Хората по целият свят ли се промениха, или само в България?

  • 34 265
  • 298
  •   1
Отговори
# 210
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Това се случва обикновено в къси евтини полети при които няма багаж за чекиране и всеки се опитва да вземе максимално за ръчен.
На такъв не съм се качвал и това обяснява недоумението ми.

При чекиран багаж място над и под седалките бол.

# 211
  • Down south
  • Мнения: 7 831

@ zenonti,

Дамата,  вероятно се опитва да каже, сега при съседите после и при вас. Сякаш потрива ръце в нетърпеливо очакване Sunglasses

# 212
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Това е ясно, но тя не осъзнава, че условията за нелегално пребиваване в САЩ и Канада са тотално различни. Тук нелегални просто НЯМА.

# 213
  • Мнения: 13 529
Летенето с нискотарифни компании си има своите неудобстна, нереалистично е очакването обслужването да е  както при нормална компания.

# 214
  • Мнения: 22 036
То пък голямата драма, че няма да ти сервират гадна храна за три часа полет. Аз за това и не разбирам драмата на девойката. Пътуваш с една чанта и какво значение има къде ще намери място. Това се случва на всякъде и не е коректно да се определя като БГ проблем.

# 215
  • Мнения: 15 960
Това е ясно, но тя не осъзнава, че условията за нелегално пребиваване в САЩ и Канада са тотално различни. Тук нелегални просто НЯМА.
То и в Западна Европа доскоро имаше голяма цедка за специалисти и висшисти, пък видяхме с какви се пълни неограничено.
А докато пишете тук как сте се махнали от циганията и простотията, не очаквайте, че ще се свиваме виновно в ъгъла.

# 216
  • Мнения: 6 982
То пък голямата драма, че няма да ти сервират гадна храна за три часа полет. Аз за това и не разбирам драмата на девойката. Пътуваш с една чанта и какво значение има къде ще намери място. Това се случва на всякъде и не е коректно да се определя като БГ проблем.

Не е, ама нали трябва да се потресе какъв ад е тука. Grinning

Нормално е, ако не си идвал 20 години в България да си пазиш спомените от преди. Аз смятам, че има огромна разлика между преди 20 години и сега. И в положителни, и в отрицателни аспекти, но като цяло промяната е към по-хубаво.

# 217
  • Мнения: 22 036
Аз през две години си идвам и съм приятно изненадана от хората. Станали са по-любезни, усмихнати и с желание да помогнат.

Нина, нямаш понятие от нещата, които коментираш. В Европа, откакто станахме страна членка, няма цедка, освен нормалната конкуренция. Не стоят така нещата в държавите през голямата вода.

# 218
  • Мнения: 20 343
Не е, ама нали трябва да се потресе какъв ад е тука. Grinning

Нормално е, ако не си идвал 20 години в България да си пазиш спомените от преди. Аз смятам, че има огромна разлика между преди 20 години и сега. И в положителни, и в отрицателни аспекти, но като цяло промяната е към по-хубаво.
Много се радвам да прочета и мнения на хора, които не са двете крайности – там някъде е най-добре, тук, в Бг е мега зле.
Омръзнало ми е от мрънкачи и от родоотстъпници. Малко обективност не е излишна на никого. Средата и обществата по цял свят са динамични.

За САЩ и Канада нямам много наблюдения, но една от най-добрите ми приятелки преди около 10 години продаде всичко (а тук живееха охолно), обаче нали имаха "канадската мечта". Учиха цялото семейство френски, плащаха някакви такси, сто пъти се явяваха на прослушвания и с голям зор заминаха. Подборът тогава беше ситен наистина, а те са с образования, цензове. Обаче, откакто замина, потъна като в нищо-то. Прекрати всички контакти и връзки с Бг. За мен това е леко зловещо.

За Европа вече е супер лесно, изпуснаха му края колониалистите.Simple Smile Стана бит пазар – всеки, който се продава евтино го вземат да върши черната работа. И в един момент – ама какво стана, Европа е пренаселена с емигранти. Ем, да, като събирате и приемате евтина работна ръка от цял свят, ще ви завземе. Те, за разлика от задоволените, скучаещи и нераждащи европейци, се множат като въшки.

# 219
  • Мнения: 15 960
Нина, нямаш понятие от нещата, които коментираш. В Европа, откакто станахме страна членка, няма цедка, освен нормалната конкуренция. Не стоят така нещата в държавите през голямата вода.
Естествено, че между страните членки няма цедка, но някой предполагал ли е, че няма да има такава и на външните граници на ЕС? Това искам да кажа, че вече никой никъде  не може да е сигурен.

# 220
  • Мнения: 22 036
Наплив от африканци и азиатци има от много години. Не са се създали гетата от вчера.

# 221
  • Мнения: 15 960
Има от бившите им колонии, а сегашният безконтролен прием от цял свят?

# 222
  • Мнения: 22 036
Наистина имаш ограничени познания, но наистина има наплив на хора. Нормална тенденция е, все пак с преселението на народите се заражда новия свят Wink

# 223
  • Мнения: 15 960
Ами и аз това  им казвам на сънародниците в САЩ и Канада, ама те - не, злорадствала съм била.

# 224
  • Мнения: 14 792
Досега е имало няколко такива теми ''за'' и ''против'' България.Рефрен за простоията и т.н.Да,за съжаление има много простоия тук,но и навън са заляти и както писах снощи,ще ни задминат.Всеки път се чудя на подобни теми,хубаво отървали сте се.Защо пак се навирате  с бутонките тук при простите?Честно ви казвам при толкова мои роднини и познати по света,един няма да пише в този или друг бг форум.Гледат си задълженията,живота там и нямат необходимост да  заявяват,че са се отървали от българската действителност.През 2011-2012г.имаше такава тема в чужбинският подфорум.''Умните и успели'' сънароднички навън удариха дъното на простотията.То не беше злоба,отрова.Да се чудиш как уж интелигентни хора са способни на това? ShockedТочно си мислех за роднините им тук и се появи  Tittina с думите:''Засрамете се.Вие нямате ли майки или сестри в Б-я?''

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт