Разведена с нов мъж

  • 12 681
  • 230
  •   1
Отговори
# 150
  • Бургас
  • Мнения: 3 627
Можела ли съм да издържа 4 дни без да сме заедно ми каза.
А това обикновено се отговаря: "Мога и много по четири, ако правят опити да ме ограничават". Да е наясно от самото начало.

# 151
  • Мнения: 2 861
iana28,

на колко години е този мъж и от колко време живее отделно от бившата си? Защо живее при родителите си?

Според мен на него така му е удобно да има връзка с теб от 'разстояние', т.е. няколко дни от седмицата да ти идва на гости, да вечеря, преспива и закусва при теб, да прекарвате известно време навън и в останалото време при мама и татко. Така няма общо домакинство с теб и отговорности. Той точно не иска да поема отговорност, затова и не се е преместил да живее постоянно при теб.

Не само, че не спазва уговорките си и не се съобразява с твоята програма, но вече си позволява и да ти държи сметка и да се цупи, че ще ходиш на екскурзия с приятелка. Той не уважава личното ти пространство.


Защо ти не си намериш мъж и се пренесеш с децата си при него, а трябва да очакваш някой да се накани и да благоволи да се премести при теб (?)

# 152
  • Мнения: X
Айдеее, разведохте жената без време! Joy

# 153
  • София
  • Мнения: 24 839
Не, напротив щях да отида, но се провали поради други причини. Но се учудих как реагира той на това да отида където и да е без него. Можела ли съм да издържа 4 дни без да сме заедно ми каза.

Е, това ако не е манипулация от най- долна проба, здраве му кажи!
Значи, ти можеш да издържаш всяка седмица по 4 дни, докато той си спи вкъщи, има си разни ангажименти, но на екскурзия без него- не? newsm78

Умна жена си, мисли и анализирай.

# 154
  • Мнения: 2 861
Айдеее, разведохте жената без време! Joy

По-добре 'предварително разведена, отколкото 'късно  Wink  Hug

# 155
  • Мнения: X
С 200 е малко, по-добре да бяга с 300 от тоя долен манипулатор!

# 156
  • София
  • Мнения: 1 651
Zon, не искам да влизам в подробности, но други са причините той да дойде при нас...за да е удобно на децата да ходят на училище. Иначе иска ние да отидем при него, но изобщо няма да е удобно. Родителите му живеят в апартамент до него, не заедно.

# 157
  • София
  • Мнения: 17 457
Ако се харесвате, ще се напаснете, нищо страшно няма Simple Smile Аз като се сетя какви драми ми минаваха през главата в началото, сега ми е смешно чак. Но не го оставяй да диктува всичко той, все пак сте двама в тази връзка.

# 158
  • Мнения: 7 528
Не мисля, че 5 месеца е толкова кратко време. Ние с втория ми мъж се събрахме мнооого преди петия месец. Искам да кажа, че няма правила. Поведението на мъжа не ми харесва. И не смятам, че Яна е длъжна да осигури стая за детето му, което идва да речем два пъти месечно.

# 159
  • Мнения: 2 861
Zon, не искам да влизам в подробности, но други са причините той да дойде при нас...за да е удобно на децата да ходят на училище. Иначе иска ние да отидем при него, но изобщо няма да е удобно. Родителите му живеят в апартамент до него, не заедно.

От написаното от теб, грешно съм разбрала, че живее заедно с майка си и баща си.  Peace

Ти не искаш да се преместиш с децата при него, той също не иска да се премести при теб, или продължавате както е сега с гостуване и време прекарано заедно навън, или се разделяте.

Не му позволявай той да определя твоята програма, още повече, че нямате поет ангажимент и отговорности един към друг.

На теб наистина ли ти е важно на този етап да стартираш ново семейство с мъж?
Не е ли по-добре да си поемаш малко въздух и да си отделиш време за себе си? Защото ти е да се забиваш веднага в битовизми с мъж? Порадвай се на свободата си и на живота.

# 160
  • Мнения: 17 419
Нито пък той е длъжен да й предлага съсобственост веднага щом са взели решение да живеят заедно. Те така ако я карат - аз на тебе, ти на мене, децата ми, децата ти....

# 161
  • София
  • Мнения: 1 651
Той си го е казал, че ще дойде да живее при нас...и ето вече го прави, а след няколко години като пораснели децата си го представя ние да отидем у тях...нещо такова

# 162
  • Мнения: X
Виж, не си изцяло крива ти. Възможно е да се подвеждаш по неговите думи за семейство и бъдеще
Съветът ми е да не приемаш за чиста монета всичко, което ти говори някой мъж. Може и в момента да го мисли, а може да му хрумне утре съвсем друго нещо. Не си на 14 да се хвърляш през глава телом и духом.
Като цяло ми изглежда свестен и сигурно е, но прекалено много бързате  и двамата с радикалните промени на животите си. Това е рисковано. Има шанс да успее, но също така има шанс да се изпокарате без време, ако не си уточнявате границите спокойно и последователно. Имате да обсъждате страшно много неща. Ако има двустранна добра воля и без сърдене, всичко ще се нареди.

# 163
  • Мнения: 4 581
И не смятам, че Яна е длъжна да осигури стая за детето му, което идва да речем два пъти месечно.
Ако Яна държи детето да остава у тях, а не с баща му заедно да си спят в неговото жилище, е нормално да му осигурят (с бащата), подходящи условия за спане и подготовка за училище. Напасването трябва да е към всички деца. Нормално е да се обсъждат и да се взимат общи решения за бъдещето. Аз лично, от последните постове, останах с впечатление, че мъжът диктува решенията, което не е ОК.
Карайте го по-кротко и нещата ще се избистрят. Разбирам да се виждате 2 пъти месечно и да ви тежи, но при 3-4 дни заедно седмично, не ми е ясно защо е това бързане за "официално" съжителство. Щом говорите за ремонти и размествания, значи има сериозни намерения за нанасяне. Сега е моментът да обсъдите предварително нещата и ти да си активна страна в решенията. В началото описа отношенията като цветя и рози и само ден по-късно се оказа, че има конфликти. Последното е съвсем нормално, просто е добре човек да си запази реалистичния поглед и да не скача от екстаз към разочарование. Особено когато носим отговорност за деца, не можем да си позволим лекомислени решения.

# 164
  • Мнения: 1 473
Също така ето сега 5 дни може да спи вкъщи и да живее вкъщи, а като вземе детето си ще си отиде в тях. Това нормално ли е или аз нещо не съм добре? Ту така, ту иначе. Мисля е нормално ако ще сме заедно и едно семейство както той казва и детето му да идва вкъщи където е и той и да не се делим.

Моето дете се познава с новата жена на баща си, казва ми че е мила и добра, но....не иска да контактува много много с нея.Предпочита да са само двамата с баща си, когато се виждат. Забелязвам от няколко месеца, че бившият се съобразява с новата си и все по-рядко взима нашето дете.Та вероятно детето му те харесва, но....ти си чужд човек за него.Всъщност, възможно е детенцето може би още не осъзнава,че вие сте като семейство, по-скоро те вижда като позната, приятелка, нещо такова.Постепенно ще станат нещата, каза се вече сто пъти, вие сте заедно от скоро,трябва повече време за опознаване.

Общи условия

Активация на акаунт