Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 14

  • 87 057
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Здравейте,
отдавна не съм имала време за форума. А тук е толкова вкусно, както винаги и имам толкова много да чета...
Минавам да се отчета с последните неща, които са стигнали до снимка при мен.

Кюфтета от кайма и варени картофи https://ilrai.blogspot.com/2018/10/blog-post_21.html



Картофени кюфтета




Пенкейкс  http://ilrai.blogspot.com/2011/03/blog-post_22.html



Един чудесен бюрек със сирене http://ilrai.blogspot.com/2018/10/blog-post_15.html



Супичка от телешки кости с доста месце



Прекрасен ден от мен! Отивам да ви чета Flowers RoseFlowers TulipFlowers Bouquet



# 46
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 506
 Пилешка,чеснова шунка

# 47
  • София
  • Мнения: 1 408
Поздравления за всички кулинари в темата! Вдъхновяващи се с тези апетитни снимки!
Записвам си идеи и рецепти! Благодаря за хубавата и позитивна тема!

# 48
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 451
РецептАта моля
mihaela(n)koko, върни се с няколко поста над твоя и ще
видиш рецептата на Марчева в пост № 18

http://recepti.gotvach.bg/r-60441-
Simple Smile  

# 49
  • Мнения: 80

Лепкави пържолки.....оригиналната рецепта е с ребърца.....от тук я бях видяла, но нямах ребърца и стана с пържоли, макар че с ребърца става по - вкусно.


Може ли рецепта за пържолите?

# 50
  • Мнения: 1 265
Привет момичета, отново много и интересни неща. Записах си едни кюфтета от червени чушки и други с картофи.
На Тайна Карпатка-та вече я сънувам (но нали съм на диета Sleeping) ? Вкусни супички и месца имаше - то на гладен човек очите му са големи Flushed
Силвичка, Марчева - благодаря за рецептите Flowers Hibiscus
ilrai78 - ти недей така да изчезваш! Sparkling Heart

Имаме нови членове - ДОБРЕ ДОШЛИ Flowers Bouquet

У дома - сусамени гевреци по рецепта на пеп4о , за закуска на сина (Пепи, той носи в работата и норвежците са се чудили що за закуска е това. Сега си отворих работа - да би мирно седяло, не би чудо видяло, та и мойта работа) Satisfied

* нещастен опит за панирани лучени кръгчета , млечно чеснов сос

*гюведже - разни мръвки, чушка+домат+гъби+сирене и яйце

*млечно-сметанов крем с Орео бисквити и киви

# 51
# 52
  • Мнения: 1 317
За първи път приготвих Месеница,  но следващия ще е с масло  или наполовина олио и масло.


Пиле по градинарски

Кисело зеле с булгур

# 53
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 083


за вечеря има бистра Цупа с фиде, пиле с ориз на фурна и мъфините на зеленото човече.
Simple Smile Simple Smile

"Цупата" е бульон (днес е от патешко), с един-два картофа и фиде. прави се само когато моите много се цупят и ме ядосат с претенциите си - сегашните са защото вчера съм направила супата много гъста и застроена  и те не я харесвали такава.
мяк!

Последна редакция: пн, 22 окт 2018, 19:57 от st. Dobri

# 54
  • Мнения: 813
пълнени чушки с ориз и кайма от мен. 😊

# 55
  • Мнения: 1 429
tzveteto89, пеп-4о, marcheva14, благодаря, момичета!

У нас гъби,  ябълкови , тиквени неща в менюто .

Френски ябълков тарт



Част от огромното количество дюли, които събрах, ще приготвя желе и от тези бонбони, вдъхновени от Пеп-4о




# 56
  • DE
  • Мнения: 971
След страхотните снимки на Бети да си цопна телешкуту и свинскуту



# 57
  • София
  • Мнения: 11 721
marze какво свинско си приготвила, чудесно е! Облизвам се.

Тази вечер една бърза запеканка испански вариант  с по-стара , дърта бяла франзела.  Вместо да я хвърлям, както редовно се случва аз я забърках. Добра е.


Това е.

# 58
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Супа от гъбки и ориз Simple Smile

# 59
  • Мнения: 22 867
Аааа, ама тук някои вече издевателствУВат над моята лакома за тестено душа! Mr. Green Не стига че днес след вечеря запретнах ръкави да правя тутманика на Силвичка bouquet, дето се облизвах по снимките му, ами mspasov сложила нова вкусотия по която ми изтекоха очите, но ни написала какво е, ни как се прави. Ще пращам адрес и ще чакам куриер! Heart Eyes bouquet
diana lobodova, и тая супичка е страшно апетитна! Heart Eyes bouquet chef
marchеva14, дъртата бяла франзела си я накиприла като току що изпечена млада франзелка! Heart Eyes bouquet chef
matze със страхотни мръФки! Heart Eyes bouquet chef BiankaD, ilrai78, Гуинет, пеп-4о хич няма да ги гледам, има опасност доХтур по нощите да ми търсят! bouquet chef bouquet!
doroty3 с месеница,  sem22 с гевреци, иланг-иланг с разкошна шунка. Heart Eyes bouquet chef
st. Dobri, цупата много ми допадна, моите като ми се замръщят, цупа ще им сервирам, щото те пък умират за застроена и леко сгъстена супа! Simple Smile bouquet

Момичета, от тук мога меню за месеци напред да си направя! Peace

Филе от риба върху лук и картофи, отгоре домати,  мм отнякъде изрови рецепта



и нещо по рецептата на Силвичка, като не разбрах как го "завива", навих на руло и завъртях на охлюв, вкусно стана, манджата и хляба на едно! Simple Smile



Общи условия

Активация на акаунт