Как ще реагирате, ако разярен баща набие детето Ви, защото дразни неговото?

  • 28 269
  • 395
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 62 595
И кой нормален човек ще рискува дори тридневно дело, вече да е осъждан за насилие над дете и солена глоба? И това е само началото. Колкото и да не е лесно, е рисковано. Едва ли някой тук би рискувал да има досие и да е осъждан за насилие, пък нека присъдата да му е условна. Край, вече е влязъл в системата!

# 346
  • Мнения: 22 036
И кой нормален човек ще рискува дори тридневно дело, вече да е осъждан за насилие над дете и солена глоба? И това е само началото. Колкото и да не е лесно, е рисковано. Едва ли някой тук би рискувал да има досие и да е осъждан за насилие, пък нека присъдата да му е условна. Край, вече е влязъл в системата!

Няма да го осъдят за насилие над дете, каквото и да значи това, а за дребна хулиганска проява, ако има трайни наранявания, за телесна повреда. И предвид, че такива случаи има, явно, че ненормалниците рискуват.

Просто ти казвам каква е системата на Запад, за да не говориш, че е много по-различна.

# 347
  • Мнения: 9 052
Бандера роса, ти готова ли си да рискуваш, ей тъй, както сега се пънеш? На бас, че хич няма да посмееш, ако си в "бяла" държава.

...

С какво? Да живе; нормлно?

# 348
  • София
  • Мнения: 62 595
Да удариш чуждо дете. Ще рискуваш ли?

Даун, рискуващи винаги има, аз питам тук за темата кой от пишещите би рискувал, колокоти да е лежерно  и да му се размине с хулиганство, условна присъда и глоба. готова съм да се хвана на бас, че никой не би. Така на писане от типа "кой, аз ли не мога да му обърша дваа шамара, пък после да ме съдят!" е малко хъшовска история - пием, пеем и псуваме.

# 349
  • Мнения: 22 036
То изобюо не е редно и да се пише по темата, защото е недопустимо, а когато някой го допусне е редно да се намесят полицията, а докато ги няма, който е наоколо, в зависимост от ситуацията. Дори в БГ законодателството се допуска граждански арест.

# 350
  • Мнения: 9 052
Да удариш чуждо дете. Ще рискуваш ли?
...

Не съм изловена на такъв риск. Аз не удрям деца.
Но в този форум непрестанно се размятат социалните, като заплаха пенкилер. Много дразни. Губи си смисъла така. Вместо помощна институция добива вид на бостанско плашило.

# 351
  • Мнения: 2 156
По принцип, Закрила на детето не са ли свързани с полицията? Според мене, са. Общо казано, "социалните" като институция, която регулира и отпуска социалните плащания, са към АСП. Закрила на детето трябва да са към полицията. Мисля, че така ги дефинираха едно време и това стана малко след като ги обособиха като такова звено; горе-долу по времето, когато в България се прие закон за домашното насилие (т.е., около 2000-ната година, или малко след това).
Това във връзка с това, че вместо помощна институция, се ползвали като "бостанско плашило"

# 352
  • Мнения: 66
зарила на детето  е към социалните е ползват се с  приоритет в полицията,когато трябва да им се окаже помощ но по принцип е една бавна тежка и бюрократична система по скоро ЦОП реагират по бързо и доброто там е че психолози работят както с децата така и с родителите

# 353
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Това, че някой щял да бъде "осъден" заради "2 шамара" над дете в България не е пресилено?
първо, не говоря за личното дете, а за чуждото. ...
Да, "осъждане" заради "2 шамара"  над чуждо дете в България. Заяви го, сякащ щяло да стане.

# 354
  • Мнения: X
Да, "осъждане" заради "2 шамара"  над чуждо дете в България. Заяви го, сякащ щяло да стане.

И какъв е проблемът да стане?

Земонти, извини ме, но звучиш като човек, който няма пари да дойде до България да изяде един бой като хората.

# 355
  • София
  • Мнения: 62 595
Земони, да взема да си копирам поста ли, или ще продължаваш да се правиш на ударен? Ти пробвай в Канада да го направиш, пък тогава ще имаме жив форумски пример какво се случва. Ама не смееш, защото  самият знаеш, че не си заслужава да си подритваш чистото досие.

# 356
  • Мнения: 94
Това за досието като го кажеш още по агресивни стават. Мене ми бавеха плащания и цкр ми развалиха даже. Форма на естествен подбор. Намираш си някои и го тормозиш до откат.
Иначе наистина е много долно да тормозиш децата на хората. Била идвала полицията у роднини.
Че и с инспекции и проверки имах проблеми веднъж заради разярени началници.

# 357
  • Мнения: 94
Хората са много изобритателни. И това е. А и в България е трудно, защото всеки е свикнал силово.

# 358
  • Мнения: 474
Само да уточня, че социалните в Канада доста трудно отнемат деца от родителите им. Това е крайна мярка и за да се стигне до нея се минават доста етапи. Тези градски легенди са ми много смешни - просто не е вярно.

# 359
  • Мнения: X
Само да уточня, че социалните в Канада доста трудно отнемат деца от родителите им. Това е крайна мярка и за да се стигне до нея се минават доста етапи. Тези градски легенди са ми много смешни - просто не е вярно.
Потвърждавам.
Работила съм в системата около 2 години и знам от опит, че това е така. За разлика от европейските западни страни където детето може да бъде отнето още за 1вото провинение.

Общи условия

Активация на акаунт