Пубертетът при момчетата - Тема № 4

  • 39 010
  • 765
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 428
По отношение на техниката,първо му взехме леново за 160лв.,с идеята да се научи да пази.Ползва го около 2г. И внезапно започна да го крие и да иска по модерен.Е установихме,че има пукнат дисплей и за Коледа получи нов,но той си го доплати.При положение,че не пази ще има това ,което и прежалимо.
За ранният пубертет освен с педиатър,се консултирах с ендокринолог и дерматолог,всичко му е ок.

# 676
  • Мнения: 16 059
Синковецът /12 г./ има сматрфон. Трети му е вече. На първия му сдаде багажа батерията, втория го изгуби/откраднаха му го, и сега е с трети. Има Плейстейшън и геймърски лаптоп /който си купи със събрани от него пари от 6-ци, които дядо му му дава/, но ги ползва само през уикендите и през ваканциите. Когато донесе хубава шестица по важен предмет му се разрешава да играе същата вечер.

п.п. Изгуби/откраднаха му го - изпаднал му е от джоба, три дни звъняхме на номера му и накрая ни вдигна един мъж, за да ни уведоми, че го е намерил и щом го е намерил, значи си е негов и няма да ни го върне. Та за мен това си е един вид кражба.

Един въпрос - вашите момчета имат ли слънчеви очила? И ако да, то носят ли ги?

# 677
  • Мнения: 9 152
Има слънчеви очила. Носи ги рядко.
Телефонът му е наследство от баща му. Когато баща му си купи по - нов модел мобилен телефон, сина му получи стария. Всички са доволни.Simple Smile
Вкъщи нямаме приоритети за придобиване на все ново,  скъпо и модерно. Моят мобилен отскоро е нов, със супер екстрата - може да прави снимки. Паметта му събира до към пет - шест снимки. Предния дори и камера нямаше, ползвах го десет години, ама се счупи,  та се наложи да си купувам нов.

# 678
  • Мнения: 6 638
Имат слънчеви очила, носят ги при излети с колелата, както и лятото.

# 679
  • Мнения: 6 524
Моят тийн се сдоби с айфон Disappointed Relieved Кака ми беше при сина си в Америка. И докато беше там ме пита един ден, дали да ми вземе един, щото знае моя таралясник Stuck Out Tongue Winking Eye Стар модел айфон, много намален там. Излезе ми 100 лв. Чисто нов. Дадох го на сина, мека Мария съм си, знам. Нямам друго оправдание. Силно се надявам да го пази много. Така или иначе тук посмъртно няма да мога да му купя такова нещо. Взе му и бутонки Найк, пак намалени много, някакви последен модел...та е оборудван засега...Че ми писна с тези негови футболни неща. На обяд хукна да си купува стелки... 50 лв. Head Band, добре че бившия се включи откъм парите..и така .
Слънчеви очила няма. Но трябва да му взема. Много му пречи слънцето, от малък.
Сега си оправя багажа за спортен лагер. Утре сутрин заминава. Стаята е "паднала".. Рекох, че утре няма да излезе от нас, ако не си оправи стаята.

# 680
  • София
  • Мнения: 2 917
Да, имахме слънчеви очила Rayban детски модел, носеше ги от време на време. Порасна и му станаха малки, сега не желае нови да му купя. С телефон Huawei е, не последно поколение, но той много пази, не губи, затова принципно дори IPhone заслужава, но е твърде малък за такива екстри.

# 681
  • Мнения: 2 428
Няма слънчеви очила,купувала съм веднъж,като беше малък,но така и не ги е ползвал.Сега носи диоптрични и ще има  преглед,та смятам да попитам.Не,че се е присетил,но гледам,че присвива очи.

# 682
  • Мнения: 3 665
Ако има някаква патология в метабилизма или хормоните трябва да се търси причина. Не мисля, че космите са виновни за миризмата, все пак тяхната функция е да регулират отделянето на течност от организма.
Но всеки си знае. Аз, без да съм специалист си мисля, че по-важно е установяване на причината за потене, отколкото да се решава с отстранаване.

И още-има ли и други момчета почти на 14, които нямат грам мустак, нито под мишниците, нито по крачетата. Вярно, рус, ама никакви признаци, освен в слабините. Чак ми е притеснено. На ръст и кг, нормален, слид години поднормин, но нормален на книга, иначе много по-дребен от повечето
Има има, моят син е така. Но иначе си е окосмен по слабините.

# 683
  • Русе
  • Мнения: 7 804
И моите не ги носят:(. Големият сложи очила и стъклата му са такива та той поне  пази очите от слънцето. Малкият носи шапки.
Повече от 200 лв за тел не давам. И то на две години. Ако искат по-скъп, доплащат си за него и пак зависи от цената.
За компютрите също но други пари.
Плей стейшън няма да купя. Имат телефони, таблети и хубави компютри с всякакви джаджи, не им трябва и тоя боклук. Ай стига са искали.

# 684
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Здравейте и от мен. Моят тийн се поти от скоро, почти на 14 е, пъпки почти няма, няма и окосмяване, освен на краката, но руси косми, също и лееек мъх над устната. Гласът започна да мутира, а също започнаха и изблици на нерви и тостестерон, но аз го отдавам и на стреса покрай НВО, както и на това че спря да спортува от м.декември и няма къде да си избие енергията. Като минат пустите матури, да започва пак да спортува, че малко в повече ми идват тези нерви.
Иначе има слънчеви очила, но ги ползва като сме навън, не ги носи в училище. Що се отнася до телефоните, нашият семеен бизнес са мобилните телефони и техния сервиз. Винаги и бил с телефони втора употреба и то съвсем не най-новите модели, заради което съучениците постоянно го питат как така баща ти продава най-скъпите модели, а ти си с еди кой си...Въпрос на разбиране е в семйството. Всичко се получава като награда за   положения от тях труд и постигнати резултати. За сега действа и при двамата сина. Исках само да ви кажа за моделите, че Айфоните всъщност са с доста евтина по-евтина подръжка, отколкото Самсунг например. За това и след като счупи три дисплея на Самсунг, и почти го плати двойно, вече е с Айфон, който до сега не е чупил. Слагйте им и стъклени протектори, защото също доста пазят!

# 685
  • Мнения: 1 091
И двете ми деца не носят слънчеви очила.
Малкия е с диоптър и ми е малко сложно със слънчевите очила.
Лятото ме притеснява повече ,но юни месец сме на преглед и ако му сменят диоптрите мисля да му поръчам хелеоматик стъкла за да реша проблема със слънцето.
Иначе стъклата му са комбинирани със компютърна защита.
Ще решавам в движение какво ще правим със очилата.
Иначе за телефона ,малкия ми син /12г. / е със стария ми Самсунг s3. Преди това беше със по-предния ми Самсунг Галакси янг ,който умря наскоро.
Големия ми син /18г./ е с Ксиаоми редми s2 ,купен миналата година за рождения му ден.
А си събира пари и си ъпдейтва геймърския компютър.
Малкия ми син ползва лаптопа ми ,на който изобщо не сядам.
Обяснявам непрекъснато ,че не може да имат всичко!

# 686
  • Мнения: 6 524
О,да, оборудвах с протектор и кейс. Иначе абсурд да му го дам така. Много лек, нежен, фин телефон е. Мисля и аз да си поръчам на племенника. Ще си идва лятото, та и аз да се уредя с едно такова айфонче.И не са големи като таблети...малък, удобен.

# 687
  • Варна
  • Мнения: 10 699
Има слънчеви очила. Носи от малък, защото още от пролет, като пекне слънце му се зачервяват очите. Офталмоложката каза, че било чувствителност към слънцето и е по- често срещани при сините очи. Носи и шапка, защото се оказа, че с очила пак може да му се зачервят.

# 688
  • София
  • Мнения: 6 263
И моят е светлоок и на него офталмоложката му каза същото, ама диването не иска. Пречили му, стягали му. Та по тази причина взех и втори чифт очила, мислех да не би да му е пораснала главата, макар че той от малък си е с грамаданска глава и очилата ми стават и на мен. Просто не търпи. Всичко го дразни - теси деколтета около шията, високи поло-яки, очила на главата, шапки (ходи с качулка когато е студено), шалове, етикети на дрехи... Ама какво се чудя - мъжът ми е същият.

# 689
  • Мнения: 6 524
Синковеца е с кафяви очи, но и той със същият проблем. Става като заварчик лятно време в очите.

Общи условия

Активация на акаунт