Парфюмни размисли и страсти - 216

  • 146 554
  • 749
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 20 521
Търся парфюм с аромат на чист лимон, не искам да се усеща нищо друго. По възможност бюджетен, но не е задължително. Simple Smile
Пробвай този, не гледай нотките, на мен ми беше като лимонова есенция като го тествах. Не е остър лимон, а заоблен един такъв, ако бях в настроение за лимонови кексчета, със сигурност щях да го купя. Simple Smile
https://www.fragrantica.com/perfume/Antonio-Banderas/Queen-of-Se … uction-37470.html

# 661
  • София
  • Мнения: 1 002
Търся парфюм с аромат на чист лимон, не искам да се усеща нищо друго. По възможност бюджетен, но не е задължително. Simple Smile

Ей го на
https://www.fragrantica.com/perfume/Carthusia/Mediterraneo-4027.html

# 662
  • София
  • Мнения: 5 659
Търся парфюм с аромат на чист лимон, не искам да се усеща нищо друго. По възможност бюджетен, но не е задължително. Simple Smile
Това търсиш значи Simple Smile

# 663
  • Мнения: 7 255
Днес открих https://www.fragrantica.com/perfume/Guerlain/M-t-orites-Le-Parfum-49587.htmlно съм  с толкова силна хрема, че нищичко не усетих. Като оздравея, ще ходя пак да душа. Умрях от яд!

# 664
  • София
  • Мнения: 1 983
Търся парфюм с аромат на чист лимон, не искам да се усеща нищо друго. По възможност бюджетен, но не е задължително. Simple Smile
Това търсиш значи Simple Smile
Подкрепям Атти - имам въпросния парфюм и мога да гаранитрам, че независимо от цената, звучи натурално, дори може би твърде реалистично, спрямо днешните разбирания за парфюмерия. Скоро го носих и осъзнах, че е по-траен и присъствен, в сравнение с първите ми впечатления. Според мен, той  може да се конкурира с всеки по-скъп, който е направен изрично в тази семпла посока.
Между другото,  Mancera Lemon Line в своето начало много напомня стила на Jeanne en Provence Verveine Cédrat.

Последна редакция: пт, 11 май 2018, 21:33 от Deetron

# 665
  • Мнения: 2 839
На кой парфюм мирише фдт guerlain aqua Nude?

# 666
  • в голямото село
  • Мнения: 500
Мастиката, благодаря за поста. Изразява точно терзанията ми от едно известно време и обяснява връщането ми към ароматите от преди години. Но за жалост те или вече са неоткриваеми или реформулирани и осакатени. Обожавам "онзи" KOUROS между другото...

# 667
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 790
Aqua nude фдт на Герлен мирише на Метеорити. Или поне така би трябвало. Тъй,че търси това https://www.fragrantica.com/perfume/Guerlain/M-t-orites-Le-Parfum-49587.html

# 668
  • Мнения: 10
Мастиката, благодаря за поста. Изразява точно терзанията ми от едно известно време и обяснява връщането ми към ароматите от преди години. Но за жалост те или вече са неоткриваеми или реформулирани и осакатени. Обожавам "онзи" KOUROS между другото...

Във време на културно-цивилизационен декаданс, спекулата е най-сигурният и доказан способ за печалба.

”KOUROS” остава сакрална, акрополна структура в дълбините на сетивно-съзнателните ни заряди. Познаваме по спомен и сетива истинното ухание на реалния аромат. За тези след нас, уви, оставяме единствено нашите думи, които ще им се струват “наивни” хиперболи на “остаряла” романтика. Това важи за всеки велик парфюм от миналия век — потомците ни ще го смятат за преувеличен мит, създал си име на гърба на оскъдния “бит” на предтечата им. И тъй новото прокарва своите филизи, за живот от почвата родено, несподобена с “плодородност”.

Ала кой иска да вярва, че даром нещо е получил. Противопоставянето ражда индивидуалност.

Послепис: За всички, дирещи свидни аромати от далечното и по-близко минало, опитайте с Perfume Parlour — британска фирма, разпознаваща и репродуцираща, чрез автоматична технологична линия, класически и популярни парфюми, на цени трижди по-достъпни от дизайнерските и десет пъти по-ниски от нишовите.

