Всеки вече вижда, че сме двама - СЕПТЕМВРИйчето шава в мама /Тема 5/

  • 52 512
  • 766
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 356
Аз събрах смелост и си записах час за зъболекар. Много зле вече стана положението с кървенето на венците. Малко преди да забременея бях на преглед, всичко със зъбите беше ок, но пак си имах чувствителни венци. Сега последния месец се превърна в нещо брутално, кървя от всяко докосване, независимо, че полагам повече грижи за зъбите. Sick Да видим как и с какво ще ме ремонтират...

# 61
  • Мнения: 3 501
Lucky@Mamma, благодаря за инфото!

Да ви кажа, че аз си поръчах количка от Лудия петък на Хиполенд, 440 лева ми излезе Чиполино Мика с 2 коша. Дано си я получа и всичко да е ок!

# 62
  • София
  • Мнения: 470

*Noel* моля!  Simple Smile
Много добре изглежда тази количка! Аз само се оглеждам и никоя до сега не ме е грабнала, за да си кажа "тази ще е"  Tired

# 63
  • Мнения: 1 168
Привет момичета,

Положението е неудържимо...постоянно съм гладна и все белтъци ми се ядат. Месо, сирене, кисело мляко...Вече съм 21 г. седмица и съм уплашена от този апетит.

Ноел, поздравления за количката. Аз оглеждам различни  марки и вече се обърках...Не ми харесват разни прехвалени модели и марки. Май ще се ориентирам към Lorelli, Hauk, Chipolino... Вижда ми се безумно 1500 лв- 2000 лв. за количка.
Sky Dreamer, дано всичко е наред и да се успокоиш и бременееш с настроение.

И аз съм суеверна и нищо не съм купила. Само оглеждам разни неща, но не смея да купя.
Днес съм на втора ФМ и се надявам да наред всичко.

# 64
  • Мнения: 3 501
Адел, и аз смятам, че не е нужно да се хвърлят толкова пари за количка, която се ползва около година, после се минава на лятна, тип чадър. Бях си определила сума до към 500 лева. Чиполино Мика я харесахме във Вис Виталис и на дизайн и като удобство. Само чаках удобния момент да си я поръчам. Цената й е 590 лева, но с намалението излиза около 440.

С второто ми дете имах на Хаук. Не ги препоръчвам, не са качествени. На нас ни се счупи рамата при едно сваляне по стълбите. Добре, че не изтървах детето. Отделно от това, тогава поне имаше на Есприт модели и бяха поне от качествена материя, сега ги гледах, вече няма серии, а са просто цветни някакви, но материята е някакъв евтин найлон. Не ми харесаха въобще.
Лорели гледам, че много хора купуват, не знам дали са качествени. Те са български и са доста евтини.
Чиполино също са български, но консултанта ни каза, че много са се развили през годините и количките са им качествени. Аз имам шезлонг на Чиполино, който вече 7 години се ползва от няколко деца и сега като ми го върнаха е в перфектно състояние.

# 65
  • София
  • Мнения: 470
И аз съм гладна постоянно и ми се ядът много боклуци, които не ям по принцип!  Crossing Arms
Аз също съм доволна от Чиполино, първата количка ми беше такава и е ползвана от много деца, но пък беше доста тежка.
Ето какво правят хората по света  Heart Eyes принтират образа от ехографа!

# 66
  • Мнения: 1 168
Харесах и тези колички https://moebebe.com/bebeshki-kolichki/kombinirani-kolichki/bebes … ka-vogue-opal-nio, но не знам какво производство са...Дали са добри. Иначе на видеото добре изглежда.

