Отдаване и наемане на имоти под наем - какво се случва реално? - 7

  • 65 254
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2
Здравейте, хора. Търся си едностайно, топло жилище, прилично изглеждащо и струващо. Не пуша, не пия, нямам домашни любимци и работя на постоянен трудов договор. Ако на някой му се намира нещо, моля ви - пишете ми. Simple Smile Благодаря и хубава вечер на всички!

# 706
  • Мнения: 25 851
Здравейте, хора. Търся си едностайно, топло жилище, прилично изглеждащо и струващо. Не пуша, не пия, нямам домашни любимци и работя на постоянен трудов договор. Ако на някой му се намира нещо, моля ви - пишете ми. Simple Smile Благодаря и хубава вечер на всички!
Поне да беше споменала за кой град, евентуално квартал питаш... Laughing

# 707
  • Мнения: 2
Прощавайте Grinning
Вземам си поука веднага и благодаря! Simple Smile
Търся жилище в София. : )))) Предпочитам Младостите, Мусагеница, Дървеница, Дианабад, евентуално Студентски град.
Не знам дали тук е мястото, където да задам въпроса си, и в случай, че има друга тема - моля, насочете ме, тъй като доста търсих, но не намерих. Simple Smile

# 708
  • Мнения: 9 936
До колко бюджет?

# 709
  • Мнения: 1 354

..... Но някои части плачат за ремонт, няма кой знае какво обзавеждане .......Втората баня е недовършена - евентуално в нея ще натрупам нещата, които не ми се изнасят/преместват.



 Дори и в по-"престижен" район да е това жилище повече от 400-450 лв. не ми се вярва да му вземете. Имам познати в Дианабад и Лозенец с наеми около 400 лв. все още, с горе-долу стари настилки и състояние....

# 710
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Здравейте!
Прочетох темичката, но не срещнах никъде това което ме интересува.
Някой може ли да ми каже какви са цените на гарсониерите в кв. Надежда( обзаведени).

# 711
  • София
  • Мнения: 16 175
Цените са според зависи.
Как е обзаведена, какви квартиранти търсиш, желаните какво търсят.
Въпрос на преговори и на бърза реакция от една от страните. Но от мене - строг кастинга на кандидатите, не се лепвай на първите. оглеждай и преценявай.
Да не забравиш да запишеш в договора, че депозита не е за последния наем.

# 712
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Благодаря, Аisha!
Да ви попитам и още нещо- последния етаж отблъсква ли наемателите? Какви са ви впечатленията?

# 713
  • София
  • Мнения: 16 175
Според зависи от  типа наематели.
Повечето млади, несемейни нямат проблем с етажа.
А маменцата с малки деца май не го харесват. Ако спре асансьора, високо е.
Всичко е относително. Пускай на огледи и много внимателно отсявай кандидатите.
Дори и 1 жест да не ти харесва - отказвай им.

# 714
  • Мнения: 4 275
Според мен не ги бърка много наемателите, че е последен етаж. Мен също не ме бърка. Ако ще е под наем, също така не би ме притеснявало, че нямам перфектната гледка през прозореца. Виж, ако трябва да купувам за живеене, тогава цедката става по-ситна Simple Smile

Иначе съм живяла на последен 12-ти етаж и беше супер. Никой не ти тропа над главата, а гледката е уникална. За 5 години, ми се е налагало да ползвам стълбите не повече от 10 - 20 пъти. При авария, веднага се викаше екип и беше въпрос на часове да я отстранят.

# 715
  • Мнения: 54 877
Зависи и кой е етажа.
Едното ми жилище е на последен, 7-ми. Хич не ги бърка. Simple Smile

# 716
  • Мнения: 742
Лелее,момичета, то било огромно напрежение това да търсиш жилище.Не че не съм търсила и друг път,но сега е нещо прекалено.Брокерите лъжат ,като цигани.Наемодателите...харесахме 3 жилища ,но сме с куче.Нямаве намерение да крием каквото и да е от собствениците.Много им джпадаме уж,всичко точно и като стигнем до кучето дават на заден.Не мога да разбера какъв е този страх.Да имат си техните причини,но...Каква е гаранцията,че сега,ще вляза без куче и след няколко месеца няма да взема?! Или че след като нямам животно,ще съм достатъчно съвестна и ще стопанисвам добре жилището? Или че дететж ми няма да направи 100 пъти по-големи поразии от тези,коитж би направило кучето? Аз си познавам животното и съм съгласна на всякакви гаранции каквито поискат.Нямам никакви притеснения.Та то само лежи.И да искам да лае или да гризе мебели няма как да стане.Толкова е мързеливо,че чак ме дразни.При нас наистина детето е по-опасното.Не сме мизерници.Поддържа се висока хигиена на животното.Нямам нищо против наемодателите да си посещават жилището,когато пожелаят.Наистина не разбирам...Все едно динозавър имам.Отчайвам се вече и ще взема да крия за кучето Sad

# 717
  • Мнения: 2 475
Каква е гаранцията,че сега,ще вляза без куче и след няколко месеца няма да взема?! ...Отчайвам се вече и ще взема да крия за кучето Sad

И в двата случая можете да бъдете незабавно изгонени поради нарушаване на договора, ако в него изрично пише "никакви домашни любимци".

# 718
  • Мнения: 5 059
Аз си познавам животното и съм съгласна на всякакви гаранции каквито поискат.

От моя гледна точка, единствената гаранция, която би ме удовлетворила, е депозит, който на 100% покрива стойността на мебелите, до които животното има достъп, и ремонт на щетите, коит животното би могло да нанесе (кучето на приятелка беше изгризало врата, изровило паркет под вратата и изяло стената по ъглите). Тъй като такава една сума се равнява на първоначална вноска за ипотечен кредит, като цяло се съмнявам, че има наемател, с когото да си стиснем ръцете при такива условия, поради което направо търся наемател без животно.

Уточнявам, че нямам против животни в клетка, волиера, терариум и аквариум, ако не бъдат пускани извън клетката.

# 719
  • Мнения: 14 979
Аз обичам кучета , но за наемателите, изрично бях забранила. Моите мотиви са по-различни: Това куче може да лае , докато стопаните ги няма. Да лае, като ги изпраща и посреща. Да тича по ламината / драска си и се чува/ , а аз отдолу имам не съсед , а злодей. И определено щяхме да имаме ядове. Дойдоха през лятото симпатични хора с куче да  наемат  , ами малко било , не лаело , не тичало. Бях се почти поддала , защото бяха симпатични.
. Имала съм няколко кучета досега , та съм наясно.
Отделно , ако стопаните не се прибират навреме за разходката ,  и то започне да пишка- просмуква и в ламината , и в паркета. Та така с любимците.

Общи условия

Активация на акаунт