Микровълновата изгърмя

  • 3 569
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 266
Докато се наслаждавах на неделната спокойна вечер и на миризмата от печащите се в микровълновата ядки, същата взе че мощно гръмна- ама все едно светкавица изскочи отгоре й. Е добре де, малко прибърззано я отварях, за да поразбърквам от време на време фъстъчките... Laughing
Та мина ми първоначалния стрес, проверих контактите- като че ли слава богу всичко е ок, т.е повредата е в самата микровълнова.
Преживях си недопечените ядчици, но се чудя дали да преживея и самата фурна. Когато предишната се развали /а тя се предаде тихо и кротко/ и извиках техник ми взеха 25лв, за да ми кажат, че не може да се оправи. Та се чудя дали изобщо да се занимавам...Как мислите?Фурната е от най-евтините, ама ако пък има още живот в нея...
имате ли опит с поправката на тези уреди?
утре ще опитам да се конссултирам по телефон с някой сервиз, че съм и без кола и не ми се ще да се подлагам на такава хамалогия ако няма надежда за поправка.
оффф...дори не помня как съм загрявала вода за кафето преди микровелето...
еййййй, няма спокойствие значи!
Ама здраве да е!

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 319
Аз ако съм,ще си купя нова. Peace

# 2
  • Мнения: 10 621
Пробвай да си смениш слюдата - една пластина от вътрешната страна.
Когато са намазани с манджа Simple Smile прегарят и гърмят...

http://www.4asti.eu/index.php?cPath=160_890&osCsid=fd6aa9518 … 10aec5aba44a0793a

Има за модели, има и просто по-големи, които се изрязват по старата.

И ако това не я оправи - тогава действай с нова, няма смисъл от повече инвестиции  Wink

# 3
  • Мнения: X
Пробвай да си смениш слюдата - една пластина от вътрешната страна.
Когато са намазани с манджа Simple Smile прегарят и гърмят...
Скрит текст:
+ магнетрона
Скрит текст:
Има вариант за ремонт на магнетрон:
(Медна тапа за парно - 0.99 лв от Практикер)
http://forum.napravisam.bg/viewtopic.php?t=30803
Фурната има защити. (предпазител, термопредпазтел - до 2лв)

# 4
  • Мнения: 2 909
Аз бих купил нова  Simple Smile

# 5
  • Мнения: X
Ако Ви изгори предпазител в автомобил, нов ли купувате или сменяте бушона?
Скрит текст:

# 6
  • Мнения: 2 909
Къде е кола и къде е микровълнова?

# 7
  • Мнения: 69 138
Моята се беше развалила-не топлеше вече вътре, просто не загряваше, носих я на ремонт, взеха ми около 20 лв. по спомен, но казаха, че няма гаранция колко ще изкара....Е, работи още година и половина и пак се сдуха. Купих си нова - тъкмо такава, каквато исках Laughing

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз с нетърпение чакам моята да се развали и да не си купувам никога повече такова нещо. Защото е вредно. С бързонагряващ стъклокерамичен плот и електрическа кана всъщност изобщо не ми трябва МВ. Само ми заема място.

# 9
  • Мнения: 69 138
На мен ми е незаменима за претопляне на храна от хладилника, за размразяване на месо от фризера Peace

# 10
  • Мнения: 10 621
Аз с нетърпение чакам моята да се развали и да не си купувам никога повече такова нещо. Защото е вредно. С бързонагряващ стъклокерамичен плот и електрическа кана всъщност изобщо не ми трябва МВ. Само ми заема място.
Мда, то и мобилните телфони не трябва да ползваме и въздуха не трябва да дишаме  Rolling Eyes

Това е времето, в което живеем... АКо бяхме в средновековието, щяхме да имаме други проблеми  Laughing

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Мда, то и мобилните телфони не трябва да ползваме и въздуха не трябва да дишаме  Rolling Eyes
Голямата разлика е, че без мобилен телефон и без въздух не може, а без микровълнова може съвсем спокойно, без някакви особени неудобства. Ясно е, че не може всички вредности да се избегнат, но поне което може, ако се избегне няма лошо.

# 12
  • Мнения: 266
Вероятно има някакво негативно въздействие и е добре да не се използва, но пък си има предимствата-
на ел. кана мога да си загрея водата за кафе/чай, ама не мога да си притопля като изстинат.

аз живея сама и за да стопля набързо една чиния храна трябва да включвам цяла фурна или котлон и да чакам...
има си предимствата за "пишман" домакиня като мен и определено ми е в полза.
Да мога и без нея, но ми е удобство и ми спестява време. 

Обикновено крайно безразсъдно се нахвърлям да разглобявам разни уреди и да се правя на майстор, но с микровълновата малко ме е страх да правя експерименти.

Май отивам на варианта нова и непредвиден дефицит в коледния бюджет... cry

# 13
  • Мнения: 1 804
Тъкмо ще се храниш по-здравословно. Откажи се от микровълновата, ще си свикнеш без нея Peace

# 14
  • Мнения: 69 138
Е, то здравословното хранене не зависи от източника, на който си претопляш храната Wink
...а от състава и вида на храната.

Общи условия

Активация на акаунт