Помните ли старата BG-Mamma? Лог на промените

  • 9 400
  • 67
  •   1
Отговори
  • Майна Сити
  • Мнения: 954
Виждам че напоследък на дневен ред е "новата или старата версия ви харесва повече". Но аз искам да задълбая по-надълбоко - помните ли началото? Истинското начало, където кодът е още "дървен", флашът не е бил на мода и т.н.? Коя ви беше любимата версия, защо и какво от нея бихте искали да върнете сега?

Далечната 2002-2003 година
Скрит текст:

2004 година
Скрит текст:

2008 година
Скрит текст:

Края на 2008
Скрит текст:

2009 година
Скрит текст:

2011 година
Скрит текст:

2012 година
Скрит текст:

2014 година
Скрит текст:

2017 година няма смисъл да я показвам, сами я виждате  Wink

Последна редакция: ср, 08 авг 2018, 17:47 от russev

# 1
  • Мнения: X
2008 г. ми е най-лесно и пригледно. Това от 2011-2013 също ми е функционално. С версията от 2014 г. не можах докрай да свикна. Ползвах основно Клюкарника, в който влизах чрез нови мнения по темите. Ако трябваше да намеря някаква информация или тема по другите подфоруми изпадах в стрес. Най-новият вариант ми е френдли с изключение на визията вътре в темите. Мисля, че трябва да остане традиционния вариант - синият фон и двата редуващи се пояса.

Само една забележка към горния пост. За 2008 г. първата снимка е на сайта, а втората - на форума.

# 2
  • Мнения: 1 633
Разликата м/у старите и новата ВЕТА версия е, че предишните са цветни и атрактивни на вид.
Сегашната "бъдеща" версия е скучна и безцветна и е по-досадна дори от Лекс-а.
Голямата "придобивка" за качване на картинки изобщо не е оправдана "цена" за промяна на цялата визия.
Което пък ме кара да се замисля - защо едно улеснено качване на картинки да не може да се добави към сегашната версия?
Или все пак са прави някои мами, които предполагат, че се "въртят едни пари".....

# 3
  • Мнения: 2 821
Всяка следваща версия има за цел да обслужва основно рекламодателите.

# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Всяка следваща версия има за цел да обслужва основно рекламодателите.
е да, ама рекламодатели ще има, ако има и трафик, респ. потребители  Wink

# 5
  • Мнения: 25 610
От друга страна пък, ако няма рекламодатели, няма да има и форум.  Mr. Green
Все трябва да има някаква пресечна точка на интересите на потребителите и рекламодателите, така че всички да са доволни.

# 6
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
От друга страна пък, ако няма рекламодатели, няма да има и форум.  Mr. Green

искаш да кажеш, че собствениците нямат печалба ли? съмнявам се...

# 7
  • Мнения: 25 610
И какъв е проблемът, ако имат печалба? Нали затова поддържат този форум, за да печелят. Зукърбърг също печели от Фейсбук, ама нещо не виждам да го бойкотират по тази причина.
Виж, ако няма рекламодатели и няма печалба, няма да има и форум. Едно, че никой не е луд да плаща от джоба си за кефа на други хора, и второ, че няма откъде да го напълнят този джоб, за да могат да плащат. Това им е бизнесът на хората – предлагат услугата "форум", както други предлагат телефонни, интернет и всякакви други услуги. С тази разлика, че не искат да им се плаща от потребителите, а си намират външни източници за финансиране – рекламодателите.
Третият вариант е ние да си плащаме за кефа с пари, вместо с гледане/цъкане на реклами, но се съмнявам, че ще има достатъчно навити.

# 8
  • Мнения: 12 016
Аз съм нова , само на 1г /от 2016г/. С любопитство хвърлих поглед към старите версии /преди съм влизала 2-3-пъти инцидентно и нямах спомен/ - тези до 2008 ми се виждат близки по оформление до 2014 и съответно лесно бих могла да се ориентирам към тях. Това, което ни предлагат сега ми се вижда доста различно, на десктоп е горе-долу добре, но аз ползвам от таблет и много ме затруднява новата версия - тъча на камбанката не работи и ми се скролва екрана, нямам прегледност на екрана 2-3 заглавия го заемат целия. За таблет ми е мноого неудобно. Все си мисля, че този цялостеин редизайн беше излишен, трябваше да надграждат и развиват досегашния.

# 9
  • Мнения: X
Разликата м/у старите и новата ВЕТА версия е, че предишните са цветни и атрактивни на вид.
Сегашната "бъдеща" версия е скучна и безцветна и е по-досадна дори от Лекс-а.
Голямата "придобивка" за качване на картинки изобщо не е оправдана "цена" за промяна на цялата визия.
Което пък ме кара да се замисля - защо едно улеснено качване на картинки да не може да се добави към сегашната версия?
Или все пак са прави някои мами, които предполагат, че се "въртят едни пари".....

Парите са си на тези, които ги въртят и ние като потребители нямаме нищо общо с тях, нито би следвало да имаме нещо против тях. Разбирам да притежаваме акции с право на глас поне, но даже и членски внос не плащаме, че да си мислим, че имаме право да обсъждаме каква да е визията на нещо, което е изцяло чуждо притежание. Малко като с Янечек и прическите на другите жени е работата.

На мен старите версии ми бяха прекалено цветни и натруфени. Тази ми харесва много и не се сещам за никакъв аргумент срещу настоящата версия, който би могъл да бъде обективен с изключение на някои особености на родния манталитет.

# 10
  • Мнения: 4 841
То сега, когато е безплатно, повечето от потребителите се изживяват като работодатели (или робовладелци) на собствениците, админите и модераторите, и имат претенции до небесата за лично отношение и немедлено задоволяване на всички капризи, представям си ако даваха някакво левче-два под формата на членски внос - тогава сигурно щяха да искат... айде, самоцензурирах се и няма да казвам какво, че и деца четат тук.
Но наглостта с държането на сметка и изискването на съобразяване с всяко мнение винаги ми е идвала в повече.

По въпроса за старите визии и функционалности - помня ги повечето, имам и сантименти към някои от тях. Но си давам ясна сметка колко безнадеждно да остарели. И колко нелепо щеше да е, която и от тях да съществува все още. Развитието на бг-мамма в дадени моменти е било забавено (може би именно поради липсата на достатъчно ресурс), но напоследък влиза активно в крак с развитието на модерните електронни медии (вече отдавна няма как нещо да е само сайт, или само форум, или само платформа, или само социална мрежа - затова обобщавам всичко като медия), и това може само да ме радва.

Посоката е правилна, успех и попътен вятър.

# 11
  • Мнения: 22 036
И на мен ми харесва новата версия само още не мога да намеря кредора и не мога да увеличавам текста през телефона.

# 12
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
И какъв е проблемът, ако имат печалба?

няма проблем.
проблем е когато потребителите се вземат за даденост, а не като част от win-win ситуацията

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 020
Не ми харесва, че приложението за качване на картинки от компютъра не работи ( надявам се за момента)
и че като скролвам в мобилното приложение виждам 2-3 теми, а преди бяха по 10 и по-лесно се ориентирах към тази, която исках да видя.

Харесва ми бързия отговор и че няма автоматична кирилизация, че опитвам да напиша някаква марка на ENG и след втората буква автоматично почва да ми пише на БГ
"Следи" надявам се да измести коментарите "запис".

# 14
  • Мнения: 14 654
Помня всички верси и промени след 2006, когато се регистрирах. Не милея за никоя от тях, тъй както не милея за износените си дрехи от минали години. Единствено ми липсва функцията най-новите страници да ми излизат първи, а старите - последни, много удобно беше.
Не знам защо се говори негативно за рекламодателите, нали все някой трябва да плати, за можеш да дойдеш тук и да се изприкажеш, както и да си покажеш задника и предника ако щеш. Не ми се вярва това нещо да не се осъзнава от потребителите, така че не знам защо всеки път се споменават рекламодателите като някакъв естествен враг, пречещ на оцеляването на форумната популация.

# 15
  • Мнения: 14 489
Въх, първо мнение в новата версия. Тук трябваше да има емотикон, но и те са кофти.

Посещавам от години един чуждоезичен форум, който си е във формата отпреди има няма 15 години, ако не и повече. Адски елементарна платформа, няма лични съобщения, няма опции да си видиш мненията, абе на дърва и въглища. Посещаемост огромна.
Тъй че не е от формата, а от хората и темите, които обсъждат.

# 16
  • София
  • Мнения: 38 498
Ох, стана ми носталгично! Аз съм от 2004 във Форума. И на мен ми харесва версия 2008 най-много.
Примирих се с последната версия, като човек работил с интернет реклама, разбирам много добре, че трябваше да се освободи място за реклама и да се пригоди за мобилни.
Ама това новото бяло е ужас.

# 17
  • Мнения: 22 036
И когато се държи сметка на модераторите, че не са изтрили някой пост, без да са го докладвали.
Аз нямам проблем с рекламите, ползвам ад блок на компЮтъра и не ги виждам. През телефона не ми пречат, защото рядко чета от там.

# 18
  • Мнения: 14 654
Мен не ме дразнят рекламите, защото не скриват и не изместват съдържанието, няма изскачащи прозорци, които те принуждават да гледаш определен брой секунди, преди да имаш възможност да затвориш или скипнеш рекламата. Има сайтове с далеч по-натрапчиви и досадни реклами, ютуб например, но не мисля, че някой ще спре да ползва ютуб заради рекламите.

# 19
  • Мнения: 22 036
Янечек, не давай идеи  Mr. Green.

# 20
  • Germany
  • Мнения: 7 943
И на мен версията от 2008 ми беше най удобна и откакто я смениха чета в 2-3 теми и въобще не щъкам из форума. Новата не ми харесва. Ще пробвам да свикна, но и да не, не е фатално. Бих си плащала някакъв членски внос, ако това ми спестява тъпите реклами и малоумните промени през година две.

# 21
  • Мнения: 22 036
Добре де, обяснете ми кое е толкова сложно във версиите след 2008? Всичко е структурирано, лесно се виждат новите теми и отговори, а аз не съм някакъв гении.
Предишния път като промениха визията пак имаше мрънкане, но повечето хора свикнаха за около седмица

# 22
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Новата е супер.

# 23
  • Мнения: X
Интересно развитие. Peace

Темата за рекламите е доста сложна, ако нямаше прекаляващи сайтове, нямаше да има и Адблокове.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 020
Всяка промяна е трудна и трябва да й се даде време за свикване. Всички милеем за миналото, ама обновяването е задължително.
Работих във фирма и ми се налагаше всекидневно да контактувам с други фирми и посещавах сайтовете им. Нищо не отблъсква така като дизайн застинал във времето (преди 10-15г.) .

# 25
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879
Лошо ми стана като видях, че са сменили отново изгледа, но някак бързо се примирих, щото и да мрънкам файда няма. Каквото и да е ще свикна, само се дразня, че бавно зарежда, но предполагам, че бързо ще оправят.

# 26
  • Мнения: X
Работих във фирма и ми се налагаше всекидневно да контактувам с други фирми и посещавах сайтовете им. Нищо не отблъсква така като дизайн застинал във времето (преди 10-15г.) .

Хората са различни. Мен ме отблъскват тежки сайтове, бавно зареждащи, нефункционални, с липсваща информация, с кофти мобилен сайт. Ужасно е да си на мобилен, да ти трябва бързо някаква информация и да ти хабят МБ с някакви видеа, интрота и прочее тъпотии. Иначе е много шарено и модерно, спор няма.

# 27
  • Мнения: 1 633
Под "въртят се едни пари" не визирах рекламите, а пари за направата на "нов" продукт.
Личното ми отношение към рекламите е крайно пасивно - не ми пречат, както и не ме интересуват.
Внасям го като разяснение, а не като оправдание за думите ми.

# 28
  • Мнения: 2 821
Споменавам рекламодателите, тъй като не виждам ентусиазъм у ползвателите на форума относно новата версия. Вероятно рекламодателите ще са доволни, мислейки, че сайта се развива Grinning

# 29
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Аз съм във форума от август 2006-та,като го чета някъде от декември 2004-та,но повечето неща ги бях забравила.Помня малко от 2008-ма и преди последната промяна.Сега още ползвам старата версия,въпреки че като вляза ми показва първо новата,но когато остане само тя ще се наложи да свикна и с нея.

