Математически турнири 1-4 клас. Тема №53

  • 88 721
  • 736
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 973
Ами аз съм мама на две първокласнички. Признавам си в началото на годината бях супер неориентирана в голямото разнообразие от математически състезания. Съвсем нормално се насочих към тази тема. Да, разбира се, че по-голям процент от обсъжданията са за МБГ, явихме се на есенното, не и на зимното. Междувременно прочетох в един сайт кои състезания с каква значимост и посещаемост са и ги редуцирах. На мен ще ми е интересно и полезно да прочета от горната мама на четвъртокласника, кои състезания са посещавали и с каква значимост са били според нея за детето и кандидатстването му сега. Пожелавам им успех.
И аз не смятам, че трябва да има отделна тема. Аз влизам тук и дори вече да не ходим на МБГ...просто чета следващия пост Simple Smile
Относно ЕК...като попитах нашата госпожа дали се провежда и тя Да, ще ги запиша като пуснат списъка. Така и не я разбрах в нашето училище ли ще се проведе или май и тя не знаеше още, но ще видим

# 481
  • София/Търново
  • Мнения: 819
За 1 клас... "Малкият принц"... е скоро.

# 482
  • Мнения: 30 296
Помня от миналата година, понеже е и за предучилищна също, че ДГ, която е за София сега не допускаше външни деца. Не знам тази година как ще е.

# 483
  • Мнения: 4 079
Ако МБГ беше лесно, щяха да се изкарват високи резултати, близо до 80 процента. Значи на повечето деца не им е лесно.  Освен това има един кръг деца, които си се целят в купите на финала и за си е въпрос на престиж да са сред носителите им.

# 484
  • Мнения: 1 002
Темата за Математика без граници и по-точно за това, колко безполезно е това състезание и как там се раздават медали на килограм се зачеква за пореден път в рамките на няколко месеца, в които аз чета тук. Всъщност всеки има своята гледна точка за състезанията и изрази от рода "това състезание се посещава предимно от деца с проблеми в мотивацията" според мен са неуместни. Моето мнение е, че  за децата от 1-2 клас въпросното състезание е полезно и ще кажа защо: служи за тренировка преди важните състезания в 4-ти клас (говоря за психологическа подготовка, така че детето да не се стресира при посещение на състезание в непозната среда), служи точно за мотивация (не е прекалено трудно, а и моето дете медалите, които получи го мотивираха допълнително).
Намирам за нормално да се коментира всяко състезание и предполагам, че за майките на деца в 4-ти клас МБГ не представлява интерес, тъй като не е сред тези, които участват при определяне на приема след 4-ти клас. И все пак темата е "Математически турнири 1-4 клас" и е логично да се коментират различни по трудност и регламент състезания.
Ето сега например предстои Европейско кенгуру, за което моята второкласничка се готви. Задачите в него са съвсем различни от задачите в МБГ и то участва при определяна на приема след 4-ти клас. Вие какви помагали използвате за подготовката за него (освен задачите от миналите години)?

# 485
  • Мнения: 423
Темата за Математика без граници и по-точно за това, колко безполезно е това състезание и как там се раздават медали на килограм се зачеква за пореден път в рамките на няколко месеца, в които аз чета тук. Всъщност всеки има своята гледна точка за състезанията и изрази от рода "това състезание се посещава предимно от деца с проблеми в мотивацията" според мен са неуместни. Моето мнение е, че  за децата от 1-2 клас въпросното състезание е полезно и ще кажа защо: служи за тренировка преди важните състезания в 4-ти клас (говоря за психологическа подготовка, така че детето да не се стресира при посещение на състезание в непозната среда), служи точно за мотивация (не е прекалено трудно, а и моето дете медалите, които получи го мотивираха допълнително).
Намирам за нормално да се коментира всяко състезание и предполагам, че за майките на деца в 4-ти клас МБГ не представлява интерес, тъй като не е сред тези, които участват при определяне на приема след 4-ти клас. И все пак темата е "Математически турнири 1-4 клас" и е логично да се коментират различни по трудност и регламент състезания.
Ето сега например предстои Европейско кенгуру, за което моята второкласничка се готви. Задачите в него са съвсем различни от задачите в МБГ и то участва при определяна на приема след 4-ти клас. Вие какви помагали използвате за подготовката за него (освен задачите от миналите години)?
Мисля, че не участва в приема за 4-ти клас тази година. (имах предвид - София)
Решаваме задачи от минали състезания, намирам прилика и със задачите от Московската олимпиада, въпреки че са по-трудни.
Малкият принц провежда ли се в София?

А относно МБГ малките се радват на медалите и намирам смисъл в този тип "мотивация".

Последна редакция: пн, 11 мар 2019, 10:29 от bybardyny

# 486
  • Мнения: 2 352
В кои градове ЕК участва като фактор при приема след 4-ти клас?
П.П. Извинявам се, но хайде да няма нужда от теми за всеки клас и всяко състезание, за да бъдат подходящо анимирани родителките.

# 487
  • Мнения: X
Например Благоевград, Габрово, Стара Загора, Казанлък, Русе...Със сигурност има и други.

# 488
  • Мнения: 1 002
А относно МБГ малките се радват на медалите и намирам смисъл в този тип "мотивация".
Всяко дете е различно. При моето дете медалът мотивира и следователно при нея има смисъл от този тип "мотивация"...при други деца може и да не е така.

Кенгуруто участва в приема в ПМГ Благоевград. За другите градове не съм се интересувала.

Последна редакция: пн, 11 мар 2019, 10:37 от dea76

# 489
  • Мнения: 2 352
Например Благоевград, Габрово, Стара Загора, Казанлък, Русе...Със сигурност има и други.
Благодаря, Дидева. Понеже имах спомен, че до миналата година беше и за София, но от тази отпадна, затова си актуализирам информацията. Да не би аз да съм в някаква фатална грешка. Flowers Hibiscus 

# 490
  • Мнения: 2 645
В кои градове ЕК участва като фактор при приема след 4-ти клас?
П.П. Извинявам се, но хайде да няма нужда от теми за всеки клас и всяко състезание, за да бъдат подходящо анимирани родителките.

Кенгуруто участва и в Шумен при кандидатстване в ПМГ.

# 491
  • Мнения: 5 234
 СМГ са изключили кенгурото? От вас научавам.

# 492
  • София
  • Мнения: 1 104
 Интересното за мен е, че нито едно от състезанията, на които се явяват децата от първи до трети клас всъщност няма роля за прием в СМГ след 4-ти клас. В четвърти клас обаче се появяват други непознати досега, които са ключови като НОМ, Питагор и др.

# 493
  • София
  • Мнения: 30 281
Интересното за мен е, че нито едно от състезанията, на които се явяват децата от първи до трети клас всъщност няма роля за прием в СМГ след 4-ти клас. В четвърти клас обаче се появяват други непознати досега, които са ключови като НОМ, Питагор и др.
Има нещо такова, но това не пречи децата до 3клас да се явяват на въпросните състезания за тренинг. Аз смятам, че всяко едно състезание помага.

# 494
  • Мнения: 1 738
Темата е за математически състезания 1-4 клас. Лесни, не лесни - каквито такива. Искам да отбележа, че не всички са от София и не всички от София се борят за СМГ. Предполагам и че някъде във форума има тема за подготовка за СМГ специално.

Общи условия

Активация на акаунт