Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? ТЕМА 14

  • 39 304
  • 761
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 14 966
ConfusedГал, много е сложно при тебе.
Къде ги намираш, направо ме изумяваш.
Само ОК ли гледаш ?
След май ще започнат да напускат първокурсниците, може би тогава е благодатно да разгледаш пак.

# 706
  • Мнения: 25 779
Понеже търси по бюджетни жилища и за това попада на откачени истории...Ужас.

# 707
  • Мнения: 14 966
Лъки, има ли диагностика вече по твоята повреда ?

# 708
  • Мнения: 25 779
Лъки, има ли диагностика вече по твоята повреда ?
Да, има лека пукнатина, ще се сменя ваничката, но след празниците...
Да се къпе така, като не знае как се ползва душ кабина. Хич не ми е жал, значи такива говеда отглеждам.  Twisted Evil

# 709
  • Мнения: X
Не само в ОК, мъча се да заобиколя агенциите, ама нъцки.
В тази връзка, пълно е с обяви за едностайни в Студентски град. Помня, че тук някой даваше такъв. Какво точно представляват, някакво общежитие ли? На майната си са и от работа, и от сегашната ми квартира, не знам има ли смисъл да се разхождам до там. Всички са през агенция.

# 710
  • София
  • Мнения: 16 095
В Студ. град едва ли всички свободни са в нещо като едно общежитие.
Там много се строи,  в повечето блокове  има едностайни.
Дали си струва - не знам, аз харесвам кварталчето. Весело е, постоянно има хора, денонощно магазини, заведения. На друг може да не му харесва оживлението. Не им знам цените, но ако е много далече и неудобно за работа може би не си заслужава. Защо не се разходиш на 1 оглед, той  с нищо не те задължава.
Ако пък не ти се ходи до там  - виж обявите в имот.бг. Повечето са със снимки и ще добиеш представа какво се предлага.

# 711
  • Мнения: X
Далече са ми за оглед след работа, а и брокерите като чуят оглед след 18ч, все едно не знам де им бъркаш. От една страна ги разбирам, ама от друга аз съм работещ човек и това отнема и от моето време.

# 712
  • Мнения: 25 779
Ако ти е много далеч не си губи времето. Огледай в близките квартали, и следи в групите, може да изкочи нещо.

# 713
  • Мнения: 14 966
То в групите е пълно с брокери. Независимо как са наименовани.
Гал, ти така и така си се примирила с комисионна, от последните ти неудачи го разбирам.
Ако нямаш спешна нужда от местене, ми пускай си навсякъде обяви , че си търсиш без посредник, аз смятам, че рискът по-скоро е за теб, отколкото за хазаите . Става дума - риск да налетиш някъде в измама. Все ще има такива хазаи, които ще те намерят. То и с такива брокери, кво да каже човек. Не за всички, разбира се, но- ето, в тази тема си е взаимопомощ, консултираме се, договори си разменяме. Та пускай си обяви и режи посредниците и толкова.

# 714
  • София
  • Мнения: 1 870
98% от обявите за Студентски са в блоковете на Бароко. Според мен са кофти опция, имам познати, които бяха наели там апартамент и се оплакваха от много високи сметки за отопление, поради кофти строителството. Иначе много приличат на общежития, защото са огромни блокове с много малки апартаменти и всички са за студенти. Лесно може да ги познаеш по формата на прозорците, ползват едни и същи на всичките си сгради.
Но ако ти излезе нещо едностайно в друга сграда по към страната на Витоша и близко до спирката на 102 аз бих погледнала. Там е по-спокойно.

# 715
  • Мнения: 14 661
Тези от парламента и кабинета видяхте къде купуват от апартамент гейт. В Изток, не в Докторската. За наемане - те си имат база, ама тя е пак в Изток.
В Докторската няма ново строителство,за да си купят от ''наша'' ф-ма.Частните лица не продават на занижени цени.
Харесвам кварталчето,но не е самата прелест от временно пребиваващи и преминаващи,както масово си мислят хората.Работих доста години в района.Всеки ден виждах наркоманите,които се подвизават,просят и крадат там.Пълно е с клошари.Също просят и нощуват по пейките,зимата край шахтите на "Кракра'',вътрешни дворове и мазета.

# 716
  • Мнения: 2 049
98% от обявите за Студентски са в блоковете на Бароко. Според мен са кофти опция, имам познати, които бяха наели там апартамент и се оплакваха от много високи сметки за отопление, поради кофти строителството. Иначе много приличат на общежития, защото са огромни блокове с много малки апартаменти и всички са за студенти. Лесно може да ги познаеш по формата на прозорците, ползват едни и същи на всичките си сгради.
Но ако ти излезе нещо едностайно в друга сграда по към страната на Витоша и близко до спирката на 102 аз бих погледнала. Там е по-спокойно.


 

Последна редакция: ср, 01 май 2019, 08:58 от bubkab

# 717
  • Мнения: 8 896
И защо с брокер? За какво ви е да плащате комисионни, сигурно има и хубави жилища без брокер. Показвате тука, че се справяте по всякакви въпроси, свързани с наемите...Я опитайте сами да се справите. Напишете си обява. Търсете в групи "без брокер"

# 718
  • Пловдив
  • Мнения: 209


[/quote]
  Ако целта е нещо като инвестиция- с парите за нещо там три гарсониери в Младост 4 в панел/ЕПК и търсенето е доста по-голямо и доходността ще е по-сериозна. Младост 4 (примерно казвам има и други такива места) ще си остане доста по-търсен. В крайна сметка като му викаме инвестиция не бива да разсъждаваме като че купуваме за себе си. На това отгоре ако човек му потрябват парите няма да се налага да продава един имот и да получи всичките пари ами само един от имотите си а и продажбата там изглежда доста по-бърза и лесна. А и някой ще каже че е панел. Панел ама доста по-нов от стара сграда с много неизвестни бъдещи разходи. Аз в момента оглеждам за някакво малко функционално ЕПК на подобно вървежно място.
[/quote]

Въпроса дали три панелни гарсониери в Младост за по 200-250евро парчето или един дву или тристаен лукс дали на докторски паметник, дали другаде в топ центъра за 700-800евро е въпрос на инвестиционно решение.Да много по-бързо и лесно ще се отдадат три панелни гарсониери в младост 1,2,3,4 за 200-250евро в зависимост от състоянието, отколкото луксозен дву или тристаен за 700-800евро.До тук с плюса на тази инвестиция/поне според мен/.После са минуси.Защо?
На първо място доста по трудно се управляват три имота отколкото един.Това са отношения с три различни наемателя.В ниския клас апартаменти вероятността за проблемен наемател е по-голяма.Не казвам че във високия е само китки и рози.Но вероятността да имате проблем с единия от три наемателя е много по-голяма от вероятността да имате само с един дори чисто аритметически.
Най-важното обаче, е че поддържате три имота, а не един.Всички знаем че разходите по едно жилище идват основно от баните, въобще санитарните възли и и кухните и уредите в тях.Тук имате три бани с тоалетни да поддържате, три кухни с уреди, на цели три жилища ще са необходими козметични ремонти!Докато дори и лъскавия апартамент има само една кухня или бокс, най-много два санитарни възела, от които единия е само тоалетна.
По-добрия вариант според мен е окрупняване.Така че едни 160 000-180 000евро по-добре да бъдат вложени в един имот за наем, отколкото в три.
Въпроса е сложен ако ще инвестирате 500 000евро дали не е по-добре три лукс тристайки или многостаен супер лукс или къща за 500 000евро.Всички виждаме че има такива имоти, че се предлагат под наем апартаменти за 2000евро на месец, но в ултрависокия клас имоти са необходими много специфични знания и вътрешно инфо, които аз нямам и ще спра да тук.

# 719
  • Мнения: 2 195
Gal, преди 5 часа в групата Квартири в София БЕЗ БРОКЕР има обявено "двустайно ателие" с нови електроуреди в кв. Карпузица за 430 лв. Може да погледнеш.

Общи условия

Активация на акаунт