Коледни и новогодишни идеи и декорации - 2017/2018 г.

  • 150 334
  • 1 418
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 18 562
Аз си харесах класически, зелен бор 150 см или 180 см.Нея ще взема.Доставят ги нали? Няма да има проблем?
Каква цена е доставката?Дали е стандартна?
ММ ако разбере,че искам такава елха, ще ме гръмне.Аз честно казано искам 2 м, ама тогава вече  #2gunfire

# 46
  • Мнения: 3 480
Свтовните тенденции в модата на елхите е да са изкуствени. Т.е. да не се унищожават, режат и изхвърлят истински дръвчета.
При нас тази политика е възприета в последните 7г.

Малко офтопик, но същото се отнася по отношение на кожените/пухени палта.
Убиването на животни не е модерно и е изкл/чително жестоко и "немодерно".
Качествени еко кожи заместват истинските, много дизайнери вече го практикуват.

# 47
  • Мнения: 18 562
Ние тази година може би ще имаме само изкуствена.Винаги имаме и естествена.Смятам,че с по една елха в годината гората няма да се свърши(малко са хората,които си купуват естествени елхи все си мисля и не е масово да се сече).Знам,че не е много природосъобразно изказването ми,напълно съгласна съм като цяло с такава политика.Тук сечта е поголовна,не се жали нищо,те от горското нехаят,циганите( и не само )по нощите крадът дърва,държавата нехае за горите по принцип,че аз ли с моята малка елхица ще спася гората.Знам,че може малко тъпо да звучи,но това си е мое мнение.😊За съжаление такава е истината.

# 48
  • Мнения: 6 312
two_and_a_half, ето  изрезката. Не е много ясно, но ако те интересува, ще я сканирам и  пусна.

Не се вижда хубаво. Ако не ти представлява трудност опитай да го сканираш и качиш по-ясно. С удоволствие, ще се възползвам от тези съвети, защото хем обичам да се приготвям за празниците, хем гледам да не е с голяма натоварвяне.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 6 647
Нямям търпение, да дойде Коледа Heart Eyes Обожавам я, с всичките светлинки, украси, миризми, печива Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Сколасах, да седна пред рс-то  Mr. Green
Имам си вече концепция за украсата тази година Simple Smile Всичко (или поне почти всичко) ще се постарая, да е от хартия - за първи път ще посрещаме празниците в това жилище и това ще е един вид символика Whistling
Абе хапе си ме мен щъркела hahaha Елката ще украся с всичките картички, които съм получавала през годините, отделно ще има плетени от тръбички от вестници играчки Simple Smile Гирляндите още ги мисля, но сигурно ще покажа на децата как да направят тези, от моето детство Mr. Green Абе имам си вече визия и чакам с нетърпение другата седмица, когато съм решила, да започвам с картичкоправенето

# 50
  • Мнения: 3 480
Ние тази година може би ще имаме само изкуствена.Винаги имаме и естествена.Смятам,че с по една елха в годината гората няма да се свърши(малко са хората,които си купуват естествени елхи все си мисля и не е масово да се сече).Знам,че не е много природосъобразно изказването ми,напълно съгласна съм като цяло с такава политика.Тук сечта е поголовна,не се жали нищо,те от горското нехаят,циганите( и не само )по нощите крадът дърва,държавата нехае за горите по принцип,че аз ли с моята малка елхица ще спася гората.Знам,че може малко тъпо да звучи,но това си е мое мнение.😊За съжаление такава е истината.

Би се учудила колко много народ си пада по истински елхички.
Аз съм голям фан на естествените кожи, но покрай рабоата си преосмислих.
Ако си въобразяваш, че си единствена, жестоко се лъжеш!

За теб е една елха, като ги умножим по 1000 са доста повече! Дай като ти не участваш да смятаме, че и другите не го правят!
Грешна нагласа (според мен поне)!

# 51
  • Русе
  • Мнения: 11 924
 Всяка година си купуваме вкоренена елха. След празниците я изнасяме на терасата, а март месец я засаждаме. Имаме вила с голям двор и вече сме направили борова горичка. Някои от дърветата ги подаряваме на приятели да ги засядат, където имат възможност. Цената на тези дървета не е коя знае колко различна от отрязаните. Никога не бих си купила отрязано дърво.

# 52
  • DE
  • Мнения: 9 068
Ако елхата е купена от търговец, а не бозгледно отсечена от където ни скимне, не е заплаха за природата. Отглеждат се в специални разсадници за целта. Аз обичам естествена кожа, обувки, якета, мебели...  Crazy
Не съм кръвожадна, но кожата е отпаден продукт от месодобивната индустрия и е добре да се използва.
Еколозите и природозащитниците понякога прекаляват.

# 53
  • Мнения: 3 480
Повярвай ми, аз съм най-големият фан на естествени кожи, дизайнерски чанти, обувки и палта.

# 54
  • Мнения: 18 562
Няма какво да смятам.Другите могат да мислят и разсъждават както си искат.Аз искам 1 ден в годината да имам елха.Достатъчно ясно се изразих.Разбира се,че не съм само аз.Не твърдя и,че ми е правилна нагласата.Една птичка пролет не прави.Наясно съм,че трябва доста повече хора да възприемат идеята,че нещо да се промени и да бъде защитено.Тъй като се подхвана темата,казах си мнението.😊Не мисля,че правя нещо лошо.
Тази година обаче вероятно ще сме само с изкуствена,защото този път няма на украсявам пак по 3 елхи.

# 55
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 869
Момичета, нека се придържаме към целта на темата - коледните и новогодишни декорации. Нека не спорим. Нали сме се събрали да обменим опит и идеи за направата на различни украси, за това откъде можем да купим всичко, необходимо за празника. Нека темата си остане "нашето" красиво и спокойно местенце.

# 56
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Оооо two_and_a_half точно това е елхата Heart Много ми харесва!!!
Ние преди 5 години си взехме естествена елха, в саксия,която засадихме после. Еми за 50см дръвче дадохме прилична сума, а и хич не ми достави кеф такава мъничка. Елхата която имаме сега е на 10г, за това тази година ще я сменим. Малко ще ни дойде нанагорно тия 220лв, ама като знам че ще я ползваме години с удоволствие и всякакви съмнения ми разминават Grin !
Още не съм решила цветовете, много харесвам класическата украса в зелено,червено и бяло, но мисля да е нещо ново тази година!
Беше хубава година, за разлика от миналата и искам да я изпратим приятно и красиво Simple Smile

# 57
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 869
Китайците тук продават много красиви елхи, всякакви разцветки. Има и модели с вградени светлини в клонките, по връхчетата. Много добра изработка са. Ако успея, ще снимам, когато ходим в магазина. Както вече писах, у нас няма никакви условия за елха.

Да си допълня поста - две идеи за салфетките на масата:


Последна редакция: нд, 08 окт 2017, 19:50 от YanaDG

# 58
  • Мнения: 373
И аз си поръчах от този сайт сребърна елха и много съм доволна - отлично качество и много нежна!

# 59
  • Мнения: 3 480
Много красива! bouquet

Общи условия

Активация на акаунт