Фиброаденом - да се оперираме ли ? 5-та тема

  • 107 589
  • 1 123
  •   1
Отговори
# 1 110
  • Букурещ
  • Мнения: 7 844
Привет! Имам въпрос,който е обсъждан в по-стари теми,но все пак не ми стана ясно. От 3 години някъде имам странни изтръпвания на лява ръка и сякаш дискомфорт към гърдата. Самата гърда не ме боли на пипане. Още тогава отидох на ехография на млечни жлези и установиха малък фиброаденом с размери 4,2мм. Лекарката каза,че ще го следим и така и правим на около 6-7 месеца. Последно беше дори намалял на 3,2мм. Тя каза,че няма нужда от оперативна намеса към момента. Обаче до днес се чудя изтръпванията на ръката и тези усещания дали са свързани с него? Появяват се и изчезват - не са постоянни.

Никаква връзка с фиброаденома.

# 1 111
  • Мнения: 20 257
Понякога изтръпванията на ръцете се получават от проблеми с шийните прешлени.

# 1 112
  • Мнения: 332
Аз имах точно изтръпване на ръката, дори и понякога изпусках предмети, Моя доктор ми каза, че е точно от това. След операцията проблем спаря.

# 1 113
  • Мнения: 9 683
имам проблеми с шийните прешлени и болки в едното рамо, които преминават напред към гърдата. според невролога и мамолога е нормално. 

# 1 114
  • Мнения: 1 105
Аз имах точно изтръпване на ръката, дори и понякога изпусках предмети, Моя доктор ми каза, че е точно от това. След операцията проблем спаря.

С каква големина е бил при Вас?

# 1 115
  • Мнения: 61
Аз имах точно изтръпване на ръката, дори и понякога изпусках предмети, Моя доктор ми каза, че е точно от това. След операцията проблем спаря.
Казали са ви ,че изтръпването е от фиброаденома?

# 1 116
  • Countryside
  • Мнения: 11 677
Според мен е възможно, ако нещо притиска някой нерв, да се получи изстръпване като страничен симптом. То наистина в гърдите много нерви няма, но ако фиброаденомът е към подмишницата или към лимфен възел според мен е възможно.

По същия начин знам за случай с метастази, само че в мозъка, които доведоха до изстръпване, а после двигателен проблем в единия крак, а после и в другия. Не казвам, че е това, а че е възможно да е. Стискам палци да преминат нещата!

Последна редакция: ср, 26 юни 2024, 06:35 от Г-жа Букет

# 1 117
  • Мнения: 1 105
Както споменах тези изтръпвания са от поне 3 години като не са постоянни. Ако са били местази все да съм разбрала досега или да не пиша по темата вече Simple Smile

# 1 118
  • Мнения: 2 002
Никой не Ви намеква това....Имаше предвид,че ако някакво образувание "притиска " нерв, вероятно е заради това.. А не че фиброаденомите причиняват такива симптоми. Просто даде пример,че навсякъде в тялото може да има проблем,който да води до изтръпвания и др неудобства. Аз ,например, имам шипове и дискови хернии на врата и положението с ръцете е ужасно .

# 1 119
  • Мнения: 1 105
Да, разбирам и оценявам мненията. Имам доста придружаващи (психически) разстройства + тежка хипохондрия и редовно се изследвам и ходя по лекари, а никой не може да открие каква е причината за този дискомфорт.. Врат обаче така и никой не предложи да снимам, а наистина подозирам, че и от него може да е проблемът.

# 1 120
  • Мнения: 50
И мен ме боли ръката на моменти. Само тази от страната на гърдата, където е фиброаденома. Бях се уплашила. Замислете се каква ви е стойката през деня, как се подпирате на бюро/стол, в каква поза заспивате и се будите сутрин  болката съвпада ли с фази на цикъл.  При мен е неврологично увреждане от лоша стойка. Не че не е възможно да е обвързано с образуванието, все пак човешкото тяло не е точна математика и всичко дава отражение, но в повечето случаи касае мускулно-скелетно увреждане. Консултирайте се с опитен мамолог. При прегледите се наблюдават  лимфните възли при подмишниците. Погледнете си последното изследване, ако пише "Аксили спокойни" или нещо друго от сорта, значи няма причина да се притеснявате.

# 1 121
  • Мнения: 1 105
И мен ме боли ръката на моменти. Само тази от страната на гърдата, където е фиброаденома. Бях се уплашила. Замислете се каква ви е стойката през деня, как се подпирате на бюро/стол, в каква поза заспивате и се будите сутрин  болката съвпада ли с фази на цикъл.  При мен е неврологично увреждане от лоша стойка. Не че не е възможно да е обвързано с образуванието, все пак човешкото тяло не е точна математика и всичко дава отражение, но в повечето случаи касае мускулно-скелетно увреждане. Консултирайте се с опитен мамолог. При прегледите се наблюдават  лимфните възли при подмишниците. Погледнете си последното изследване, ако пише "Аксили спокойни" или нещо друго от сорта, значи няма причина да се притеснявате.

Привет! Да, винаги ми гледат и подмишниците. В резултатите всеки път пише - Аксили - свободни, Б.О.

# 1 122
  • Мнения: 12
Здравейте, дами!
Включвам се с молба за съвет.
Др Перчева ми откри образувание през 2017 с размери 15-17мм, което тогава определи като фиброаденом с препоръка за незабавна операция.
В последствие започнах следене при др Спирдонов, който също каза фиброаденом със същите размери, но в никакъв случай операция. След година, без промяна на размерите и той започна да препоръчва операция.
Последните няколко проследяване правя при др Евгени Василев. И той определя находката като фиброаденом, без нарастване на размерите. По негово мнение предвид психическия стрес ме посъветва да го махна.
Обмислям да го махна, не искам да го мисля. Какво бихте ме посъветвали? Къде, при кого? Да изчакам ли есента, предстои ми море, разрези, шевове...
Мислех в Онкологията, в София. Как се случват нещата, който е минал през процедурата? Записва се час за консултативния кабинет и от там те поемат? Трябва ли да имам направление от личния лекар или се заплаща прегледа в консултативния кабинет? От няколко дни звъня на обявения номер в сайта на регистратурата, но никой не ми вдига.

# 1 123
  • Anywhere
  • Мнения: 1 109
Трябва Ви направление от ЛЛ за операцията, от кабинета ще ви кажат по коя клинична пътека. Ще Ви изпратят на ехограф и мамограф, ще Ви определят дата. Поне в Пловдив в Онкото така действат. Дали прегледа се заплаща, не знам. Ако мнението на лекаря Ви е за премахване, май не се дължи нищо.

Общи условия

Активация на акаунт