Септемврийче шава,а на мама коремчето все по-голямо става

  • 46 105
  • 746
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 379
Добро утро момичета  bouquet Да ви се оплача май ме хваща пролетната алергия, сутрин хрема и тежест в синусите...лекувах се преди с капки с кортикостероид в критични моменти, но сега незнам.

# 61
  • Мнения: 360
 Здравейте!
 Би трябвало да сме освободени,но когато пусках изследванията лаборантката ми поиска 1 лв. Дали някой лаборатории вземат такса? В понеделник,когато си взема изследванията ще питам дали наистина има такса. Ще кажа и на АГ-то. Когато си вземам час за ЛЛ си плащам 2.90,защото ЛЛ за издаване на направление иска потр.такса(преди да забремения).
 Кашлицата ми значително намаля,но я има. Хремата е ужасна-много е гъста.
 Ще пробвам с бялото от лимонена кора. Слага се като тампончета в ноздрите. Преди месец и нещо пак бях с хрема и лимона много ми помогна. За 2-3 дни ми спря хремата.

# 62
  • моята мила родна страна
  • Мнения: 569
Да, за лабораториите май не важи това, там си плащаш манипулацията. На мен ми взеха 2 лв. за кръвните изследвания. Но пък и може да не е повсеместно, а всяка да решава за себе си.

# 63
  • Мнения: 200
Здравейте на всички мамчета и благодарности на Грозда за новата темичка  bouquet

Мале колко много съм изтървала, момичета пожелавам ви да се оправяте тези с хремичките, успешни БХС на който му предстои и добре дошли на новите мами  Hug
Прекрасна седмица пожелавам, аз ще гледам да се вредя утре или в сряда при моята док за преглед, че не сме виждали бебче от повече от 2 седмици.

п.с. моето коремче верно става все по-голямо и вчера се сдобих с дънки за коремче, мнооого са удобни Simple Smile

# 64
  • Мнения: 379
Здравейте, zlati успех днес. Сподели после какво прави твоето бебе Stuck Out Tongue btw ти спря ли Дуфастона, аз съм вече 3-4 дни без. Аз моето бебе също не съм го виждала 2 седмици и на преглед съм чак след още две. Незнам как ще издържа, но реших да си ходя по 1 път в месеца, хем да си упражня малко волята  Laughing Не че не се пробвах да си запазя час, но ми казаха, че нямам право поне при моята док, освен в случай на проблем hahaha

Последна редакция: пн, 20 мар 2017, 10:55 от Lilince123

# 65
  • Мнения: 46
Аз до момента си ходя през две седмици, но понеже си имам разни проблеми. И въпреки това докато не усетя бебето няма да се успокоя. Предния път доста рано го усетих, но сега все още не съм 15+4. Нямам търпение да разбера и какво е. Не знам при вас как е, но аз сякаш ще го раждам утре. Искам всичко да ми е подготвено. Направих ревизия на, това което е останало от каката. И едвам се сдържам да не вляза в някой бебешки магазин да изкупя половината неща. Вече не ми се и работи. Луда работа  Rolling Eyes.

Noel и аз съм на подобна диета от доста време вече. Интересно, е че след време спират да ти се ядат някой от нещата (главно за сладко говоря), които са забранени. Но и аз не ходя вече да пазарувам храна, защото само точа лиги като видя разнообразието. И на мен страшно много ми липсват плодовете и заленчуците. А и сега идва и пролет и ме е страх да не ме налегне пролетната умора. Ще говоря с АГ-то за някакви витамини малко да си засиля организма.

# 66
  • Мнения: 200
Моята поне е разбрана и ми каза, като се шашна или притесня, или просто ако не мога да издържа да отивам Simple Smile А в началото ходех в една друга болница при друга, която ми е близо и лесно се запазват часове, но сега вече не /поне за сега/ Wink

# 67
  • Мнения: 379
И аз докато не го усетя няма да ми е спокойно, все имам някакви тъпи мисли...иначе се чувствам все едно догодина ще се появи. Имам леки усещания, но нз какво е със сигурност може да е стомах и т.н. Сигурно като го видя на живо ще повярвам, какво е станало  Laughing Много не ми се работи и на мен, но и в нас нямам какво да правя толкова...На нас живот и здраве ще ни е първо бебе, та мисля да минем курс за родители, за да сме малко по-подготвени.

Последна редакция: пн, 20 мар 2017, 11:38 от Lilince123

# 68
  • София
  • Мнения: 300
Здравейте момичета! Аз утре съм на втора ФМ за второ мнение. На всичкото отгоре имам и някаква бъбречна инфекция за която нямах никакви индикации, но ми излезе на урината и ми изписаха антибиотик Зинат, и съвсем съм се сдухала нещо  Sad Иначе на прегледи ходя през две седмици.

# 69
  • Мнения: 299
Здравейте момичета!

По отношение на усещането, аз започнах да го усещам в 13 г.с  като леко трептене. Сега, вече в 16 + 1, го усещам по-отчетливо като тупкане и предимно вечер като съм полегнала на дивана. Ами приятно си е чувството и всяко тупкане предизвиква усмивка Grinning Heart Eyes

Ще чета с удоволствие, споделянето на първите ви усещания!
Хубав и слънчев ден, ви желая! bouquet

# 70
  • Мнения: 320
Здравейте момичета! Аз утре съм на втора ФМ за второ мнение. На всичкото отгоре имам и някаква бъбречна инфекция за която нямах никакви индикации, но ми излезе на урината и ми изписаха антибиотик Зинат, и съвсем съм се сдухала нещо  Sad Иначе на прегледи ходя през две седмици.
Защо ще ходиш за второ мнение на ФМ, какво е станало с първата... Не се притеснявай и аз съм на антибиотик "Аугументин" не е никак лек, според аптекарката и личната лекарса не трябва да го пия повече от 5 дни, а вчера като се чух с АГ каза плътно 7 дни да си го пия и сега незнам какво да правя... newsm78 Ти колко време ще пиеш твоя?

# 71
  • София
  • Мнения: 300
alpesito ще ми мерят НТ, която при БХС я измериха три пъти с три различни стойности, една от която беше 2.7мм, което се води гранична стойност /трябва да е под 3мм/ и затова ме изпращат на втора ФМ в клиниката на Марков. Иначе антибиотика трябва да го приемам от 7 до 10 дни, лекаря ще прецени.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 593
barbi, не позволявай да те шашкат с тая НТ. На мен ми скъсиха живота последната седмица. Измериха я 3.1, което не е гранично, а си напрао над всякакви норми. Засилиха ме на биопсия (която е с риск за живота на бебето), после размислиха, че не ставало да ми правят биопсия. Пратиха ме да съм си пуснела ДНК тест за 1200лв... побъркаха ме.
Три дни и 1400 лева по-късно, отново мериха НТ и се оказа 1.7 Laughing

Явно различните инфекции на майката влияят на това НТ, защото ти си с бъбречна инфекция, аз пък бях с вирусна. Не се паникьосвай, а иди да измерят пак  Peace

# 73
  • Мнения: 379
Много се дразня на цените на изследванията и целия стрес, които ни предизвикват. Какви са тия 1400 лв...после и всички бебешки неща са супер скъпи, ами ако взимаш 300 лв какво правим ? И все пак, ако ти кажат нещо притеснително си длъжен да го провериш. Както майка ми казва, животът е безплатен, а те го направиха супер ненужно скъп...

# 74
  • София
  • Мнения: 300
Адри  Hug следя го аз твоят случай. Важното е тези неприятни и стресови ситуация да останат зад гърба ни и дано само положителни неща от тук нататък! Не съжалявай за парите, поне ще имаш спокойствие иначе щеше да го мислиш.

Общи условия

Активация на акаунт