# 67
  • София
  • Мнения: 5 623
И аз харесах тази, която е публикувала Адел. Влюбена съм в един модел на Мамас и Папас, ама пусто, толкова пари няма да дам.
Аз съм стресирана, общият билирубин ми е 1.88 (реф 3.4-20), АСАТ и АЛАТ уж в норма, ама пак много ниски стойности спрямо референтните. СУЕ ми е 55 при референтни под 30. Не знам доколко да се притеснявам, а на АГ и е изключен телефонът.  Confused

# 68
  • Мнения: 320
Като заговорихме за антитела и кръвни групи може ли някое от момичетата с резус фактор да каже кога се правят антителата...правих едни в 12г.с, питах няколко пъти АГ, тя все вика има време, има време, ще ти кажа, ама аз съм вече в 23г.с, колко време да има... Thinking

Здравей Simple Smile Има значение дали си имала предни бременности , аборти , кръвопреливане или имаш някакво забоялване на кръвта,което включва преливане на биопродукти.В най-изчистения случай-първа бременност и без данни за заболявания ,при отрицателни антитела 10-12 г.с  ,следващото изследване идва към 26-28 седмица.
Аз съм отр. кр. гр и все още не са ми пускали антитела "по каса".По настояване на един от гинеколозите за моя презастраховка и малко излишно аз си пуснах първото изследване в 19та седмица.

Води ми се втора бременност след един мисед аборт след които нямам бита ваксина, за това сега следя анти тела...
Lucky@Mamma, спомням си за твоята 24г.с където ми каза, но моята лекарка все ми вика "има време, има време"... и аз все се притеснявам...иначе в 12г.с излезна негативен теста, дано нямам проблем...
А защо независимо от резултата в 28г.с се бие ваксината и ако е негативен пак ли? Защото АГ даже не ми е споменала за ваксината в 28г.с, май ще трябва да я питам...

# 69
  • София
  • Мнения: 470
И аз харесах тази, която е публикувала Адел. Влюбена съм в един модел на Мамас и Папас, ама пусто, толкова пари няма да дам.
Аз съм стресирана, общият билирубин ми е 1.88 (реф 3.4-20), АСАТ и АЛАТ уж в норма, ама пак много ниски стойности спрямо референтните. СУЕ ми е 55 при референтни под 30. Не знам доколко да се притеснявам, а на АГ и е изключен телефонът. Confused
Цитат
СУЕ се повишава значително при бременни, особено от края на първия триместър и остава висока до около месец след самото раждане. Обяснението на това е, че в организма на бременната жена се забелязва сериозно увеличение на обема на плазмата, както и на количеството холестерол и глобулини, като в същото време значително намалява калция.

# 70
  • Мнения: 201
Момичета сега си видях изследвания тс хемоглобина ми е 92 има ли някой толкова нисък

# 71
  • Мнения: 129
Здравейте, момичета!
Sky dreamer, какво изследване си прави за имунитет към варицелата? Вече месец не пускам малкия на градина, понеже имат варицела, и ме е страх за мен.
Момичета, да ви се оплача, преди месец правих вливане на имуновенин, заради високите тат и мат на щитовидната жлеза, което ми излезе 600 лв, и днес пак ги изследвах, не са се променили. Много ме е страх, пак ново вливане ли ще ми правят, то къде ще му излезе края. Във вторник съм при Конова и ще видя какво ще каже.

# 72
  • моята мила родна страна
  • Мнения: 574
Sky dreamer, какво изследване си прави за имунитет към варицелата?
Не съм Sky dreamer, но да ти отговоря, тъй като и аз ги правих в 12 г.с. (една колежка се беше разболяла и се бях паникьосала, тъй като всеки ден сме заедно). Та...IgM и IgG.  IgM – показва прясна първична инфекция (варицела) или прекарана скоро такава. IgG – показва прекарана първична инфекция (варицела) и придобит имунитет.

# 73
  • Мнения: 151
Sky dreamer, какво изследване си прави за имунитет към варицелата?
Не съм Sky dreamer, но да ти отговоря, тъй като и аз ги правих в 12 г.с. (една колежка се беше разболяла и се бях паникьосала, тъй като всеки ден сме заедно). Та...IgM и IgG.  IgM – показва прясна първична инфекция (варицела) или прекарана скоро такава. IgG – показва прекарана първична инфекция (варицела) и придобит имунитет.
Точно това изследване правих.

# 74
  • София
  • Мнения: 5 623
Ехо, момичета, изгубихте се съвсем  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт