Лотария "Зелена карта" 2019

  • 326 572
  • 3 904
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 33
[Привет и от мен! Тази година пускаме за втори път. Пожелавам много успех на всички, които наистина искат да заминат.][/video]

# 241
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 140
Кога ще заминаваш? Аз мислех, че си вече тук.

# 242
  • Мнения: 199
Добре, а как стои въпросът с тия гаранти? Задължително ли е да имам и не може ли да се представи извлвчение от банката, че разполагаш със средства?
И нещо друга, ако получим зелени карти, жъзможно ли е съпругът ми да замине пръв и аз в последствие, че нещо не го разбрах от инструкциите?? И ако аз съм титуляр, той нее просто придружител, а също има зелена карта и право на работа нали?

# 243
  • Мнения: 2 516
Добре, а как стои въпросът с тия гаранти? Задължително ли е да имам и не може ли да се представи извлвчение от банката, че разполагаш със средства?
И нещо друга, ако получим зелени карти, жъзможно ли е съпругът ми да замине пръв и аз в последствие, че нещо не го разбрах от инструкциите?? И ако аз съм титуляр, той нее просто придружител, а също има зелена карта и право на работа нали?
Титулярът трябва да влезе пръв (този, когото са изтеглили). Не може да влезе никой друг от семейството, преди него. А „гарант” ти трябва за попълването на ДСа, да впишеш неговият адрес, за да получил зелената карта на адреса му, но при кацане на първото летище можеш да смениш адреса при имиграционните, мисля, ако вече имаш уреден такъв, още от БГ. Ако някъде бъркам, нека някой ме поправи.

# 244
  • Мнения: 2 516
За ДСа не ти трябват банкови извлечения, сметки и т.н., нито ще ти търсят в посолството. Те са си за теб и твоята сигурснот и уреденост. Обаче, без гарант, не можеш да попълниш ДСа.

# 245
  • САЩ
  • Мнения: 666
Добре, а как стои въпросът с тия гаранти? Задължително ли е да имам и не може ли да се представи извлвчение от банката, че разполагаш със средства?
И нещо друга, ако получим зелени карти, жъзможно ли е съпругът ми да замине пръв и аз в последствие, че нещо не го разбрах от инструкциите?? И ако аз съм титуляр, той нее просто придружител, а също има зелена карта и право на работа нали?


- Задължително е да имаш гарант, но гаранта ти трябва само за адрес - не се обвързват финансово с теб
- Не ти трябва извлечение от банката, освен ако изрично не поискат на интервюто
- Възможно е само, ако е титуляр. Ако ти си титуляра, трябва ти да си първа / или заедно
- Всички заминаващи са пълноправни зеленокартовци, всички могат да работят.

# 246
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
Отново питам - как стои въпросът със сянката, която се получава при домашно снимане на бял фон? Благодаря!

# 247
  • Мнения: 6 999
Отново питам - как стои въпросът със сянката, която се получава при домашно снимане на бял фон? Благодаря!
Трябва да отразиш светлината. Ако имаш някакво парче бял плат, някой да го държи от страната на снимания, на която се получава сянката. То ще отрази идващата светлина от другата страна и няма да се получи толкова силна сянка.
Или снимаш така, че светлината да е зад гърба ти, така трябва да е сравнително равна по лицето срещу теб.

# 248
  • на село
  • Мнения: 3 965
Здравейте, само при мен ли отново не зарежда страницата им за участие?

# 249
  • Мнения: 199
Благодаря ви за бързите отговори!
Пфф, добре, посочила съм кой ще ми получи зелените карти, но за момент се притесних, че четох напред назад и пишеха за финансови гаранции.. за работата също добре, кофти обаче за заминаването, тъй като аз съм титуляра, а мислехме при евентуално одобрение той да замине напред месец и ние с малките след него... лошо.. :/

# 250
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
Благодаря, Еовин Blue HeartFlowers Hibiscus

# 251
  • София
  • Мнения: 293
Обещах като минем интервюто да ви разкажа. 2 възрасни и 1 дете под 2г.
Дано бъда полезна.
1. За медицинските прегледи в болница Вита.
Запазих дата за седмица преди интервюто. Стравнително бързо минахме по кабинетите. Първо снимка на бял дроб,после кръв и урина. За жените задължително да не са в цикъл. След това общ преглед и няколко въпроса от рода, пиеш,пушиш,взимаш наркотици 😂,хапчета и психични отклонения. Преглед на имунизационните картони,които предварително бяхме дали на личната да ни напише някои ваксини. Тъй като бях запазила час седмица преди задължителните грипни ваксини и няколко пъти ни повториха,какъв "късмет" имаме,че няма и тях да ни слагат.На мен ми биха за тетанус,а на мъжа ми защото не пишело някаква дата, 3 валентна и тетанус. След това се качихме за преглед на детето и там ни изненадаха с ваксина за хепатит А, а изрично бях питала, дали на детето се поставят някакви ваксини. (Под 1г поставят ротавирус). Цялото това удоволствие ни излезе близо 700лв.
2. Часът на интервюто ни беше в 13:45. Бяхме там към 13:20. Минаваш проверка на скенер,взимат ти телефона и те карат да пиеш от водата на детето,която носиш. Влизаш в сграда с няколко гишета,преди да платиш ти дават документ в които ти обясняват,че можеш да не платиш,ако не си сигурен,че си попълнил всички членове на семвйството,защото не връщат пари. Плащаш 1630 лв.и от там една дама ти разглежда документите,трябва да имаш копие на всеки един. Обработват ги и започва интервюто с друга дама на английски от няколко въпроса и взимане на отпечатъци. Изпращат те по живо,по здраво и ти изпращат паспортите с визите по DHL.
Става въпрос за лотария 2018
Съжалявам ,ако има граматически и пунктуационни грешки.
Успех на всички !

# 252
  • Мнения: 69
Благодаря ти за подробното обяснение! А относно медицинските резултати: кога се вземат- веднага или след няколко дни? Ние не сме от София и затова питам?

# 253
  • Мнения: 1
Здравейте, днеска и аз се снимах ушким при професионален фотограф и обясних, че ще ми е за зелена карта, както и да е много съм притеснен да не ме дисквалифицират заради снимката иначе горе долу ми е ясно за половината изисквания, питането ми е ще може ли някъде да я проверя снимката за първи път ще подавам за зелена карта и съм малко притеснен да не ме дисквалифицират.

# 254
  • Мнения: 160
Обещах като минем интервюто да ви разкажа. 2 възрасни и 1 дете под 2г.
Дано бъда полезна.
1. За медицинските прегледи в болница Вита.
Запазих дата за седмица преди интервюто. Стравнително бързо минахме по кабинетите. Първо снимка на бял дроб,после кръв и урина. За жените задължително да не са в цикъл. След това общ преглед и няколко въпроса от рода, пиеш,пушиш,взимаш наркотици 😂,хапчета и психични отклонения. Преглед на имунизационните картони,които предварително бяхме дали на личната да ни напише някои ваксини. Тъй като бях запазила час седмица преди задължителните грипни ваксини и няколко пъти ни повториха,какъв "късмет" имаме,че няма и тях да ни слагат.На мен ми биха за тетанус,а на мъжа ми защото не пишело някаква дата, 3 валентна и тетанус. След това се качихме за преглед на детето и там ни изненадаха с ваксина за хепатит А, а изрично бях питала, дали на детето се поставят някакви ваксини. (Под 1г поставят ротавирус). Цялото това удоволствие ни излезе близо 700лв.
2. Часът на интервюто ни беше в 13:45. Бяхме там към 13:20. Минаваш проверка на скенер,взимат ти телефона и те карат да пиеш от водата на детето,която носиш. Влизаш в сграда с няколко гишета,преди да платиш ти дават документ в които ти обясняват,че можеш да не платиш,ако не си сигурен,че си попълнил всички членове на семвйството,защото не връщат пари. Плащаш 1630 лв.и от там една дама ти разглежда документите,трябва да имаш копие на всеки един. Обработват ги и започва интервюто с друга дама на английски от няколко въпроса и взимане на отпечатъци. Изпращат те по живо,по здраво и ти изпращат паспортите с визите по DHL.
Става въпрос за лотария 2018
Съжалявам ,ако има граматически и пунктуационни грешки.
Успех на всички !


A копията на документите на английски език ли трябва да са..?

Общи условия

Активация на акаунт