Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 17

  • 98 130
  • 749
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 601
Здравейте и от мен ,ето една мнооого вкусна ,лесна и бърза тортичка от мен като за първо включване в темичката.Моля да ме приемете сред вас, скрита почитателка съм на темичката ...Blush



Айде тогава, като за добре дошла, ако може рецепта за тортичката. Изглежда чудесно! Simple Smile
Разбира се ето заповядай...
Преди да започна да кажа ,че рецептата за тортата е много икономична,а крайният резултат е много вкусен.
Първо малко подробности:
Блатовете за тортата са два,по принцип се пече един и се реже на две,но аз си разпределих сместа по равно в две и,и пекох  два отделни блата,че не ме бива много със разрязването.Кремът,който съм използвала за тортата е съвсем обикновен домашен крем,но може да се сложи някой който ви е любим,но препоръчвам да се направи с този.Та ето продуктите за обикновената тортичка:
За блатовете:
2 яйца,1.ч.ч.брашно (около15 суп.лъжици),100мл.прясно мляко,100мл.олио,1 баклувер.
За крема:
500мл.прясно мляко,3 суп.лъж.брашно,около 1ч.ч.захар,1 яйце,1суп.лъж.краве масло или маргарин,1 ванилия.
Яйцата и захарта се разбиват с миксер до побеляване,след което се слагат останалите продукти и се доразбива с ниската степен на миксера,получава се нормално кексово тесто,пекат се както мислите,че ще се справите по добре WinkНа 160-180°  загрята фурна.
За крема  в тенджера се слага  студеното прясно мляко и всички останали продукти (без кравето масло и ванилията-те се слагат  в крема ,когато вече е готов и е свален от котлона), разбива се всичко и  слага се на бавна степен на котлона и се бърка постоянно,за да не загори.Когато е готов се слагат маслото и ванилията.
За да са по сочни блатовете съм разпределила върху тях 200 .прясно мляко,след това се слага кремът между тях, а за сосът отгоре съм използвала 100мл.прясно мляко  с 3 -4 супер.лъж.нутела и 1ч.л.нишесте(няма значение какво-просто за плътност на соса),загрято на котлона,но може да се поръси и само с пудра захар отгоре ,въпрос на  вкус...а и време...Формата ,в която съм пекла блатовете е кръгла форма за торта с размер 26см.Хубаво е преди консумация,тортата да престои най малко 2 часа в хладилник,за да постегне крема.
Общо взето,надявам се като за първи път да съм обяснила добре ,а ако има нещо  може да питаш винаги насреща съм .Hug

# 46
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Сладки с фъстъчено масло.



Зеленчукова яхния с черен ориз.



Запеканка ( карфиолен “ориз” , бадемово брашно, аспержи, яйца и различни сирена).


 
Зелена салата с авокадо и тиквени семки.



Кесадии с моцарела.



Сьомга и картофи.



И току що си направих чай от прясна мента, че навън вали и е доста студено.

# 47
  • Мнения: 39 405
За лесната торта да питам новата кулинарка-anelka87- рецептата, която е дала е за 1 блат или полученото тесто се дели на 2. И в колко голяма тавичка го пече.

# 48
  • Мнения: 9 723
Хлебче.  

# 49
  • Мнения: 601
Рецептата е за един блат ,който се дели на две ,получават се не много дебели блатове,но ако се пекат в по малка форма за торта от 26см,може да се получат малко по дебелички блатове,което едва ли е проблем,аз за тези съм използвала форма за торта от 26см  .Joyи още една подробност ,ако някой ще прави един блат и ще реже на две да внимава при разрязването,защото блатовете са много меки и може да се разпаднат,трябва напълно да са изстинали преди да се разрежат на две.Grinning

# 50
  • Мнения: 902

Mam4e Bandit, Може ли рецепта за прекрасната торта? Flowers Rose
Може разбира се. Тортата е страхотна и за шоколадови маниаци като нашият рожденник направо неустоима- специално ми се обади да ми каже как се топяла в устата. Е да, доста калорична си е, но после минаваш 2-3 дни на праз с яйца и доматена салата и готово! Simple Smile
Скрит текст:
Tесто
6 яйца
200 gr захар
120 gr брашно
65 gr нишесте
40 gr какао
½ чаена лъжичка канела
1 щипка сол
1 чаена лъжичка бакпулвер
80 г смлени лешници
40 г разтопено масло.
Разбъркват се  яйцата със захарта до крем за около 5 минути. Смесете сухите съставки и пресейте, после лешниците и маслото. След това излейте тестото в приготвената форма 26 см, и се пече на 170 ° С за около 35 минути. След това той се изважда от формата и трябва да се охлади напълно.


Кремът: 150 грама меко масло, 150 грама нутела или друг вид шоколадов крем, 200 гр пудра захар, 25 грама какао, аз сложих и остатъка от пакетчето лешници, понеже тук пакетчетата с рязани лешници са 100 грама, а 80 отидоха в тестото.

Глазура:
250 грама обикновен шоколад, 100 грама сметана, 50 грама мед, 40 грама масло.
Шоколадът на водна баня се стопява и в него и другите съставки.
Глазурата е леко мека, но достатъчно твърда за да се оформя добре.
В зависимост от това колко дебел слой сложиш може и да ти остане. На мен ми остана и остатъка разпределих по един мраморен сладкиш.

За украса си знаеш: няколко Рошета и каквото още сърце поиска. Аз си поиграх с готов бял шоколадов крем на Линдт. Wink

# 51
# 52
  • София
  • Мнения: 385
ir74, много вкусно! Може ли рецептата за запеканката и зелената салата? Flowers Bouquet

# 53
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 005
У нас тези дни:

Мързелив чушки бюрек на фурна

Боб яхния

Баница с готови кори

# 54
  • Мнения: 1 317
Фалшива шкембе чорба - шкембе чорба от гъби кладница


Домашни крутони


Качамак със сирене


Соленки с мая

# 55
# 56
  • Мнения: 39 405
От доста време не съм пускала снимка и се реванширам с кекс с портокал. Разкошен вкус и цвят, които няма как да усетите.


# 57
  • Мнения: 234
Пържоли на фурна, картофен гретен и мляко с ориз



# 58
  • Мнения: 601
Полека лека напредваме...
От тази вечер св.ребра със зеле и булгур на фурна,директно от тавата Grinning и плодове за десерт.

# 59
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
ir74, много вкусно! Може ли рецептата за запеканката и зелената салата? Flowers Bouquet

  
Скрит текст:
Запеканка - не готвя по рецепти и с мерилки, ето приблизително как я направих. Имах около 500 грама карфиолен “ориз” ( смилаш в блендера карфиол), 4 малки яйца, около 150-200 грама сурови аспержи (нарязах на ситно), изостанали сирена в хладилника (около 130-150 грама бяха, настъргах ги), 2 супени лъжици бадемово брашно, 30 грама разтопено масло. Всичко разбърках, прибавих малко сол, една мексиканска подправка за такос и черен пипер. Намазних стъклена 26 сантиметрова тавичка и изсипах сместта. Пекох на около 190 градуса до готовност, време не съм засичала. Имай в предвид, че тик няма истинско брашно с глутен и консистенцията после е по-различна, леко като на трохи стои. Съжалявам, че не направих снимка на разрез, да видиш. Можеш да го направиш с обикновено брашно за да споиш.
Салата - използвам салата Romaine Hearts, които са по-хрупкави. Намачквам с вилица авокадо, прибавям сол, прясно изцеден лимонов сок и нарязвам зелен пресен лук. Смесеам всичко и обърквам добре с ръка (за да мога леко да намачкам марулята и авокадовата паста да полепне по нея). Поръсвам със сурови тиквени семки.
Това е.

     И за да не е спам - снощната ни вечеря - поглезихме се със страхотни диви панирани скариди и направих салата с краставици, зелен лук и гръцка фета.



Общи условия

Активация на акаунт