Как се отнасяте със сайтове, които ви посрещат така...

  • 8 923
  • 98
  •   2
Отговори
  • Мнения: 2 204
Напоследък все по-често попадам на сайтове, които ме посрещат така:



Името на сайта в случая не е важно, просто това е последния от днес сайт, който ме посрещна за добре дошъл по горния начин. Въпросът ми е - как се отнасяте към сайтове които ви посрещат по подобен начин. Добавил съм анкета.

# 1
  • Мнения: 46 516
Не ползвам Адблокър.
Смятам, че сайтовете имат право.

# 2
  • Мнения: 22 036
Не ги посещавам. Просто е дразнещо, а че имат право, имат, но и аз имам право да не фи ползвам.

# 3
  • Мнения: X
Нямам adblocker и също смятам, че всеки има право да печели пари, в това число и чрез рекламодатели. Бих искала да има блокър на потребители, но уви.

# 4
  • Мнения: X
Правя това:

http://i.imgur.com/iNLTG3a.jpg

С Хром съм.

Има хора, които са ок с рекламите. Има хора, които са ок само с ненатрапчивите реклами. Аз съм от хората, които не понасят никакви реклами.

Ако не мога да се справя с анти-адблока, спирам да използам сайта. Peace

# 5
  • Мнения: 7 325
И аз нямам, но ми е изключително дразнещо да отворя сайт и да ми се появи прозорец с реклама, като го затворя да се появи нов и така няколко пъти. Избягвам ги. Иначе не ми пречи, че някъде из страницата има реклама. Дори разглеждам когато има нещо интересно.

# 6
  • София
  • Мнения: 11 472
Ужасно дразнещо и минават в Графа Майната им. Така ще сторят и повечето потребители, когато и ако бг-мама реши да приложи подобен приом.
Още повече, наглеците недни от уебкафето. Притежават половината сайтове (вкл. хроникъл, мамамиа и пр.) , а реват, че изскачащите реклами били тяхното спасение?! Абе, я да си гледат работата!!!!

# 7
  • Мнения: 12 015
Не ми пречат статични реклами някъде встрани, но мразя като кликна на нещо да ми изскочи отгоре реклама. Затварям го и не чета, заради рекламата ме губят. Така че от мен - двойна загуба - и за рекламодателя, и за сайта.

# 8
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Тегля им една и ги забравям. Може да имат право, но и аз имам право да не искам да гледам реклами. Особено като се има предвид, че стават все по-агресивни и те заливат буквално отвсякъде, и то с реклами на всичко, за което може да се сети човек. Като се премине определена граница, става досадно и дразнещо, та хич не се учудвам, че все повече хора ползват адблок.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 960
И аз нямам, но ми е изключително дразнещо да отворя сайт и да ми се появи прозорец с реклама, като го затворя да се появи нов и така няколко пъти. Избягвам ги. Иначе не ми пречи, че някъде из страницата има реклама. Дори разглеждам когато има нещо интересно.

Същото!
Въобще не ми е ясно сайтовете какво печелят като дразнят читателите си?
Освен това ако ще и 1000 пъти да ми се цопне реклама на определена банка на целия екран например, няма никаква полза. Аз ползвам друга банка, защото така ми е удобно,полезно и изгодно, а не защото някой сайт ми я бута под носа на всяко влизане в сайта Close
Много дразнещо и недалновидно поведение от страна на сайтовете бих казала!

# 10
  • Мнения: 4 841
Не ползвам адблокъри. Но идеята за такъв надпис я приемам напълно и смятам, че сайтовете имат право. Искаме или не, некомерсиалните сайтове няма как да се издържат без реклами.

Интернет е необятен, със сигурност за всеки има място, което напълно отговаря на вкуса и изискванията му.

# 11
  • Мнения: X
Смятам, че сайтовете имат право, затова ги затварям и се лишавам от възможността да прочета прерасните статии, които биха ми предоставили. Адблокърът ми е включен нон стоп.

# 12
  • Мнения: 30 802
Адблокъра свалих само за The Atlantic Magazine. Всякакви останали български бози ги затварям. За мен това посрещане е знак, че сайтът ще е пълен със сензацийки и може би фалш. новини, или дори clickbait, който става за четене, но пак си е clickbait.

# 13
  • Мнения: 481
Щом се опитват да ме задължават да махна нещо, което е там по мое желание, аз просто затварям сайта и намирам информацията, която съм търсила другаде.

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Аз не съм сложила Adblock заради някакви си рекламки от страни, или за това  че един клип ми излезнал там. Аз съм го сложила след непрестанни прекъсвания за реклами, и без възможност да ги махна до преди нам си колко секунди... заради някакви изкачащи прозорци, на които не мога да намеря къде е Х, или пък и да го намеря то не се затваря, а ме препраща в друго измерение и там ми се отварят ми се още сумати прозорци за да им стрелям умрелите айфони!
I seek TIR!

# 15
  • Мнения: X
Аз не съм сложила Adblock заради някакви си рекламки от страни, или за това  че един клип ми излезнал там. Аз съм го сложила след непрестанни прекъсвания за реклами, и без възможност да ги махна до преди нам си колко секунди... заради някакви изкачащи прозорци, на които не мога да намеря къде е Х, или пък и да го намеря то не се затваря, а ме препраща в друго измерение и там ми се отварят ми се още сумати прозорци за да им стрелям умрелите айфони!
I seek TIR!

Така е. Peace

Ето един пример, който доста се обсъждаше в един друг форум, в който участвам:

https://zippy.gfycat.com/WigglySaneBee.webm

Става дума за голям сайт на сериозна фирма - KFC в Германия. На влизане е нужно да кликнеш 4 пъти, за да затвориш този поп-ъп, като Х-чето се мести с всеки клик в нов ъгъл. Предполага се, че си клиент на KFC и искаш или да поръчаш, или да се информираш за нещо. Нищичко не оправдава подобна гавра с потребителя. Тази гениална идея е преминала през няколко стадия и е била одобрявана от кой знае колко нива и вероятно никой служител не е имал доблестта да каже, че това е гадост.

# 16
  • София
  • Мнения: 15 466
Напоследък все по-често попадам на сайтове, които ме посрещат така:



Името на сайта в случая не е важно, просто това е последния от днес сайт, който ме посрещна за добре дошъл по горния начин. Въпросът ми е - как се отнасяте към сайтове които ви посрещат по подобен начин. Добавил съм анкета.
Изтривам го отвсякъде, да не ми се показва повече.Обикновено им поздравявам майките с една псувня на ум.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 020
И са прави и не са.
Да и те трябва да печелят пари от спонсори и реклами, но начина, по който поднасят тези реклами към потребителите е неправилен.
В крайна сметка, фирмата печели от клиенти и колкото повече клиенти има, толкова по-апетитна ще е фирмата за рекламодатели. Спаднат ли клиентите, ще спаднат и рекламодателите.

Аз сайтове и приложения с pop-up прозорци или реклами, които не можеш да прекъснеш 30сек. или излизат три една след друга не ползвам. Изтривам и забравям веднага.

# 18
  • Мнения: 31 683
Ползвам адблокър и все по-често срещам сайтове, които ме карат да го махна.
Ако ми е чак толкова важно да прочета, просто деактивирам блокъра само за този сайта от бутона.

# 19
  • Мнения: 14 654
Адблокър имам само на персоналния си компютър, така че ако много искам да видя съдържанието, просто отварям сайта през телефона.

# 20
  • Мнения: 2 695
Приемам рекламата да е ненатрапчива, някъде встрани на екрана и да не гърми силен звук от нея. Но да ми навират подскачащи прозорци, които ми заемат целия екран, да се чудя къде е хикса за затваряне, да ме препраща към още и още реклами ааааааа не, мерси съм. Да си четат сами сайта, без мен.

# 21
  • Мнения: 21 450
Нямам адблокър. Рекламите ме дразнят ако започнат много да изскачат, или не мога да ги затворя, тогава затварям направо сайта. Едва ли съдържа някаква безценна информация, обикновено са за някакви фалшиви сензации или щуротии и мога и без тях.

# 22
  • София
  • Мнения: 15 466
Нямам адблокър. Рекламите ме дразнят ако започнат много да изскачат, или не мога да ги затворя, тогава затварям направо сайта. Едва ли съдържа някаква безценна информация, обикновено са за някакви фалшиви сензации или щуротии и мога и без тях.
Тях не ги интересува дали си прочел новината,сайта отчита броя кликвания на линка.Затова ги и махам, да не им кликам.

# 23
  • Мнения: X
Не ползвам Адблокър.
Смятам, че сайтовете имат право.

Аз също  Peace

# 24
  • Мнения: 80
Не ползвам Адблокър. Чувствам го като някакво неуважение към труда на хората, които създават сайта - техните деца също имат нужда от дом и храна и аз им го отнемам по този начин. Ако сайта не е на ниво (например съдържанието на статиите е смотано/невярно и т. н.), просто не го посещавам повече. На сайтовете, които харесвам нарочно цъкам по рекламите, с надеждата да допринасям за по-успешното им съществуване.
НЕ толерирам обаче никак сайтове, чиито реклами закриват съдържанието и веднъж попаднал на такъв се старая да не го посещавам повече. Както всичко останало - рекламирането според мен трябва да се прави с вкус и мярка, така, че за мен този тип сайтове прекрачват границата.

# 25
  • София
  • Мнения: 62 595
откровено им тегля една и повече не се занимавам с тях. А и не са някакви суперважни за мен сайтове, за да си направя труда да изключа адблока. По такава причина спрях да ползвам и сайта на новаплей преди години. Мразя да ме изнудват. Затова те ме губят като потребител.

# 26
  • Мнения: 1 760
Ползвам adblocker и благодаря, че го има. Не обичам рекламите. Ако нещо ми е потребно, сама ще си го намеря. Това, че нещо е важно за някого, не означава, че съм длъжна да ме интересува този факт! MuteNo Bell

# 27
  • Мнения: 8
Adblock ме спасява да не счупя компа....Най-дразнещото е да влезеш в някоя страница и да започнат едни реклами ,страницата да не можеш да видиш.Другото което е спира онези гнусните реклами за увеличаване и т.н..Може би нямаше да го измислят ако не бяха направили рекламите толкова агресивни направо дразнещи.

# 28
  • Мнения: 7 738
затварям ги
не пропускам нещо много интересно
те губят, ако го шерна може да отвори друг, без адблокер и  да им изгеда рекламите

# 29
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Не ги посещавам. Просто е дразнещо, а че имат право, имат, но и аз имам право да не фи ползвам.
Същото. В интерес на истината на подобен сайт не съм попадала.

# 30
  • Мнения: 80
Това, че нещо е важно за някого, не означава, че съм длъжна да ме интересува този факт! MuteNo Bell
Не си длъжна, разбира се, но вероятно не си се замисляла какъв е другия начин за финансиране на медии.
И колко по-неприятни са ефектите от него, в сравнение с рекламите (поне за мен). Аз лично предпочитам в интернет да имам достъп до поне няколко сравнително безпристрастни медии (доколкото е възможно), отколкото да толерирам само съществуването на платени пропагандни сайтчета.

# 31
  • София
  • Мнения: 62 595
Има разлика между това да ти покажат картинка и да ти я навират в очите от типа на уличните раздавачи на флайъри - ама, елате, ето, вижте, имаме хубава стока, много яка фирма сме..." и ти пъхат в ръцете насила някакви листчета и почти са те задърпали за ръката.

# 32
  • Мнения: 9 865
Ползвам adblock и ми е една от най-полезните и любими джаджи на браузъра. Когато попадна на такъв сайт, просто го затварям, те не искат да имам adblock, аз пък явно искам да имам, така че не ги ощетявам, ползвайки съдържанието на сайта. Освен това, визуално рекламите са невероятно дразнещи и то съвсем нарочно, излизат ти отвсякъде, попъпват ти, скриват ти съдържанието, докато не им обърнеш внимание да ги затвориш или да кликнеш върху тях, за да те препратят в сайта на продукта и блаааа, ами не искам просто.

# 33
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Правя това:

http://i.imgur.com/iNLTG3a.jpg

С Хром съм.

Има хора, които са ок с рекламите. Има хора, които са ок само с ненатрапчивите реклами. Аз съм от хората, които не понасят никакви реклами.

Ако не мога да се справя с анти-адблока, спирам да използам сайта. Peace
И аз така. Имам право да не ми се натрапват отвсякъде. Сайтове разни бол, едва ли те са единствените.

# 34
  • Мнения: X
Ако сайтът ми е много важен и обезателно трябва да го посетя - изключвам AdBlock, иначе въобще не се занимавам.

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 121
Аз имам AdBlocker и съм си много доволна. Не ми е приятно да ме наспамят хиляда реклами, в крайна сметка щом съм влязла в даден сайт е с някаква идея, не да гледам реклами. Да не говорим, че някои от рекламите не са безобидни банерчета, не дай си Боже да цъкнеш на някоя от тях..  Naughty
Все едно да ми кажат да не сменям канала, когато дойде време за рекламната пауза (не гледам телевизия, но с това направих аналог). Ако ме интересува нещо конкретно ще си отворя Гугъл, ще прочета мнения, ще отворя тема в бг-мама  Laughing и т.н. Като вляза в някой торент сайт например е за да си изтегля филм, не да гледам реклами за бельо, фитнес-маниаци, хранителни добавки и т.н. Приятно ми е да ми е опростено и изчистено всичко, а AdBlocker 'разчиства' прекрасно.  Stop

# 36
  • София
  • Мнения: 62 595
Аз не знам какво стана, но точно от мамата, и то и с адблока, и с експлорер, и включен антивирус постоянно, ми излизат реклами, които не искам. Пуснах и вирусочистачка и всичко - нищо, но рекламите ми досаждат. По някакъв начин са се закачили външни, и то само чрез мамата, единствено като сменяха сега версията два дни нямах реклами. Лошото е, че ми излизат някакви за хазарт и ментета-сайтове. Не зная какво става.

