гледам от рано говорите за раждането Simple Smile)

Каина, много съжалявам за това през което си минала Sad( Пожелавам ти този път да е различно и да го запомниш като едно от най-хубавите си преживявания!
 
Нормалното раждане след секцио е възможно, ако имате желание го обсъдете с лекарите си, може и да се навият Simple Smile) Дулата, с която раждах първия път е родила естествено след две операции, а в в миналата ми отчетна тема две мами също родиха вторите си деца така след секцио. Хубавото е, че в такъв случай наистина не могат да предизвикват раждането и да вливат окситоцин Simple Smile) Може да се уговорите да изчакат да започне всичко естествено, пък ако се налага винаги могат да направят операция.
Едната от двете майки, за които ви казвам, роди в Шотландия. Там не е имало проблем да се съгласят, нито да я чакат и т.н., но всичко се проточило много дълго, не получавала разкритие, уморила се и в крайна сметка се съгласява да я подготвят за секцио, бият й и упойката и преди да я вкарат в операционната се оказва, че все пак е стигнала пълно разкритие. Предлагат й да роди все пак естествено, като те ще следят кога са напъните и ще й казват да напъва, защото вече не е усещала. Е, получава се Simple Smile) Така че, винаги има шанс...

И за да не стряскаме момичетата с първа бременност - а родих без предизвикване, без упойка, около 14-15 часа от началото на контракциите, което е напълно нормално за първо раждане и не трябва да ви стряска Simple Smile , нямах никакви разкъсвания и съответно нито един шев.

Сега се надявам на по-бързо развитие Simple Smile)

# 40
  • Перник
  • Мнения: 185
Малеее,ще се окаже, че само аз съм доволна от нормалното си раждане. Имах си шевове,епизиотомия,не са ми слагали упойки, болеше много, но беше кратко... Родих за 1ч и 30 мин,от момента когато ми спукаха мехура. Първо ме приеха с 5 см разкритие без никакви болки. Абе,пожелавам си пак такова раждане. И на вас ви пожелавам да мине толкова леко, като при мен. 2 ч след раждането си ходех по коридора до тоалетната. Пращаха ми санитарка да ме придружава, но въобще не ми трябваше помощ. Уж щях да бъда секцио, заради очите, но добре че моя лекар ме убеди, че ще се справя и при нормално раждане. И вярно, нямах никакви кръвоизливи по очите.

# 41
  • Мнения: 38
е Cveteto и аз не мога да се оплача от раждането, имам усещане, че живот и здраве ще е дори по-леко този път Wink

# 42
  • Перник
  • Мнения: 185
е Cveteto и аз не мога да се оплача от раждането, имам усещане, че живот и здраве ще е дори по-леко този път Wink
По принцип второто раждане било по-бързо от първото. Аз се чудя, ако това е вярно, ще имам ли време да стигна до болницата 😂😂😂😂

# 43
  • Мнения: 173
Ох,раждането...
Раждах в Сливен. Тръгнах с изтичащи води,без контракции и разкритие. В болницата изцяло ми изтекоха,а продължавах да нямам нито разкритие,нито контракции. Около 14:00 ми сложиха вагинално някакво хапче(изобщо не знам какво беше). Пак нищо. Към 18:00 ми включиха системи и се почнаха мъките. Мноооого ме болеше...може би защото контракциите почнаха изведнъж ли,не знам. Самото раждане и напъни да ви кажа не знам дали ме е боляло. Малко трудно излезе и то с ръката напред. Наложи се да ме резнат. В крайна сметка след големия зор,с ръка напред като Супермен излезе сърдитото лилаво бебе тежащо 2.700 кг. В 21:05 всичко приключи. Бая зор видях,не искам да си представям как щеше да е ако беше по-голям. Шиха ме с пълна упойка,питах колко шева имам но АГ ми каза,че не е толкова важно  Mr. Green и сега съм можела пак да си избера кой да е първият ми мъж. На сутринта станах все едно нищо не е било. Не ме болеше,изобщо все едно вечерта не съм раждала. Изкъпах се,обикалях си. И корема изцяло беше изчезнал,е естественно изглеждаше като пихтия,добре че ги има тея колани.
Да ви кажа,малко ме е страх сега. Тея приказки,че се забравяло...ами не се забравя вече 8 години.

# 44
  • Мнения: 1 380
Деси, благодаря! Дано!
Цвете, аз раждах при д-р Лазов, защото в София не се съгласиха да ме изродят естествено! След раждането и той каза, че съжалява за решението си. П.п. 2 от приятелките ми сега при 2-ро раждане казаха, че наистина е по-бързо и лесно. Едната за малко да си роди и вкъщи  Laughing Завиждам им благородно! Едно нормално естествено раждане не може да се сравнява със секциото! Пожелавам на всички ни леко раждане без поражения, когато му дойде времето Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт