Камъни в жлъчката - тема 5

  • 33 831
  • 752
  •   1
Отговори
# 135
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Честито Рождество Христово на всички ! 
Искам да попитам някой боли ли го гърба след операция на жлъчката?  Боли ме точно там където преди беше жлъчката. И то не точно болка,  а по-скоро някакво сковаване и изтръпване!

# 136
  • Мнения: 626
lezekil Ами моите изпражнения са същия цвят светло жълти. Също така имам и доста газове. От време на време през деня се изпотявам спонтанно и имам и оригвания. Лимона го пия заради витамин Ц в случай че имам бактериални заболявания в стомаха та се надявам да не ми вреди. Болки нямам само от време на време усещам мястото. Казаха ми че имам полип във жлъчния мехур та затова пиша в тази тема. Няма да ми се размине операцията то така не се живее де да имаше и друг начин да се размина Sad

Здравей! И аз съм в Германия, преди повече от 10 години ми откриха тук заболяване на жлъчката. Ще ти разкажа как мина всичко при мен.
Първо - жлъчка може да се разболее, дори и да се храниш правилно и да имаш здравословен начин на живот.  По принцип не е добре да се гладува дълго време - аз така развалих моята- нямах време за обяд и имах дълги периоди на гладуване. Жлъчката не обича това, защото жлъчния сок се застоява и започва да кристализира - образуват се камъни. Затова хапвай редовно. Забрави за маслините - те дразнят много.  Не яж мазни неща, шоколади и кафета на гладно.
Симптоми имах много и различни, все смятах, че ме боли стомаха и гастрита. Имала съм и уригвания, и газове и чести придружени с колики изхождания по голяма нужда. Идея си нямах, че това може да е жлъчката.
В Германия отидах на лекар, защото ме болеше уж стомаха. Те обаче ми взеха кръв и още на другия ден ми звъняха у дома, за да ми кажат, че проблема ми е жлъчката и е спешно! Така, че с кръв веднага може да се установи какво ти е.
Вземи научи важните думички. Жлъчка е die Galle, камък в жлъчката е der Gallenstein. Другия път ги питай точно за жлъчката и тя ли е проблема.
На мен веднага ми предложиха операция. Ехографа показваше, че жлъчката ми е пълна с камъни. Реших се на операция и не съжалявам въобще! Това е най-доброто решение, което съм взимала. После ми олекна много - всички гадни симптоми изчезнаха завинаги.  Операцията ми беше от безкръвните и мина добре.
Единственото негативно нещо е, че останах чувствителна към някои храни. Например не мога да ям маслини, не мога да прекалявам с мазните неща, нито с шоколада. Но това не е страшно. Има хора, на които им минава напълно и проблеми с храната нямат.  Но предпочитам така, отколкото страданието с жлъчката!  Ако имаш други въпроси - питай!

# 137
  • Мнения: 3 372
Честито Рождество Христово на всички ! 
Искам да попитам някой боли ли го гърба след операция на жлъчката?  Боли ме точно там където преди беше жлъчката. И то не точно болка,  а по-скоро някакво сковаване и изтръпване!
Имах такива проблеми, но за кратко веднага след операцията. Тогава ми казаха, че е от газа и когато се абсорбира и болката ще изчезне. Така и стана. Но лекаря ми ме предупреди че ако някоя храна не ми понася е възможно да имам дискомфорт в дясно където е била жлъчката- може да е отпред, в гърба или встрани. Да забележа от кой храни е и да ги избягвам за известно време.

# 138
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Честита Коледа, безмехурчовци и бъдещи такива!
Аз вече се пуснах по пързалката и си плющя всичко наред - свинско, сарми, боб, вино и торти.  Сърце свинско не трае.

# 139
  • Мнения: 183
Твоа пост мъ кара да са чуда,тия камъни от нехранене ли са верно,или от свински ген,верно.
Честити празници и от мен.

# 140
  • Мнения: 111
Честита Коледа! За сега овладявам положението на изкушенията покрай празниците надявам се да  издържа и на нова година. И след това ще видим какво ще кажат лекарите ще я махам ли тази жлъчка  или не. Че ми омръзна да се ограничавам

# 141
  • Мнения: 3 372
И аз по празниците го ударих през просото. Добре, че я махнах навреме, че иначе не знам какво щеше да става по празниците. Вчера и яйце си позволих да ям и засега нямам проблем. А колко свинско изядох не ми се мисли. И шоколадова торта със сметана, че бях на рожден ден вечерта. Отиде ми диетата.😊👅

# 142
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Твоа пост мъ кара да са чуда,тия камъни от нехранене ли са верно,или от свински ген,верно.
Честити празници и от мен.

От много неща може да се образуват. При мен подозирам, че е от хормоните от бременността и залежаването.
Сега на обяд изядох три яйца на тиган.

# 143
  • Мнения: 32
Твоа пост мъ кара да са чуда,тия камъни от нехранене ли са верно,или от свински ген,верно.
Честити празници и от мен.


При мен са се получили от прием на хормони за регулация на МЦ и то само за 6 месеца. Ако знаех нямаше да ги пия.... Казват, че може да се предава и по наследство, но аз съм единственият случай до пра-баба назад Sad

# 144
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Твоа пост мъ кара да са чуда,тия камъни от нехранене ли са верно,или от свински ген,верно.
Честити празници и от мен.


При мен са се получили от прием на хормони за регулация на МЦ и то само за 6 месеца. Ако знаех нямаше да ги пия.... Казват, че може да се предава и по наследство, но аз съм единственият случай до пра-баба назад Sad
Като нищо е от това. На моя позната й се образуваха след ин витро стимулации

# 145
  • shumen
  • Мнения: 18 288
Тия дни и аз се отпуснах,но кризи не направих нито от преяждане,нито от непозволени храни.Дори си позволих и кисело зеле ядох два пъти.

# 146
  • Мнения: 1 380
Честито Рождество и от мен!
За образуването - и при мен се получиха след  2-рата бременност. Беше проблемна, пиех по 18 хапчета на ден за задържане и не ставах от леглото!
П.п. И аз много съгреших по празниците - боб, вино, свинско, шоколад...

# 147
  • Русе
  • Мнения: 1 784
Здравейте,
От вчера и аз съм със същата диагноза - камъни в жлъчката. Видяха се съвсем ясно на ехограф.
Въпросът ми е - някой правил ли си е операция / лапароскопска/ в Русе? Събирам информация доколкото мога.
Ще опитам да изчета всичките теми през почивните дни, че сега съм на работа, но моля ако някой има информация конкретно за хирурзите в Русе, да я сподели. Ще съм благодарна.

# 148
  • Мнения: 161
Здравей, и аз така събирах инфо като теб за Русе .Алкушева най ми допада като хирург.Не събрах смелост да ида на преглед при нея.Ходих в София там си записах час за 14.01 за операция.Да питам вдигала ли си кръвно от тия камъни?

# 149
  • Мнения: 111
Аз да питам някой да ми препоръча добър хирург за Пловдив ще съм ви много благодарна след празниците трябва да записвам час и незнам къде.

Общи условия

Активация на акаунт