Досадните родители

  • 14 658
  • 137
  •   1
Отговори
# 30
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Повечето от съветите са абсолютно неадекватни.... Говори с приятеля си и вземете решение...

# 31
  • Мнения: 2 099
Ами тя е говорила. Резултата е никакъв. Не иска да се изнася той. Имал си къща. Същевременно разбирам и авторката. Представям си колко е гадно през седмицата на работа, уикенда да слугува на гости. Аз не бих издържала. Живеем в собствена къща, обаче и моите свекъри се бяха научили да ми се тропнат в събота в 7 сабалянта. Ами избухнах веднъж и се спря с това. През седмицата ставам в 6, понякога и 5,30 и уикенда искам да си отспя. Решение не мога да дам. Евентуално да си бие камшика сама. Съмнява ме да се изнесе с нея приятеля й.

# 32
  • София
  • Мнения: 29 272
Ами ако той не се изнесе с нея, значи тя е късметлийка, а той да си живее с мама и тате. Пък някога може и да порасне. Евентуално. За какво ѝ е такъв?

"Досадните" родители идват в собствената си къща, тя е на гости в нея. Кой е досадният в случая?

# 33
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 354
Всъщност вие не живеете заедно с родителите му,но пък къщата е тяхна.Приятелят ти не ще да се изнася на квартира,а ти искаш да сте заедно.
Значи или ги изтърпяваш всеки уикенд или вие можете да излизате някъде.А може и да си намериш някакво занимание за уикенда.

Аз мисля,че няма отърване от такива родители.И на квартира да сте,те пак ще искат да идват или ще ви тормозят вие да ходите при тях всяка седмица.
Ти родители имаш ли?

# 34
  • София
  • Мнения: 29 272
Всъщност вие не живеете заедно с родителите му,но пък къщата е тяхна.Приятелят ти не ще да се изнася на квартира,а ти искаш да сте заедно.
Значи или ги изтърпяваш всеки уикенд или вие можете да излизате някъде.А може и да си намериш някакво занимание за уикенда.

Аз мисля,че няма отърване от такива родители.И на квартира да сте,те пак ще искат да идват или ще ви тормозят вие да ходите при тях всяка седмица.
Ти родители имаш ли?
Оооо, има, има. Само че трябва да си на собствен терен, а не на техен.

# 35
  • Мнения: X
Представям си какви змии и гущери ще се бълват по някое момиче, с което синчето на Уиш реши да заживее в осигуреното от мама жилище...
Въпреки опитът ти да изтриеш (явно неуспешен), ще ти кажа, че сериозно ти куца или логиката, или въображението, или най-вероятно и двете. Синът ми има осигурено жилище точно за да не живее до полата на майка си и за да не ми се налага на мен да се сблъсквам с разни девойки в моя дом. В неговия дом той може да прави каквото си иска- да живее сам, да си води гаджета, да си вземе ако иска крокодил за домашен любимец, без да се отчита на майка си и на когото и да било.

# 36
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 315
Оказа се че съм единствената, която живее в чуждо жилище.
Но другите свеждат глава и изпълняват каквото им наредят собствениците.
Човече, и аз живея в чужда къща и дълги години следвах това правило, заради което съм плакала цели нощи. Когато показах нокти стана по-поносимо. Родителите на момчето са несъобразителни, елементарна човещина им липсва.

# 37
  • Мнения: 4 420
Родителите на момчето си имат къща за уикендите. Някой дали ги е попитал дали момчето може да се нанесе да живее там и да създава семейство в къща, която не е негова? Надали. Защото ако се бяха съгласили нямаше да идват непоканени или най-малкото сина им щеше да има очи да поговори с тях.

Аз не знам с какви очи дете може да каже на родителите си, че повече не може да си ползва имота? Имот, който е на родителите. Ако го бяха купили за сина, то авторката щеше да го спомене още в първия пост. Но тя си написа, че живеят в имот на родителите.

# 38
  • Мнения: 12 701
А те казаха ли, че няма да я ползват, когато вие се нанесете?   

# 39
  • Варна
  • Мнения: 36 892
Ако може авторката да хвърли малко светлина коя причина наложи да влязат да живеят в тяхната къща. Преди това все някъде са живели. Защо се промениха нещата?

# 40
  • Мнения: 547
Незнам дали двойката са били предупредени,че ако се нанесат в имота,ще бъдат посещавани ежеседмично,но оставам с впечатление,че не са.И според мен,щом тези родители,са се съгласили,сина им да се премести там с приятелката,би трябвало поне малко да се съобразяват.Като искат да си ходят когато им се прииска,да не я бяха давали.Все пак сме хора и всеки има нужда от почивка.Не може всяка събота и неделя да си ангажиран.То така става хем "ето ние ти осигорихме къде да живееш",ама хем "ще си идваме всяка седмица за по два дена."
Това малко ми звучи,като да поканя гост вкъщи,но да не се съобразявам по никакъв начин с него...
Ако обаче е имало разговори преди нанасянето и тези неща са уточнени,а авторката се е съгласила и просто сега и идва нагорно..тя си е виновна и единсвения вариант е да се изнесе.Тоо не че  при предишния оглед на нещата има друг вариант де..

# 41
  • Мнения: X
Скрит текст:
Оказа се че съм единствената, която живее в чуждо жилище.
Но другите свеждат глава и изпълняват каквото им наредят собствениците.
Човече, и аз живея в чужда къща и дълги години следвах това правило, заради което съм плакала цели нощи. Когато показах нокти стана по-поносимо. Родителите на момчето са несъобразителни, елементарна човещина им липсва.
Направо си представям как у дома идва снаха и почва да вади нокти и да ми съска насреща.....
За квартира не сте ли чували?За ипотека?Друг начин да живеете сами?

Това и към авторката:
като заживеете сами, тогава можете да имате правила и изисквания към ВАШИЯ дом.В чуждия дом важат правилата на собствениците.

Знам си аз, че най-правилното ми решение в този живот е да не допускам снаха у дома, освен на гости.

# 42
  • София
  • Мнения: 29 272
Скрит текст:
Скрит текст:
Оказа се че съм единствената, която живее в чуждо жилище.
Но другите свеждат глава и изпълняват каквото им наредят собствениците.
Човече, и аз живея в чужда къща и дълги години следвах това правило, заради което съм плакала цели нощи. Когато показах нокти стана по-поносимо. Родителите на момчето са несъобразителни, елементарна човещина им липсва.
Направо си представям как у дома идва снаха и почва да вади нокти и да ми съска насреща.....
За квартира не сте ли чували?За ипотека?Друг начин да живеете сами?

Това и към авторката:
като заживеете сами, тогава можете да имате правила и изисквания към ВАШИЯ дом.В чуждия дом важат правилата на собствениците.

Знам си аз, че най-правилното ми решение в този живот е да не допускам снаха у дома, освен на гости.


Имаш предвид няколкочасово гости, предполагам? Че тя и авторката е на гости, но... Laughing
Но си напълно права, де.

# 43
  • Мнения: X
Скрит текст:
Скрит текст:
Оказа се че съм единствената, която живее в чуждо жилище.
Но другите свеждат глава и изпълняват каквото им наредят собствениците.
Човече, и аз живея в чужда къща и дълги години следвах това правило, заради което съм плакала цели нощи. Когато показах нокти стана по-поносимо. Родителите на момчето са несъобразителни, елементарна човещина им липсва.
Направо си представям как у дома идва снаха и почва да вади нокти и да ми съска насреща.....
За квартира не сте ли чували?За ипотека?Друг начин да живеете сами?

Това и към авторката:
като заживеете сами, тогава можете да имате правила и изисквания към ВАШИЯ дом.В чуждия дом важат правилата на собствениците.

Знам си аз, че най-правилното ми решение в този живот е да не допускам снаха у дома, освен на гости.


Имаш предвид няколкочасово гости, предполагам?
Скрит текст:
Че тя и авторката е на гости, но... Laughing
Но си напълно права, де.
Естествено, че САМО няколкочасово....    Smile   На Коледа, по Великден, на някой РД или друг празник...срещи няколко пъти годишно са ми пре-пре-достатъчни.

# 44
  • Мнения: 25 919
Незнам дали двойката са били предупредени,че ако се нанесат в имота,ще бъдат посещавани ежеседмично,но оставам с впечатление,че не са.

Напротив, много добре са знаели. Проблемът е там, че на Мунчо не му пречат гостуванията, даже им се радва. Пречат на нея.

Преди една година  с приятеля ми се преместихме да живеем в къщатата на родителите му. Проблемът е, че те идват всеки почивен ден при нас и се почва с окупацията. Понеже, преди ние двамата да се нанесем там са ходили

Предполагам, че става въпрос за селска къща или вила. Ако имотът е предназначен там да си прекарват уикендите, явно не считат за нужно да спрат да го правят. Друг е въпросът, ако го бяха подарили на сина си, но явно не са. А и май има и други деца в картинката...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт