20 години разлика?

  • 25 134
  • 278
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 32 630
А какво мислите за разлика от 13 години?
Фатално ли ви звучи?  Mr. Green
Мъжът е по-големия.

# 76
  • Мнения: X
А какво мислите за разлика от 13 години?
Фатално ли ви звучи?  Mr. Green
Мъжът е по-големия.

Зависи от възрастта.

20 годишна с 33 - тц.
30 с 43 и нагоре ми е ок.

Но още от първите връзки, когато нямаш опит, да се захващаш с някой, който има голямо преимущество в опит и съответно възможности за манипулация, за мен е грешка.

Има една формула - дели се възрастта на по-дъртия на 2 и се добавя 7, полученото число е минимумът възраст на по-малкия. Например при 33 годишен -  33/2=16.5+7=23.5 е минимумът. Но пък 40/2=20+7=27.

# 77
  • Мнения: 11 597
Ами като имаш тръпка наслади и се. Но в никакъв случай не се жени преди да навършиш 25. Вземи мерки да не забременееш.
Поживей с него известно време /2-3 години/ преди да решиш, че той е човека за теб.

# 78
  • Мнения: 1
Не съм чела всички мнения, но мога да предположа, че повечето хора ще те осъдят за тези отношения.
Аз си позволявам да пиша, защото съм в същата ситуация. Аз съм на 21 години. Приятелят ми е на 43. (22 години разлика) Запознахме се, когато аз бях на 17, а той на 39. Тогава не започнахме връзка. Аз бях ученичка.
Разбира се, той не е чичко. Няма един бял косъм. Изключително красив мъж! Даже бих казала, че е мой идеал за мъж на външен вид. Един до друг стоим прекрасно! (Всеобщо мнение.) Той е млад по дух. Никога не е бил женен. Склонни сме да създадем семейство дори, ако запазим отношенията си. В такъв случай, за нас, годините са само цифри. Най-дразнещо за мен е как всички ми обясняват, че след 20г. ще сме неадекватни един до друг. Отвръщам, че съм достатъчно добра по математика и мога да смятам. Също така, в днешно време нямаш никаква гаранция с кого ще си 20 години...
Имам приятели, които са двойка. Той е на 40. Тя е на 24. Имат и детенце. На външен вид изглеждат страхотно един до друг.
Изводът е, че в някои случаи при такава възрастова разлика, не става въпрос за връзка “кифла и чичко-паричко”. Просто тези мъже са обаятелни, добре изглеждащи и зрели. Много лесно е дори една млада жена да се впечатли от такъв мъж.
Не отричам, че понякога имаме проблем с това, че той има повече житейски опит. Аз, обаче, съм коментирала темата с него и съм му обяснила, че той е бил наясно с това на колко години съм, съгласил се е и няма право да парадира с това, че е по-зрял. За мое щастие, той се вслуша в думите ми.
Въпреки разликата, аз вярвам, че имаме едни нормални и здравословни отношения. Той се съветва с мен по всички въпроси (бизнес, лични отношения и т.н), имаме добра комуникация, уважаваме личното си пространство, той изкарва повече пари, но и аз работя и мога спокойно да покривам разходите си. При всички положения, говорим за любов - в чистия и вид. Няма как да се срамувам от това, че съм обичана и че обичам.
Ако е любов, ако връзката е здравословна, ако имате какво да си дадете и дори и да приключи, знаете, че след това ще бъдете още по-добри.... Годините наистина са просто цифра!
Успех! Simple Smile

# 79
  • Мнения: 32 630
Истории бол. При едни става, при други не.
Имах колежка от университета. На 16 ражда първото си дете от 38 годишен мъж. Много бързо заживяват заедно. Две деца има от него. И не, не е циганка, ако това ви идва наум. Второто на 18 го ражда.
Е, сега вече не са заедно. Тя е с друг мъж. Много по-млад. Само с три години по-голям от нея.

# 80
  • Мнения: 9 196
Не ги разбирам аз тия връзки. Той и разказва истории от първата световна, тя от детската градина. Айде втората световна, ако не е толкова голяма разликата.

Не мога да си представя да намъкна някое момченце в леглото си, което може да ми е син, нито пък да се размножавам с някой, който спокойно може да е съученик на баща ми. Това означава да хвърля 20 години в коша, защото когато ще съм още в активна възраст, простата ще го алармира яко.

Нямал нито един бял косъм ... може би защото вече изобщо няма косми? Не изглеждал на 40 ... сериозно? Може би, като на 39?

# 81
  • Мнения: 1 121
Мек пък ме дразни еднотипното набиване на канче от лелките към ученичките във ВСЯКА тема тука.
 Да не би случайно да се вживеят в жертвената роля на "сгодната женичка" Аман вече. Такъв подвид според мен никога не е съществувал, но и да е имало, е отмрял някъде с домашните любимци на Лили Иванова - динозаврите.

# 82
  • Мнения: 9 196
Какво значи ролята на "сгодна Женичка", да е с 20 години по-млада ли?! Simple Smile

# 83
  • Мнения: 7 034
А какво мислите за разлика от 13 години?
Фатално ли ви звучи?  Mr. Green
Мъжът е по-големия.

Не, звучи ми супер мило и познато, щастливият брак на родителите ми. Единственият недостатък е - вече 19 години майка ми е вдовица.

# 84
  • Мнения: 1 345
Единствения съвет, който мога да дам, е, завърши си образованието, намери си работа и после мисли за брак и деца. Не е просто клише, ами естествено продължение. Ако връзката ви издържи до тогава, значи ставате за семейство, ако не - поне си изживяла тръпката и си имала възможност да се разочароваш. Не бих дала съвет сега да приключиш взаимоотношенията, защото е много вероятно да запазиш идеализиран образ на мъжа и после все да се връщаш към него. Имаше такава тема във форума - една девойка щеше да се жени за добро и разбрано момче, ама все я влечеше към друг, който само на повикване я искаше.
Добре би било да споделиш и с родителите си. Все пак мъжът е част от живота ти.
И аз имам пример на мои познати с успешен брак и то с подобна разлика, но наистина е много индивидуално. Трябва да се напаснат житейски истории, темперамент, интереси, чувства....

# 85
  • На Марс
  • Мнения: 8 725
Живяха до края си заедно,като той я надживя с няколко години.

При мой познат разликата с жена му също е огромна към 28г. той сега е на 73 и да ви кажа ако ги погледнеш отстрани не можеш да кажеш кой е по-млад по душа. Той е доста спортен и младолик бтв. макар на 72 времето вече да е оставило някоя и друга следа Simple Smile

# 86
  • Мнения: 225
Lyam, на 29 не се чувствам все още лелка, макар и с 2 деца. Авторката е пуснала темата, за да види друга гледна точка и друг житейски опит. И истината е, че малко такива връзки оцеляват- както казаха вече, до човек си е. Това, което виждам в мъже, които искат сериозна връзка с изгледи за семейство е, че рядко ще се занимават с новозавършила ученичка. Времената също сега са различни- едно време доста жени е имало, които са бързали да родят на 20 и дори толкова голяма разлика е била явно опция. Авторката сама ще си прецени накрая, дали си струва да се занимава. Аз лично не мога да си представя да си легна сега на 30 с 50 годишен чичак. Може и да сте се намерили единици, може и да има по-добре изглеждащи на 50 отколкото на 30, ама на мен ми е извратено. С тези боклуци дето ги ядем в днешно време случаи бол на споминали се хора млади на 55-60 години. Идилия да овдовееш на 35-40.

# 87
  • Мнения: 19 107
Много ми е странно, аз като бях на 19, това 39 годишните за мен бяха древни старци на преклонна възраст. Интересно какво си му харесала.

Според мен е супер кофти да се хванеш с някой, който вече е преполовил живота си, а ти тепърва започваш. Ще има да ти набива канчето, понеже все е по-мъдър, повече е видял и знае от тебе. Ама пробвай, сама ще се откажеш Simple Smile Мен лично подобна перспектива ме ужасява.

# 88
  • Мнения: 32 630
Бианка, наистина има мъже, които на 50 и 60 изглеждат с 20 г. по-млади. И на мен като малка възрастните на 40 ми изглеждаха направо дядовци.

В гимназията имах учител по английски език. Изглеждаше на 25-30 г. Разбрахме, че е  на 60 след като подслушахме разговора му с друга учителка. Говориха си за децата и той нещо се оплакваше от дъщеря си. И каза, че е на 36 г. Учителката зяпна  Laughing И го пита на колко е. Той и вика - 60. Още повече зяпна.
Леля ми е на 60 вече. Изглежда на 30-35. Не  е омъжена, няма деца. Хваща си млади гаджета. Ама не им казва на колко е  Rolling Eyes
Срещала съм и мъже на 35, а изглеждат все едно са на 50-55.

# 89
  • Мнения: 19 107
Аз пък изобщо не познавам такива хора. Дори на най-младоликите ми приятелки си им личат годините, хайде може да минат за с 5 по-малко Simple Smile За мъжете - абсурд, не познавам никой да младее с по 20-30 години. Страшно много неща издават възрастта. Аз даже се чудя на жени, които постоянно са по някакви процедури и си вярват, че изглеждат с 20 години по-млади. Но ако това ги кефи, защо не?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт