Телескопични водачи на фурна Бош

  • 9 035
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 597
Пав, чудесна си с помощта, която ни оказваш. Аз се надявам да нямам този проблем, защото фурната ми е с пиролиза и не е необходимо да свалям водачите по време на пиролизата, така поне твърдят производителите, но знае ли се какво може да се случи...

# 16
  • Мнения: X
mumbas,
Нямам опит с пиролиза, но нали се препоръчва да се ползва само два пъти годишно?
През останалото време как е положението?
Аз в общи линии на два месеца почиствам фурната.
Винаги свалям водачите и ги мия в съдомиялната.
При свалени водачи се чисти и ламарината на фурната навсякъде, иначе ми пречат.
А, то моята е луда работа, понеже свалям и задния каталитичен панел,
който мия с подвижния душ и веро. Така имам достъп за профилактика на вентилатора.
Свалям перката (обратна резба), която също мия и слагам грес.
Скрит текст:

# 17
  • Мнения: 1 597
Пав, възхищавам ти се на енергията и познанията. Аз не ги притежавам, но пък спомените за многогодишнотот ежемесечно клечане около старата ми фурна, за да я чистя ме ужасяваше и затова преди 2 години се осмелих да изпълня мечтата си за пиролитична фурна. При това за мой късмет бяха излезли моделте на Сименс, които не изискват сваляне на телескопите при пиролиза, та съвсем се измързелих. Ами не няма правило за 2 пъти годишно. Има сензори за замърсяване и сама подсеща. Горе долу на 3-4 месеца ме изкомандва да се погрижа за нея , а не само тя за мен.  LaughingДано и по-дълго да ми служи, но е рахат да знаеш.

# 18
  • Мнения: X
Има сензори за замърсяване и сама подсеща. Горе долу на 3-4 месеца ме изкомандва да се погрижа за нея , 
Не знам какъв е този сензор за замърсяване.
Още няма в нета сервизно ръководство на Сименс или Бош с такъв, за да го видя на схема.
Цитат
За всеки цикъл сензорите определят най-важните фактори във вътрешността на уреда. След това събраната информация се предава на контролния елемент на iSensoric
http://www.siemens-home.bsh-group.com/bg/isensoric-m
Преди известно време съфорумка питаше за нулиране на такова подсещане при фурна Електролукс.
Беше споделила, че фурната и е абсолютно чиста (постна снимка), а се появява.
В ръководството пишеше: " Ако не е необходимо почистване, то нулирайте....."
Тогава няколко човека мислихме, като аз клонях, че софтуерно е заложено време.
Само при Miele открих видимо такъв (газов анализатор).
Ох, не мога да намеря темата.

# 19
  • Мнения: 1 597
Да сещам се за темата. Всъщност аз си го  обяснявам посещането с наличие на сензор, а то може да е времеви сетинг или свързано с броя на циклите на печене. Така или иначе подсеща. За тези 2 години ме е подсещал 3 пъти.

# 20
  • Мнения: X
Горе долу на 3-4 месеца ме изкомандва да се погрижа за нея ,
На година 3 пъти, за две години 6 пъти.
За тези 2 години ме е подсещал 3 пъти.
Кой е модела на фурната Siemens?

# 21
# 22
  • Мнения: 1 597
Сега снахата я ползва, а тя все пак не е от най-редовните готвачи, но твърди, че е голямо улеснение.

# 23
  • Мнения: X
mumbas, отлична е!  Peace
Прочетох набързо "ръководство на потребителя".
Тръгвам от тук:
Цитат
Настройка на датата
Предварително настроена е датата “01.01.2014”.
1. С въртящия се превключвател настройте актуалния
ден, месец и година.
През два месеца настройвате дата 01.02.2014г
(от предпазител/бушон спирате електроподането/ток)
Така се "бъгва" натрупването на време, през което е работила фурната.
("съхранява" се софтуерно в памет eprom /интегрална схема/)
А, когато сама прецениш пускай пиролизата!  Peace
Мда, онази тема с Електролукса определено ми бе "ограмотваща",
търсейки основата.

# 24
  • Мнения: 1 597
Хей Мерси Пав за ограмотяването. Истината е, че многократно ни се налагаше и да изключваме бушоните заради безкрайните ремонти, та може би затова не ми се е налагала много често да се чисти.

# 25
  • Мнения: X
че многократно ни се налагаше и да изключваме бушоните
И за да започне да функционира фурната трябва да настройвате дата, месец, година.
Залагайте дата 01.02.2014гWink
Пфу, добре, че не са вложили часовник с радио сверяване.
(надявам се да не четат от Siemens bg-mamma)

# 26
  • Мнения: 1 597
Всещност би ли ми обяснила зщо трябва да я натройвам винаги на тази дата? Прави ми впечатление, че всеки път като изключвахме бушоните и после ги включвахме и трябваше да настройваме винаги часовника, защото той винаги си показваше тази дата. Мислех си, че е фабричната дата на производството и веднага си настройвах на съответното време и дата в момента. Не мислех, че е важно да я оставям ан фабричната настройка

# 27
  • Мнения: X
Фабричната е 01.01.2014 (няма общо с кога е произведена).
Вие настройвайте 01.02.2014 след прекъсване на тока.
Идеята ми е да не "трупа" отработено време в паметта.
Това ще се разбере дали "сработва", ако след 3месеца не ти напомни да я чистиш,
при положение, че през два месеца настройваш същата дата (01.02.2014г)
Пробвайте и сподели.
Сега при уредите залагат софтуерно колко време да работи/"развали".
/не е градска легенда/
Една проста батерия за лаптоп има "брояч" за разреждания и спира.
Обаче се "рециклира", чрез елиминиране или препрограмиране на паметта.
Аналогично е и с тонер касетите.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 23 796
mumbas,
Нямам опит с пиролиза, но нали се препоръчва да се ползва само два пъти годишно?
През останалото време как е положението?
Това не го пише никъде при мен, аз съм с АЕГ с пиролиза. Пише, че има три степени на пиролиза в зависимост от замърсяването. Ама при мен е винаги адска свинщина и пускам на максималната. При пускане на пиролизата се изисква да няма вътре нищо - скари, водачи, страничните стойки. Има някакви сензори, които почват да напомнят понякога, не съм хванала кога и на какъв принцип, не е само на астрономическо време, може би е на работни часове?!? newsm78

А за водачите пише да не се мият в миялна и с препрат за фурни. След анализ с мъжа ми стигнахме до извод, че е именно заради смазката. Та тях от време на време ги мия напоследък и мажа със смазка.

# 29
  • Мнения: X
Има някакви сензори, които почват да напомнят понякога, не съм хванала кога и на какъв принцип, не е само на астрономическо време, може би е на работни часове?!? newsm78

А за водачите пише да не се мият в миялна и с препрат за фурни. След анализ с мъжа ми стигнахме до извод, че е именно заради смазката. Та тях от време на време ги мия напоследък и мажа със смазка.
Гарантирам, че освен сензор за влага във фурните няма друг.
(За Miele се двоумя.)
Най-логично е по работочасове, за това помолих mumbas да пробва и да сподели за резултат.
/не съм писала софтуера ... Embarassed/
Относно пиролизата, тя е 300°C. Степените са свързани с продължителността.
Защо се препоръчва два пъти годишно? - ламарината се "изхабява" и "пробива".
На баща ми купихме (2006г) Bosch с пиролиза за да му е по-лесно след като майка почина.
На дъното има няколко дупки. Иначе е перфектно чиста.
Ще я снимам в понеделник,
понеже ще ходя до Добрич да му сменям на пералнята биметалната ключалка.
/ Извикал "майстор" около 65г, негов приятел, където си пият кафенцата. Такива ги е "сътворил"  #Cussing out/

Общи условия

Активация на акаунт