За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 64

  • 33 828
  • 767
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 35 202
И при Бо нямаше отражение смяната към двойка

# 721
  • Мнения: 6 298
А защо не готвите пюрето на деня?В началото ще правя по малко и другото ще го дояждаме.Като стигне след няколко месеца до заместено хранене ще правя по няколко и стерилизирани,в буркан издържали до седмица/две в зависимост от самия зеленчук/продукт в комбинация.
Кога се сменя ам,като се навлезе в 6 месец или като се приключи или зависи от адаптираното?На лактана сме и пише до 6 месец.

# 722
  • Мнения: 1 179
Виж ти, това за замразяването на стъклени бурканчета не го знаех, но е логично. А тези торбички какви са?
Торбички за замразяване. Купувам от Лидл, от Икеа, от ДМ (в последните два магазина са тип "zipper bag").

# 723
  • Мнения: X
Аз минах на АМ 2 когато малкия беше на 5+++. Свърши ми кутията с 1-цата и прецених, че минавам направо на 2- ката.

# 724
  • Мнения: 1 406
Момичета, ние сме с дървено креватче......
... Вие имате ли обиколници и как ги закрепвате на такива легла?

[/img]
Единият е пухкав и много често си го захлупва върху главата. Проверят го между пръчките и понякога го защипвам между матрака и решетката. Пак го издърпва калпазани а.
Другият обоколник е тънък, но пак така го провирам. Дъщерята си навира краката и ръцете между пръчките и почва да пищи. Обиколните ги държа за да пазя децата от вътрешни течения най- вече.

# 725
  • Варна
  • Мнения: 25 350
на АМ 1 може да се кара и до годинка, не става вредно като навършат 6 месеца Wink АМ 2 е преходно, т.е. частично адаптирано, по-добре да се даде на 7-8 месеца, отколкото на 5.

# 726
  • Мнения: 1 872
Вътрешни течения? При тия температури? Гледайте по-скоро да не претоплите бебето.

Обиколноците са опасни:

- за малки бебета, които нямат контрол върху мускулите на врата си, и могат да се задушат

- за бебетата, които се набират да стават, защото могат да се покатерят по тях и да паднат

Плюйте ме колкото искате, ама за мен падане от кошара и задушаване са по-притеснителни от няколко синка.

Месечинка, това за АМ 1 и 2 съм го обяснявала няколко пъти. Никой не го интересува.

# 727
  • Мнения: X
Месечинка, това за АМ 1 и 2 съм го обяснявала няколко пъти. Никой не го интересува.

Много обичате да категоризирате кой какво го интересува и какво не го интересува.

На кутията на 2- ката пише, че се дава от 6 месечна възраст. Съответно 90% от майките така правят, аз и майките около мен също. Не е като да не ги интересуват децата им. А ако написаното е конкретно към мен, понеже съм дала 2- ка АМ на 5+++, извинявам се, но личната ми моментна преценка и незаинтересоваността са много далече едно от друго.

# 728
  • Мнения: 35 202
Аз смених млякото в 8мия месец.
Богомил не наддава много и за това.
Аз правя пюре всеки ден. Единствено съм замразила месо, броколи и грах.

# 729
  • Мнения: 6 298
Аз дохранвам веднъж на ден и с една кутия изкарвам около 2 седмици някъде,а имам още 3 така или иначе ще ги свърша,но се чудех каква е разликата в самите компоненти вътре предполагам,и дозата сигурно се променя.Все не ми остава време да чета етикети и да разглеждам спокойно.

# 730
  • Мнения: 4 010
Малдини,мина ми и това през ума,че сега като дечко се научи да става,да не вземе да се покатери и да падне. Confused Аз вече се замислям тая кошара да я пускам за продажба,но ни е подарък от родителите на ММ.Моят дечко е ужасно щур,прави такива резки движения че ще се претрепе в тази дървения.Сега ако трябва да купувам легло,не бих взела дървено в никакъв случай.

# 731
  • Мнения: X
Имаме запушено слъзно каналче. Внушавам си, че едното око е по-малко. Намерих капки Тобрекс, че предния път с Офтакуикс за момента оправихме нещата.

Това възпаление ще пречи ли на ваксина Синфлорикс и Пентаксим?

# 732
  • Варна
  • Мнения: 25 350
за мен пък дървените са сто пъти по-добри. Сгъваемите са за път, за резерва, но за постоянно не ги възприемам.

# 733
  • Мнения: 1 392
Месечинка и аз поддържам твоето мнение за кошарите. Нс сгъваемите това долно ниво ми р все едно детето е на земята. То по скоро там да де усеща някакво течение. И всеки ден да спи там почти на земята. Имаме и двата вида. Като сгъваемата я ползвам за кратко през деня. А вечер си спи на дървената, е определено е по удобна според мен от сгъваемата.

# 734
  • Мнения: 13 096
И аз съм за дървените. Сгъваемите са ми все едно аз да спя на походно легло, не бих си го причинила, защо да го причинявам на детето си.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт