Коледни и новогодишни идеи и декорации - 2017/2018 г.

  • 150 687
  • 1 418
  •   1
Отговори
# 1 380
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 286
И в Германия има шествия с платформи от които хвърлят бонбони. Миналата година ходихме в едно градче наблизо, но не помня датата  Blush, беше в началото на февруари май  newsm78
Беше нещо като нашите карнавали, ако ходим тази година ще снимам да покажа.

Фършанги?
https://www.brat-bg.com/bg/interesting/bg-incognita/tipical-balk … 17-01-19-10-05-10

Скрит текст:
Католиците по цял свят празнуват дните преди великденския пост. Тогава е време за веселие и игри. С добро настроение и цветен карнавал българите в село Бърдарски геран също отбелязват празничните дни. Още в ранното утро десетки хора се стичат по селските улички към читалищния двор, където се провежда фестивалът. Участниците са облечени в интересни костюми и маски. Малки и големи се включват във веселото празненство, пеят се песни, играят се игри и се провеждат състезания. Фестивалът продължава три дни от неделя до вторник преди първия ден от постите – Пепелява сряда. Той посещава и от православни българи, всички са добре дошли да празнуват, независимо дали са католици или не.
Интересното име Фършанги идва от унгарската дума Farsang и немската Fasching. С това понятие се именуват трите дни на карнавално веселие. Сред православните християни този период е известен като "Заговезни".

# 1 381
  • SF
  • Мнения: 21 564
Известен е като Заговезни този период, но изобщо не е популярен. Хората изобщо не са чували за традициите, че се маскират, че се иска прошка от близките. По същото време е и карнавалът във Венеция, в Рио Де Жанейро и за тях, обаче са чували.

Не мога да си представя, че ще отида на работа, облечена като русалка, а шефът ще влезе като мечок или заек. Ние тук сме киселяци.

# 1 382
  • DE
  • Мнения: 9 068
По заговезни има джумал в моето село. Вековна традиция която все още не е отмряла. Маскирани обикалят из селото и събират "подаръци" от къщи и гости  Grinning
Не сме киселяци, по-скоро празнуваме в почивните дни, защото обикновенно е съпроводено с много алкохол Thinking  Mr. Green

# 1 383
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 496
И в Германия има шествия с платформи от които хвърлят бонбони. Миналата година ходихме в едно градче наблизо, но не помня датата  Blush, беше в началото на февруари май  newsm78
Беше нещо като нашите карнавали, ако ходим тази година ще снимам да покажа.

Това в началото на февруари е друго, тогава празнуват Фашинг и Розенмонтаг (тогава започват великденските пости). Сега на 6ти януари е 3мата крале (влъхви) и минават групи деца, които са преоблечени като тях и звънят по къщите, но не съм много запозната.

# 1 384
  • Мнения: 6 362
Честита Нова Година! Ето малко снимки и от мен, макар и с не до там добро качество.




# 1 385
  • Мнения: 960
Esmee благодаря за подробната информация! Simple Smile На мен ще ми бъде хубаво сама да си го отгледам от мъничко, ще потърся да си купя Christmas Tree

# 1 386
  • Мнения: 3 946
Здравейте!
Редовно следях темата и се наслаждавах на красотата, която творите. И понеже има голяма вероятност темата да се събуди чаак за другата Коледа, предлагам Ферия 99 да направи нова тема без конкретен повод и празник Simple Smile Ако сте съгласни... Simple Smile

# 1 387
  • Бургас
  • Мнения: 16 511

И спирам вече Simple Smile, повече няма да досаждам.
Досаждай,моля те Яна! Досаждай!
Ако всички досаждаха така,както ти...
Прекрасни снимки и украси показваш!
Рай си за окото!

За много години,момичета!
Здрави,щастливи и успешни бъдете! Вие и семействата ви!

# 1 388
  • Мнения: 4 696
Честита Нова година и от мен!
Относно Заговезни в моя край се пали огън, който се прескача за здраве, хвърлят се стрели направени от дърво / бутарници/. Нашето семейство спазваме тези традиции, както и повечето български обичаи.
Може да се направи нова тема, в която да си обсъждаме всеки наближаващ празник, да споделяме традиции и обичаи , свързани с този празник.
Тази вечер например трябва да напълните съд с вода, който да сложите навън, да си пожелаете нещо и на сутринта да си измиете лицето с тази вода.

# 1 389
  • DE
  • Мнения: 9 068
Тъкмо преди малко четох за мълчаната вода http://nakratko.bg/category/51/128707/

# 1 390
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 183
И аз съм за тема, в която да обсъждаме наближаващи празници и традициите покрай тях Blush

# 1 391
  • Бургас
  • Мнения: 16 511
И аз!

# 1 392
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 688
И аз и аз.Бих я и направила,но какво заглавие да сложим?

Последна редакция: пт, 05 яну 2018, 22:39 от Захарчето

# 1 393
  • Мнения: 7 321
"Празници и традиции по света и у нас"...това ми хрумна импулсивно...Много ми харесва идеята за нова тема и я очаквам с нетърпение.

# 1 394
  • Бургас
  • Мнения: 16 511
,,Празниците-как да се подготвим?,,
,,Празници и традиции,,

Общи условия

Активация на акаунт