За леките наркотици и масовата употреба

  • 59 644
  • 1 192
  •   1
Отговори
# 1 185
  • Мнения: 6 122
На мен пък не ми пука за хорските зависимости, да си живеят както си искат  докато не застрашават здравето и живота на близките ми.
Та да си пият, да си пушат, да се друсат, не ми дреме. Но отново казвам да си седят в къщи докато не започнат да мислят трезво и да контролират рефлексите си.

Абсолютно!

Цитат
Мен ужасно ме дразнят хората, които не си признават зависимостите. Тях ги е срам, че са в робство, защото то си е за срам, де.

Ами срам, ти пък. Изобщо не съзнават, че имат зависимост. Не ме дразнят, безразлични са ми пък на мен.

Цитат
Имам позната, чието гадже пуши редовно трева и има проблем с ерекцията след употреба. Дори на лекар беше ходил.

Е, този пък. След като се получава това само след като е пушил, какво се надява да му каже доктора? То отговора и без доктор е ясен.

# 1 186
  • Мнения: X
Да, но лошото е, че човекът си придърпвал преди да си легнат, за да спял по-добре. Не разбирам от опияти, но вероятно има защо да са забранени по една или друга причина.

# 1 187
  • Мнения: 6 122
Да, но лошото е, че човекът си придърпвал преди да си легнат, за да спял по-добре. Не разбирам от опияти, но вероятно има защо да са забранени по една или друга причина.

Ох, ужас. Да, спи се по-добре, факт. И се сънува супер приятно.

За мен винаги ще си остане загадка, защо и алкохола също не е забранен. Той също е опият.

# 1 188
  • Мнения: X
И аз не знам защо не е забранен, дори индустрията е една от най-преуспяващите в света. Може би защото е по-приятен за употреба, не вреди толкова (особено леките напитки) на устната кухина, дробовете и останалите вътрешности. Трева съм пробвала като ученичка, после още 2 пъти, но по спомен май ме караха да задържам дима в гърлото и след 2-3 секудни да издишам. Истината е, че обичам хубавия алкохол, и ми е по-приятно да помирисвам пино ноар, отколкото цигарен дим, или от канабис (много гадно мирише !). Но аз съм пристрастна, само не оправдавам зависимостите.  Стигне ли се до там- лошо.

# 1 189
  • Мнения: 6 122
И аз не знам защо не е забранен, дори индустрията е една от най-преуспяващите в света. Може би защото е по-приятен за употреба, не вреди толкова (особено леките напитки) на устната кухина, дробовете и останалите вътрешности. Трева съм пробвала като ученичка, после още 2 пъти, но по спомен май ме караха да задържам дима в гърлото и след 2-3 секудни да издишам. Истината е, че обичам хубавия алкохол, и ми е по-приятно да помирисвам пино ноар, отколкото цигарен дим, или от канабис (много гадно мирише !). Но аз съм пристрастна, само не оправдавам зависимостите.  Стигне ли се до там- лошо.

Ами приятен, този лютив спирт поне на мен ми е ужасен. Водка, ракия, мастика и т.н. са ужасни на вкус. Вреди много, точно на вътрешните органи, особено черен дроб и мозък. А зависимостта е без коментар, тя е най-тежката от всички зависимости. Но естествено при умерена употреба и то на лек алкохол, не е кой знае колко вредно, а за някои е приятно, в което няма лошо. Единствено уважавам червеното вино, защото то наистина е полезно. Ама да е истинско, без добавен спирт в него.
А алкохолната, както и цигарената индустрия е супер печеливша, защото просто всички наркоиндустрии са с високи печалби. Човека има естествена и вродена склонност към опиати. И държавата прави така да се каже реверанс, на ви цигари и алкохол и трайте там.

Аз никога не задържам дима. Това са митове, че уж се напушваш по-добре. По принцип, хората, които харесват алкохола, много рядко марихуаната им допада. А тютюневи цигари пушиш ли?

# 1 190
  • Мнения: X
Пушила съм малко години, но и без това ги спрях поради здравословен проблем. В хубавите вина не добавят алкохол, той се образува по време на ферментацията, като градуса зависи от много фактори, но истината е, че при кофти напитките можеш да се натъкнеш на какво ли не...
Скрит текст:
Най-много съжалявам, че не ми е позволено да пуша пури (с пури се занимавам професионално, както и с вина), добре че поне алкохола не ми е забранен, а и аз не злоупотребявам. За кеф си пийвам.

# 1 191
  • София
  • Мнения: 62 595
Какви пури, веднъж опитах, и все едно някой сложи похлупак върху дробовете ми, имах чувството, че ще умра, защото няма да мога да си поема дъх. А не е като да съм дръпнала.

# 1 192
  • Мнения: X
Димът е много концентриран и никога не се гълта, дори и съвсем малко. Зависи много от самата пура- варират по сила, размер и разбира се, произход. Високият клас кубински пури са доказано едни от най-добрите, да не кажа най-добрите, но след като всичко е толкова субективно, просто го споменавам като лично наблюдение.

Общи условия

Активация на акаунт