Прага – тема 2

  • 62 648
  • 776
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 14 956
Колко горе-долу крони на ден да предвидя за един тийн? Ще бъде в средно голям град, спането и храна три пъти на ден са включени в престоя. Някой сандвич, вода, кола това предполагам, че ще харчи.

# 631
  • Мнения: 3 327
Сандвич от супермаркета е 60-80, вода 1.5 литра е 13, кола 0.5 литра е 26 крони. В заведение двойно.

# 632
  • Мнения: 1 129
Цените са като в България, на по-туристическите места най-скъпото е бутилка вода (100 крони за 500мл сме плащали на златната уличка), така че предвидете му колкото би похарчил тук, и го обърнете в крони, но според мен по 10 евро на ден за тези неща са повече от достатъчни и щу му останат и за сувенирчета.

# 633
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 771
Цените са около и малко над нашите. Добре е да има дебитна карта за всеки случай.

# 634
  • София
  • Мнения: 14 956
Благодаря, ще сложим и пари в картата. Малко ме притеснява, че иска парите да са в брой(обича шума на банкнотите) и дали ще  смята правилно какво плаща🙄 Децата са оправени, уж😃

# 635
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 771
Най-добре е да има чешки крони в брой, а не друга валута. Горе-долу, за да си направи сметката 1 крона е 0,08 лв. А и сега всеки носи телефон - ако се наложи ще смята на него.   Децата се оправят, като останат сами. Притесненията на родителя са по-големи Grinning

# 636
  • София
  • Мнения: 102
Здравейте, правим планове за Прага, но организирано с агенция. Бих искала да се допитам дали някой може да препоръча нещо. За сега гледам Global Tour със самолет, за края на март е 900лв. на човек. Дали някой е пътувал с тях и може да даде отзив, или пък да препоръча някоя друга агенцея. Ще съм благодарна за всяка информация. Simple Smile

# 637
  • Хасково
  • Мнения: 1 003
Имате ли представа дали по католическия Великден работят ли музеите или въобще ако някой е ходил на такъв празник как е?

# 638
  • Берлин
  • Мнения: 4 762
Ние обикновено тогава ходим, всичко работи

# 639
  • Мнения: 2 124
Малко ме притеснява, че иска парите да са в брой(обича шума на банкнотите) и дали ще  смята правилно какво плаща🙄

https://www.calculator.bg/1/valuta.html

# 640
  • Балчик
  • Мнения: 249
Здравейте! Ние имаме резервация за Прага за средата на март за 4 нощувки. Мислим да си вземем билети(карти) за градския транспорт за 72 часа. Интересува ме след първото качване и валидиране трябва ли в последствие да се минава пак през машинката през следващите дни или първоначалното е достатъчно.

# 641
  • Мнения: 3 327
Първото е достатъчно, лазерно се принтира час и дата в машинката, ако ви проверяват гледат тази първа щампа

# 642
  • Мнения: 2 124
Ще пътуваме в края на май, пристигаме вечерта - аз и дъщеря ми.
Вчера получих променен план на полета, поради което се предвижда кацане по разписание в 21 ч. местно време.

Притеснява ме придвижването до хотела - има много прекачвания и не знам предвид по-късния час (ще бъде тъмно) и факта, че от няколко години не съм пътувала, а ставам все по неориентирана напоследък, дали да не помисля за трансфер?!? До колко часа има редовен градски транспорт? Скъпи ли са такситата в Прага?

Ето това получих от хотела:
Arrival from the Václav Havel Airport: Take a bus number 119 from the station AIRPORT TERMINAL 1 or 2 (depending on your flight) to the station NÁDRAŽÍ VELESLAVÍN. Here, take the Underground line A and continue to the station MALOSTRANSKÁ. Change to a tram 12 or 20 and go to the ŠVANDOVO DIVADLO station. The hotel is just around the corner from the station (in the parallel street, direction to the river). The journey takes approximately 50 minutes.

# 643
  • София
  • Мнения: 102
Роже, би ли споделил името на апартамента, в който сте отседнали?
Ще съм благодарна и на някаква програмка за 3-4 дена,  заведения, от които сте доволни, мислим да отскочим до Карлови Вари единият ден, още мисля дали с нощувка или без. Били сме в Прага преди доста години, така че ще я посетим за нови впечатления.
violence, разбира се ето самата обява, която е в АирБнб : https://bg.airbnb.com/rooms/4275586?source_impression_id=p3_1664 … _bozMS8toDEZtnUwI
 Първо ще ти напиша от кои заведения останахме доволни, а след това ще ти дам и нашата програма за четири дни.
Някои от заведенията, от които останахме най-доволни са:
Lokál U Bílé kuželky- https://lokal-ubilekuzelky.ambi.cz/en/ - много приятен ресторант с добра кухня, само на 50-60м. от апартамента ни. Сравнително евтино.
Другата кръчма, която е и с програма се намира на  улица Туновска, успоредна на прочутата ул. Нерудова, като се качваш към замъка. Там е по-скъпо, има вход за програмата по 245 крони на човек, но пък си е атракция: Krčma U krále Brabantského - https://www.krcmabrabant.cz/
Но най-вкусно ни беше на най-непретенциозното място, точно на Стария градски площад: Staropražská šunka - Old Prague Ham- https://goo.gl/maps/vTqceAwXeUiPjLD69
Това е прочутата пражка шунка, печена на място на огромни шишове, режат ти колкото искаш и като я полееш обилно с бира е страхотна вкусотия. Толкова ни харесваше това месо, че няколко пъти си вземахме и за в къщи, за апартамента де.
Няколко пъти пихме бира и в заведенията, които са на остров Кампа, на самия бряг на Вълтава. Също много близо до апартамента.
Въобще той е абсолютно близо до всички места, които можете да посетите, и почти не сме използвали градски транспорт.
Но бирата в тези заведения по брега на реката беше два пъти по-скъпа отколкото в две три заведения около апартамента.
Най-голямата вкусотия обаче след пражката печена шунка беше тръделника /козуначените коминчета с пълнеж/. Направо се влюбихме в тях и не мога да изброя колко много изядохме, сигурно имаше двайсетина. Най-ни харесаха в заведението, което бе на партера на сградата, в която е апартамента: http://www.trdlo.com/.
Има пет шест различни пълнежа, а  най-вкусен ни бе Фрозен куин. Пълнежа е от сладолед, цели ягоди, шоколад. на нас ни слагаха и ванилов крем,  така ставаше още по-вкусно.... 150 крони е този тръделник, но си облизваш пръстите. Най-хубавото бе, че и в 10 вечерта можехме по чехлички да слезем от апартамента и да си вземем.
Тъй като поста стана доста дълъг за програмата ще напиша в следващ пост...


Роже е споделил много полезни и вкусно звучащи местенца, особено това с шунките 🤤 отбелязани са за посещение!
Предстои ни пътуване в края на март. Ако някой има още предложения за бюджетно хапване ще съм благодарна 🤔😊

# 644
  • Мнения: 10 036
Ще пътуваме в края на май, пристигаме вечерта - аз и дъщеря ми.
Вчера получих променен план на полета, поради което се предвижда кацане по разписание в 21 ч. местно време.

Притеснява ме придвижването до хотела - има много прекачвания и не знам предвид по-късния час (ще бъде тъмно) и факта, че от няколко години не съм пътувала, а ставам все по неориентирана напоследък, дали да не помисля за трансфер?!? До колко часа има редовен градски транспорт? Скъпи ли са такситата в Прага?

Ето това получих от хотела:
Arrival from the Václav Havel Airport: Take a bus number 119 from the station AIRPORT TERMINAL 1 or 2 (depending on your flight) to the station NÁDRAŽÍ VELESLAVÍN. Here, take the Underground line A and continue to the station MALOSTRANSKÁ. Change to a tram 12 or 20 and go to the ŠVANDOVO DIVADLO station. The hotel is just around the corner from the station (in the parallel street, direction to the river). The journey takes approximately 50 minutes.

Автобусите са редовни, метрото също. До полунощ върви всичко.
Такситата не са скъпи, но няма смисъл.
Вижте назад в темата, дори снимки на спирките съм пускала. Не се претеснявайте, много е уредено и лесно всичко.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт