На море в Турция - тема 59

  • 49 800
  • 831
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 1 449
Мари, ашколсун, аферим, хвала, респект, страхотен разказ. Най-готиното е, че хлапето го палиш, заинтригуваш го, дано да му е интересно. Супер си.

# 676
  • Sofia
  • Мнения: 3 870
@Oh! Carol, страхотна да Ви е почивката, много слънце, приятни моменти и много положителни емоции Simple Smile и да пишете, че живо се интересувам от хотела (съкровищата ще са там през юни).

@Мари, Поздравления! Благодаря Ви за прекрасния и много увлекателен разказ Simple Smile Simple Smile

# 677
  • Мнения: 2 788
Мари, много хубав разказ, всичкото сме го минали, особено на ферибота Grin, ама за минута спираш сетивата - свършваш спешната нужда и продължаваш, лично аз един път съм го минала с тоалетната на ферибота, но това не ми пречи да пътувам много години пак и пак. Колко е важно да преодолееш предразсъдъците, нагласите, да се отпуснеш и да видиш хубавото в хората, културата, морската вода, храната и т.н.
Предлагам ти следващата ти почивка  да е Мармарис, и задължително да посетите Плажа на костенурките и река Далян, има финикийски скални къщи по реката - уникално място! по нататък и Анталия и така .
Пожелавам на всички слънчева и весела почивка и всеки да намери, това което търси и да ни разкаже.
Благодаря и на славейче, и на другите, за мнението и информацията за хотела, който избрахме.
Благодаря и на Марги за прекрасната тема и огромния труд, който полага за нас потребителите и.
Очаквам с нетърпение разказа на петерки и останалите с ранни почивки.

# 678
  • Мнения: 1 673
Много ви благодаря за хубавите думи. Много вдъхновяващи ваканции и на вас ви пожелавам! Елизабет - аз изобщо не можах да вляза в тоалетната на ферибота. Детето като се разплака, че не знае какво да прави в тази дупка и аз тръгнах да го успокоявам, изпуснах си реда, а опашката беше огромна... Не беше хич приятно, все едно с керван с камили и на полеви условия. Според мен автобусите трябва да имат тоалетни и стюардесите да почистват, ама... Ако бяхме със самолет, нямаше да ми остане такъв траен спомен!

То така се случи, че като се прибрахме от септември до сега във ваканциите сме обикаляли по замъци и благороднически къщи (тук това са нещо като нашите 100 национални обекта). И моля ви се, ами то няма благородник, който да не е обикалял по тези земи - Турция, Сирия, Ливан... Било им е част от задължителното опознаване на света като навършиш определени години. Във Викторианските времена, когато Британската империя е в разцвета си, нямало е уважаващ себе си богат човек, който да не е грабвал кораба и да е отпътувал по Древните земи. В корабите тогава тоалетните да не са били по-хубави, м? Simple Smile))

Последното, което ни попадна пред очите - ами Агата Кристи била женена за археолог. И той я взимал постоянно със себе си като е копаел в Алепо, Палмира. Отсядали по пътя тук-там, разбира се, че в Ефес са ходили и т.н. Никога не се бях замисляла, а бе, аджеба, тази жена откъде ги е мислила тези идеи за Ориент Експрес, убийство на брега на Нил. Ами то цялото било изживяно като пътувания, като авантюра, приключение. Той копаел, тя седи в хотела и пише... Сега е опасно да се ходи в Сирия и Ливан, но поне в Турция може. В Египет съм била и в Кайро, и в Александрия. Да не говорим за туй чудо Истанбул! Трябва да успея и до Божи гроб един ден. Да си изпълня благородническия дълг, хехе.

Та, много съм доволна! И пак ще идем! Като се абстрахираш от новобогаташеството, което ги е нападнало и тях (нови молове и кооперации, а празни, голи като идея, като съдържание) и като погледнеш по-дълбоко - в корените, в миналото... Хубави, работливи хора и в никакъв случай не са заможни обикновените хора... Долу под хотела имаше вилна зона. Всеки ден в един и същи час идваше камион и им събираше боклука. Момчетата влизаха вътре, в градините, за да извадят кофите. Отвън на пътя кофа не седи. Всеки ден. Респект за турския работлив народ.

# 679
  • Мнения: 41
Peterky, как е времето (около басейна и морето)? Утре пътуваме, гледам по сайтовете, че не е много обещаващо, но на  място е друго. Мерси и приятна почивка.
Времето е много топло и слънчево- по термометър показва 26° но доста си пече. Ние също сме в Сиде в момента - Diamond premium.Водата в басейна ми е добре горе долу а в морето е по хладно, но всички се къпят и ние де😃

# 680
  • Sofia
  • Мнения: 3 870
Peterky, как е времето (около басейна и морето)? Утре пътуваме, гледам по сайтовете, че не е много обещаващо, но на  място е друго. Мерси и приятна почивка.
Времето е много топло и слънчево- по термометър показва 26° но доста си пече. Ние също сме в Сиде в момента - Diamond premium.Водата в басейна ми е добре горе долу а в морето е по хладно, но всички се къпят и ние де😃
Рокси, страхотна почивка, много слънце и прекрасни моменти Simple Smile Как е хотела, доволни ли сте? Търпение нямам и чакам да разкажеш Simple Smile

# 681
  • Мнения: 41
Хотела е много хубав и не е много познат явно за българите и има малко отзиви. Ориентиран към немските туристи. Като се приберем ще разкажа подробно😃

# 682
  • Sofia
  • Мнения: 3 870
Благодаря Roksy Simple Smile Прекрасна почивка Ви желая Simple Smile

# 683
  • Мнения: 41
Благодаря Roksy Simple Smile Прекрасна почивка Ви желая Simple Smile
Благодаря😃

# 684
  • Мнения: 1 078
Мари, много увлекателен разказ. Имаш дарбата да опишеш и предадеш впечатленията си. Преживях всичко изпитано от теб и аз, докато те четях. Поздравления за чудесното чувство за хумор.
Ние също тази година решихме с ММ  да почиваме за първи път в Турция и също за първи път тръгвам на почивка с автобус.  Чета темата отдавна, за да добия представа и опит, да се подготвя за тази авантюра. Simple Smile Признавам си ,че ми е доста притеснено, понеже винаги сме пътували до сега с кола. Нашата дестинация за морска почивка е Гърция. С големи очаквания съм за приятно изкарване и в Турция. Твоя разказ ми беше много, много полезен.

# 685
  • В.Търново
  • Мнения: 6 756
Малко инфо за Турция, не знам колко е вярно.
https://www.flagman.bg/show-news-186362-amp.html

# 686
  • Варна
  • Мнения: 3 971
Peterky, как е времето (около басейна и морето)? Утре пътуваме, гледам по сайтовете, че не е много обещаващо, но на  място е друго. Мерси и приятна почивка.

Трети ден все по топло Simple Smile На въздуха следобед надхвърли 30 , лятно слънце , част от руснаците и германците се като варени раци Simple Smile Не се притеснявайте от прогнозите на метереолозите , те дават температура на сянка , на плажа като е слънчево е поне 10 отгоре . Морето е 18 - 20 , там никой не се къпе , всички по басейните които са до към 22 -23.
Сладкарския отдел на кухнята е много добър ,поне 10тина вида превъзходни баклави и всякакви други сладости - ужас за кръвната ми захар , останалата кухня , а и комплекса като цяло надхвърля очакванията на фона на цената от около 420 лв./човек/7дни/АЛЛ/с автобуса !Много сме си говорили за разликите между 420 , 1 000 или 3 000 лв.
  То това силно разминаване между очакване и действителност си личи и в разказа на Мари както на+ така и на - . Ако си скитал по Партенона , Колизеума , Мачу Пикчу или Помпей какво да се учудваш на Ефес. А ''вънкашни тоалетни'' . т.е. дупки в земята има по всичките ни села , че и по градовете , ела ще ти покажа и във Варна и то не само в циганската махала.Малко по критични бъдете и към отзивите особено на  аджамийте Simple Smile

Последна редакция: вт, 30 апр 2019, 07:31 от peterky2002

# 687
  • Sofia
  • Мнения: 3 870
Peterky, как е времето (около басейна и морето)? Утре пътуваме, гледам по сайтовете, че не е много обещаващо, но на  място е друго. Мерси и приятна почивка.

Трети ден все по топло Simple Smile На въздуха следобед надхвърли 30 , лятно слънце , част от руснаците и германците се като варени раци Simple Smile Не се притеснявайте от прогнозите на метереолозите , те дават температура на сянка , на плажа като е слънчево е поне 10 отгоре . Морето е 18 - 20 , там никой не се къпе , всички по басейните които са до към 22 -23.
Сладкарския отдел на кухнята е много добър ,поне 10тина вида превъзходни баклави и всякакви други сладости - ужас за кръвната ми захар , останалата кухня , а и комплекса като цяло надхвърля очакванията на фона на цената от около 420 лв./човек/7дни/АЛЛ/с автобуса !Много сме си говорили за разликите между 420 , 1 000 или 3 000 лв.
  То това силно разминаване между очакване и действителност си личи и в разказа на Мари както на+ така и на - . Ако си скитал по Партенона , Колизеума , Мачу Пикчу или Помпей какво да се учудваш на Ефес. А ''вънкашни тоалетни'' . т.е. дупки в земята има по всичките ни села , че и по градовете , ела ще ти покажа и във Варна и то не само в циганската махала.Малко по критични бъдете и към отзивите особено на  аджамийте Simple Smile
Благодаря Peterky2002 😀
Приятна почивка и слънчево време Ви желая Simple Smile

# 688
  • Мнения: 303
Здравейте! Моля, ако някой е почивал в х-л "Belmare" ****, Кушадасъ, да сподели мнение! За първи път ще ходим и в хотела, и в града, така че всеки отзив ще ми е полезен. Удобно ли е придвижването до плажа и града, какво си заслужава да се види в него? На коя еднодневна екскурзия бяхте и добре ли е организирана, колко доплатихте? Благодаря и успешен ден!

# 689
  • София
  • Мнения: 1 449
Малко инфо за Турция, не знам колко е вярно.
https://www.flagman.bg/show-news-186362-amp.html

Проблема им е никакъв...2-3 ферми за прасета, да изяждат това дето другите прасета /човеците/ не могат да изядат пък турците като не ядат прасешко всичко заминава за износ.

Общи условия

Активация на акаунт