Съвет: Тоалетните води са по-трайни от парфюмните им масла, поради наличието на алкохол в тях. Транспортните разходи за тоалетна вода затова и са по-високи от тези за парфюмно масло. Друга опция, ако закупите парфюмно масло, е да добавите към него спирт или алкохол — водка например.

Позитивен и лъчист ден на всички!

# 669
  • в голямото село
  • Мнения: 500
И така всъщност върви света напред, всичко се гради върху "остарялата" романтика. В тон с тези мисли и дъждовното време навън отдавна ми се е приносила Сицилията на Долче и Габана. Не успях да я открия в известните за мен сайтове, ако някой я срещне да свирка.

# 670
  • Мнения: 2 560
В немския амазон я има " Сицили" - ята😊

# 671
  • Мнения: 2 063
Получих новият Météorites Le Parfum Guerlain. Началото му започва точно като измита версия на Инсоленс ЕДП, което първоначално леко ме разочарова. Малко по-късно се появява сочна зелена ябълка, която изчезва доста бързо, но дава някаква свежест и доста омекотява, все още химичната виолетка. След около 5 часа вече за мен лично е точно аромата от пудрата Météorites, което много, много ми харесва. За съжаление стои много близо до кожата, за трайност още не мога да кажа, предстои разносване в следващите дни и тестване при различни температури. Не познавам старата версия и не мога да направя сравнение, но тази определено ми харесва.

# 672
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Lady Vengeance, благодаря за мнението. Самото споменаване на Инзоленс ме кара да застана веднага нащрек и да не бързам, докато не пробвам. Ще чакам още коментари, като го разносиш добре.

Аз имам толкова много нови впечатления, че се чудя откъде и с какво да почна.

Успях да тествам всички парфюми от Grands Crus колекцията на Lancome и вече мога да дишам спокойно, защото имам всичко от нея, което харесвам - Parfait de Rôses, Lavandes Trianon Lancome и Iris Dragées Lancome. Изненадващо, харесах и Tubéreuses Castane, макар че не бих могла да го нося никога, но ми харесва, колко женствено сексуален, цветен и леко вулгарен са го направили. За мен е някакъв микс от дамския Alien на Мюглер и Classique Essence de Parfum Jean Paul Gaultier. Нощни бели цветя с кестенов мус. Показа супер добра трайност, но е твърде цветен и присъствен за моя вкус.

Rôses Berberanza Lancome не ми допадна, макар и да е много близък до Парфето от рози. Много ми е алкохолна и канелена тази роза. Личи, че е скъпа, в базата си даже става поносима, но определено началото му ми идва твърде присъствено и пияно.

Santal Kardamon Lancome въобще не е мой. Санталът е точно от този топъл, прашен и леко мръсен, който въобще не ми харесва, кардамонът е много сладък и доминиращ, а за капак, ликьорената нотка в него го е направила още по-сладък, а той-вече и без него е много сладък и топъл за моя вкус.

Вълненията ми бяха най-вече около Oranges Bigarades Lancome , като се колебаех дали него или ирисът да поръчам на сляпо, радвам се, че избрах Ирисът, беше любов от първо помирисване. Oranges Bigarades е хубав цитрус, хладен, сдържан, с много хубава свежест, отиващ леко в мъжка посока заради хубава зелена дървесна нотка, без да е водеща обаче, без натрапчива сладост, и като цяло, не ми се вмества съвсем в тази серия. Аз съм цитрус-почитател, и като такъв го оценявам, харесвам, но определено мога да преценя, че този парфюм не струва 200 евро. Ако го продаваха за 50 евро, щях да ви го хваля много, но за 200 евро е твърде интимен, тих, близък до кожата аромат, и определено можете да намерите доста по-евтини алтернативи.

Удовете от серията няма да коментирам. Мнението ми е, че Ланком не може да прави парфюми с уд, и по-добре да заложи на нещата, които може да прави наистина добре.

Ще споделя и впечатлението си от Alien Man Mugler, тъй като имаше питане за него.
Не знам дали е грешка, или маркетингова стратегия името на парфюма. За мен по-скоро е грешка, защото Alien в дамския ЕДП вариант е култов парфюм, разпознаваем от обикновените хора, които имат до пет парфюма в гардероба си, силно обичан и люто мразен. Даже и вчера го разпознах на едно мероприятие, и бях длъжна да търпя два часа присъствието му, но издържах геройски. Ако мислите, че Alien Man Mugler ще стане също толкова култов и разпознаваем парфюм, носен повече от десетилетие и актуален, ще бъдете в дълбоко заблуждение. Това просто никога няма да се случи.
Парфюмът е хубав. Мъжествен, много зелен, аз лично го виждам твърдо на мъже 40+, не си го представям на млад мъж този парфюм. Интересно ми беше, как ще представят копър и анасон в парфюм, както са заявени в пирамидата. Споменавала съм и друг път, че другото ми хоби е готвенето и глезенето на душата, и познавам повечето от подправките, и ги ползвам редовно. Категорично съм, че в този парфюм не усещам копър. Но е наистина много силно подправков, и то си мислех точно това, че са използвали много силни зелени подправки - розмарин, риган и салвия, и именно защото е силен ароматът им, ми идва една идея харт и твърде мъжествен този парфюм в началото. Много скоро се затопля, и то съвсем неочаквано и изненадващо сменя посоката, защото цялата зелена подправкова експлозия утихва, и вместо нея идва ред на топъл модерен амбър и аромат на напечена от слънцето букова цепеница, с мека и сладко-опушена кожа. Присъствен е, но не очаквайте силажа и интензитета на дамското извънземно. Ако то е 10/10, то Alien Man Mugler е 7/10. Пробвах го на двама мъже в различни възрастови групи, и двамата го харесаха, но не биха купили за себе си. Като обобщение - хубав парфюм, познат, не мога да кажа нищо лошо за него, аз лично бих го определила като модерен фужер, оценявам го, но не ми трепва нищо от него. Не ме замисля нито аз да го нося, нито да подаря на любим човек.

Аромат за деня е новата ми придобивка - Valentino Noir Absolu Musc Essence Valentino Heart EyesHeart Eyes Ето това е ЛЮБОВ!!!! Ще го опиша в отделен пост, защото е толкова специален, красив, невероятен, че думите ми са малко за него, а не искам да прекалявам с търпението ви Grinning. Един от най-хубавите парфюми, които имам! Цял ден съм в парфюмния рай, само с две апликации! РАЗКОШ!





# 673
  • София
  • Мнения: 13 863
Аз пък съм приятно изненадана от новия Зелен чай със смокиня на Елизабет Арден. Лек и много нежен аромат. Сякаш стоя под смокиново дърво с още зелени, но вече започнали да сладнят ухаещи смокини. В един момент след нанасянето сякаш не се усеща или изчезва, но при лека влага, независимо дали от дъжд, освежаване с термална или друга вода, а дори при леко запотяване на кожата, изведнъж смокините изпъкват ярко и сладко.
Изобщо нямах доверие, когато го купувах. Отдавна установих, че този клас аромати са идеални за възрастовата група на дъщерите ми, но на мен не ми подхождат на стила и на светоусещането. Този път се оказа, че греша. Реших, че ще го пробвам, защото смокините са любимите ми плодове, а после да го дам на някоя от дъщерите ми. Отказах се да го давам. Дори за лятото ще купя още 1-2 флакона, защото мисля, че в жегите и по време на почивки ще е идеален, а и може многократно да се обновява, без по никакъв начин да се получи пренасищане.

# 674
  • Мнения: 20 521
И аз го тествах смокинята на Арден. Още съм на кантар. В началото хич не ми хареса. После извадих блокерчето в парка и се изненадах приятно. Имаше дълбочина, която не е характерна за серията зелени чайове. Уплътнили са в този фланкер. Ще го разнося още малко и тогава ще мога да съм категорична. Но за цената си е много добро попадение до тук.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт