Как ще реагирате, ако разярен баща набие детето Ви, защото дразни неговото?

  • 28 199
  • 395
  •   2
Отговори
# 195
  • зад кестените
  • Мнения: 795
Аз пък вече седя и си мисля - къде живеете, в коя държава, забутано село, кой век или просто в собствен измислен свят? Явно е някъде където всички дечица са неземни ангелчета, които не пребиват учителите си, не ритат съучениците си и ги умъртвяват умишлено, никога не предизвикват възрастни, не таят агресия и още, и още примери вече безброй ежедневно.
Докато се възпитава на слободия ще е така. Докато децата нямат респект от по-възрастните ще е така. И това го пишат в момента поколения, които са ги шляпали я съседи, че крадат черешите от съседния двор, я учителката в училище с показалката и кой ли още не. Ама тогава можеше, а сега е забранено със закон. Сега децата могат спокойно да се гаврят с възрастни и знаят, че всичко им е позволено. Защото недопустимото е не възрастен да удари дете, а дете да предизвика възрастен! .... Или аз съм с изкривено мислене, но и такова да е, така ще възпитам детето си.
[/quote
+100 от мен!]

# 196
  • Мнения: 94
Глупости. Няма нужда от грубости и шамари. Едно дете може да е нормално и без това. Както и обратното. Изобщо не разбирам какво лошо има да се противиш на възрастните? Има такива, които са си сазлужили. Някой учат децата, да крадат, това онова. Е не са ли са си заслужили неуважение? 

# 197
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Но  ако равни се бият е  едно,а  да удариш  безпомощен пред теб -съвсем различно.
Различно в какъв смисъл? Законен? Назидателен? Визуално приемлив?

Когато видиш майка да удря шамар на 10-годишно дете не си сигурна дали преди това не е уморена жена, изчерпала всички вербални възможности за комуникация с гаднярче, или е просто истерична тъпачка.

Когато обаче видиш жена да шамаросва друга жена, тогава е трудно да намериш оправдание.

И моля не пробутвай теорията, че при ВСЯКО дете може да се постигне контрол единствено чрез разговор. Някои деца са добри, други са трдни, трети са кошмарни.

# 198
  • Мнения: 94
Понякога напрежението си казва думата. И човек се изпуска, но не бива. Аз винага съм била мирна без да ме натискат, но с времето пощурях и аз сред децата.
Незнам сега като съм сред малки деца имам чустовото, че всички са по - буйни в началото и след време омекват. Но боят и караниците не помагат.

# 199
  • Мнения: 18 549
 Господин zemonti,вижданията ви на светлинни години разлика от моите.Баща ми ме е удрял,далеч от побой,душене  и какво да е от споменатото унижение.Просто по ваш почин ме е възпитавал ,такова бе времето,на подчинение.И още е за някои.Вчера един глупак се държа с жена си като със слугиня.Тя  работи,той  се мота и прибра парите.Той  е от отминалото време,което включва шамарената фабрика.Щастлива съм да доживея други разбирания  и те са на голяма маса хора,радвам им се. Не  бях попадала в тази част на форума,която позволява връщане назад,към миналото.
Убедена съм,че  думите Бог е любов се отнасят именно за новите разбирания. Смешно е аз,невярващата в нищо извън мен,да го напиша ,но идват новите хора ,новата раса.Която може да промени света.И е  нещо съвсем мъничко,незабележимо-именно отношението и към себеподобните,към слабите ,към децата,любов в най-общ смисъл
Мразех и  се страхувах от баща си  и не му простих за терора,макар да бе с възпитателна цел,макар да бях кротко дете ми нанесе травми на психиката-ниска самооценка ,страх ,разни други слабости.но  някак имах късмет да не ми попречат да стана и  остана себе си;Да  съм щастлива въпреки много неща.
Познавам  жертви на истинско насилие. Насилие  е всичко,против волята на човека.Оправдавам само спасяване на живота на друг насила,против волята му ,даване на втори шанс.Нататък зависи от него.

Не  се надявам да бъда разбрана,просто сме различни вселени.
Няма как да ви отговоря разбрано и ясно.Просто не мога да го направя елементарно. И спирам да следя темата,защото се ядосвам вече.Да са живи и здрави малкото в нея ,дето са на едно друго ниво .В тях е надеждата.

# 200
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Опитвам се да вникна в мненията, защитаващи това, чета отново и отново, но не мога  да го разбера. Може би така оправдават и своите собствени действия?
Всяка форма на насилие е признак на слабост и отчаяние.
Напълно съм съгласна и с казаното с Бор_яна.

# 201
  • Мнения: 1 945
Не съм ви чела темата , само последната страница и искам да напиша нещо .
През живота си видях деца бити със силни шамари, които после уважаваха родителите си и станаха добри .
Видях и други, които намразиха биещите ги родители . Видях и келеши, които никой никога не ги е удрял като деца .
Всичко е индивидуално . Аз съм хората, които се владеят пред децата си , дърпала съм само ухо и плясване през вратлето . Не мога да си представя така да избеснея , че да налагам със шамари децата . Грех ме е .
Това са деца все пак . Прилагам съвсем други практики -говорене , изслушвам и питам -защо ...и после чета конско...действа .

# 202
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Убедена съм,че  думите Бог е любов се отнасят именно за новите разбирания. Смешно е аз,невярващата в нищо извън мен,да го напиша ,но идват новите хора ,новата раса.Която може да промени света.
Уви, тази нова раса, с цялата си подкрепа на феминизъм, толерантност и политическа коректност (които в известни граници са прекрасно нещо) си изигра такъв самоубийствен номер, че не само няма да промени света към добро, но и се ориентира към изчезване.

Аз живея в град с трето поколение еманципирани канадки, които вместо да раждат по 5-10 деца като бабите си, се образоват и градят кариера. В резултат на 3 поколения отрицателен прираст правителството кърпи популацията чрез контролирана имиграция на източни субекти, повечето от които естествено са с МНОЖЕСТВО ДЕЦА и култура, тотално чужда на местната. Забулените имигрантки раждат всяка година вместо да работят. Вече под 50% от монреалци са франкофони.

Еманципацията и толерантността са противоестествени на човешката същност и ще затрият бялата раса.

Звучи неприятно, но няй-голям прогрес се постига по време на война, най-голямо спокойствие има по време диктатура, най-голямо уважение има под страх от тежко наказание. Човечеството не се е развило като вид благодарение на еманципация, толерантност и политическа коректност. С тези неща трябва да се играе разумно, но е късно за това.

# 203
  • Мнения: 1 945


Звучи неприятно, но няй-голям прогрес се постига по време на война, най-голямо спокойствие има по време диктатура, най-голямо уважение има под страх от тежко наказание. Човечеството не се е развило като вид благодарение на еманципация, толерантност и политическа коректност. С тези неща трябва да се играе разумно, но е късно за това.
Факт. Страни в които не е имало войни , диктатури ...така се се развили
че феминизма е убил всяко проявление на съпротивление и на мъжествеността .
Справка Швеция, Канада . Много войнстващи феминстки сега си прикоткват от мигрантите афганистанци,
пакистанци за любов.Нова раса ли ...тя умира

# 204
  • Мнения: 5 618
А какво правите когато родителите не вземат никакво отношение? Скоро бяхме в заведение и на съседната маса седна компания с деца на десетина години. Родителите изпратиха децата да си играят с водни играчки настрани. След малко дойде мъж, който се оплака че маратонките му са пълни с вода от едното дете. Беше тичал близкия парк и ги беше събул, докато се разхлади. Родителите не реагираха по абсолютно никакъв начин. Обясниха му, че и без това е горещо, и без това бил спортувал и така или иначе се е бил изпотил. През цялото време му говореха с насмешлив тон. Човекът няколко пъти попита няма ли да вземат отношение и нормално ли е това, което е направило детето, но отговорите бяха в стил Какво толкова е станало? Накрая си тръгна, а коментарите на родителите продължиха в негативен тон. На детето изобщо не беше направена забележка. И детето беше свидетел на цялата разправия.

# 205
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...Звучи неприятно, но няй-голям прогрес се постига по време на война, най-голямо спокойствие има по време диктатура, най-голямо уважение има под страх от тежко наказание. Човечеството не се е развило като вид благодарение на еманципация, толерантност и политическа коректност. С тези неща трябва да се играе разумно, но е късно за това.
О, да, прекрасна илюстрация на думите ти е прогресът в страните, където се бият, бият жените си, някои мюсюлмански страни. Направо пращят от прогрес.

Изобщо някои наистина смятат боя като най-добро решение. Вижте темите в СО, където всяка втора дава съвет за подкрепа от яка батка за вразумяване,

# 206
  • София
  • Мнения: 62 595
нещо канада не се отразява добре на някои хора. Вече втори потребител засичам.

# 207
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
О, да, прекрасна илюстрация на думите ти е прогресът в страните, където се бият,
Ако не вярваш на непознат съфорумник запознай се в Гугъл с принципа War is an engine for progress. Няма две мнения по въпроса.

# 208
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
нещо канада не се отразява добре на някои хора. Вече втори потребител засичам.
А къде забрави любимата ти Кенга?

# 209
  • София
  • Мнения: 62 595
бях забравила за нея. Но сега като я спомена, се сетих на кого ми напомня много подозрително Мохитото - все едно е клонинг на Кенга. Та, може затуй да е таз лИбовФ необяснима към мен. Май пъзелът ще се нареди. (честит студент, ако правилно съм разбрала)

Мохито, ако си Кенга, кажи си - ние ще те разберем!

Общи условия

Активация на акаунт