# 30
  • Мнения: 5 903
Собствениците на Бг мама вече са завъртяли колелото, както се казва. Те нямат нужда да ухажват потребителите си. Може някога да е било важно, но сега вече не е. И е нормално да е така: преди те са работили за името, сега името за тях. Бизнес. И то голям бизнес. А що се отнася до това, на кого му харесва или не... Ами харесва-не харесва, всеки се връща тук. Нали има и друг форум? Част от хората са се преместили там, но четат и тук.

# 31
  • Мнения: 2 052
Не се затруднявам да се ориентирам в новата версия,  единствено цветовата схема не ми допада, колкото и да са хип пастелите от известно време.

Помня последните две-три версии и с никоя съм нямала особени проблеми при ползване на форума.

# 32
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Въх, първо мнение в новата версия. Тук трябваше да има емотикон, но и те са кофти.

Посещавам от години един чуждоезичен форум, който си е във формата отпреди има няма 15 години, ако не и повече. Адски елементарна платформа, няма лични съобщения, няма опции да си видиш мненията, абе на дърва и въглища. Посещаемост огромна.
Тъй че не е от формата, а от хората и темите, които обсъждат.


Споделям  Peace
Някои промени са Ок други не  Sunglasses
Поползвах новата версия , върнах се на старата пак  Simple Smile


Нека си ги има рекламите , бисквитките , клипчета и т.н.


п.п.
Цитат
Не се затруднявам да се ориентирам в новата версия.
За ориентиране новата е Ок ДА  Peace

# 33
  • Мнения: 18 451
Ползвам форума от края на 2008 г., така че помня версиите оттогава насам. Не разбирах виенето на умряло при предната голяма промяна, не го разбирам и сега. Като изключим бъговете, всичко изглежда супер лесно за ползване.

# 34
  • Мнения: 1 633
wild poppy, никой не страда, че е трудна за ползване. Не подценявай чуждия интелект.
Просто не е хубава и повечето не я харесваме. Не, че това има някакво значение за някого. 

# 35
  • Мнения: 18 451
Gerata, интелекта на отделните потребители не го подценявам. Само оценявам склонността им към драматизации.

# 36
  • Мнения: 2 695
Сега си припомних как беше преди. Чета някъде от 2010 година.
Много се радвам, че се махна бебешкия облик. Бг мама вече не е форум основно за майки, бебета, пюрета, памперси. Посоката, в която се развива е правилна.

# 37
  • Мнения: 4 785
Аз ползвам новата версия от алфа-версията и свикнах, добре ми е. В началото бялото наистина ми беше леко неприятно, непривично, но бяхме свикнали със старата цветна версия, дадох си време и сега съм напълно ок с тази. Отстраниха много грешки и много неточности, поне 80% от нещата, за които им бях писала са изчистени. Няма как нещо да се хареса еднакво от всички ни, разбирам го, така че не очаквам да е точно по мой вкус - е, няма да е Grin

Като обобщение от моя страна - промяната не е към лошо. Не може винаги да дърпаме към старото, трябва да има прогрес.

# 38
  • София
  • Мнения: 62 595
най-успешен ми се вижда дизайнът от 2008, въреки шаренията. ясно е, че трябва да  има рекламодатели, ама да не стават твърде много.

# 39
  • Мнения: X
Аз пък не мога да се нарадвам на липсата на бебешки цветове, както и на досадния за погледа списък с теми.

# 40
  • Мнения: 4 785
Аз пък не мога да се нарадвам на липсата на бебешки цветове, както и на досадния за погледа списък с теми.
Абсолютно!

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Регистрирах се през 2011 е бързо се ориентирах.Щом аз се справих,значи е била удобна версия. Laughing
Следващата промяна също я преживях,дано се оправя и сега.Аз съм от хората,които трудно свикват с новото.
Бебешките снимки и теми не ме дразнят.Много по-мило ми е да гледам сладки бебоци,отколкото бъгове,реклами за липосукции или други гадости.

# 42
  • Мнения: 25 739
Регистрирах се през 2011 е бързо се ориентирах.Щом аз се справих,значи е била удобна версия. Laughing
Следващата промяна също я преживях,дано се оправя и сега.Аз съм от хората,които трудно свикват с новото.
Бебешките снимки и теми не ме дразнят.Много по-мило ми е да гледам сладки бебоци,отколкото бъгове,реклами за липосукции или други гадости.
И аз като теб Славче, но ще и свикваме на бетата като остане само тя. Hug

# 43
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Преживях всичките промени, досадни са първите дни.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 6 326
Ще свикна .На мен най-си ми харесва и липсва Бг Мамма от времето, когато се регистрирах, но няма как да се върнем 13 г.назад.Форума не е това, което беше, но не това е темата...

# 45
  • Мнения: 5 293
Тук съм от 2005. Най-удобната версия беше 2008.

# 46
  • Мнения: 18 133
Тук съм от 2005. Най-удобната версия беше 2008.

за мен предходната  версия бе много по-качествена като организиране,у и постоянно се връщам към нея.

# 47
  • Мнения: 11 089
Сайтовете имат едно особено качество, наречено  интуитивност. Не е нужно да си квантов физик, за да ги ползваш, но интуитивността е това, което прави ползването приятно, привично, удобно.
В съвременния уеб дизайн, особено в България, тя до голяма степен липсва. Причината е снобария основно (може да се нарече и "мода", следване на тенденции без рационална причина) и оправдаване на заплатите и заетостта на програмистите.
Иначе промените, сами по себе си, не са лошо нещо, за актуализацията на функционалности да не говорим.

2008 беше доста интуитивна и удобна, въпреки шаренийките и бибероните.

# 48
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
интуитивността е това, което прави ползването приятно, привично, удобно.

точно. form follow the function.

аз не си купувам уреди или джаджи, на които трябва да чета упътването как да ги ползвам.
просто не ги ползвам. Peace
спестявам си доста пари и нерви.

# 49
  • Мнения: 822
Активно пишех в  bg-mamma между 2003-та и 2011-та. Нямам любими версии. Промените тук винаги ме радват. Вече се убедих, че собствениците на форума са професионалисти и правят всичко с много желание, опитвайки се да задоволят очакванията и на едната и на другата страна, и най-вече да оцеляват... Мисля, че го правят успешно вече доста години.
Притеснява ме само, че не намирам проверката за правопис.

# 50
  • София
  • Мнения: 3 069
С всичко се свиква Simple Smile Това е първото ми мнение с новата версия. Честно казано, последните дни избягвах да чета форума, защото по време на такива промени има напрежение, дори за самата мен, но усещам, че щом се е стигнало до там да сложат новата версия първа, значи няма мърдане и трябва да я поразуча. Много добре си спомням версията от 2008 и наистина е много удобна. Но и с другите свикнах. Предполагам, че скоро и с тази ще свикна, само ме дразнят цветовете, бозавички са ми. Но пък я как хубаво изпъкват рекламите Stuck Out Tongue Winking EyeBlush За функционалностите нямам още мнение. Емотиконите май са подобни на тези във фб и са ми възприемчиви.

# 51
  • София
  • Мнения: 62 595
В интерес на истината, има някои положителни попадения в новата версия - като цяло е обрана шаренията, бърз отговор е отворен и с по-голям шрифт. Това с полезното на мненията е бъзикня, но интересна.

# 52
  • Мнения: 2 695
И аз се радвам, че в новата версия я няма шаренията и са махнали всички бебешки неща.
Форумът отдавна не е само за майки, бебета, памперси и подобни.
Хубаво е, че се залага на новото.

# 53
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Много ми е противна новата мобилна версия....
Толкова безлична и черна....
Питаха ме в анкета преди време, казах, че сайта с новата версия ще се обезличи и ще заприлича на много други предимно издържани в черни краски.... Точно това стана!
Дано от компютъра да може да се ползва старата, от тел. ме загубиха..... Нямам думи за тази точно грозна и неудобна за мен промяна!

# 54
  • София
  • Мнения: 11 472
Новата версия е Отвратителна, меко казано, все още ползвам бутона - Върни се в старата версия. Предполагам, когато го деактивират тоз бутон, ще се деактивирам и аз, няма да успея да свикна с новата, ужасно непрегледна, разхвърляна и каква ли още не версия.

# 55
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879
И аз се радвам, че в новата версия я няма шаренията и са махнали всички бебешки неща.
Форумът отдавна не е само за майки, бебета, памперси и подобни.
Хубаво е, че се залага на новото.

Само остава да го прекръстят на БГ Леллка или ССФ, например. Joy

# 56
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Не знам как, но ми се върна старата версия на телефона Simple Smile Heart Eyes bouquet
Много съм доволна, дано си останее Praynig

# 57
  • Мнения: 82
Новата визия си е за таблет и е отвратителна за ползване в браузер.

# 58
  • София
  • Мнения: 11 472
Новата визия си е за таблет и е отвратителна за ползване в браузер.


Да си уволянт и след това застрелят PR маркетинг мениджъра hahaha
По-лошо направен, некадърен и неинтуитивен сайт е МОже би САМО този на Агенция по кадастър, който работи с него, ще ме разбере

# 59
  • Мнения: 2 695
По-лошо направен, некадърен и неинтуитивен сайт е МОже би САМО този на Агенция по кадастър, който работи с него, ще ме разбере
хахахахаха + 100
прибавям и Търговския регистър, особено към края на месец юни
Който се е опитвал да работи с него тогава ще ме разбере и мен Cold SweatConfoundedYum

# 60
  • София
  • Мнения: 11 472
По-лошо направен, некадърен и неинтуитивен сайт е МОже би САМО този на Агенция по кадастър, който работи с него, ще ме разбере
хахахахаха + 100
прибавям и Търговския регистър, особено към края на месец юни
Който се е опитвал да работи с него тогава ще ме разбере и мен Cold SweatConfoundedYum
Така е, но само да добавя, че ТР забива в края на юни, заради ГФО-тата. Иначе сайтът не е лош. Поне, не по-лош от новия бг маМ или от АГКК  Joy

# 61
  • Мнения: 2 265
Помня тази от 2008-ма и ми изглежда най-удобна. Новата не е толкова лоша, но е твърде светла за мен, а аз имам проблеми с очите и от години виждам ''пайжини' на светъл фон. Ще е хубаво да може да се сменят цветовете на форума.

# 62
  • София
  • Мнения: 62 595
До момента най-много положителни отговори има именно за версията 2008. Едва ли е заради това, че около този период са се регистрирали много хора и са свикнали с нея.

# 63
  • Мнения: X
До момента най-много положителни отговори има именно за версията 2008. Едва ли е заради това, че около този период са се регистрирали много хора и са свикнали с нея.
Да де, ама така си го обясняват. Стари лели, консерви, като са се регистрирали преди 100 години е било така и ей ги на - сантимент, назадничавост.

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Като гледам и младите не са във възторг именно,защото им е трудно да ползват сайта през другите си модерни устройства. Laughing

# 65
  • София
  • Мнения: 24 839
Бозав е откъм цветове и това голямо "i" на син фон, долу вляво, ми бърка в очите.
Но пък, основната цел е постигната- рекламите изглеждат величествени с големината и цветовото оформяне.

# 66
  • При децата ми
  • Мнения: 6 066
Много ми е противна новата мобилна версия....
Толкова безлична и черна....
Питаха ме в анкета преди време, казах, че сайта с новата версия ще се обезличи и ще заприлича на много други предимно издържани в черни краски.... Точно това стана!
Дано от компютъра да може да се ползва старата, от тел. ме загубиха..... Нямам думи за тази точно грозна и неудобна за мен промяна!

И аз не влизам през телефона поради тази причина. До като мога ще ползвам старата версия. Влизам единствено през компютъра. Не ми харесва новата версия.

# 67
  • Мнения: 1 700
Аз също ползвам старата версия от 2014,защото на компа ми е стар Windows-а.Не ми харесва 2017 версия и ми е объркана.

Общи условия

Активация на акаунт