Как ще реагирате, ако разярен баща набие детето Ви, защото дразни неговото?

  • 28 313
  • 395
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 22 036
Той да пробва в Канада да ошамари чуждо, че и собствено дете и тогава ще се види, в коя вселена сме.

# 331
  • София
  • Мнения: 62 595
О, вярно, че беше в Канада! Ще ми се да го видя как се перчи там и удря чуждо дете! не само ще стане обитател на канадски затвор, ами и ще му разкатаят фамилията и като нощи социалните ще вземат и неговите деца заради заплахата, ще сигурно и тях ги шамаросва. Ще бъде чудна  картинка.

# 332
  • Мнения: 9 052
Уф изтрещяхте с тези социални, които въимат деца за какво ли не. Къде ли ги складират? То като гледам хората на всякъде имат проблеми какви ли не ... май само няколко деца ще останат при родителите си. За другите ще се налага да се търсят съвършени извънземни

# 333
  • Мнения: 736
О, вярно, че беше в Канада! Ще ми се да го видя как се перчи там и удря чуждо дете! не само ще стане обитател на канадски затвор, ами и ще му разкатаят фамилията и като нощи социалните ще вземат и неговите деца заради заплахата, ще сигурно и тях ги шамаросва. Ще бъде чудна  картинка.

А, какво се случва ако едно дете малтретира друго? Какъв е механизма за справяне и поучаване?

# 334
  • София
  • Мнения: 62 595
Бандера роса, ти готова ли си да рискуваш, ей тъй, както сега се пънеш? На бас, че хич няма да посмееш, ако си в "бяла" държава.

Ако си родител на жертвата, или мобилизираш всички законни начини,т.е. подаваш жалби и т.н. и искаш от системата да свърши работата по превъзпитанието, или ако не успееш, си махаш детето. Но в изблик на справедлив гняв да упражняваш насилие над чуждо дете е като да си сложиш главата в торбата. Ако ти се рискува, разбира се.

# 335
  • Мнения: 736
 На мен наистина ми интересно да чуя, какво се случва в друга държава при такива ситуации, примерно Канада?
 Ако насилника/дете/ малтретира друго и както е във възраст, в която не може да изтърпява наказание, родителите поемат ли някаква отговорност за поведението на детето им? А, за детето какви последствия има, ясно  е, че ще са поучителни...

# 336
  • Мнения: 2 156
Вероятно, на първо четене трябва се докаже, че нещата са се развили по определен начин. Което означава, че подаваш сигнал някъде, за да се провери

# 337
  • Мнения: 22 036
Изобщо не говоря за социални, а само за това, че при всяко сбиване, при което се стигне до полиция, участващите си понасят последствията. А обикновено, при подобни сцени, все някой вика органите на реда.

Може да не го осъдят ефективно, но ще отнесе солидна глоба. А иначе и аз се изумявам с натрапването на идеята, че децата ей така се взимат от родителите им.

# 338
  • София
  • Мнения: 62 595
Не видях натрапчива идея, че децата се вземат лесно от родителите им. Но системата е достатъчно силна, че ако има достатъчно основания, хич няма да се церемони.
Естествено, че първо се намесва училището, после полицията, а покрай всички тях и социалните работници. Със сигурност започват проверки, а там вече нищо не се знае.

# 339
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Не видях натрапчива идея, че децата се вземат лесно от родителите им. Но системата е достатъчно силна, че ако има достатъчно основания, хич няма да се церемони.
Естествено, че първо се намесва училището, после полицията, а покрай всички тях и социалните работници. Със сигурност започват проверки, а там вече нищо не се знае.
Ти говориш за системно насилие и неспособност за грижи. И тук ряско има родител който да не е посягал над децата си в някой момент. Виж Russel Peters - somebody is going to get a hurt.

Това, че някой щял да бъде "осъден" заради "2 шамара" над дете в България не е пресилено?

# 340
  • София
  • Мнения: 62 595
първо, не говоря за личното дете, а за чуждото.
второ, за чужбина -дали ге посмееш да обършеш два шамара на чуждо дете в Канада.
трето, не бих рискувала да се набутвам, колкото и да се твърди, че човек не можел да бъде осъден за шамари над чуждо дете.
а ти, както си ербап, нети вярвам грам, че ще посмееш да посегнеш на чуждо дете, особено в Канада.

Последна редакция: сб, 29 юли 2017, 12:54 от Andariel

# 341
  • Мнения: 22 036
Не в България, а в чужбина. Зависи кой колко ще се постарае. Затова писах, че ми се ще да видя как потребителят в Канада обърсва два шамара на дете, което дразни неговото. Едва ли и ти би рискувала да го направиш, пък нека да си мислиш, че само ще те глобят.

Анди, говориш за различни неща. При уличен побой, няма да се намесят социалните, ако има семейно насилие, ще дойде полиция и ако докладват случая, по тяхно усмотрение, ще има проверка. Много лесно ти се струва, а не е така. Процедурата е бюрократична и сложна, което не знам дали е добре, или зле, защото не малко деца умират, макар че е имало сигнали и проверки.

# 342
  • Мнения: 736
Не в България, а в чужбина. Зависи кой колко ще се постарае. Затова писах, че ми се ще да видя как потребителят в Канада обърсва два шамара на дете, което дразни неговото. Едва ли и ти би рискувала да го направиш, пък нека да си мислиш, че само ще те глобят.

 Аз за това си мисля, че тук е често срещано това "пляскане", та дори и децата знаят, че няма закони в България. Не оправдавам, казвам, че по-голяма част от пляскането идва от безсилието. Едва ли има институция в БГ да се занимава с това, че детето ми е малтретирано от друго. Особено във възраст, в която не носят наказателна отговорност за действията си.
 Все ми е наум, че по пътищата така се бият от безсилие, липса на закони... А, ако пък решиш да "играеш по правилата", ела и гледай как на всякъде ще ти обясняват каква е "бумащина" това и колко време ще се проточи, или няма, ама трябва да си си калил нервите преди да "играеш по правилата" в БГ.

# 343
  • София
  • Мнения: 62 595
това, което казвам е, че каквато и да е предисторията, възрастният рискува, и то много. Катто за начало е достатъчно, че ще го влачят по проверки и "интервюта". И именно заради бюрокрацията може да го влачат така дълго време, а това е му стопи нервите и плащането на адвокати.

# 344
  • Мнения: 22 036
Значи, имаме сбиване на голям човек, с дете (пресъздавам действителен случай от преди две седмици).
Две деца, на 9 и 13 (братя) си играят (няма данни да са правили нищо нередно). Доближава ги мъж на около 50 и удря с юмрук по-малкото и си заминава.
Задейства се полицията и за около три дни го издирват, делото му е след още три и вече е осъден, но присъдата е условна, глобата голяма.
Друг случай - изчезнало дете, родителите твърдят, че е отвлечена. След около месец, намират телцето на детето. Родителите се оказват убийците, а преди да се стигне до това, с тях са се занимавали социалните в продължение на поне две години.

Не са така лесни нещата никъде.

Общи условия

Активация на акаунт