Клиника Адела - пациенти на д-р Калчев и д-р Семерджиева Тема 2

  • 59 281
  • 727
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 17
Момичета,заради задържан фоликул ми изписаха Линденит.Фоликулът се е изчистил ,но цикълът ми е твърде оскъден,никога не е бил такъв.На някой случвало ли му се е?

# 271
  • Мнения: 556
Боби, мисля, че Аделаида няма да работи и четирите дни, защото мен ме викат веднага след празниците.
Vervam, не я мисли толкова тази ЕМ. По-важното е, че си се обърнала към специалист, защото док. Семерджиева ми обясни, че ако се налага операция е добре да се направи от репродуктивен специалист, защото той знае как да минимизира щетите по яйчника. За съжаление аз го разбрах твърде късно Confused,
Пожелавам весели празници на всички!

# 272
  • Мнения: 6 068
Бени, мерси за инфото. Вече притесних Теди, какво да се прави като точно по празниците дойде този проклет цикъл. Нека почиват хората, и те трябва да си видят семействата.
Потвърждавам думите на д-р Семерджиева. Моето лапаро е правено от добър специалист обаче не е репродуктивен и не знам дали не е орязал повече от необходимото. Няма да забравя физиономията на док още при първата ни среща като прочете в хистологията ми, че в отстранения материал има ендометриоза и множество примордиални фоликули. Реално са ми изрязали тъкан, която е щала да произведе яйцеклетки. В резултат този ми яйчник не функционира. За съжаление не мога да върна времето назад и ми остава само надеждата да уцелим един здрав ембрион, който да се превърне в моето бебче. Така че Vervam, радвай се че си попаднала в добри ръце още от самото начало и не мисли негативно. Ще успеете и ще се случат нещата. Kissing Heart

Току що попаднах на това интервю с д-р Семерджиева.
https://www.jenatadnes.com/malkiyat-prints/kak-stanah-maika-ot-tretiya-opit/

Направи ми впечатление ето това изказване на д-р Семерджиева: "Не държа да израждам – ако пациентът пожелае, но ми е хубаво, защото финализирам един процес. Хубаво е да видиш резултата. Много ми става мъчно, когато даваш всичко от себе си, пациентката забременява, ражда и не намира време един телефон да вдигне и да ти каже. Рядко са пациентите, които пращат картички след години „днес ми беше тестът за бременност“. Това топли."

Така че, дами, не забравяйте докторите, които са ви донесли така мечтаното щастие. Ще ги зарадвате много, когато се сетите за тях дори и години след раждането. Heart

Последна редакция: пт, 06 апр 2018, 13:34 от Boby_pl

# 273
  • Варна
  • Мнения: 192
Boby_pl и аз на това се надявам, да е повлиян от нещо... Но, резултатите ще покажат. Иначе другите хормони са ми наред, яйчници, тръби, матка-също.
Vervam и аз съм с ендометриоза. Откриха ми я преди две години, когато ми оперираха  миома. Но не беше направила поразии, т. к. беше разпространена само
по таза. След операцията, като ми го съобщи доктора, не знаех дори какво е това. За първи път чувах тази дума. Четох за нея в Интернет, да се осведомява. Спряха ми цикъла за 4 месеца, т. к. ендометриозата се захранва един вид с менструалната кръв. Лошо е ако засяга яйчниците или тръбите,ако има ендометриозна киста, също влошава качеството на яйцеклетките. Но в темата за ендометриозата има момичета забременели и с нея. Така,че шанс има...
И на мен ми дойде, сега. Точно по празниците. Хайде сега търси лекар и прави изследвания. Или акулата ще е глуха, или свирката без топче:smiles:Frowning1

# 274
  • София
  • Мнения: 421
Скрит текст:
Boby_pl и аз на това се надявам, да е повлиян от нещо... Но, резултатите ще покажат. Иначе другите хормони са ми наред, яйчници, тръби, матка-също.
Vervam и аз съм с ендометриоза. Откриха ми я преди две години, когато ми оперираха  миома. Но не беше направила поразии, т. к. беше разпространена само
по таза. След операцията, като ми го съобщи доктора, не знаех дори какво е това. За първи път чувах тази дума. Четох за нея в Интернет, да се осведомява. Спряха ми цикъла за 4 месеца, т. к. ендометриозата се захранва един вид с менструалната кръв. Лошо е ако засяга яйчниците или тръбите,ако има ендометриозна киста, също влошава качеството на яйцеклетките. Но в темата за ендометриозата има момичета забременели и с нея. Така,че шанс има...
И на мен ми дойде, сега. Точно по празниците. Хайде сега търси лекар и прави изследвания. Или акулата ще е глуха, или свирката без топче:smiles:Frowning1

mama06, с теб си вървим комплект май Simple Smile Аз също съм празнична, и пуснах моите сутринта Simple Smile
Vervam, и моя ляв се е каширал някъде, надявам се поне ако функционира да може да се ползва за яйцеклетки поне. АМХ ще излезне във вторник, дано и той е ок, както другите хормонки. Пада ми се на 13ти в петък втора консултация при док. Дано всичко да е наред тоя път Simple Smile

# 275
  • Варна
  • Мнения: 192
Да daredevil,ако има нещо да се прецака,то ще се прецака. Пожелавам ти добри резултати! Пожелавам предпразнично и на всички,независимо през какви трудности преминаваме,да стигнем до заветната цел и да се раждат повече деца.Весели празници!

# 276
  • Bulgaria/Pakistan/Germania
  • Мнения: 765
Здравейте момичета, имам въпрос относно кринон гела. Слагам 2*1 горе долу през 12 часа кринон гел и естрофем. След като поставя гела, веднага ли трябва да ставам да се разхождам или има малко лежане? След кринон гел около 30 минути слагам естрофема, но въпреки разходките винаги имам гел на превръзката. Така ли трябва? Смениха ми утрогестана с кринон гел.

# 277
  • Мнения: 6 068
Анджели, честно казано съм забравила какво точно правех, но аз по принцип след лекарствата винаги си полежавам независимо дали съм с Утрогестан или Кринон.
Момичета, тук има ли някой с инсулинова резистентност? Пуснах днес инсулин, кръвна захар и гликиран хемоглобин, защото вчера имах малка ситуация с премаляване, разтреперване и глад за сладко. Според Денис имам ИР, инсулинът ми е 8.5. Това дали мога да го обсъдя с док или трябва пак да тичам на ендокринолог? И пролактинът ми продължава трети месец да е на горна граница. А иначе този месец ЛХ и ФСХ са ми много по-добре от предните месеци и не ми се изпуска месеца за пункция.  Crazy

# 278
  • Мнения: 3 904
Боби, звънни на Теди и искай да ти дадат нещо. Моят пролактин го държа нисък с достинекс, веднага смъква. Факт е, че за да има дълготраен ефект върху яйцата се иска време, но така няма да подтисне О. За Ир и аз се оказха като теб. В началото инсулина ми беше 11, на ниско въглехидратен режим падна на 7. После правих обременяване по молба на док и няма да казвам какви бруталии излязоха като стойност. От 13.08 съм на нисковъглехидратен режим без медикаменти, свалих 7килограма, които сте ме виждали ще се чудите от къде точно... но се преродих и както знаете... имах хубава реколта 2-3м след старта на режима:)

Анджели, аз не правя нещо специално, слагам и си продължавам живота, кога лежа, кога вървя... веднъж на 2-3дни ми поизтича леко, явно се затлачва там.... но като цяло дори превръзка не ми трябва. Аз първо слагам естрофема и след 1ч слагам кринона.

# 279
  • Мнения: X
Момичета,виждам, че обсъждате ИР.Аз питах доктора дали да правя обременяване с глюкоза заради тази поликистоза и той каза да не си вкарвам излишни филми. Според него видимо нямам метаболитен проблем.Какво мислите?

# 280
  • Мнения: 3 904
Ами на мен една година ми казваше да не правя, щото съм слаба, ама накрая като му показах инсулина и клекна. Каза преди опита да направя. Като видя резултата каза - нищо не очаквано, имаш нещо метаболитно дет няма логика да го имаш. И той, и ендото ми отказаха хапчета. Смятат, че е от стреса и стимулации отключено. Май им вярвам, ма то с толкова проблеми и опити всичко отключваме. Аз нямах мира да не знам и си изследвам всичко възможно и не съжалявам, харесва ми да приличам на 18г;)

# 281
  • Bulgaria/Pakistan/Germania
  • Мнения: 765
SunLight, на мен док ми каза първо да слагам кринон гел и след това естрофем. Не знам защо, така и правя. И по вече разходки, сега ми се е паднало, че като се прибера в Германия пак на работа. Е няма да прекалява, но не мога да стоя в къщи. Blush

# 282
  • София
  • Мнения: 421
SunLight, на мен док ми каза първо да слагам кринон гел и след това естрофем. Не знам защо, така и правя. И по вече разходки, сега ми се е паднало, че като се прибера в Германия пак на работа. Е няма да прекалява, но не мога да стоя в къщи. Blush

Angeli888, защо е всичко това? Dizzy Face

# 283
  • Мнения: 3 904
На мен обратното хахаха Simple Smile

# 284
  • Мнения: 6 068
Първо естрофема, после Кринона. При мен така беше инструкцията.  Simple Smile
Белинда, аз ходих на ендокринолог наскоро и докторката категорично отсече, че нямало как да имам ИР, защото съм слаба. Е да де, ама може да съм в началото, определено в последната година качих килограми, но мислех че е заради опитите и играта с хармоните ми.
Дали на пункцията миналия месец не се получи проблемът с яйцеклетката ми заради пролактина?  newsm78 Аз тогава не реагирах и на стимулацията ... а фоликулите едва растяха.

Последна редакция: сб, 07 апр 2018, 23:08 от Boby_pl

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт