МАШИНА ЗА ХЛЯБ - 62-ра ТЕМА

  • 81 141
  • 748
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Содената питка няма нужда да се меси на машина според мен.

# 31
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Содената питка се замесва леко на ръка и това ѝ е напълно достатъчно.

# 32
  • Перник
  • Мнения: 4 869
Моята е в бокса, откакто се обелиха бъркалките... но мисля да пробвам за тесто да меси, кажете рецепта за содена питка (във печката ще се пече)? Квасения хляб е повече занимавка, а маята искам да я спра (сега съм на купешки..).
Силвъкрест с две бъркалки.

Ако някой иска да поръчаме отнякъде - да пише, искам един чифт само, не два или повече.

Бъркалки можеш да си поръчаш от сервиза - "Бушона" се казва, провери ги първо в нета, че когато аз имах нужда, се оказа, че телефоните в книжката към пекарната са сменени. Във въпросната книжка има един талон, с който първият комплект контейнер и бъркалки ти идват на по-ниска цена. А ако си в София, можеш да си ги вземеш директно от сервиза и да си спестиш таксата за доставка.
Квасеният хляб, оказа се, може и да не е занимавка, и да се прави на ръка, съответно пече във фурната. Ползвам тази рецепта http://www.dnevnik.bg/za_baven_jivot/2016/10/06/2839666_fotogale … i/?pic=19#picture И отново използвам случая да благодаря на дядо хаджия, че я сподели точно в момента, в който смятах да се откажа от кваса, защото хлябът ми не се получаваше. Та, въпросната рецепта спазих точно само първия път. После я адаптирах към моето ежедневие, бедно на свободно време, а именно: замесвам хляба вечер и го оставям покрит с памучна кърпа на стайна температура, като от време на време разбърквам (с лъжица). Като тръгна да си лягам (към полунощ) го прибирам в хладилника. На следващата вечер, като се прибера от работа вадя бухналото тесто от хладилника, оформям и пека.

# 33
  • Мнения: 9 776
Здравейте! Имам проблем с машината. Не ми изпича добре от известно време. Най-вече отгоре. Хлябът стои тежък. Днес пробвах друга програма, същата работа. Ако някой следи темите от самото начало, сеща ли се как и къде точно се слага фолио в горната част? Не се е налагало досега да пробвам така, знам, че някои го правеха.

# 34
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте! Имам проблем с машината. Не ми изпича добре от известно време. Най-вече отгоре. Хлябът стои тежък. Днес пробвах друга програма, същата работа. Ако някой следи темите от самото начало, сеща ли се как и къде точно се слага фолио в горната част? Не се е налагало досега да пробвам така, знам, че някои го правеха.
С два реотана ли е? Да не би горният да е изгорял?

# 35
  • Мнения: 9 776
С един е, само отдолу. Досега си изпичаше добре. Напоследък отгоре е направо бял. Ако някой се сети как се ползва точно фолиото, да пише. Не знам иначе как ще я ползвам. Днес допичах във фурната. Толкова бял беше. Но не ми се занимава всеки път. Не си заслужава.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 925
Здравейте! Имам проблем с машината. Не ми изпича добре от известно време. Най-вече отгоре. Хлябът стои тежък. Днес пробвах друга програма, същата работа. Ако някой следи темите от самото начало, сеща ли се как и къде точно се слага фолио в горната част? Не се е налагало досега да пробвам така, знам, че някои го правеха.

Моето кристално кълбо казва, че не може да се сети каква марка и модел е твоята машина.Ще ни осветлиш ли?

# 37
  • Мнения: 9 776
Не може да се сети, защото не пиша и не следя темата от сто години. Предполагам е останало някое изкопаемо като мен от онова време. Crazy
Нео.

# 38
  • София
  • Мнения: 12 006
Това обяснява много неща.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 925
 

Ако капакът е подобен, отвиваш 4-те винтчета в ъглите и ламарината изпада. Сгъваш на 4 парче домакинско фолио по размери по-големи от отвора за стъклото с по 2-3 пръста от всяка страна и го поставяш м/у стъклото и капака. След това стягаш капака с винтчетата. Това е по-трудният, но по-ефикасен начин. По-лесно е просто същото парче фолио от 3-4 пласта да го поставиш отвън така, че хубаво да закрие стъклото и за да не се мести го похлупваш с една подходяща по големина и дълбочина чиния.

# 40
  • Мнения: 9 776
Да, точно това с развинтването ще приложа. Ще загледам после кое как точно. Капакът и да не е същия, е подобен. Благодаря, и дано има ефект. bouquet

# 41
  • София
  • Мнения: 1 832
Купих нахутена мая. Има ли нещо специфично при приготвяне на хляб с нея? Мисля да направя хляб, като за първи опит с  бяло брашно.

# 42
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Купих нахутена мая. Има ли нещо специфично при приготвяне на хляб с нея? Мисля да направя хляб, като за първи опит с  бяло брашно.
Това не е ли изсушен нахутен квас?

# 43
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Вики, много ти благодаря за рецептата , но тук не съм виждала брашно от лимец, мога ли да го заменя с пълнозърнесто или ръжено брашно?

# 44
  • Мнения: 199
Аз слагам 1/5 кубче мая на 500 грама брашно, но програмата ми е 5 часа.
Маята слагам на дъното на съда, отгоре брашното, сол, захар, мазнина. Накрая сипвам водата. Мисля, че в книжката ми беше написана тази поредност и си я спазвам от години.

А 1/5 колко гр. е? Питам ,защото тук,където живея пакетчетете са по 25гр. ?  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт