Какво повече НЯМА да купя - тема 14

  • 81 366
  • 741
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 9 050
В блока, в който е гръцкия ресторант Ямас, срещу Ниагара. Рибата е по-скъпа отколкото примерно в Била. Например ципурата е между 16 и 20 лева килото (зависи от размера. А има и диви ципури и лавраци. Огромни. На много по-високи цени. Не съм купувала, но те  най-бързо изчезват, защото зареждат по една две бройки.) Но я чистят (за разлика от Метро, където плащаш 2,50 на риба за чистене) и могат да ти я филетират и дори изпекат. Безплатно. Ако ти я филетират, те питат искаш ли костите за супа например.
Любим магазин ми е. Аз, като морско чадо, към морската риба съм много претенциозна. Ако не е доставка от Бургас, само от този магазин купувам.

Последна редакция: пт, 22 фев 2019, 22:04 от Нищо лично

# 376
  • Мнения: 1 914
Като казахте обувки, то и боята за обувки вече не струва Sad  Пробвах какво ли не - Казабланка, Ердал, Топ Полиш, Киви .... само Кивито донякъде се справи. Иначе го докарват на аромат на терпентин и цвят ама от там насетне - нъцки.Като им чете човек състава - имат си уж всичко което трябва, но на практика не става.  Ако някой може да сподели качествена боя и от къде ще бъда благодарен. Търся черна, кафява и бордо.

Тараго е хубава боя.
В нета има инфо къде се продава.
Ако е за гортексови обувки-Никуокс.

# 377
  • Мнения: 7 006
кажете някой спец. магазини за месо и за млечни продукти от които сте доволни, нищо, че не е такава темата

За кой квартал и град?
Аз лично, по отношение на месото съм много претенциозна, защото имам и домашни източници. Но когато нямам доставки "от двора" карам през половин София за месо.

иван вазов, хладилника, лозенец, но няма значение и по-далече да е - ще отида
"Моята месарница" - имат от теле-сукалче до домашни пилета,жълти,месото им е по-сухо,не са инжектирани с маринати и вкусът им е коренно различен от дюк и тем подобни
Ако нямам възможност,на Ботев,след Македония,посока Руски паметник,на спирката на трамвая има месарски магазин.Много добър.
На Я.Сакъзов също е много добър,но цените му са доста високи в сравнение с някои други.

п.п.Никога месо от супермаркети и вериги.
Колкото и розово да е месото,не го купувайте,розовия цвят се постига с химия под формата на газ,с който месото се пръска и от небесно-кафяв цвят,придобит през годините на прилежно дълбоко замразяване,месото става "свежо,апетитно и розово"
Но няма ли кръв по него,значи е било замразявано.
Месото ако е прясно,трябва да има кръв по него и да е лигаво и "живо" когато го вземеш в ръка.

# 378
  • Мнения: 806
Кашкавал Пършевица.
Отвратителна миризма,3 годишният ми син дори  беше погнусен.

# 379
  • София
  • Мнения: 9 850
А хубави месарници в района на Младост, Дружба дали някой знае? За София става дума.
По темата - Милка се оляха с цените - 2.35 за шоколад, при все, че в други страни са под 1Е цена... Няма да си купя повече от тях.

# 380
  • Мнения: 9 684
А хубави месарници в района на Младост, Дружба дали някой знае? За София става дума.
По темата - Милка се оляха с цените - 2.35 за шоколад, при все, че в други страни са под 1Е цена... Няма да си купя повече от тях.

и са гадни. от тозси ценови клас предпочитам ИОН.

# 381
  • Мнения: 18 061

и са гадни. от тозси ценови клас предпочитам ИОН.

Уникални, в момента тези са на промоция в Била
http://i.otzovik.com/objects/b/570000/565851.png

Белият и този с лимоновата и портокалова кора нямат равни!!!

# 382
  • Мнения: 9 684
Скрит текст:

и са гадни. от тозси ценови клас предпочитам ИОН.

Уникални, в момента тези са на промоция в Била
http://i.otzovik.com/objects/b/570000/565851.png

Белият и този с лимоновата и портокалова кора нямат равни!!!

като състав как са? иначе са вкусни, да.

# 383
  • Мнения: X
А хубави месарници в района на Младост, Дружба дали някой знае? За София става дума.
По темата - Милка се оляха с цените - 2.35 за шоколад, при все, че в други страни са под 1Е цена... Няма да си купя повече от тях.

и са гадни. от тозси ценови клас предпочитам ИОН.

Откакто пуснаха Roshen по магазините, особено тъмните шоколади, които са и с хубав състав, Милка няма как да си взема вече. Между другото и при Линд-а има голяма разлика между този, който продават тук и истинския, швейцарски такъв.
Мерило за качеството на един шоколад е да бъде твърд и да се чува едно "пук" като се разчупва. Такива обаче съм яла само в чужбина.
 

# 384
  • Мнения: 9 684
има хубави и тук, но са по-скъпи. на мен линд въобще не ми е мерило за високо качество, не знам какво се прехласват всички. има и палмова мазнина в част от продуктите. 

# 385
  • Мнения: X
В никакъв случай не са най-хубавите Линд-а, но на цените, на които ги развързват тук, се предполага поне да не са на нивото на милка като вкус и състав.

# 386
  • Мнения: 1 767
Рошен няма да купя, поради факта, че марката е украинска и съответно суровините са местни./справка Чернобил/.

# 387
  • София
  • Мнения: 14 954
Рошен няма да купя, поради факта, че марката е украинска и съответно суровините са местни./справка Чернобил/.
Плюс собственика на марката 😶
Йон-а с портокаловите кори е фантастичен.

# 388
  • Мнения: 7 006
А хубави месарници в района на Младост, Дружба дали някой знае? За София става дума.
По темата - Милка се оляха с цените - 2.35 за шоколад, при все, че в други страни са под 1Е цена... Няма да си купя повече от тях.
Че те и бездруго са най-гадните шоколади..Палмова мазнина и захар..По-добре Линд на промоция 2бр за 5 лв.

Йон!!!Дааа!!!
И какаото на прах им е много добро.

# 389
  • Мнения: X
Аз шоколад купувам само Линдор,на вкус ми е най най най.
След това марките на Лидл и Кауфланд.
На Петро Порошенко няма да стана клиент скоро.

Общи условия

Активация на акаунт