Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 14

  • 87 106
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 748
   Бате, Бате, как да си сложа манджите след това майсторско твое представяне. 👌

     От тези дни, тъй като се застуди и заваля първия дъжд за сезона - едно лютичко чили кон карне.



    Хрупкави лютиви тиквички.



    Постен грах.



    Броколи с лимон и зехтин.



    Салатка.



    Кекс за закуска (не се смейта на чашата 😝).



   И едни малинки за десерт на малчо.

# 706
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 514
Меденките са много мекички,защото попаднах на точната рецепта.
 Яйца2 броя,1/2 ч.ч мед,1ч.ч захар,1ч.ч олио,1ч.л. канела,1ч.л настърган пресен джинджифил,1 бакпулвер,ванилия и брашно,за да стане меко тесто.

# 707
  • Мнения: 22 867

ГледАх, преглъщАх Heart Eyes Crazy Heart Eyes..........да питам Батето и  ir74 денонощно ли готвят?! Няма как иначе толкова вкусотии да правят! bouquet chef bouquet chef bouquet
иланг-иланг, чудни са ти меденките! Heart Eyes  bouquet Рецептата ми прилича на тая на Ванчето, наистина е сполучлива. Peace
И аз на опашката за кашкавалените топчета на Невин! Много апетитни! Heart Eyes bouquet

У нас сал един фазан, подарък от приятел ловджия, със зеленчуци в гИвеча. Да питам има ли начин да се отърве човек от сачмите? Голяма вкусотия стана, ама ядеш с огромно внимание да не даде фира някой зъб! Joy



# 708
  • Den Haag
  • Мнения: 1 846
Привет, Диана може ли рецептата за пицата  Simple Smile
Здравей! За моите снимки на пици ли питаш? Ако да правя винаги тестото на пица Верди. От блога на Зиче ползвам рецептата Simple Smile

http://zi4e57.blogspot.com/2013/04/blog-post_17.html?m=1

# 709
  • Мнения: 9 127
. Да питам има ли начин да се отърве човек от сачмите? Голяма вкусотия стана, ама ядеш с огромно внимание да не даде фира някой зъб! Joy
няма. Нацепваш на гъсто месото, слагаш във вода, сменяш и колкото и да го изтръскваш - все остава някоя сачма.

# 710
  • Мнения: 6 038
Невин, може ли рецептата за кашкавалените топчета?

Споделете ми рецепта за кашкавал пане? Искам да оползотворя един доста твърд на Ралица, който взех и ми е мнооого твърд.
Пепчо? Blue Heart знам, че сигурно имаш нещо като за мен.

От мен едни Талиатели с нахут и спанак
https://www.-spam303-.com/2018/11/blog-post_75.html

# 711
  • Мнения: 6 010
Аз откакто пробвах паниран кашкавал в кори за баница вече само така го правя. Повече ни харесва. Ето рецептата на Пепи Simple Smile

# 712
  • Мнения: 175
Много благодаря Диана  Simple Smile

# 713
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 797
Моля Ви за рецепта за вкусна, лесна и ефектна солена торта. Благодаря!

# 714
  • София
  • Мнения: 10 952
Моля Ви за рецепта за вкусна, лесна и ефектна солена торта. Благодаря!

Има друга тема за тези въпроси: http://www.bg-mamma.com/?topic=1075226.msg37792297#new

# 715
# 716
  • Мнения: 283
Невин, може ли рецептата за кашкавалените топчета?

Заповядай, 300 гр. настърган кашкавал, 2 яйца, 8с.л брашно, 1ч.л бакпулвер, всичко се разбърква добре, оставя се в хладилник за 15-20 мин. С мокри ръце се оформят топчета, с големина на орех и се пържат, но не на маслена баня.

# 717
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 159
супер - имам всичко.  Simple Smile
благодаря.

# 718
  • Мнения: 2 822
Може ли да ми дадете рецептата за тиквените сладки? Толкова много хора сте ги направили, та може ли аз да остана по-назад.

# 719
  • Мнения: 902
Минах уж за малко ама доста попреглъщах на хубавите ви манджи...
Ето от мен пилаф по афганистански (Кабули Палау) :


Аз сега преглъщам здраво на този пилаф. Изглежда чудесно и ще помоля за рецептата Simple Smile
Пилафа е много лесен , само време си иска, но в повечето от това време си се готви "от само себе си".
Заповядай. Wink А шарана ти е трепач, да знаеш!

Скрит текст:
Препоръчвам го с агнешко месо, но този е с телешко , по желание на моят приятел.
Най-напред се накисва басмати-ориз, 2-3 чаени чаши, в тройно количество гореща вода и се оставя няколко часа да постои- аз го оставям най-малко 3 4аса , иначе си е естоял и по цял ден-сутрин като тръгна на работа го накисвам, вечер го готвя.
В голям дълбок тиган или тенджера се слагат нарязани 3 глави кромид(по-големки), и се запъжват с месото, нарязано на едри парчета. пържат се около 15 минути. ПОдправя се с млян  кимион .кардамом. чесън, чер пипер и сол- за ориенталски манджи тези подправки са много важни и неотложни. Ако е телешко месо се залива с 2 Литра вода и се вари около два часа, тоест докато омекне, агнешко около 40-50 мин, тоест също докато стане готово. Долива се вода отврее навреме. След това се изважда с решетъчна лъжица месото, слага се в друг тигани се запържва отново с една, малка глава кромид и се залива с около чаша -две вода. слага се една шепа моркови нарязани на лентички и се залива с 2-3 чаени чаши вода. Добавя се ориза добре изцеден. След като се поразбърква няколко пъти се добавят още 2 големи шепи моркови на лентички и една шепа стафиди още от кимиона и кардамома , ако е нужно още сол на вкус. Всичко се разбърква добре. Залива се с бульона от месото и се оставя на котлона докато изври бульона и оризът омекне и стане готов, при нуз´жда се долива още вода или допълнително бульон. Като стане всичко готово, идва най-важната крачка, която окончателно оформя вкуса на пилафа: фурната се включва на най-силни обороти, цялата манджа се слага в дълбока огнеупорна тенджера с капак, а капака е увит добре с алуминиевп фолио . -захлупва се плътно, да е подобно вакуум чрез фолиото,, и се слага във фурната за още 30 мин. Не знам поради какви физически и химически реакции, след тази стъпка пилафът става уникален.

Общи условия

Активация на акаунт