Откраднат живот 49 Критична точка: Предателството идва неочаквано... /14.05-20.05/

  • 70 875
  • 1 969
  •   1
Отговори
# 1 785
  • Мнения: 12 484
Mosquita, бъди добра, признай си, че си част от сценарния екип... Smiley
Хахаха, де да бях, мед щеше да капе от екрана Joy
Просто за пет сезона гледане им научих номерата вече. Освен това тоя сезон много ни отпуснаха с тия двамата - то не бяха целувки, не бяха милувки, не бяха прегръдки. Обаче пък на някои ключови моменти от историята им ни оставиха да гадаем - като след проваленото кино. И после след скарването с репликата за пръстена. Така че няма да ме учудят ако и тук са предположили, че и сами ще се сетим какво е станало.

# 1 786
  • Мнения: 4 059
Вие не разбирате. Сценаристите правят всичко с умисъл за нас. Да можен да си тренираме мозъците, въображението и търпението в мисленето на какво са искали да кажат, какво е станало и какво ще стане после. Grinning
И с един куршум два зарка- като изпаднат в липса на идеи да черпят от нас. Grinning

# 1 787
  • Мнения: 2 656
Според мен ще оставят отношенията на Марио и Зорница отворени, хем не са скарани, хем не сме видели бурно сдобряване. Обичат така да оставят драгия зрител с пръст в уста, който от своя страна се е запасил с вино, кърпички и шоколад и чака бленуваното щастие.

# 1 788
  • Мнения: 5 490
Да кажа и аз нещичко:
Намирам, че отношението на лекарите към медицинските сестри във филма е отвратително. Не вярвам да е така в реалността, защото ако е вярно, не виня медицинските сестри, които си вдигат чукалата и отиват да работят в чужбина - там и отношението към тях е уважително (наблюдавала съм го лично по стечение на обстоятелствата) и заплатите са в пъти по-високи. В България вече не останаха медицински сестри и това се дължи както на неуважението към труда им, който е тежък и без който болниците не могат да съществуват, така и на ниското заплащане. А работят на смени много отговорна работа, всяка грешка от която може да доведе до необратими последици. Сценаристите сигурно смятат, че медицинските сестри са някакви прислужници - поне така ги обрисуват във филма. Да, ама не. Защото като няма медицински сестри, тяхната работа трябва да се поема от санитари и лекари.

# 1 789
  • Мнения: 2 714
Мен точно това с многото целувки и прегръдки леко ме смущава - дето викаш отпуснаха му края и имам едни опасения, че ще вкарат известен баланс в тази история, не сега де, но по-нататък.
Според мен ще оставят отношенията на Марио и Зорница отворени, хем не са скарани, хем не сме видели бурно сдобряване. Обичат така да оставят драгия зрител с пръст в уста, който от своя страна се е запасил с вино, кърпички и шоколад и чака бленуваното щастие.
Ей това и на мен ми е много вероятно да се случи.

# 1 790
  • Мнения: 1 190
Според мен ще оставят отношенията на Марио и Зорница отворени, хем не са скарани, хем не сме видели бурно сдобряване. Обичат така да оставят драгия зрител с пръст в уста, който от своя страна се е запасил с вино, кърпички и шоколад и чака бленуваното щастие.

 Според мен така биха остваили много отворени линии - Фотеви/ Борис, Захариев и отношенията му с Албена, Галия и бебето( ще участва ли Ралица, няма ли), здравето на Тони(една голяма въпросителна до края на участието му в сериала), вероятно другия сезон ще гледаме и Мазовите драми, разбира се да на забравяме - ВЕРГОВ/ БАНКОВ ще се появи ли в 6ти сезон.
 Общо взето ми се струва, че като че ли няма да има въпросителни покрай Генадиеви и Марио и Зорница. Все пак следващите епизоди се очертава да бъдат фиксирани върху трито и затова ми се струва най-логично поне техните отношения да се изяснят докрай.
 

# 1 791
  • Мнения: 9 374
Според мен ще оставят отношенията на Марио и Зорница отворени, хем не са скарани, хем не сме видели бурно сдобряване. Обичат така да оставят драгия зрител с пръст в уста, който от своя страна се е запасил с вино, кърпички и шоколад и чака бленуваното щастие.
Е, бурно, колко да е бурно? Grinning На мен ми стига да чуем едно "Обичам те" (за още по-голяма достоверност), да си потъркат нежно рогцата и така ще знам, че са си двамата. Абе една сцена като тази на покрива, когато Врабчев ги видя ще е идеална за моя инфантилен мозък. Joy

# 1 792
  • Мнения: 6 161
Като гледам сценариите , пишем  за повечето  герои по нещо /от благоприличие/  , но най-много ни интересува  сдобряването на Кака и Батко , Тони дали ще оцелее и къде  ще е мястото на Банков /ако пак се домъкне/ .
Все ми се струва /говори ми го чугунената топка  Joy af / , че в този сезон само ще започнат  процедурите по сдобряването и оздравяването  newsm78 . Ще има  да  бръмчим  през лятото по нашите сценарии , а те да преписват  Joy
Някъде мернах  анонс ,че  Шипката пак щяла да напъва Захариев , той щял да и каже ,че и е баща и да започнат нови драми . Беше ми странно , защото нали започна лечението с Тони .
От толкова  cook и  Drunk cheers  не знам как ще се набутаме в банските  ooooh!  Stuck Out Tongue Winking Eye
Хайде излизайте на разходка , за да пишете по-малко , та да може  кака да поработи  Peace Laughing

# 1 793
  • Мнения: 12 484
Скрит текст:
Да кажа и аз нещичко:
Намирам, че отношението на лекарите към медицинските сестри във филма е отвратително. Не вярвам да е така в реалността, защото ако е вярно, не виня медицинските сестри, които си вдигат чукалата и отиват да работят в чужбина - там и отношението към тях е уважително (наблюдавала съм го лично по стечение на обстоятелствата) и заплатите са в пъти по-високи. В България вече не останаха медицински сестри и това се дължи както на неуважението към труда им, който е тежък и без който болниците не могат да съществуват, така и на ниското заплащане. А работят на смени много отговорна работа, всяка грешка от която може да доведе до необратими последици. Сценаристите сигурно смятат, че медицинските сестри са някакви прислужници - поне така ги обрисуват във филма. Да, ама не. Защото като няма медицински сестри, тяхната работа трябва да се поема от санитари и лекари.
За съжаление е точно така - сестрите са ги принизили до едни обикновени клюкарки, които слухтят и разнасят информация, начело с главната сестра. Аз не знам защо не създадоха поне един централен персонаж, който да е сестра.

Ели, официални анонси за следващата седмица няма, така че каквото и да си чела, ще да е някой сценарий тип тукашните ни Grinning

# 1 794
  • Мнения: 4 059
Лекарите попринцип са страшни надменни същества, които се мислят за богове и за повече от всеки- пациенти, сестри, няма значение. Grinning
Така, както Вяра страда, както Зорница страда за пациенти, не съм виждала лекар да страда в реалността. Годините ги пречупват.
Сестрите са си клюкарки и не само те. Grinning така е в такива колективи. А някои актьори в сериала мнооого приличат на типични сестри Grinning

# 1 795
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 208
Банков ще иска да лекува бившата си жена в новата супер болница на етаж и половина. И заедно с това, и с благословията на бившата си съпруга, ще иска да си върне бившето гадже.

# 1 796
  • Мнения: 1 190
Лекарите попринцип са страшни надменни същества, които се мислят за богове и за повече от всеки- пациенти, сестри, няма значение. Grinning
Така, както Вяра страда, както Зорница страда за пациенти, не съм виждала лекар да страда в реалността. Годините ги пречупват.
Сестрите са си клюкарки и не само те. Grinning така е в такива колективи. А някои актьори в сериала мнооого приличат на типични сестри Grinning

 Не съм съвсем съгласна. До известна степен това, което ни представят в сериала е художествена измислица. Но и в реалността има кадърни и човечни лекари(както и некадърници разбира се). Като човек в тази среда мога да изразя и друга гледна точка. Като човек може да си състрадателен, внимателен, влизащ в положението, земен. Но когато работиш с хора с проблеми и тежки дианози бързо се научаваш да се дистанцираш и да поставяш граница между професионалното и личното отношение. В противен случай рискуваш да се скапеш и тогава ползва от теб няма да има. Искам да направя тук разликата с некадърните и незаинтересованите лекари. Факт че ги има за съжаление.

# 1 797
  • Мнения: 2 714
Банков ще иска да лекува бившата си жена в новата супер болница на етаж и половина. И заедно с това, и с благословията на бившата си съпруга, ще иска да си върне бившето гадже.
Ееее, Мириел, не така грубо с бутонките де Grinning

# 1 798
  • Мнения: 12 484
Банков ще иска да лекува бившата си жена в новата супер болница на етаж и половина. И заедно с това, и с благословията на бившата си съпруга, ще иска да си върне бившето гадже.
Защото е една модерна съвременна жена, която подкрепя отворените връзки, защото не иска да застава на пътя на любовта или защото си е загубила ума от комата? Grinning

# 1 799
  • Мнения: 9 374
Банков ще иска да лекува бившата си жена в новата супер болница на етаж и половина. И заедно с това, и с благословията на бившата си съпруга, ще иска да си върне бившето гадже.
Защото е една модерна съвременна жена, която подкрепя отворените връзки, защото не иска да застава на пътя на любовта или защото си е загубила ума от комата? Grinning


Залагам на последното - ще е в пълно умопомрачение и ще го насърчава да си вземе любимата Зорница обратно. Банков ще лети от щастие, че има благословията на съпругата си, ама няма да е за дълго. За да е по-голяма драмата жената скоро ще дойде на себе си и ще обърне плочата, ще почне една битка за сърцето на Банков. Joy Обаче ще си я води сама щото Зорница ще обича Марио хахах.

Общи условия

Активация на акаунт