Какво ще направите ако мъжа ви бие детето ви?

  • 70 659
  • 1 292
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 25 757
Ако синът ми е такъв неграмотник, напива се, бяга от училище и от къщи...ми да го бие, барем макар и късно в вкара в пътя...

# 31
  • Мнения: 88
Чакай малко... Пускал си тема дали сме употребявали наркотици... Ми честно казано син наркоман и пияница и аз ще пошляпвам . Най-малкото, предполагам не си малко дете. Обаче с колан нещата няма да се оправят.

# 32
  • Мнения: 9 052
По принцип, родителите би трябвало да действат на единен фронт. Така децата са най- щастливи. Родителите също. Няма как да защитя детето, пред детето...  ... то трябва да знае, че мама и тате знаят какво вършат...

Ясно. Взимаш и ти една лопата и Бий хлапето



Първо мъки да го родиш
после грижи да го възпитаваш
и като не можеш да го уредиш
удряй с лопатата, където свариш!!!

Вечно грижи и мъки създава
затова налагай го здраво
няма от него никаква радост
само, само когато го правиш.

Не можеш да му купиш кола
не можеш да му намериш квартира,
нищо не можеш да му дадеш
удряй с лопатата, където свариш!!! !!!

Друго за него не можеш да сториш
само да скъсаш от него колана,
няма с него никаква радост
само, само когато го правиш

Колко за него не можеш да сториш
само да скъсаш от него колана
няма от него никаква радост
само, само когато го правиш.

Щом не можеш друго да сториш
бий хлапето налагай го здраво
няма от него никаква радост
само, само когато го правиш.

Бий, бий, бий, бий хлапето си...
 

# 33
  • Мнения: 1 565
То зависи от ситуацията , не е хубаво да бягаш от вкъщи и от училище ,не знам на колко години си ,но алкохол както казваш 4 бири за дете под 18 години си е чисто пиене ,за прибирането късно по малките часове е крайно не приемливо за дете под 18 години.  Не знам дали ти предизвикваш този бой ,но в мен има малко някакво съмнение ,че е така .Едва ли щеше да те бие ,ако се учеше добре ,за да станеш човек ,прибираш се в приемлив час за възрастта ти към 10 часа,не пиеш и не употребяваш цигари едва ли щяха да те бият.Ако дете не разбира от разговори и думи веднъж ,два -три пъти сигурно и аз щях да изтрещя и да те набия .Боя не е начин на възпитаване ,но понякога няма друг начин .Стегни се и спри да придизвикваш такова поведение към теб.

# 34
  • Мнения: 88
Е, това ме разби. Какво значи няма да защитя детето пред детето? Значи айде да го пребием от бой, щото не е хубаво детето да вижда, че го защитаваме. И пак към автора- и ти не си невинен, обаче баща ти няма право да те бие така. Обади се на закрила на детето.  С баща побойник и майка непукист, като гледам и ти си тръгнал по грешния път.

# 35
  • Мнения: 30 802
Е не го ли помните този потребител? От време на време с теми как е гей, неразбран, готин, но го бият.

Ами за прораснала мърда като него, не бой, ами казарма и то яка си трябва. Иначе в реалния свят след няколко годинки ще се намери в някоя канавка. Боят от бащата му е най-малкият проблем.

# 36
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
На 18 не е ли време вече да бачка някъде или пък да е кандидатствал и да продължава обучението си ?!

Авторе не си малък спри да живееш като на хотел при родителите си , като не ти изнася почвай да работиш , ставаш самостоятелен и се изнасяш от 'гадните' додители.

Не с бой на неговата възраст ,а яко бачкане , поемане на отговорности и задължения вече .

Сигурно майка му е вдигнала ръце , кой знае колко го е защитавала и е била на негова страна , накрая е  оставила баща му да се 'оправя' а него .

Последна редакция: сб, 05 авг 2017, 01:59 от Desss

# 37
  • Мнения: 563
За военен ли става дума?

Да точно за такава свиня.И тва не е отсега ми още като бях повече малък,цял живот е бил такъв мръсен гад,и казвам ти адски съм го намразил обаче не е ставало на неговото,аз не съм му в тъпата казарма и "ставай лягай марш"да го пробутва на някой друг !

# 38
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Порасни, бачкай, изнеси се. Това е.

# 39
  • Мнения: X
Няма мъж, който е ходил в казарма да не е казал, че това му е помогнало да порасне и да не прави точно лиготиите, които ти описваш, че твориш. И да е имало обърнати резби, повечето са се научили как да се въздържат, опция търсят само лигльовците със слаба психика.
Като те гледам как хленчиш, не си подготвен за никакви трудности с които ще те сблъска живота. То как да искаш да станеш бачкатор, като ни акъл, ни образование. Най-много докато младееш да си те прехвърлят чичковците. За по-натам ти му мисли какви ще ги вършиш.

Много съм против боя, обаче ако ми се падне такова безотговорно като теб- ще си го отнесе.  

Да  си такъв, какъвто искат го изкара голямо усилие от твоя страна. Големите им изисквания са да учиш и да не скиташ.
Да те светна само, че всеки родител има същите изисквания към детето си.  
Това АЗ, което си използвал да подчертаеш, колко си неповторим не винаги е признак на уникалност, понякога показва чист, натурален егоизъм.
Като те чета теб не ти пука за чувствата на родителите ти, а очакваш разбиране от тях?

Ако моето дете се отнася така с мен, прави простотия след простотия - неща с които вреди на себе си и близките му живеят в постоянен стрес от поредната  му глупост, не разбира нито от разговори, нито от наказания, в момента в който стане на 18 го пращам да хваща пътя и вече не е моя отговорност.
Явно родителите ти все още имат някаква надежда за теб.

# 40
  • Мнения: 9 052
...Като те гледам как хленчиш, не си подготвен за никакви трудности с които ще те сблъска живота. То как да искаш да станеш бачкатор, като ни акъл, ни образование. Най-много докато младееш да си те прехвърлят чичковците. За по-натам ти му мисли какви ще ги вършиш.
...
В Париж съм виждала покрай Сена се рахождат дъртунгели с кърпичка в задния джоб ...значи @свободен@ ... Това е то кариера ...

# 41
  • Мнения: 22 036
Наистина ли, ако дете ви не отговаря на мечтата ви за дете, с лека ръка ще го изхвърлите, пребиете, отречете от него?
Моето дете беше най-прекрасното на света, но се превърна в ужасен пубер. Отговаря ми, прави всичко на пук, нарочно не учи, но пак си е моето дете. Това е период и се преминава с любов и разбиране.
Караме се много, но има и моменти, в които пак си е малкото добро момченце. Обичам го, какъвто и да е. Дала съм много от себе си и знам, че като затихне пуберската криза, ще бъде разумен човек. До тогава ще се караме, прегръщаме, обичаме и мразим.

# 42
  • Мнения: X
Нямам определена мечта за дете, нито представа.
В случая не писах хипотетично, а точно във връзка с поведението на автора, в няколко теми е ставало въпрос, иначе съм наясно, че децата изживяват такъв период, но това тук е прекалено.
С лека ръка няма да е, но след много разговори и подчертавам без бой, от такъв егоист и лигльо със сигурност ще се откажа, с надеждата като остане сам със себе си да вземе да порасне.

# 43
  • Мнения: 22 036
Нямам идея дали автора не е трол, но нищо от това, което описва, не е чуждо на подрастващите. Просто те не споделят тези неща, а родителите се правят, че не забелязват.
Боя не помага и аз не го приемам като средство на възпитание. Бих предпочела детето ми да е спокойно да споделя с мен, а не да се страхува. Мисля, че в този смисъл съм успяла.

# 44
  • Мнения: X
Ами напротив, доста от нещата, които авторът сподели са чужди на повечето деца на неговата възраст. Ходят редовно на училище, а какво остава да бягат от къщи или да се прибират пияни.
Това са неща, които родителите виждат и без да им ги споделят.

Иначе твоя подход е нормален за всяка загрижена майка.

Съмнявам се неговата да не е минала през хиляди разговори и обяснения преди да вдигне ръце от него.

Общи условия

Активация на акаунт