Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? ТЕМА 14

  • 39 340
  • 761
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 209
Има и много посолства и консулства, парламента е на близо, цените на наемите също са от най-високите.Тихо място, супер център.Аз лично за по-малко от 400-500Е не бих се занимавала с отдаване под наем.

# 691
  • Мнения: 969
Аз не си определям наема в най-луксозния си Апартамент спрямо какво търси наемателят. А спрямо какво ми е изгодно на мен.като не желаят, да стои празен, докато се намери някой да го оцени.
Не знам 'де видя в мнението ми думата "наемател". Написал съм "пазар". Ако нещо е отхвърлено от пазара, то е вечно празно или спорадично се наема. Съвсем друго е, че в даден клас имоти има празни периоди и съвсем нормално те се калкулират в наема през пълните периоди. Иначе да, всеки е свободен да прави каквото си реши с имотите си. Моята забележка беше относно това да смята цена според вложенията. Според тази логика ако си направил добра сделка с покупката, с ремонта и ти е излязло евтино, трябва да го пуснеш на нисък наем? Да споделиш своите късмет или умения с наемателя. И обратното, ако си направил лоша сделка, то да натовариш наемателя със своята некомпетентност.  Е да, ама пазарът регулира такъв тип мислене в правилната посока.

# 692
  • София
  • Мнения: 878
Има и много посолства и консулства, парламента е на близо, цените на наемите също са от най-високите.Тихо място, супер център.Аз лично за по-малко от 400-500Е не бих се занимавала с отдаване под наем.
Изброеното не променя факта, че покупката там може да се окаже не точно инвестиция, а прецаквация ...
 Тия от парламента посолствата и консулствата не търсят точно наемане край докторската .... (особено пък тия от парламента). Впрочем доста от познатите ми купили за "инвестиция" така или иначе се оказаха в ситуация на прецаквация.

# 693
  • Мнения: 19 525
Тези от парламента и кабинета видяхте къде купуват от апартамент гейт. В Изток, не в Докторската. За наемане - те си имат база, ама тя е пак в Изток.

# 694
  • Пловдив
  • Мнения: 209
При всяка една инвестиция има рискове, района е доста търсен независимо от цените.В ситуация на прецаквация може да се окаже някой купил сега, след 2 години да се наложи продажба и цените да са паднали.При кешова покупка, зор никой няма.Дали ще стоят в банка парите при 0.05% лихва или в празен имот, дори да има застой в цените все тая.Данък сгради 60-70кв/м апартамент София център 600-700лева.С тях и без тях..........., 5-6 нощувки букинг.

# 695
  • София
  • Мнения: 878
При всяка една инвестиция има рискове, района е доста търсен независимо от цените.В ситуация на прецаквация може да се окаже някой купил сега, след 2 години да се наложи продажба и цените да са паднали.При кешова покупка, зор никой няма.Дали ще стоят в банка парите при 0.05% лихва или в празен имот, дори да има застой в цените все тая.Данък сгради 60-70кв/м апартамент София център 600-700лева.С тях и без тях..........., 5-6 нощувки букинг.

  Ако целта е нещо като инвестиция- с парите за нещо там три гарсониери в Младост 4 в панел/ЕПК и търсенето е доста по-голямо и доходността ще е по-сериозна. Младост 4 (примерно казвам има и други такива места) ще си остане доста по-търсен. В крайна сметка като му викаме инвестиция не бива да разсъждаваме като че купуваме за себе си. На това отгоре ако човек му потрябват парите няма да се налага да продава един имот и да получи всичките пари ами само един от имотите си а и продажбата там изглежда доста по-бърза и лесна. А и някой ще каже че е панел. Панел ама доста по-нов от стара сграда с много неизвестни бъдещи разходи. Аз в момента оглеждам за някакво малко функционално ЕПК на подобно вървежно място.

# 696
  • Мнения: X
Тук имаме ли черен списък на агенции?
Пак ми погодиха номера с пускане на същото жилище по-скъпо точно преди да дам парите (тоя път само капаро и комисионна, не всичко).

# 697
  • Мнения: 19 525
И да няма - пиши, заслужават. Тоест виждат че имаш интерес от наема и пускат обява с по-висока цена? Нали ако капарираш ти се дължи неустойка при несключване на договора?

# 698
  • Мнения: X
Направо копвам от групата за некоректни брокери, хазяи и наематели.

Некоректен брокер - Venislav Tanev Tonchev, агенция - Интер Адрес ЕООД, жилището е партерна едностайка в Овча купел. За да не се разхожда в четвъртък вечер, уговорихме капариране при наем от 400 лв и комисионна 60% на 1ви, утре. Днес, ден по-рано, маха обявата и пуска жилището на 420 лв. След като му писах по този повод, обясни, че е предложение на клиентка, ако плати 50% комисионна. Само че клиентката била на почивка, затова не е капарирано.... както и аз, впрочем.
Дори не дойде с мен на оглед, а наемателката се ангажира да ми  отваря, развежда и обяснява.
Тъпи номерца за едни 40 лв по-малко за него, но 240 повече за мен.

# 699
  • Мнения: 8 988
Gal
не ми стана ясно за какво говориш, ти в позиция 'търсещ жилище  под наем' , какви 60% (ако е 60% от 400  са 240 лв), ако е 50% от 420лв е 210 лв. Разликата е 30 лева. А как '240 повече за теб'?

# 700
  • Мнения: 3 096
Разлика от 20 лв. на месец между първоначалния обявен наем от 400 лв. и увеличения на 420 лв. след това... 20 лв. по 12 месеца, за колкото се подписва стандартно един договор, прави 240 лв.

# 701
  • Мнения: X
Вдига наема и си сваля неговата комисионна. Изсулва се с твърдението, че пак същите пари ще дам, за да се нанеса. Това е така, но след нанасянето плащам повече, отколкото сме се разбрали, а не получавам нищо повече. Много е нагло. Оше повече, че не си мръдна гъза нито да ми покаже жилището, нито да ми вземе парите.
Абе какво им става на всички, имам чувството, че и в нос да им завра банкнотите, ще ги домързи да вдигнат ръка да ги хванат.

# 702
  • Мнения: 14 969
Гал, вероятно за твоята оферта е работил само като твой брокер. После е докопал хазайката и се  е спазарил и с нея за комисионна, като ще вземе и от двете страни по 50 процента, а хазайката ще му плати, защото и е вдигнал наемната цена.
Отвратително е това, гадна игра на дребно.

# 703
  • Мнения: 25 824
Аз бих отказала сделката.

# 704
  • Мнения: X
Не им е такава версията.
Брокерът си работи със собственика.
Цитирам и брокера, и досегашната наемателка - на собственичката не й се занимава директно с наематели.
Интересното е, че досегашната наемателка е била на наем 450, но го е плащала на агенция (не е същата агенция, през която минавам аз), с която преди е работила собственичката.

От квартирата се отказах, разбира се. От цялата галимация трябва да черпя девойката, че ме пусна и ми обяснява за жилището. Мен точно това ме спечели, че разбрах всички недостатъци и имах възможност да взема решението съвсем информирано.

Последна редакция: вт, 30 апр 2019, 21:21 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт