Как ще реагирате, ако разярен баща набие детето Ви, защото дразни неговото?

  • 28 268
  • 395
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 474
Аз не удрям чужди деца по принцип. В България, която е страната на неограничените възможности във всякакъв смисъл, не мога да предвидя какво би било наказанието. Съдът е корумпиран, родителите - мутри ....всичко е възможно. Може и жертвата да осъдят.

# 376
  • София
  • Мнения: 62 595
Питам за Канада какво би било наказанието.

# 377
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Питам за Канада какво би било наказанието.
Нагла си. Съвсем ясно Мохито ти описа стъпките и санкциите за подобни провинения.

Ти обаче упорито отказваш да подкрепиш, или се отметнеш от изявлението, че "2 шамара" в България водели до "присъда".

Като приключим с това можеш да претендираш да обсъдим и Канадската наказателна система.

# 378
  • София
  • Мнения: 62 595
Не съм нагла, тя не отговори конкретно за два шамара на чуждо дете в Канада, а че преди осъждането има други стъпки. Аз няма откъде да зная дали е по конкретното ми питане за шамарите. Ти какво се нервиш, когато не ми е ясно нещо - питам.

# 379
  • Мнения: 5 272
https://
Моля концентрирай се над "осъждането" заради същите шамари в България.
Съд може и да няма, но очевидно е вероятно да се сбият родителите. Точно в този форум съм попадала на две теми за сбили се заради децата бащи. Звучи смешно, но, доколкото си спомням коментарите, се случва по-често от очакваното. Та какво, като няма съд точно заради тези два шамара в България.

# 380
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Съд може и да няма, но очевидно е вероятно да се сбият родителите
Разбира се, но това е съвсем друг въпрос.

# 381
  • Мнения: 474
Нито съм съдия, нито съм на разпит, че да отговарям какво се полага в Канада за два шамара. Всеки случай е индивидуален и се взимат под внимание много фактори. И ясновидка не съм.
В Наказателния кодекс обаче си пише, че имаш право, като родител или учител или настойник да приложиш " разумна сила" с цел възпиране на опасно поведение на дете - член 43 от НК на Канада. Има много хубаво обяснение как точно се прилага този член, но е на френски.

Последна редакция: чт, 03 авг 2017, 05:52 от зелено мохито

# 382
  • София
  • Мнения: 62 595
няма нужда да си съдия или на разпит, а съвсем човешки да кажеш, ако знаеш какво се полага, и то не като родител, а като външен човек, трето лице. От обща култура, дето се вика, а и нали беше юрист, ако не греша, вероятно имаш общ поглед, ако си приравнявала диплома или си държала някакви изпити. За човек, който знае или знае къде и как да провери, не е трудно. Колкото и да е индивидуален, има някакви рамки, във всеки случай дали за ошамарване на чуждо дете ще ти дадат условно или административна глоба. Когато те питам нещо конкретно само се дърпаш, а иначе се надуваш и търсиш за какво да се заядеш с мен.

# 383
  • Мнения: 474
ОО стига с драмите! Обяснявам ти за седми път, че не може да се говори така на едро. Примерно, ако една учителка ошамари детето ти, защото е взело ножица и заплашва друго дете, не подлежи на никакво наказание. Какво не е ясно - това е право, закони, съдебни практики - има и убийци, които биват оправдани, въпреки, че дори съдията знае, че са убили. Как искаш да ти отговоря конкретно. Казвам ти, че зависи от много фактори. Защо го приемаш като заяждане нямам идея. За разлика от теб не се смятам за последна инстанция именно защото съм виждала много неща в две съдебни системи. И кой знае какво още има да видя.
И, да, няма да се юрна да ти превеждам от френски за шамарите в Канада. Просто си ценя времето.

# 384
  • София
  • Мнения: 62 595
Накриво си станала или вече си крива, защото не си легнала? Не ти пречи нищо, при добро желание, да прочетеш и да кажеш, не е задължително да е веднага. Ето, аз френски не разбирам, така че няма как да си го прочета сама, а и аз ще изгубя много време, а ти по-лесно и по-бързо ще се справиш. Никой не те кара да си последна инстанция, а да дадеш някаква достоверна информация, за да не гадаем. Особено, ако има някакъв опит и знания. Когато мен ме питат нещо в моята професионална област, дори да не мога да дам абсолютно конкретен отговор, защото има някакви нюанси, все пак давам някаква обща картина или маркирам най-важното. И не го правя, за да съм последна инстанция, а защото е редно човек да сподели някакво знание, когато го има. Не знам колко си цениш времето, но такова стискане, съчетано с активно агресивно вербално поведение, не ти правят добра услуга. Аз поне, мога да уважавам опонент, дори когато не съм съгласна и водим люти битки, стига той да покаже знания и компетентност, вместо да се стиска и да се фръцка. Твоя си работа.

# 385
  • Мнения: X
ОО стига с драмите! Обяснявам ти за седми път, че не може да се говори така на едро. Примерно, ако една учителка ошамари детето ти, защото е взело ножица и заплашва друго дете, не подлежи на никакво наказание. Какво не е ясно - това е право, закони, съдебни практики - има и убийци, които биват оправдани, въпреки, че дори съдията знае, че са убили. Как искаш да ти отговоря конкретно. Казвам ти, че зависи от много фактори. Защо го приемаш като заяждане нямам идея. За разлика от теб не се смятам за последна инстанция именно защото съм виждала много неща в две съдебни системи. И кой знае какво още има да видя.
И, да, няма да се юрна да ти превеждам от френски за шамарите в Канада. Просто си ценя времето.
Болднатото е много интересно. Предполагам, не само на мен. Ако все пак решиш да напишеш повече по тази тема- за правомощията на учителите и практиките при превенция и решаване на конфликти, ще го прочетем с голям интерес.

# 386
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 295
Как ще реагирате ,ако разярен баща набие детето Ви защото дразни неговото?
Аз лично смятам,че след като съм възпитала добре детето си ,то няма да отиде и да тормози друго дете и няма да се стигне до такава драма.
Друг е въпроса,че не бих си оставила детето само на детската площадка..Вече е на 8 години,но аз все още не го пускам  да скита само из квартала,защото смятам,че не е безопасно.

# 387
  • Мнения: 563
Аз искам да питам какво ще направите ако собствения ви мъж набие детето ви пред вас?Ще го защитите или ще кажете майната му то си го е заслужило?

# 388
  • Мнения: 66
а той си му е баща и знае какво прави

# 389
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Не бих позволила на никого да бие детето ми!

Общи условия

Активация на акаунт