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 121
Аз не знам какво стана, но точно от мамата, и то и с адблока, и с експлорер, и включен антивирус постоянно, ми излизат реклами, които не искам. Пуснах и вирусочистачка и всичко - нищо, но рекламите ми досаждат. По някакъв начин са се закачили външни, и то само чрез мамата, единствено като сменяха сега версията два дни нямах реклами. Лошото е, че ми излизат някакви за хазарт и ментета-сайтове. Не зная какво става.

Аз точно за това говоря.. Ще ти пиша на лични малко по-късно ако ми остане време и ще се опитам да помогна.

# 38
  • Мнения: 19 015
Сложих АдБлок най-вече заради сайта на БТВ, където преди да почне излъчването гръмва 30 секундна реклама със значително увеличен звук, която се чува през две стаи...Писнало ми е от натрапване на продукти....
Четох, че фейсбук щели да пускат реклами и в чат приложението за мобилни устройства...кошмар

# 39
  • Мнения: 2 695
Сложих АдБлок най-вече заради сайта на БТВ, където преди да почне излъчването гръмва 30 секундна реклама със значително увеличен звук, която се чува през две стаи...Писнало ми е от натрапване на продукти....
Четох, че фейсбук щели да пускат реклами и в чат приложението за мобилни устройства...кошмар
Същото, но в Нова плей, въпреки че съм с  АдБлок. Как да ги стопирам тези реклами?

# 40
  • Мнения: 19 015
В темата за Вип Брадър бяха намерили начин да се гледат записаните предавания без реклами, нещо се променяше в името на линка
но не помня как беше...

# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Скоро ще измислят и по- хитри реклами, които няма да се влияят от Адблокъра Simple Smile
На мен са ми смешни как се опитват да ти загнездят чувство за вина, че видиш ли милите само така може ли да се издържат, а ти хляба им взимаш. А ако можеха да измислят как те накарат да плащаш абонаменти и да им пращаш смс-си, нямаше да го направят ли?

# 42
  • Мнения: 6 993
И на мен ми се случи като Андариел. След 300 зора успях някак да изчистя компютъра и от тогава не ползвам адблокъри. За сметка на това просто изключвам сайтовете с досадни реклами.

# 43
  • Мнения: X
Скоро ще измислят и по- хитри реклами, които няма да се влияят от Адблокъра Simple Smile

А други нерваци ще измислят по-хитър начин те да бъдат заобикаляни.

Хората, които ползват ФБ месинджъра, да се готвят за новото нашествие на реклами, Зуки ги е одобрил след кратък тест. Явно и той не може да се издържа. Cry Laughing

# 44
  • Мнения: 30 802
Ботовете са новите апове. Някакви изкуствени интелекти се опитват да си говорят с мен.

# 45
  • Мнения: 80
На мен са ми смешни как се опитват да ти загнездят чувство за вина, че видиш ли милите само така може ли да се издържат, а ти хляба им взимаш.
Хайде тогава с тази усмивка на лицето да ми цитираш един успешен бизнес модел за уебсайт, разчитащ на актуални новини и анализи, който да не се влияе негативно от adblocker-и.

А ако можеха да измислят как те накарат да плащаш абонаменти и да им пращаш смс-си, нямаше да го направят ли?
Това е измислено отдавна, просто не е успешен бизнес модел за такъв тип уебсайт. Иначе технически могат да го направят без никакъв проблем.

# 46
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 321
Има сайтове и без реклами. Те пък как ли се издържат?

# 47
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Това е измислено отдавна, просто не е успешен бизнес модел за такъв тип уебсайт. Иначе технически могат да го направят без никакъв проблем.
Те могат да го направят, ама кой ще плаща?!
Издържат се с реклами, защото не могат да измислят как да накарат хората да плащат за сайта им. Дори и да измислят, пак ще пускат и реклами.
Докато го направят платен и веднага цъфва безплатна алтернатива.
Не е защото са много добрички, а видиш ние сме чудовищата с Адблок.
Ами игрите, на които хората масово наливат пари, защо имат и те реклами навсякъде? Даже има някои с опция да си купиш правото да не гледаш реклами, брех брех...
Пак казвам, хората не си слагат Адблок заради някои реклами отстрани, слагат го заради безкрайната досада, заради това, че ти отнема 3 минути борба с рекламите за да прочетеш нещо. Да не говорим и за случаите с бонусче някой вирус, или някакви неща да ти се инсталират, и да се чудиш защо търсачката ти в Google Chrome вече не е google.

# 48
  • Мнения: X
Има сайтове и без реклами. Те пък как ли се издържат?

Дай пример!

# 49
  • Мнения: 30 802
Е как издържат...финансира ги Америка за България...

# 50
  • София
  • Мнения: 62 595
Никой сайт с досадните реклами не предлага информация, която да е толкова важна, че да си махна адблока специално заради него. Когато някой сайт ми изскочи с това съобщение, митрябват точно две секунди, за да си кажа "голяма работа, мога и без вас, много ви здраве". Рекламите отстрани ги изтърпявам, но определено ефектът върху мен е да избягвам въпросните компании.

# 51
  • Мнения: X
Сайтовете, както и всички медии се издържат основно от РЕКЛАМА.
И след като някой си е направил труда да ВИ напише, синтезира и предостави дадена информация и да ВИ даде напълно БЕЗПЛАТЕН достъп до нея по всяко време то е абсолютно в правото си да изисква да се издържа по някакъв начин и да не желае на сайта си потребители с Адблокер.

И да - абсолютно неуважение е към труда на хората, които създават и поддържат сайта. За съжаление те работят за пари  Wink сигурно както и повечето от вас. Не са благотворителни и социални дружества.
И ако я няма рекламата няма да съществуват.

Беше даден доста неуместен пример с телевизията. Там никой не те спира да смениш канала като започнат рекламите, но и няма възможност просто да пропуснеш рекламния блок и да си изгледаш предаването без прекъсване.
И в интернет пространството трябва да е същото, т.е. като сте толкова "чувствителни" и толкова не можете да изтърпите рекламите на някой сайт просто го затваряте и отивате на друг без реклами (ако намерите такъв  Sunglasses).

И изказвания от типа "те ме губят като потребител" са доста смешни, защото на тях потребители с Адблок не им трябват...

Всичко медии - ТВ, списания, вестници, интернет сайтове се издържат от реклами! Особено такива като сайта в примера от първият пост, той не продава нищо и колкото и да го умувате няма друг начин да се издържа  Wink

Да, някои сайтове прекаляват с дразнещи и натрапчиви реклами, изскачащи прозорци и т.н. но и тук има нормално решение - просто не ползвате дадените сайтове като толкова ви дразнят или блокирате само техните реклами, а не на всички.

Иначе според мен грешката е, че подобни инструменти като Ад блокери изобщо съществуват, а не че някой ги ползва. След като се предлага като опция не можеш да забраниш на потребителите да се възползват от нея.
Освен това то щом въпросния човек е решил да си слага Адблокер, то и да го деактивира все тая, ползата от него е една и съща, ако ме разбирате  Wink

# 52
  • Мнения: 7 738
И изказвания от типа "те ме губят като потребител" са доста смешни, защото на тях потребители с Адблок не им трябват...
ако им е толкова интересна статията, може пък да я шерна и да я видят хора и без ад-блок.... и да започнат да пазаруват, впечателни от рекламите  Mr. Green

Последна редакция: чт, 20 юли 2017, 12:36 от Herzen

# 53
  • Мнения: X
И изказвания от типа "те ме губят като потребител" са доста смешни, защото на тях потребители с Адблок не им трябват...
ако им е толкова интересна статията, може пък да я шерна и да я видят хора и без ад-блок.... и да започне да пазарува, впечателн от рекламите  Mr. Green

"Ако, ако"...хипотетично може много неща...
И не знам какво се очаква да пазарува, тези сайтове нищо не продават...освен реклама разбира се  Wink

# 54
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464


И да - абсолютно неуважение е към труда на хората, които създават и поддържат сайта. За съжаление те работят за пари  Wink сигурно както и повечето от вас. Не са благотворителни и социални дружества.


Ако имаше малко уважение към отсрещната страна, като например да не е принуждаван потребителят да се гони с рекламата, за да я затвори, и тъкмо я затвори, бива препратен някъде на майната си чрез друга реклама, и да се прилагат още сума подобни подмолни похвати на хората все едно са идиоти някакви, нямаше да има такава непоносимост и толкова хора да ползват адблок. Всяко нещо си има граница. И без това на потребителите вече се гледа не като на хора, а като на някакви безмозъчни консуматори, на които непрекъснато трябва да им се набива в главите какво им трябва и какво трябва да купят. Като начините на набиване стават все по-нагли и агресивни.

# 55
  • София
  • Мнения: 62 595
Калина, на мен като потребител хич не ми е от първостепенна важност как се издържа сайтът защото на този сайт нито съм мусоббственик, нито отговорник, нито нищо - това са си вътрешни за фирмата проблеми.. Щом са решили да стават предприемачи и саго направили, значи си е тяхна грижа - то не може да обвиняваш потребителите, че не ти влизат в положението. Ми, като не ти е изгодно се отказваш! сега остава и сън да не спя как някой ще ме кара да си махна адблока, защото се потрудил да синтезира някаква информация. Ми, мерси, аз изнудване не искам, пък информацията много често не е жизненоважна нито от лично,  нито от професионално естество. Важна за мен информация черпя от сайтове с виртуални библиотеки, за които съм абонирана, а институциите, които публикуват също важна информация, нямат реклами и не ме карат да махам адблок. Така че, всички други сайтове са като пуканките - може да ядеш, ако ги има, но ако ти поставят условия, решаваш, че можеш и без пуканки точно сега. А нивотона информацията по разните новинасски и какви ли не сайтове дорине ми се обсъжда, че влизаме в темата за журналистическата немощ. Всеки потребител е наясно, че няма начин комерсиалните сайтове да са без реклами, някакво количество се изтърпява, ама айде, по-полека с количеството и начина на предлагане! Да вдигнат цените на рекламите и да ги направят по-поносими като количество и начин на привличане на вниманието, а не да тормозят потребителите.

# 56
  • Мнения: X


И да - абсолютно неуважение е към труда на хората, които създават и поддържат сайта. За съжаление те работят за пари  Wink сигурно както и повечето от вас. Не са благотворителни и социални дружества.


Ако имаше малко уважение към отсрещната страна, като например да не е принуждаван потребителят да се гони с рекламата, за да я затвори, и тъкмо я затвори, бива препратен някъде на майната си чрез друга реклама, и да се прилагат още сума подобни подмолни похвати на хората все едно са идиоти някакви, нямаше да има такава непоносимост и толкова хора да ползват адблок. Всяко нещо си има граница. И без това на потребителите вече се гледа не като на хора, а като на някакви безмозъчни консуматори, на които непрекъснато трябва да им се набива в главите какво им трябва и какво трябва да купят. Като начините на набиване стават все по-нагли и агресивни.

А тази част от поста ми прочете ли:

"Да, някои сайтове прекаляват с дразнещи и натрапчиви реклами, изскачащи прозорци и т.н. но и тук има нормално решение - просто не ползвате дадените сайтове като толкова ви дразнят или блокирате само техните реклами, а не на всички."?

Има много сайтове с дискретни и ненатрапчиви реклами, разположени по всички правила, така че не нарушават комфорта на потребителя по никакъв начин. Защо заради някои да страдат всички?

Значи използвайки Ад блок вие продължавате да посещавате дадените сайтове (онези с наглите поп ъп-и), които гледат на вас като на безмозъчни консуматори (макар и да не им гледате рекламите), а блокирате рекламите и на други сайтове, вместо просто да не ползвате тези, които ви дразнят?!


# 57
  • Мнения: X
Andariel, това, което пишеш е абсурдно. Никой не те кара да влизаш в положението на сайта, но и той както казах не е благотворително дружество, че да влиза в твойто положение колко са ти дразнещи рекламите! И има право да изисква цена за труда си и да не желае да го посещават потребители с Ад блокер. Затова най - разумно е просто да не го посещаваш.
Обяснението как се издържат сайтовете го дадох защото в темата се говори, че не се издържали от реклама, ама не става ясно тогава как?! Просто когато човек не е наясно с нещо е по - добре да не пише празни приказки!

И не са вътрешни за фирмата проблеми  Laughing те хората са си решили "проблема" - предлагат реклама. Това е, друг начин няма!

# 58
  • София
  • Мнения: 62 595
адблоковете не скриват всички реклами, но поне правят по-поносимо количеството им. Виж, Калина, в бизнеса е така - ако не ти е изгодно го напускаш, а го напускаш, когато клиентите те напуснат. Потребителите не са безкрайно количество, а при изобилието от сайтове, е съвсем труднаработа да те забележат. е, някои ги забелязвам- карат ме да си махна адблока и ги запомням, за да не им цъкам пак и да ги отбягвам.
аз като потребител и не съм длъжна да съм наясно, макар да имам известна представа,защото това не е моя работа. Когато си купуваш хляб длъжна ли си да си наясно с оперативните и финансови състояния и проблеми на производителя и търговеца? Все едно гледам репортаж по новините как хлебари се жалвам, че не издържали на високите цени и т.н. А аз като потребител какво да направя, трябва с по-голяма охота да плащам, защото е повишена цената или да го правя със съчувствие как и хлебарите деца хранят? Който си има бизнес да си решава проблемите.

Последна редакция: чт, 20 юли 2017, 13:06 от Andariel

# 59
  • Мнения: X
адблоковете не скриват всички реклами, но поне правят по-поносимо количеството им. Виж, Калина, в бизнеса е така - ако не ти е изгодно го напускаш, а го напускаш, когато клиентите те напуснат. Потребителите не са безкрайно количество, а при изобилието от сайтове, е съвсем труднаработа да те забележат. е, някои ги забелязвам- карат ме да си махна адблока и ги запомням, за да не им цъкам пак и да ги отбягвам.

Да де, ама аз се опитвам да кажа че ако изобщо няма реклами всички сайтове ще напуснат "бизнеса".

Затова като искаш да използваш уеб пространството като потребител ти се налага да изтърпиш някакво количество реклами.

# 60
  • Мнения: X
Има много сайтове с дискретни и ненатрапчиви реклами, разположени по всички правила, така че не нарушават комфорта на потребителя по никакъв начин. Защо заради някои да страдат всички?

Например? Дай няколко линка, ще си паузирам адблока. Grinning

# 61
  • Мнения: X
Има много сайтове с дискретни и ненатрапчиви реклами, разположени по всички правила, така че не нарушават комфорта на потребителя по никакъв начин. Защо заради някои да страдат всички?

Например? Дай няколко линка, ще си паузирам адблока. Grinning

Няма проблем да дам линкове, но сигурно ще излезе, че правя реклама.
Наистина ли не си виждала сайтове с една - две реклами на страница (разположени в странична колона), които не пречат на съдържанието и няма изскачащи прозорци, движещи се карета и т.н. Rolling Eyes

# 62
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464

А тази част от поста ми прочете ли:

"Да, някои сайтове прекаляват с дразнещи и натрапчиви реклами, изскачащи прозорци и т.н. но и тук има нормално решение - просто не ползвате дадените сайтове като толкова ви дразнят или блокирате само техните реклами, а не на всички."?

Има много сайтове с дискретни и ненатрапчиви реклами, разположени по всички правила, така че не нарушават комфорта на потребителя по никакъв начин. Защо заради някои да страдат всички?

Значи използвайки Ад блок вие продължавате да посещавате дадените сайтове (онези с наглите поп ъп-и), които гледат на вас като на безмозъчни консуматори (макар и да не им гледате рекламите), а блокирате рекламите и на други сайтове, вместо просто да не ползвате тези, които ви дразнят?!



Прочетох я, разбира се. Страдат всички, защото покрай сухото гори и суровото. Като му писне на човек от агресивни и несъобразяващи се реклами, му писва и от всякакви реклами, ако ще и най-дискретните да са. Затова казвам, че ако не беше премината границата, нямаше да има нужда от адблок. Все пак дали да гледам или не реклами, каквито и да са, си е мое решение и не смятам, че трябва да се оправдавам за него. Пък ако толкова са против да им чета информацията, след като блокирам рекламите, ще си я намеря и другаде.

# 63
  • София
  • Мнения: 1 508
Никой не те кара да влизаш в положението на сайта, но и той както казах не е благотворително дружество, че да влиза в твойто положение колко са ти дразнещи рекламите!

Нито пък аз съм благотворително дружество да им плащам заплатите, като им гледам рекламите. Някои направо се оливат. 452 реклами на една страница?! Скриншота съм го правила лично. Плюс че трафика, който правят тези реклами, ако гледаме страницата с мобилен, ще ни изяде месечната такса за един ден макс, т.е. тези реклами и финансово ни излизат през носа.

# 64
  • Мнения: X

Няма проблем да дам линкове, но сигурно ще излезе, че правя реклама.
Наистина ли не си виждала сайтове с една - две реклами на страница (разположени в странична колона), които не пречат на съдържанието и няма изскачащи прозорци, движещи се карета и т.н. Rolling Eyes

С 1-2 реклами отдавна не съм виждала. Освен онези сайтове с една реклама, която опасва цялата страница (примерно в дир.бг съм виждала такива под формата на буквата П - странично от двете страни и горе).

Проблемът за мен лично не е само на ниво функционалност и естетика, а че се събира информация за потребителите за по-добро таргетиране с реклами. Затова освен адблока ползвам и други добавки, които поне малко да ме защитават.

# 65
  • Мнения: X
Никой не те кара да влизаш в положението на сайта, но и той както казах не е благотворително дружество, че да влиза в твойто положение колко са ти дразнещи рекламите!

Нито пък аз съм благотворително дружество да им плащам заплатите, като им гледам рекламите. Някои направо се оливат. 452 реклами на една страница?! Скриншота съм го правила лично. Плюс че трафика, който правят тези реклами, ако гледаме страницата с мобилен, ще ни изяде месечната такса за един ден макс, т.е. тези реклами и финансово ни излизат през носа.



Ти не си благотворително дружество защото им ползваш услугите все пак. Не им подхвърляш пари от съжаление.
Като си купиш списание (хартиено) и даваш пари за него благотворително дружество ли си?!
Трудно (всъщност невъзможно) ми е да повярвам, че може да има 452 реклами на една страница, просто няма как да стане...

# 66
  • Мнения: X

Няма проблем да дам линкове, но сигурно ще излезе, че правя реклама.
Наистина ли не си виждала сайтове с една - две реклами на страница (разположени в странична колона), които не пречат на съдържанието и няма изскачащи прозорци, движещи се карета и т.н. Rolling Eyes

С 1-2 реклами отдавна не съм виждала. Освен онези сайтове с една реклама, която опасва цялата страница (примерно в дир.бг съм виждала такива под формата на буквата П - странично от двете страни и горе).

Проблемът за мен лично не е само на ниво функционалност и естетика, а че се събира информация за потребителите за по-добро таргетиране с реклами. Затова освен адблока ползвам и други добавки, които поне малко да ме защитават.

Не знам да се събира каквото и да е лична информация (ако имаш предвид бисквитките), а в интернет пространството няма как да бъдеш напълно защитен...
Има сайтове с една - две реклами на страница. Много са.

# 67
  • Мнения: X
Списанията и ТВ също прекалиха с рекламите и доста хора се пренасочиха. Сигурно към 70% от едно популярно женско списание, което купих за пръв и псоледен път, беше или реклама, или скрита реклама. Страници и страници наред, които ме убеждават, че съм грозна, дебела, демоде и трябва да купувам, за да стана личност. А статиите - претоплени тъпотии, които се въртят из Интернет. Тази форма умира.

По ТВ същото - и те трябва да се издържат, та един 2-часов филм се гледа за 2 часа и половина. Който има нерви и време за 30 минути идиотски превръзки, газове, кървища в мивката и прочее апетитности - да си ги гледка и да не забрави да пазарува. Peace

# 68
  • София
  • Мнения: 62 595
Калина, не се чувствай длъжна да защитаваш целия бранш, то не е точно бранш, цели бизнеси, така да го кажа. Има сайтове и сайтове. Сайтът на една компания не е създаден с комерсиална цел, а с информационна, и съответно не за да се самоиздържа този сайт, нито за да печели като сайт от реклами. Има сайтове, които са създадени с цел печалба от самия сайт - дали чрез реклами, дали чрез абонаменти, но такъв сайт е като киселото мляко - произвеждаш го, за да го продадеш и да печелиш от него, а не защото обичаш да правиш кисело мляко, ама трябва и да се изхранваш от това. Сещам се и за друг пример, който е за медия - канали като НВО - там реклами няма, но пак не е безплатно, просто си плащаш към абонамента за кабелната.  А хората, които са в рекламния бизнес в интернет знаят достатъчно начини, за да има реклама, но и да не се получава така, че кърлежът да умори кучето (рекламата да вреди на посещаемостта на сайта).

# 69
  • Мнения: 19 015
Големите национални телевизии редовно превишват позволените по закон минути реклама, та не ги жаля хич.
В хазната дали влиза нещо от глоби- съмнявам се.

# 70
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 931
Не ползвам Адблокър. На дразнещи поп-ап реклами попадам много рядко. Обикновено за мен те са сигнал, че сайта не струва. Затварям го и въобще не се занимавам повече с него. В сайтовете, на които ходя, съм склонна да понеса малко неудобство от рекалами, ако въобще го има. Така смятам, че е редно. Хора са се трудили, а аз им ползвам продукта.

Последна редакция: чт, 20 юли 2017, 17:08 от ЧеКа

# 71
  • Мнения: X
Всъщност и аз рядко попадам на поп - ъп реклами, а Ад блокер не съм ползвала никога...

Далеч съм от мисълта да "защитавам" всички сайтове, просто е факт, че информационните и развлекателни такива наистина се издържат само от реклами, да се твърди обратното е нелогично и невярно.

# 72
  • София
  • Мнения: 62 595
разбирам, че се издържат от реклами, но щом трябва да тормозят потребителите, за да заработят от рекламите, значи не струват. Сайтове като тези колкото щеш, а и не предлагат някаква критично важна или критично интересна информация, за да се примири човек. Затова такива сайтове имат кратък живот и постоянно изникват нови.

# 73
  • Мнения: 2 695
Направо се чувствам виновна, че не съчувствам на горките, онеправдани рекламодатели. Отивам да си махна Ад блока и ще цъкам на всяка реклама, която ми се изпречи пред погледа.
Така де, те също са хора и трябва да взимат заплата. Защо аз да им преча?

# 74
  • Мнения: X
Не става дума за съчувствие, а за това кое е нормално и кое - не.
И за това, че за всеки друг продукт или услуга, които ползвате в тоя живот си ПЛАЩАТЕ.
А информацията, която ви се предоставя в интернет е БЕЗПЛАТНА!
Затова в сайтовете трябва да има реклами.
NoMe, следващия път като си купиш книга (ако изобщо четеш) пробвай да не я платиш и кажи "Много ми дреме за труда на автора!"  Stop

# 75
  • Мнения: X
NoMe, следващия път като си купиш книга (ако изобщо четеш) пробвай да не я платиш и кажи "Много ми дреме за труда на автора!"  Stop

Ние и книги пиратстваме.  Grinning

# 76
  • Мнения: X
NoMe, следващия път като си купиш книга (ако изобщо четеш) пробвай да не я платиш и кажи "Много ми дреме за труда на автора!"  Stop

Ние и книги пиратстваме.  Grinning

Да де, ясно. То тази тема е малко като онази трябва ли торентите да станат платени...

# 77
  • Мнения: 2 695
Нали qrye YumYumYum



Kalina.
ако не знаеш има четци за електронни книги, много са удобни, побират цялата световна библиотека. А в интернет се намират и електронни книги. И, о, представи си - те са БЕЗПЛАТНИ.

Да живее пиратството, иначе щяхме неуки да си останем.

# 78
  • Мнения: X
Нали qrye YumYumYum



Kalina.
ако не знаеш има четци за електронни книги, много са удобни, побират цялата световна библиотека. А в интернет се намират и електронни книги. И, о, представи си - те са БЕЗПЛАТНИ.

Да живее пиратството, иначе щяхме неуки да си останем.



Мда, знам...ама замислете се защо са безплатни. Нали не мислите, че някой ги е писал, за тоя дето духа...
Очевидно щяхте да си остане неуки ако не беше пиратството...

# 79
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 931
разбирам, че се издържат от реклами, но щом трябва да тормозят потребителите, за да заработят от рекламите, значи не струват. Сайтове като тези колкото щеш, а и не предлагат някаква критично важна или критично интересна информация, за да се примири човек. Затова такива сайтове имат кратък живот и постоянно изникват нови.


Много смело изказване, ама невярно. Точно сайтовете, които са търсени, биха си позволили да "тормозят" потребителите, искайки да им се плати по един или друг начин. Търсените неща не са безплатни, а не обратното. Нали си учила икономика. Файненшъл Таймс, примерно, знаеш ли как "тормозят" с едни поп-апове, които ти изкачат, за да да си избереш от различни видове абонамент при тях, ако искаш да им четеш статиите. Сега, ако не си преценил правилно колко си търсен, може и да се окаже грешен ход. Но логиката искаш да ти плащат, значи не струваши и си еднодневка присто е погрешна.

# 80
  • София
  • Мнения: 62 595
ФТ е професионално изискуем за хората, които работят в тази област, така че те могат да си го позволят. Но за мен това са изключения, защото има абонаменти и на този, на когото му е важно, той се абонира. Целта на ФТ е да накара хората да се абонират, а не да печелят от реклама, нека не бъркаме двата щата. Болшинството сайтове са или новинарски, за които така и не знаеш откъде черпят информация, или за забавление, или някакви такива, които не са нито професионално обвързани, нито нищо. Човек спокойно може да живее и без тях, и дори бих казала, че разчитат не на лоялни потребители, а на случайно прелитащи или подлъгани да цъкнат там, за да станат жертва на рекламите. И много често най-агресивните са именно сайтовете, създадени специално заради рекламите - слагат някакво уж интересно съдържание, по-скоро линк към него, като рекламират те самите в социални мрежи или други сайтове, става ти любопитно, цъкнеш на линка, и започват да те замерват с реклами. Затова нека да направим диференциация на целите и сайтовете, а не да ги слагаме в една кошница и да кажем "ама, те трябва да печелят, не може да ти е безплатно, а единственият начин са рекламите, защото хората не искат да се абонират". Да, няма да се абонирам за новинарски сайт, нито за сайт за забавления или клюкарски, защото новинарската информация се добива И чрез други медии, а за клюки и подобни пари няма да дам, те и не ме интересуват.
За себе си вече писах - за нещата, които са ми важни професионално съм се абонирала, така че не очаквам важното да ми е безплатно. В този смисъл потвърждавам това, което пишеш. Подтикът към абонамент често не са реклами, а примерно отрязване на най-важната част от информацията в някоя научна статия, а ти определено искаш точно тази информация, без нея статията не ти върши работа.

# 81
  • Мнения: X
Очевидно щяхте да си остане неуки ако не беше пиратството...

Доста кариери са започнали с краден Фотошоп, Уиндоус или учебници по езици, програмиране и какво ли още не. Много хора се измъкнаха от бедност и нископлатени работи така. Само дълбока благодарност мога да изпитвам за тази възможност да се докосна до това интелектуално богатство.

# 82
  • Мнения: 80
За мен да не уважаваш чуждия труд е равносилно на това - да не уважаваш собствения си и съответно себе си. Не мога да си позволя такъв компромис със себе си.
Между другото голяма част от модерните браузъри предлагат т. нар. режим за четене, който с натискането на един бутон ти извлича съдържанието на статията и ти го представя в удобен за четене формат с избран от потребителя шрифт, цвят и прочее. Откакто свикнах да ползвам този режим - никога не съм имал проблеми с каквито и да е нахални или дискретни реклами, а в същото време не ощетявам сайтовете, защото това скрива рекламите без да подтиска зареждането им и се отчита преглеждане.

# 83
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 931
Ама ти каквото искаш прави, Андариел. Аз твоят избор не го коментирам. Ако искаш плащай, ако искаш не плащай за новинарски сайтове.  Коментирам твърдението ти как ако "тормозиш" за пари, то си еднодневка сайт, който не се търси и дните му са преброени. Което нито чисто теоретически от икономическа гледна точка (а ти уж си учила икономика), нито на практика е вярно.

ФТ е и новинарски сайт. Това, че предлага информация от финансовия свят (между впрочем, далеч не само) не го прави не-новинарски. Да се твърди обратното е абусрд.

Отделно, че ФТ далеч не е единственият сайт, който "тормози" за пари. Масово големи престижни новинарски и анализаторски сайтове "тормозят" за пари  по един или друг начин. Ню Йорк Таймс, Хъфинктан пост, Форбс пък правят точно това конкретното, което се коментира в темата: "Тормозят" притежатели на адблок като ги молят да го изключат като ползват сайта им. За целият този проблем с финасирането на новинарските и информационни сайтове отдавна се пише. Въобще, това не е някаква си прищявка на някакви си там еднодневки сайтчета както ти го изкарваш. Ни най-малко. За тези неща отдавна се пише по новинарските сайтове, ама явно не тези които четеш.

Последна редакция: пт, 21 юли 2017, 17:38 от ЧеКа

# 84
  • Мнения: X
Очевидно щяхте да си остане неуки ако не беше пиратството...

Доста кариери са започнали с краден Фотошоп, Уиндоус или учебници по езици, програмиране и какво ли още не. Много хора се измъкнаха от бедност и нископлатени работи така. Само дълбока благодарност мога да изпитвам за тази възможност да се докосна до това интелектуално богатство.

Да, много хора се измъкнаха на гърба на някой друг.
Според теб това е ок? Някой да е създал нещо, да е работил и да ти го предоставя безплатно срещу НИЩО в замяна? И защо да го прави?
Ти не работиш ли за пари?

# 85
  • София
  • Мнения: 62 595
Не съм учила уж, а съвсем наистина, и точно затова мога да направя разлика между нещата. А най-простото правило в икономиката на прост език е, че който си има брада си търси и гребенче, и който иска да печели си поема рисковете и да не реве, че не му излизат сметките. Като иска някой да прави поредния новинарски сайт да си направи сметката, че хората все по-малко са склонни да си махат адблоковете заради някакви реклами, защото началниците на новинарския сайт са решили, че искат да забогатеят за една нощ. А и като гледам, ти не оспорваш това, което съм написала, а караш емоционално от типа "каквото искаш правИ, уж си учила икономика".  Единствено посочваш вестници и списания, за които вече писах, че целта е не хората да гледат реклами, а да платят за абонамент. Те не искат да печелят от реклами, защото не печелят от реклами, а искат абонаменти, затова и така нагласят нещата не само да се абонираш, а и да се абонираш за конкретни абонаменти. Но това няма да го обяснявам тук, нали уж съм учила само, значи тези, дето са учили повече от мен трябва да го знаят този класически начин, учебникарски дори (щом само с уж учене го зная). Като гледам, за ФТ и другите работи. Сайтовете-еднодневки и създадените с цел примамка на потребители заради рекламите също са учебникарски пример, дори се изненадвам, че толкова скачаш, все едно като скачаш, това ще изчезне. Нашите горкинки новинарски сайтове, дето фалират без рекламите, първо трябва да докарат нещата дотам, че да целят абонамент като цитирания от теб ФТ, Форбс и др., а после да имат претенции. Потребителят не обича да бъде изнудван, а дори да се връзва известно време, в момента, в който се усети, го губиш завинаги. Не само няма да припари до новинарския ти сайт, ами и ще гледа да се разсмърди и други потребители да не ходят.

# 86
  • Мнения: X
Да се сравняват БГ сайтове с ФТ, Форбс е просто абсурдно и смешно, защото потреблението тук и там няма нищо общо.

# 87
  • София
  • Мнения: 62 595
така е, нямат нищо общо, затова не разбрах защо бяха намесени. Но от друга страна са много добър пример за диференциация на пазара.

# 88
  • Мнения: X
така е, нямат нищо общо, затова не разбрах защо бяха намесени. Но от друга страна са много добър пример за диференциация на пазара.

Ама ти ги сравняваш като пишеш да достигнели техните нива и да искали абонамент, това в БГ няма как да стане.

И ЧеКа е абсолютно права, само "големите" сайтове си позволяват да поставят тези реклами, които толкова ви дразнят и не можете да понасяте. Малките и прохождащи сайтове нямат поп - ъпи и дразнещи реклами, които не можеш да затвориш...

# 89
  • София
  • Мнения: 62 595
Ми, да станат големи, тогава! Само че големите са станали големи още преди появата на интернета, а досадниците с попъпите така и няма да станат големи, защото не предлагат нищо уникално като качество на съдържанието, а само преписват, и много често дори не могат да препишат като хората.

Големите не ги намесих аз, но щом вече бяха намесени, трябваше да кажа каква е целта им. Ако някой не знае, че целта на големите е абонамент, то тогава не знае едно от най-елементарните неща за пазара. Впрочем, тази техника с рекламите и абонамента е измислена пак преди интернета и си я ползват не само те, а и други компании като ценообразуване и стратегия за привличане на потребители и сигурни постъпления, просто сега е пренесена във виртуалното пространство, но то пак си е пазар. Само се чудя дали не ги знаете наистина тези неща или се правите на ударени.

# 90
  • Мнения: X
Да, много хора се измъкнаха на гърба на някой друг.
Според теб това е ок? Някой да е създал нещо, да е работил и да ти го предоставя безплатно срещу НИЩО в замяна? И защо да го прави?
Ти не работиш ли за пари?

Нищо по света не е ок, никога не е било и няма да бъде. Другото са някакви илюзии.

# 91
  • Мнения: X
Да, много хора се измъкнаха на гърба на някой друг.
Според теб това е ок? Някой да е създал нещо, да е работил и да ти го предоставя безплатно срещу НИЩО в замяна? И защо да го прави?
Ти не работиш ли за пари?

Нищо по света не е ок, никога не е било и няма да бъде. Другото са някакви илюзии.

Дали е ОК в случая нещо е въпрос на гледна точка.
Ако ти работиш за пари, няма логика да смяташ, че някой друг не трябва да прави същото, а да работи за НИЩО...

# 92
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 931
Те не искат да печелят от реклами, защото не печелят от реклами....

Абе, Андариел, понякога ги пишеш едни. Това са пълни глупости.

Цитат
In a statement to Digiday, a Times spokesperson said that the message is aimed to warn people that using ad blockers hurts its bottom line:

We opposed to ad blocking, which does not serve the long term interest of consumers. The creation of quality news content is expensive and digital advertising is one way that The New York Times and other high quality news providers fund news gathering operations.
For the Times, online ads in the fourth quarter of 2015 pulled in $70 million, or about a third of its total advertising revenue. The company has set an “ambitious goal” of doubling digital revenue in the next four years to $800 million, a benchmark that might not be achieved if more people use ad blockers.

Times CEO Mark Thompson has openly blasted ad blockers, saying during a discussion at a social media conference last month ad blocker technology companies “essentially are asking for extortion to allow for ads.”  


Цитат
Dozens of other global media companies are preparing to do the same to protect their online revenues from the rapid and unrelenting rise of ad blocking.


Напрактика е започнала война между "големите" и компаниите, разработващи софтуеери за блокиране на реклами. И това се коментира отдавна в медиите. Разгърни някой от "големите", а и може и не толкова големите и виж какво става по света. "Големите" печелят от реклами, и искат даже още да печелят от тях. Точно "големите" повеждат тази война (включително с бановете за потребителите, които са с адблокър  - конкретни примери за това съм дала) която демонстрира, че въобще нямат и най-малкото намерение да спират да си осигуряват приходи от реклама. Да се твърди обратното е без всякаква връзка с реалността.

Последна редакция: пт, 21 юли 2017, 23:36 от ЧеКа

# 93
  • София
  • Мнения: 62 595
Ок, поправям се - искат да печелят и от абонамент, и от реклами. Супер, и двата заека искат да улучат с един куршум, значи са доразвили идеята.

Още едно правило на пазара - когато компаниите започват да водят война помежду си, печелят потребителите. Винаги ще има компании, които ще разработват адблок-софтуер и няма да са по вкуса на тези, които искат да печелят от реклами.

Много ти се иска да ме изкараш, че съм извън реалността. Това е доста тъп опит, но явно си мислиш, че на челото ми пише "идиот". Мерси, цитатът ми беше полезен.

# 94
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 931
О, моля те! Нищо не изкарвам аз.

Разговорът ни не за това как печелят "големите". Няма нужда да се правиш на разсеяна.

Тръгна от твърдението ти, че сайтовете, които "тормозят" потребителите си за реклами са някакви еднодневки и не струват. Ми не е вярно просто. Големите и те "тормозят" за реклами. За това става дума.

разбирам, че се издържат от реклами, но щом трябва да тормозят потребителите, за да заработят от рекламите, значи не струват. Сайтове като тези колкото щеш, а и не предлагат някаква критично важна или критично интересна информация, за да се примири човек. Затова такива сайтове имат кратък живот и постоянно изникват нови.

Последна редакция: сб, 22 юли 2017, 00:28 от ЧеКа

# 95
  • София
  • Мнения: 62 595
Аз съгласих с теб в частта, че искат да печелят от реклами, дори казах, че цитатът ми е много полезен и благодарих. Но това не означава, че не използват тормоза, за да накарат хората да се абонират. Хванали са и двата източника, какво си недоволна сега?
Темата си е все една и съща - тези, които искат да печелят от реклами се сърдят, че има други, които правят и печелят от адблоковете и на потребителите, че не искат да ги тормозят с реклами. Рекламите са се превърнали в хлебарки, дървеници или каквито там инсекси се сетим.

# 96
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 931
Изяснявам за какво става дума точно. Недоволствам единсвено от реакцията ти когато не се окажеш права. Не си идиот. Нито съм искал да те изкарвам такъв. Няма нужда да се правиш на жертва, наистина.
 

# 97
  • София
  • Мнения: 62 595
не съм жертва. Както виждаш, се съгласих за това, което съм пропуснала, а ти цитира.
В крайна сметка хората си пресяват кои сайтове са им важни и колко реклами могат да изтърпят. когато това крехко равновение се наруши, в повечето случаи губят сайтовете, а не потребителите.
Мен не само рекламите ме нервират, а и такива саайтове, които дават информацията на сайта, т.е. нещо като абонамент, обаче срещу цялата ти информация от фейса, примерно.  Когато попадна на такъв, и една буква не искам от него. Обаче човек лесно може да се подлъже, защото рядко натиска бутона с условията, преди да натисне, че е съгласен. Изобщо, всякакви такива опити за подвеждане, уловки, изнудване и т.н. ме дразнят страшно много по същия начин, по който и във физическия свят го правят много търговци. Става нещо като "ти се опитваш да ме преметнеш да куп задължително и на висока цена, а аз ще се опитам да те преметна да го взема без пари от друг".

# 98
  • Мнения: 80
Бай Ганьо, е чул че от реклами в сайтовете се вадят някакви пари и понеже не разбира много от тия работи задължително е решил, че става въпрос за чудовищно много пари.

Общи условия

Активация на акаунт